Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Podešavanje Weather Display-a  (Pročitano 28485 puta)

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Podešavanje Weather Display-a
« poslato: 29. Oktobar 2013. u 11:53 »
Kako podesiti Weather Display (WD) da se redovno ažurijaju dnevni mesečni izveštaji.
Naime od početka meseca uredno se kreiraju dnevni izveštaji za temp, padavine, pritisak itd kao na slici ispod



međutim kada se kreira poslednji dan u mesecu , odnosno započne novi mesec, izbrišu se podaci za prethodni mesec.
Recimo sada će se podaci za oktobar kreirati uredno do 31. oktobra, a kada nastupi 1. novembar nestaće na grafiku ceo oktobar, a novembar će se ažurirati redovno do isteka novembra, pa zatim 1. decembra nestaje novembar i tako dalje.
Tada moram "ručno" da ubacim podatke na server za prethodni mesec, odnosno prenesem fajlove "climatedataout92013" i "dailynoaareport92013" (na primer za septembar 2013). Ocito da se ovi fajlovi na kraju meseca ne kreiraju.
« Poslednja izmena: 29. Oktobar 2013. u 12:10 rade »



Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Podešavanje Weather Display-a
« Odgovor #1 poslato: 29. Oktobar 2013. u 12:43 »
Kod mene se ti podaci redovno ažuriraju bez ručnog postavljanja podataka na kraju meseca. Proveri posle završetka meseca, kakvi su fajlovi postavljeni na server od strane WD-a ("climatedataout92013" i "dailynoaareport92013"). ALi pošto kod sebe imaš dobre fajlove čudi me da ih WD ne postavlja na kraju meseca.

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Podešavanje Weather Display-a
« Odgovor #2 poslato: 29. Oktobar 2013. u 12:56 »
Nisam siguran da sam na pravom mestu u WD podesio da se ova dva fajla (climatedataout i dailynoaareport) upload-uju.





Kako je kod vas ovo podeseno i da li se negde drugde u WD ovo setuje?
Ne bi bilo lose da ovo resim do kraja meseca (u naredna dva dana), kako bih brzo proverio rezultate.



Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Podešavanje Weather Display-a
« Odgovor #3 poslato: 29. Oktobar 2013. u 13:11 »
Nemam pri sebi WD ali u delu gde imaš NOAA mesečne izveštaje u jednoj kartici trebaš da čekiraš slanje mesečnih NOAA izveštaja. To je najverovatnije problem.

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Podešavanje Weather Display-a
« Odgovor #4 poslato: 30. Oktobar 2013. u 07:56 »
Ovako je podeseno kod mene u View/Averages Extremes/Noaa style Reports kartici u WD





Da li je ovo dobro ili jos negde treba izvrsiti setovanja?



Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Podešavanje Weather Display-a
« Odgovor #5 poslato: 30. Oktobar 2013. u 08:16 »
Na slici od juče u 11:56, kod mene u General FTP function nema ništa. Ova slika od jutros je ok, tako je i kod mene.

Ali za upload je najbitnija opcija Control Panel - Internet file creation & uploads - Setup page #2 - pod poljem File 41 treba setovati podešavanja da se updatuje, dosta je i jednom dnevno, kod mene 10 minuta posle ponoći. Treba da svetle obe zelene lampice.

Pozdrav :)

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Podešavanje Weather Display-a
« Odgovor #6 poslato: 30. Oktobar 2013. u 14:02 »
Jutros u 9,00h sam sa stranice FTP function izbrisao svih 5 fajlova i u Control panel/Internet file creation uploads/Setup page 2 u polje 41 podesio kao na slici (upload na 5min), i obe zelene lampice svetle.
Od 9 sati na sajtuhttp://www.stamb.net/beograd/station/wxindex.php mi se ne azurira vreme Tmax, slika dirplot je od 9,00h i Almanac/Weather Trends su ostali od 9h.







Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Podešavanje Weather Display-a
« Odgovor #7 poslato: 30. Oktobar 2013. u 14:22 »
Rade pogrešio si što si iz FTP function izbrisao testtags.php i trends-inc.html. To mora da stoji kao što je i bilo. Ova poslednja dva fajla vezana za NOAA reporte možeš skloniti. Vidim da su sad mesečni izveštaji uredni uploadovani na server.

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Podešavanje Weather Display-a
« Odgovor #8 poslato: 30. Oktobar 2013. u 14:47 »
Hvala Boce i Dejo :-*
sada sam dobio trendove, jos samo da vidim kada osvane 1. novembar da li ce iz mesecnih izvestaja http://www.stamb.net/beograd/station/wxtempdetail.php nestati prethodni mesec (oktobar) ili ce ostati.  :neznam:



Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Podešavanje Weather Display-a
« Odgovor #9 poslato: 30. Oktobar 2013. u 15:08 »
Koliko se sećam meni je testags i trend setovan ovde negde Control Panel - Internet file creation & uploads, uglavnom radi ;D videćemo rade, ali biće sve ok :)

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Podešavanje Weather Display-a
« Odgovor #10 poslato: 31. Oktobar 2013. u 08:20 »
Evo jutrosnjeg razocarenja. Sve do sinoc kreirao se 30.oktobar u mesecnom izvestaju i evo jutros ga nema na serveru
http://www.stamb.net/beograd/station/wxtempdetail.php?
iako je kreiran na racunaru u WD/webfiles/climatedataout
Izgleda da je u ponoc kada je nastupio 31. oktobar, nestao. To ce se sigurno i veceras u ponoc desiti sa 31. itd.
Sta uraditi da se ovo sredi?
Ocito da se na serveru climatedataout i dailynoaareport ne kreiraju iz WD/ControlPanel/Internet file creation... jer su tu postavljeni da se upload na 30 min, a oni se na sajtu osvezavaju na 5min, kao da se preuzimaju iz testtags ili trends-inc koji su podeseni na 5min :neznam:



Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Podešavanje Weather Display-a
« Odgovor #11 poslato: 17. Novembar 2013. u 08:06 »
Konacno je problem resen  :jupi:
U setovanju programa WD na par mesta gde se unose podaci o serveru gde ce se podaci prenositi, kao deo podataka (server name, user name, password) nalazi se i polje Remote Directory, gde je bilo upisano /www/beograd, kada sam ovo izbrisao, odnosno polje Remote Directory ostalo prazno, konacno se fajl dailynoaareport.htm slao na server, odnosno u istoriji podataka dobio redovno azuriranje za temperaturu, padavine i vetar http://www.stamb.net/beograd/station/wxtempdetail.php.