Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Mart 2016  (Pročitano 22389 puta)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Mart 2016
« poslato: 02. Mart 2016. u 23:18 »
I dalje se nadam da ce zahladjenje na planinama uslediti oko ili malo posle 10. marta.
Obilnijih padavina bi moglo biti oko 6-7. ali za sada je rano govoriti o tome sta bi padalo, vise vuce na kisu.
Jednostavno fali dotok hladnijeg vazduha po visini da bi bilo snega.

Ovo se sve odnosi na planine, moja poslednja nada da cu videti sneg ove sezone...

U nizim predelima ce uglavnom biti monotono i toplo vreme, povremeno je samo moguca kisa.
Nema potrebe da to spominjem.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2016
« Odgovor #1 poslato: 04. Mart 2016. u 09:02 »
U nedelju i ponedeljak može pasti ogromna količina kiše u delu zemlje, lagano preko 50 litara.

Ta padavinska pruga deluje da će biti uska ali izdužena. Ostaje da se utvrdi gde će se tačno pozicionirati, što se neće znati do poslednjeg časa.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Mart 2016
« Odgovor #2 poslato: 05. Mart 2016. u 08:21 »
U narednih sedam dana nas po svemu sudeći lokalno očekuju vrlo obilne padavine. U nedelju u zapadnoj, a u ponedeljak u istočnoj polovini zemlje. Zbog velike količine padavina i preko 50mm može doći do lokalnih izlivanja. Ako ih ne bude u ponedeljak biće ih verovatno već od četvrtka kada se ponovo očekuju obilnije padavine. Iz ovoga će profitirati visoke planine koje ce vrlo verovatno akumulirati preko 50cm sneg.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2016
« Odgovor #3 poslato: 05. Mart 2016. u 09:44 »
Meteogram za Prilike u opštini Ivanjica. Biće problema i izlivanja sa Zapadnom Moravom, kako se glavnina padavina očekuje u slivu Moravice, glavne sastavnice...

Nešto povoljnije bi prošli sliv Skrapeža i Đetinje, ali opet jako je to puno vode...



NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Sapcanin123

  • **
  • Poruke: 618
  • Lokacija: Sabac-centar
Odg: Mart 2016
« Odgovor #4 poslato: 05. Mart 2016. u 16:56 »
Dobar dan!
Sutra igram utakmicu u Ivanjici. :rofl: Nadam se da nece biti problema u povratku za Sabac!  :pop: .
Pozdrav iz Sapca!  :morning:

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Mart 2016
« Odgovor #5 poslato: 05. Mart 2016. u 20:54 »
Izlazi losiji po pitanju zime na planinama, juce je to mnogo bolje izgledalo.
EC sad vidi prostrani AC nad citavom Evropom skoro.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Mart 2016
« Odgovor #6 poslato: 05. Mart 2016. u 21:35 »
Dosta je ovo padavina, zemlja je vec dosta vlazna... U drugim delovima zemlje i vise, nadam se da nece biti poplava ali kako mi se cini tesko da ih nece biti... Sad je period godine kada se nadam toplom vremenu, svako zahladjenje je nepozeljno, a cini mi se da su po tom pitanju i ec i gfs dosta promenili pricu i krenuli na bolje, mada ovo je samo jedan izlaz...



Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Mart 2016
« Odgovor #7 poslato: 06. Mart 2016. u 14:23 »
Sutra ponovo moguće nestabilosti, posebno u severnoj polovini Srbije. Djeluje da svaki izlaz GFS-a za nijansu povećava šanse za tako nešto. Sve do 10. marta se zadržava relativno toplo vreme.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Dragan11

  • *
  • Poruke: 195
  • Lokacija: Niš
Odg: Mart 2016
« Odgovor #8 poslato: 06. Mart 2016. u 19:47 »
Znam da je jos uvek daleko ali ovo je zabrinjavajuce:


Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Mart 2016
« Odgovor #9 poslato: 07. Mart 2016. u 23:28 »
GFS jos vise povecao padavine za cetvrtak i petak.

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Mart 2016
« Odgovor #10 poslato: 07. Mart 2016. u 23:45 »
 :pleasantry:Loše nam se piše u Srbiji narednih desetak dana. GFS daje novih 150 mm na zapadu zemlje, a nije ni sredina meseca.


EC ne zaostaje puno za GFSom, daje potop sličan jučerašnjem u četvrtak i petak.

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Mart 2016
« Odgovor #11 poslato: 08. Mart 2016. u 00:20 »
@zec

I ja posecujem sajt Wetterzentrale, ali meni je drugaciji izgled karte. Da li je to onda ona nova verzija sajta o kojoj ste govorili na forumu i mozes li mi, molim te, reci kako da je pronadjem ili pustiti link te nove verzije.


Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Mart 2016
« Odgovor #12 poslato: 08. Mart 2016. u 00:34 »
Jao ne da je opasno to sto se prognozira nego ja reci nemam...  :cry:

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Mart 2016
« Odgovor #13 poslato: 08. Mart 2016. u 00:39 »

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Mart 2016
« Odgovor #14 poslato: 08. Mart 2016. u 00:41 »
Hvala mnogo zec. :)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2016
« Odgovor #15 poslato: 08. Mart 2016. u 14:56 »
Uh, ne odustaje se od ovog talasa jačih padavina u četvrtak.

20-30mm na prvu ne deluje mnogo, ali u ovoj situaciji sa prezasićenim tlom i visokim vodostajima nije nimao naivno.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Mart 2016
« Odgovor #16 poslato: 08. Mart 2016. u 23:51 »
Jel moze neko strucniji da prokomentarise ciklon koji dolazi u cetvrtak. U vestima se pojavljuju oprecne informacije. Da li treba da se brinemo? Vodostaji su visoki, zemlja natopljena, sneg se topi... RHMZ prica jedno, Rusi drugo, Nemci trece...

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Mart 2016
« Odgovor #17 poslato: 09. Mart 2016. u 04:45 »
 ^^ Ja sam stava, i cvrsto stojim iza toga, da veceg razloga za brigu nema. Svakako da bi trebalo u narednom periodu obratiti vise paznje na vodostaj reka, a samim tim i uzrocnike povecanja vodostaja(kao sto si i rekao - padavine, zasicenost zemljista vodom, topljenje snega na planinama(to se pre svega odnosi na medjunarodne reke Savu i Dunav)), ali mi je zaista neshvatljivo zasto sire bespotrebno tenziju i paniku medju gradjanima. Mediji pisu svasta i toga ce uvek biti, ali da li je moguce da je Predrag Maric, nacelnik Sektora za vanredne situacije MUP-a Srbije, izjavio da se ocekuju 'obilnije padavine nego 2014.', te da je rekao da se prema 'ruskoj prognozi'(za koju ne znamo ni ko je tvorac) ocekuje 80-100l/m2 kise u naredna tri dana? Time je najblaze receno uvredio sve nase meteorologe, potcenio znacaj RHMZ-a Srbije, kao i dao prednost takozvanoj, kako se u medijima provlaci, 'ruskoj prognozi' u odnosu na nase prognoze koje predvidjaju daleko manje padavina. Na to da se jedan malo jaci ciklon poredi sa onim iz sredine maja 2014. zaista ne znam sta da dodam. Ja ovo smatram ogromnim propustom i, iskreno, osecam se veoma ljuto i razocarano povodom izjave zato sto je, kao sto sam i rekao, gospodin Maric dao prednost nekoj nepoznatoj prognozi.
Izvinite zbog toga sto sam skrenuo sa teme, ja stvari dozivljavam suvise emotivno, ne bih da ovu temu pretvorim u politicku. :D

Vratio bih se sada temi:
U sredu se u Srbiji ocekuje umereno do potpuno oblacno vreme, na severu uglavnom suvo, a u ostalim predelima mestimicno sa slabom kisom. Uvece u juznim i istocnim, a do cetvrtka ujutro i u ostalim predelima jace naoblacenje povremeno sa kisom.
U cetvrtak i petak oblacno povremeno sa kisom uglavnom slabog i umerenog intenziteta.
Za ova dva dana ce se akumulirati od 10-35mm, lokalno i do 50mm kise. I ovoga puta se ocekuje najvise padavina u zapadnim, jugozapadnim i centralnim krajevima, dok ce na severu Vojvodine pasti najmanje kise.
U subotu kratkotrajan prestanak padavina.
*Samo bih jos dodao da se na visim planinama za vreme padavina ocekuje obilniji sneg.
« Poslednja izmena: 09. Mart 2016. u 05:02 srdjan »

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Mart 2016
« Odgovor #18 poslato: 09. Mart 2016. u 11:06 »
Svidjaju mi se jutrosnji izlazi modela za ono zahladjenje u drugoj polovini druge dekada, ali sve ce biti jasnije za nekoliko dana...
Evo gfs koliko padavina vidi do 12., u ovakvo situaciji 30 i nesto litra  je lose a bogami ni ovo u Istocnoj Srbiji nije bezazleno, iako su ove brojke u susednim drzavama...

Van mreže zeljko83

  • *
  • Poruke: 142
  • Starost: 40
  • Lokacija: Rekovac-Ursule
Odg: Mart 2016
« Odgovor #19 poslato: 09. Mart 2016. u 12:54 »
Kako sada vidi GFS u vecem delu Srbije bice ukupno oko 50mm kise do 16marta a na zapadu zemlje preko 70, mozda i 100mm. juce je izlaz bio bolji sto se mraza tice, danas ponovo postoji sansa za mraz 16marta.Ostaje da vidimo sta ce biti.poplave ce verovatno biti u zapadnoj Srbiji.