Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: meteo elektricni instrumenti  (Pročitano 2653 puta)

Van mreže lazarusz

  • Poruke: 4
  • Starost: 39
  • Lokacija: novi sad
meteo elektricni instrumenti
« poslato: 18. April 2006. u 09:58 »
zdravo svima.bas je super sto je i scg dobila ovaj forum.treba mi usluga.vec sam bio na hrvatskom forumu i mnogo su mi pomogli,ali jos pomoci nije na odmet.treba mi nesto o pretvaranju meteo velicina u elektricne.svaka pomoc dobro didje.pozdravi :shock:
lazarusz

Van mreže cumulonimbus

  • *
  • Poruke: 50
  • Starost: 42
meteo elektricni instrumenti
« Odgovor #1 poslato: 18. April 2006. u 13:09 »
Ne znam na sta mislis. U meteorologiji, pre svega mikrofizici oblaka postoje analogije izmedju npr. provodnika i ledenih kristala da bi se dobila brzina rasta ledenih kristala, kao i poznata analogija (linearna funkcija) izmedju razlike potencijala i razlike temperature nekog provodnika. Naime, ako su krajevi provodnika na razlicitim temperaturama (ovde se misli na ledene kristale) onda ce se formirati napon izmedju njih. To je glavni mehanizam za razdvajanje naelektrisanja u cumulonimbusu i stvaranje el. praznjenja. Ipak, tebi treba sigurno nesto drugo. Toliko za sada.

Van mreže lazarusz

  • Poruke: 4
  • Starost: 39
  • Lokacija: novi sad
meteo elektricni instrumenti
« Odgovor #2 poslato: 19. April 2006. u 13:46 »
ok.hvala.ali mi treba nesto drugo tj ja se nisam dobro izrazio.merenj temp.,pritiska,itd pomocu elektricnih uredjaja.hvala svakako
lazarusz

Van mreže vazdusni

  • *
  • Poruke: 29
meteo elektricni instrumenti
« Odgovor #3 poslato: 12. Jul 2006. u 21:32 »
Pogledacu kako to radi kod vazduhoplova! :suns:
Tj. kod instrumenata koji neelektricne velicine pretvaraju u elektricne!
 :idea:
rmljavinska nepogoda je jedna od mnogih spektakularnih atmosferskih cirkulacija i jedan od onih fenomena prema kome se ljudi odnose sa postovanjem.