Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Komentari na tekstove za portal  (Pročitano 10628 puta)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Komentari na tekstove za portal
« poslato: 14. Mart 2008. u 13:38 »
U dogovoru sa adminima počeo sam jednu seriju tekstova iz opšte meteorologije. Ta serija je zamišljena kao jedna malo manje formalna 'knjiga' iz ove oblasti. Ideja je da se ti tekstovi prikažu u novom svetlu, da ne bude suvoparna, kao što stručna literatura inače jeste. Stručnu literaturu možete naći kod stručnjaka. :D
Kompletna serija tekstova će biti prikazana i na portalu. Forum se ovde koristi kao 'preview', kako bi se postojeća verzija tekstova doterivala do optimuma kvaliteta. Tekstovi iz serije će ostati 'zaključani' i 'lepljivi'. :rules: Zato je otvorena ova tema kako bi svi ljudi kojima je stalo do kvalitetnog sadržaja foruma i portala razmenili mišljenja, sugestije i kritike (i pozitivne i negativne) :ghug:. Više očiju će više videti, više mišljenja će biti bliže objektivnosti.
Očekujem vas!  :-*
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Komentari na tekstove za portal
« Odgovor #1 poslato: 19. Mart 2008. u 15:49 »
Drago mi je da čitate tekstove za portal svaki dan, bar pomalo. To je već jedna vrsta prećutne pohvale. Ili možda grešim?
Zato postavljam svoj drugi tekst, dajući više razloga za čitanje.
Veliki broj ljudi je još prvog dana dala otvorene sugestije za ove tekstove. Koliko sam ih prihvatio, videćete i sami. Inače, i dalje sam otvoren za dalje sugestije i primedbe, i to javno.
Uživajte u čitanju!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Komentari na tekstove za portal
« Odgovor #2 poslato: 19. Mart 2008. u 20:14 »
Evo da pohvalim javno, a ostalo je poslato privatno :)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Komentari na tekstove za portal
« Odgovor #3 poslato: 24. Mart 2008. u 19:32 »
Tekstovi su kao i svi tvoji.  ;) Održavaju pažnju čitalaca i povremeno teraju na blagi smešak usled neverovatno simpatične duhovitosti. Bilo bi neralno očekivati da mogu da dam neku primdbu tako da mogu samo da hvalim i da kažem da ovo što sam napisao u prethodnim rečenicama se posebno vidi kod ovih tekstova. Da napišeš knjigu verovatno bi je ljudi iz cuga pročitali jer zaista na ćudan način održavaju pažnju.

Što se tiče stavljanja na portal, to će konačno biti realizovano. Prilikom formatiranja sam naleteo na ukupno 3 štamparske greške i dopustio sebi da ih lično prepravim. Znači samo 3 u toliko teksta, skoro neverovatno.   :o

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Komentari na tekstove za portal
« Odgovor #4 poslato: 25. Mart 2008. u 10:37 »
Tekstovi su kao i svi tvoji.  ;) Održavaju pažnju čitalaca i povremeno teraju na blagi smešak usled neverovatno simpatične duhovitosti. Bilo bi neralno očekivati da mogu da dam neku primdbu tako da mogu samo da hvalim i da kažem da ovo što sam napisao u prethodnim rečenicama se posebno vidi kod ovih tekstova. Da napišeš knjigu verovatno bi je ljudi iz cuga pročitali jer zaista na ćudan način održavaju pažnju.
Hvala na pohvalama. Najzad neki feedback, pa makar i dobar. :D Ali ako nešto zasmeta, odmah stavljajte post. Ja ću sa svoje strane da se trudim da vam za to ne da razloga, ali hajde da vidimo ko će duže da izdrži ;)
Knjiga je ideja koju odavno imam u glavi, godinama unazad. Ali ovo angažovanje će me najzad naterati da zaista nešto i napišem. Posle sledi izdavaštvo, ali to je potpuno druga priča. Najzad, ako mislim da iz ovog bude neka knjiga, čiotanost na forumu i portalu bi trebalo da bude neka reklama, zar ne?
Što se tiče stavljanja na portal, to će konačno biti realizovano. Prilikom formatiranja sam naleteo na ukupno 3 štamparske greške i dopustio sebi da ih lično prepravim. Znači samo 3 u toliko teksta, skoro neverovatno.   :o
Uopšte nije neverovatno. Samo ne čitam svoje postove dovoljno pažljivo. :redface: Greške kucanja su svuda mguće. Ceo život ih jurim, i ne ujurim sve, uvek mi neka promakne. :doh: Joe, ako ih prepravljaš. Hvala ti na toj pomoći! Itekako znači!
Čekajući portal, Godoa, beket...  :lmao:
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Komentari na tekstove za portal
« Odgovor #5 poslato: 25. Mart 2008. u 11:01 »
stavljeno je na portal, ne znam jesi li primetio :)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Komentari na tekstove za portal
« Odgovor #6 poslato: 25. Mart 2008. u 11:12 »
Sad jesam. Izgleda super!
I drago mi je za naslov (vidi PP).
Čini mi se da je to to. Ide-mo da-lje!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Komentari na tekstove za portal
« Odgovor #7 poslato: 25. Mart 2008. u 13:23 »
Samo nešto. Čudio sam se što je bilo samo 3 štamparske greške, a ne što je bilo čak 3.  ???

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Komentari na tekstove za portal
« Odgovor #8 poslato: 31. Mart 2008. u 17:31 »
Ovaj novi tekst o slojevima stmosfer je odlican :) Stavljen je juce na portal
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Komentari na tekstove za portal
« Odgovor #9 poslato: 01. April 2008. u 09:40 »
Uh, zaboravio sam još jednu tipologiju slojeva atmosfere. Biće u sledećem postu.
Imao sam ideju da prepravim prethodni tekst, ali sad sam se setio kako da to ne radim. Videće se koliko sutra, jer i ima i nema veze sa meteorologijom.
Dakle, opušteno. Kao i do sada, priča se nastavlja...
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Komentari na tekstove za portal
« Odgovor #10 poslato: 04. April 2008. u 15:33 »
stavljena i Jonosfera :)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Komentari na tekstove za portal
« Odgovor #11 poslato: 11. April 2008. u 13:29 »
okacen granicni sloj atmsfere :)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Komentari na tekstove za portal
« Odgovor #12 poslato: 11. April 2008. u 15:24 »
Ne bih sad da ispadnem zakeralo, ali bih imao jednu molbicu.
Tačke na kraju rečenice su na nekim mestima odvojene od poslednje reči. Ne ljuti se, ali mislim da se tačka stavlja bez razmaka od poslednje reči. Na primer u poslednjoj rečenici.
Znam, znam, to je gde stavljam smajliće, ali šta mogu kada ih volim. Na forumu daju poseban šmek tekstu, dok portal to, nekako, ne trpi.
Isto, možda treba očuvati italic tamo gde ga ima. Tako je bar do sada bilo.
Dakle, opušteno! Samo želim da sve ispadne ferpektno, ovaj, perfektno. Savršenije od nas!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Komentari na tekstove za portal
« Odgovor #13 poslato: 11. April 2008. u 19:59 »
da, stvarno je bilo previse smajlija, srecom ispali iz konacne verzije :)

@ptprince, onaj 'brucoski' nivo se sad vec popeo na drugu godinu... hm, mislim da uskoro necu moci da pratim...  ::)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Komentari na tekstove za portal
« Odgovor #14 poslato: 11. April 2008. u 23:33 »
Pa ja i jesam na drugoj godini! ;)
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Komentari na tekstove za portal
« Odgovor #15 poslato: 12. April 2008. u 09:31 »
Ja sam odgovoran za to.  :redface: Kaži mi u kom tekstu su izostavljeni italic i bold reči koji su bili u tekstu?  :redface: Mislim lično nisam brisao te tagove, samo sam smajliće brisao ali je očigledno da se tu nešto izdešavalo. Inače moram da te pohvalim da sam zbog greški u kucanju samo tri puta intervenisao do sada.

Poslednji tekst mi se najviše sviđa jer je onaj sloj atmosfere koji me ustvari najviše zanima. Mislim da sam nesvesno naučio dosta stvari čitajući tekstove, mada zanimljivo ovaj poslednji je ustvari prvi gde sam manje više sve znao i ranije samo sam utvrdio znanje.  ;)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Komentari na tekstove za portal
« Odgovor #16 poslato: 12. April 2008. u 10:46 »
Drago mi je zbog toga, Joe. Potvrdio si mi da postižem(o) cilj ovim tekstovima - utvrđivanje i sticanje znanja na zabavan način, a samim tim i popularizacija meteorologije.
Italic primedba važi samo za peti, poslednji do sada tekst.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Komentari na tekstove za portal
« Odgovor #17 poslato: 12. April 2008. u 11:08 »
Sređeno!  ;)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Komentari na tekstove za portal
« Odgovor #18 poslato: 16. April 2008. u 15:42 »
Poslušao sam savet i 'povukao ručnu' za smajlije. Sada ih ima manje. OK?
Takođe, rešio sam da ostanem na nekom razumljivom nivou, kako bi svi mogli nesmetano, opušteno, da prate tekstove, bez bojazni da izgubim čitaoce.
Još jedna novost: počinjem da ubacujem i ilustracije do kojih mogu da dođem. Mislim da će tako tekstovi biti lepši i jasniji i na forumu, ne samo na portalu.
Kad budem imao malo više vremena, gledaću da ubacim ilustracije i u već postavljene tekstove. Na portalu ih ima, Joeovom zaslugom. Joe, tvoj izbor je super, a sugestije su OK.
Uskoro ću da menjam temu iz meteorologije, jer ova tema se bliži jednoj zaokruženoj celini.
Uživajte u novitetima.
« Poslednja izmena: 17. April 2008. u 09:11 ptprince »
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Komentari na tekstove za portal
« Odgovor #19 poslato: 17. April 2008. u 01:21 »
@ ptprince, osim jednog slovca (neko H negde nedostaje), cini mi se da je u poslednjem tekstu sve - 'ferpektno'...
/da te ne ureknem...  :-X /