Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum

Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Aktuelne vremenske prilike / Odg: Januar 2018 - III dekada
« Poslednja poruka Joe poslato danas u 08:33 »
U Novom Sadu je temperatura u blagom padu. Prema poslednjim merenjima -0.6°C Potpuno je oblačno.
Da li ipak danas možemo izgurati ledeni dan videćemo.
2
« Poslednja poruka Ljubiša poslato danas u 08:25 »
Jutros mraz, sada proleti po koja pahulja, T -1°C.
3
« Poslednja poruka roki poslato danas u 08:16 »
Jak snijeg u Sarajevu.Sipa ko iz rukavice..
4
« Poslednja poruka Naum poslato danas u 08:05 »
Oblačno i suvo. Tmin.= -2°C trenutno -1°C. Mirno bez vetra.
5
« Poslednja poruka Boce poslato danas u 07:18 »
Jutros Tmin=-6.4°C
Naišla je oblačnost u rano jutra pa je zaustavila dalje hlađenje
Visina snega 12cm
6
« Poslednja poruka forest poslato danas u 06:47 »
Prokuplje -7, Kursumlija -9.. uz par cm sneznog pokrivaca.. kako smo se nadali dobro je. Ipak ova zima nije kao legendarna 2006/07 ( iako jos uvek nismo imali ledeni dan)  :D
7
« Poslednja poruka Zika poslato danas u 06:47 »
U Melencima oblačno i suvo. Ima snega ponegde, potvrđuje i RHMZ. Uz malo sreće, možda ipak vidimo još koju pahulju ove sezone. -1°C

8
Dugoročne prognoze / Odg: Zima 2017/2018
« Poslednja poruka slobopfc poslato danas u 06:14 »
Jutros GFS lošiji za daleke sate. Naravno da je to normalno i da će to šetati još dosta narednih dana, prosto nije realno da svaki izlaz bude isti ili bolji po pitanju zime. Jutros GFS ima isti trend za početak februara ali vrlo brzo taj ciklonski vrtlog koji dolazi iz Kanade narušava Blok nad Britanijom i ponovo šalje ciklone u Skandinaviju. Nema sunje da će ovo biti granična situacija i da će nijanse odličivati kakav će biti nastavak zime u februaru. Da se izrazim košarkaškim rečnikom biće to završnica na jedan posed. Nije ovo novo na kartama sa potencijalom za ozbiljnu zimu. Već duže vreme Azorski Ac je tu sa tendecijom da se pozicionira severnije oko Britanije i Islanda i Sibirski AC koji pokušava da dobaci do Skandinavije ali jednostavno ti cikloni koji dolaze iz Kanade to ne dozvoljavaju. Pitanje svih pitanja je da li će ti cikloni posustati malo i omogućiti AC-ima da se pozicioniraju kako nama odgovara. Gledao sam dosta ovih dana i karet iz ovog perioda 2012. godine i pojedini izlazi su bar meni dosta slični (neka me neko ispravi ako grešim). A još mešto ako može uopšte da pomogne je da ovezime severna polovina zemlje nije još imala ni pošten mraz a kamoli sneg tako da možda ipak mora nešto onako baz zimski da se dogodi. Toliko od mene, pratimo dalje.
9
Pričaonica / Odg: Meteo chat
« Poslednja poruka Niksic 3 poslato danas u 03:01 »
Ja sam se kao djecak iz dva puta igrao u metarske snijegove u mom gradu :D.
10
Dugoročne prognoze / Odg: Zima 2017/2018
« Poslednja poruka Јоца poslato danas u 02:12 »
Пратим већ недељу дана индексе који су често од велике важности за прогнозирање и формирање блока над Атлантиком, па је ред и да окачим слику. Јако, јако добро то тренутно изгледа.

Сад или никад..

Наравно, као што већ рекосте, биће ту још померања позиције антициклона тамо-вамо, али мислим да смо овог пута на добром путу.
Stranice: [1] 2 3 4 5 6 ... 10