Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Koju klimu volite?  (Pročitano 51656 puta)

Van mreže Dalton007

  • *
  • Poruke: 78
  • Lokacija: Ruma 45. stepen SGŠ
Re: Koju klimu volite?
« Odgovor #60 poslato: 30. Januar 2009. u 21:35 »
Nemam ja nista protiv zime nacelno ali zima zahteva niz preduslova koje Srbija nema.Leto, toplota sve ostalo sto ide uz leto uff....Pozdrav za one koji ne vole zimu(znaju oni ko su-Amaterko, Palmark,za njih sam siguran-makar javno.) Ali pozdrav i za one sto su omogucili i stvorili ovaj forum iako vam stalno smetam ali nisam bio bezobrazan do sada. Pozdrav Joe,Stefano, Miloshe!

Van mreže Sale

  • **
  • Poruke: 814
  • Starost: 44
  • Lokacija: Nis be
Re: Koju klimu volite?
« Odgovor #61 poslato: 30. Januar 2009. u 22:15 »
Slazem se s Daltonom.Ja sam rodjen u prolece 21.marta, i obozavam zimu i sneg,ali isto tako volim i da se przim na suncu.Znaci sve u svoje vreme,svako godisnje doba je lepo na svoj nacin,a prolece i ono budjenje prirode je prosto spektakularno i nesto najlepse sto nam priroda moze prirediti.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Koju klimu volite?
« Odgovor #62 poslato: 30. Januar 2009. u 22:22 »
Ja sam rođen u sred zime, ali mislim da nije to razlog što volim zimu... Najvjerovatnije zimu i snijeg ovoliko volim, jer sam rođen u mjestu u kom praktično nema zime i snijega, pa sam ih ostao željan još kao malo dijete... :) Ljeto volim samo zbog oluja, a inače volim ljetnju kišu. Međutim, oluja sam se dosta nagledao u životu, i to je razlog što zimu volim mnogo više od ljeta...


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Koju klimu volite?
« Odgovor #63 poslato: 31. Januar 2009. u 00:53 »
Ja sam rodjen u decembru,i znam da je to razlog zasto volim zimu.Ipak ja volim i leto. . .
Ne volim pretoplo vreme,ali obozavam kad je oko 25C,kad je sve rascvetano,i kad ima letnjih oluja!

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Re: Koju klimu volite?
« Odgovor #64 poslato: 01. Februar 2009. u 00:20 »
I ja sam rođen usred zime (u februaru), pa ipak sam uvek više voleo leto nego zimu. Poslednjih nekoliko godina, kako sam matoriji, još više volim leto, a još manje zimu. Videćete, dragi zimoljupci, kada napunite 32-33 godine, da li ćete i onda tako govoriti... :-\ Godine čine svoje, hteli to mi da priznamo ili ne... :cry:
Mada primećujem da i letnje žege (Tmax > 35 C) počinju da mi smetaju.
U stvari, svako godišnje doba je lepo na svoj način, i baš mi je drago što živim u podneblju koje ima sve varijante klimata. Ja ovu klimu ipak ne bih menjao nizašta, imamo svega-letnjih žega, košave, snega i snežnog pokrivača, ledenih dana... Sve imamo, samo da još imamo više i onoga od čega se živi i-gde bi nam bio kraj... ;)
Ipak je leto moj favorit, i to avgust mesec, koji je najvedriji i najstabilniji u godini, leto se lepo ustali (sazri), počinju da stižu plodovi (purenjaci, lubenice :P...), temperature oko 30 C (ali često su daleko više od 30 C). Maksimalne temperature od 28-33 C meni najviše odgovaraju...
I zima ima svoje čari, ali kako Dalton007 reče, kod nas je teško pregurati to godišnje doba... U svakom slučaju, volim i zimu ali sa snegom, a ne sa ovim kišurinama i potopima, kad padne sneg da se malo duže zadrži, a ne da se istopi za 2 dana...
Kad je leto-treba da je leto, kad je zima-treba da je zima... ;) Ali, često nije tako... ::) I ta okolnost je ipak normalna karakteristika našeg (umerenog) klimata...
« Poslednja izmena: 01. Februar 2009. u 00:54 amaterko »
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Koju klimu volite?
« Odgovor #65 poslato: 31. Mart 2013. u 00:34 »
Tropsku klimu. :)

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Koju klimu volite?
« Odgovor #66 poslato: 31. Mart 2013. u 00:50 »
Највише волим умерено-континенталну климу, само би зиме могле да буде хладније и са више снега. ??? То је за мене идеална клима.