Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...  (Pročitano 232064 puta)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #100 poslato: 18. Novembar 2009. u 11:42 »
Forum ne gubi u to nema sumnje, a možda i da doprinos popularizaciji meteorologije u nas. Meni paše verovatno jednostavniji izgled stranice, ali to je stvar ukusa. Najbitnije je da se prave pomaci napred.  :super:

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #101 poslato: 18. Novembar 2009. u 20:23 »
Ja nisam za godisnju clanarinu i slicno, mislim jednostavno clanstvo na forumu treba da bude i ostane besplatno.
Ako bi naplacivali clanarinu, svakako bi trebali da imamo pravno lice, udruzenje gradjana ili firmu...
Registrovanje udruzenja gradjana mozda jednog dana, ali sada svakako ne (vec sam u proceduri registrovanja udruzenja gradjana u jednoj drugoj prici i vec mi je muka od toga, vuce se vec godinu dana), a firma jednom ukoliko se ukaze prilika, svakako DA, naprimer kad bi neka televizija ili slicno htela da im radimo prognozu ili tako neki ozbiljniji dugorocni posao... ali da ne sirimo dalje i spekulisemo... videcemo kako se situacija bude odvijala u buducnosti...

Bodo, jel ima varijanta da se fotke na stranicama (zbog uskog prostora) automatski resize-uju u neku velicinu da ne treba da skroluje levo-desno, pa onda koga interesuje fotka u "punoj" rezoluciji (800x600 ili u kojoj je vec postavljena na netu) da moze da klikne na nju i da mu se otvori u drugom prozoru...
To postoji na dizajnzoni, oni, cini mi se, koriste V-Bulletin, ali ako to moze i na nasem softweru bilo bi dobro...

Sto se tice bannera generalno, ako recimo njima ne smeta http://www.elitesecurity.org/ zasto bi ovde ljudima smetalo? Tamo nisam procitao da se bilo ko zalio sto sajt ima toliko bannera.
« Poslednja izmena: 18. Novembar 2009. u 20:44 Stefano »

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #102 poslato: 18. Novembar 2009. u 20:46 »
Pa naravno da članstvo na forumu treba da ostane besplatno, ja nisam govorio o tome. Ja sam govorio o aktivnim članovima koji svakodnevno doprinose razvoju našeg Serbianmeteo projekta. Kao što se videlo ovde ima lep broj takvih članova. Moja ideja je da se ta grupa ljudi učini kompaktnijom i aktivnijom tj. da se podele simbolični troškovi oko hostovanja i ostalog ali i zadaci oko aktivnosti na portalu i forumu. Mislim da nam je svima u interesu da imamo što više članova koji su svakodnevno aktivni na portalu i forumu. A tako bi svako ko učestvuje u tome imao bolji osećaj da radi na razvoju zajedničke ideje. Moramo da stvorimo i negujemo zajedničku ideju koja vremenom može da se razvija i jača. Mislim da trebamo da prerastemo jednostavnu podelu samo na admine, moderatore i obične članove. To je dovoljno za bilo koji forum, ali ako hoćemo nešto više od toga trebamo i naš mikrosistem da reorganizujemo i učinimo ga boljim i efikasnijim. Ja živim za taj dan kada će se nove ideje oko razvoja Serbianmeteo ideje javljati spontano i relativno često od strane većeg broja zaljubljenika u meteorologiju.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #103 poslato: 18. Novembar 2009. u 21:10 »
Citat
Mislim da trebamo da prerastemo jednostavnu podelu samo na admine, moderatore i obične članove. To je dovoljno za bilo koji forum, ali ako hoćemo nešto više od toga trebamo i naš mikrosistem da reorganizujemo i učinimo ga boljim i efikasnijim.
Da ali sta je to nesto vise po tebi?
Ocigledno ovo ne posmatramo na isti nacin...
Recimo www.elitesecurity.org je postigao itekako nesto vise (200000 registrovanih clanova, najpopularniji IT forum u EX YU, zasluzan poprilicno za IT opismenjavanje...) pa ponovo postoji sasvim normalna podela na administratore, super moderatore, moderatore, tehnicke konsultante i obicne clanove...

Meni ce ideje padati na pamet tempom kojim mi padaju kakva god ovde bila reorganizacija, a podela ti si zaduzen za ovo, ti si zaduzen za ono, to po meni nikako ne dolazi u obzir, mislim bilo kakva podela i nametanje bilo kakve dodatne obaveze (osim ako clan sam to zeli, kao u slucaju prognoza) meni ne dolazi u obzir...

Ja sam za to da svako na forumu i sajtu treba da ucestvuje onoliko koliko zeli i u obimu koji zeli, jel recimo ako bih ja imao obavezu da, naprimer, fotkam svaku oluju u Beogradu u mom kraju ili sneg ili bilo sta slicno, ja ti garantujem da to ne bih mogao da radim, uradio bih mozda 2-3 puta i to je to, isto kao i kada sam upisivao podatke u bazu (mada mi to niko nije nametnuo ali mi je bila obaveza, koliko god kratka, 2-3 min dnevno, ipak mi je bila obaveza od koje nemam nikakve koristi i zato sam i prestao to da radim)

Mislim da ovaj deo diskusija treba prebaciti u moderatorsku sobu...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #104 poslato: 18. Novembar 2009. u 21:56 »
Meni ce ideje padati na pamet tempom kojim mi padaju kakva god ovde bila reorganizacija, a podela ti si zaduzen za ovo, ti si zaduzen za ono, to po meni nikako ne dolazi u obzir, mislim bilo kakva podela i nametanje bilo kakve dodatne obaveze (osim ako clan sam to zeli, kao u slucaju prognoza) meni ne dolazi u obzir...

Upravo sam govorio o ovome, da članovi sami imaju ideju kako da doprinesu razvoju zajedničke ideje. To je taj san koji sam pominjao.
A sad malo da pojasnim oko dileme sa početka tvog posta. Nisam ja mislio da trebamo menjati podelu kakvu mi imamo a i svi forumi (admini, moderatori, ...) jer je ona nužna za noramlno funkcionisanje foruma. Ali pošto mi hoćemo nešto više od običnog foruma mislio sam da se ne zadržimo samo na tome. Mislio sam o formiranju tima ljudi (članova) koji će učestvovati na unapređenju foruma i portala sa zadacima koje bi sami izabrali. Što kvalitetniji tim to bolje za sve nas. Naravno broj članova tima nije garancija kvaliteta ali je u svakom slučaju bolje imati veći broj članova u timu zbog efikasnije realizacije zadataka (na jednom zadatku bar dva člana).
Naravno slažem se da možemo diskusiju prebaciti u neku drugu sobu.


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #105 poslato: 18. Novembar 2009. u 22:12 »
Pa na forumu ima dosta zapuštneih tema  ::)  :-\ ....Evo na primer mislim da bi trebalo da se ožive teme Balkan osmotreni podaci i aktulne vremenske prilike  u Evropi za jesen-zimu 2009-te godine......Meni nije problem da ažuriram te podatke,jer sam dosta vremena na forumu.Sa Pavlovićem sam se čuo,čim stignu podaci sa RHMZ-a o protivgradnoj sezoni,on će otvoriti temu značajni konektivni događaji u Srbiji u 2009-oj godini

Što se tiče popularizacije SERBIANMETEO foruma,stvarno mi ništa ne pada na pamet  :( :(
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #106 poslato: 19. Novembar 2009. u 09:46 »
Pa popularizovati nesto u danasnje vreme i nije tako tesko,jedino sto treba je grupa ljudi,malo volje i to je to!Moze se odraditi lepljenjem manjih plakata,postavljanjem reklame u radio stanicu(koje jeste da kosta parama,ali se radi o iznosima od 200-300 din)!Tako da ima hiljadu nacina kako popularizovati nesto,i ako se jednom nesto popularizuje,drzi nivo duze vreme,a sto ne bi,onda bi sajt bio veoma posecen!A nama je cilj da sto vise ljudi zavole meterologiju,da se razvijamo!

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #107 poslato: 19. Novembar 2009. u 12:05 »
ne bih da plaćamo host zato što imam loša iskustva s tim na jednom forumu gde je među aktivnim članovima nastao haos oko toga

inače,slažem se što se tiče drugih ideja oko bilo kakve organizacije

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #108 poslato: 19. Novembar 2009. u 14:29 »
^^ sto se tice placanja hostinga i bilo sta oko troskova da se deli medju clanovima, za tim nema nikakve potrebe, posto i do sada smo sve sami placali bez problema, a i ja znam za losa iskustva kada je tako kretalo na nekim drugim sajtovima, tako da sto se tice toga to ce biti kako je i bilo, placamo mi koji smo vlasnici i molio bih stvarno da oko toga ne ulazimo dalje u diskusiju, to bi bilo isto kao kada bi troskove oko registracije kola za taksistu placao i taksista i njegove stalne musterije podjednako.

Kako smo se do sada snalazili oko toga, snalazicemo se i u buduce.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #109 poslato: 19. Novembar 2009. u 14:56 »
Ja ću samo da dodam Stefi ovo i više neću o tome nikad više pominjati ništa.

Ne znam nijednog taksistu kome mušterije peru kola, menjaju ulje ili brišu prašinu.

Meni se lično ne dopada ta podela na vlasnike i ostalu boraniju. Ja sam uvek za timsku podelu i obaveza i zadataka i svega oko SM ideje. Kad kažem tim mislim na ljude koji učestvuju u zadacima oko portakla i foruma, nikako ne mislim na sve članove foruma.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #110 poslato: 19. Novembar 2009. u 16:03 »
daleko od toga da treba da se delimo na vlasnike i boraniju, to nisam ni mislio, sa taksistom je mozda bi malo glup primer, mozda je to tebe uvredilo, ja nisam mislio da mi vlasnici vodimo/vozimo ostale clanove ili tako nesto, ukoliko si ti tako to protumacio...

Ja se slazem sa tim sta pricas oko timske podele zadataka oko portala, foruma, pa i baze podataka sto da ne, ukoliko su ljudi zainteresovani za to (ja nisam, mozda cu biti jednog dana kad budem imao uslova za meteorolosku stanicu).

Pricao sam vec sa jednim od moderatora i mislim da oko ovakvih stvari ipak ne mozemo da se dogovaramo preko foruma.
Ja sam za to da se vidimo, ne znam Boce da li ti imas u planu da dolazis u Beograd i da uzivo o svemu tome popricamo... nekako preko foruma ipak nije to to, mozemo da se dogovaramo narednih pola godine i nista da ne uradimo. Ovako ako se vidimo svi koji zelimo da ucestvujemo u ovoj prici ozbiljno, iznesemo sta ko ocekuje od ove price i zasto je ovde, mislim da to moze da se zavrsi u 2 sata razgovora bez problema i onda krenemo u konkretnu akciju, onako kako se budemo dogovorili, ipak je drugacije kad se dogovoris sa nekim, gledajuci ga u oci, nego preko foruma

Da li se slazes?

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #111 poslato: 20. Novembar 2009. u 02:33 »
imam još jedan predlog za ispravku što se prognoze tiče..

trenutno je legenda mnogo sitna i jedva se vidi šta piše


mislim da bi ovako bilo preglednije sem ako vam se ne čini da je legenda možda prevelika (mada sam ja za primer koristio staru legendu.. nova bi se sa dodatim ikonicama lepše uklopila)


Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #112 poslato: 20. Novembar 2009. u 02:43 »
^^ bice kad dikile sutra uploaduje sliku legende od 450px :)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #113 poslato: 20. Novembar 2009. u 10:48 »
Bodo da li postoji mogucnost da se napravi link sa trodnevnom prognozom za date gradove , da bude postavljen ispod teksta prognoze.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #114 poslato: 20. Novembar 2009. u 11:11 »
Sta je ovo sa forumom zasto se ovako suzio,tako je nepregledan.

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #115 poslato: 20. Novembar 2009. u 11:22 »
jel koristis 1024x768? videcu da uradim nesto po tom pitanju...
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #116 poslato: 20. Novembar 2009. u 12:48 »
Na lap topu mi je sve ok,ali na kompu mi se izmenilo sve od kad je ubacena karta vremenske prognoze.Ne znam o cemu se radi...

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #117 poslato: 20. Novembar 2009. u 16:53 »
Na lap topu mi je sve ok,ali na kompu mi se izmenilo sve od kad je ubacena karta vremenske prognoze.Ne znam o cemu se radi...

verovatno ti je na lapu rezolucija 1280x800 ili vise, a na desktopu 1024x768. Kolonu sam jos malo smanjio, da i na tim malim rezolucijama bude prihvatljivije
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #118 poslato: 20. Novembar 2009. u 20:21 »
e, a sto se ne poklapaju ti datumi za SM prognozu?
tamo na portalu 20.11. - a ovamo vec 21.

neka automatska zvrcka?! ne valja to...

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #119 poslato: 20. Novembar 2009. u 21:52 »
To je jedna te ista slika. I da hoce ne mze da se razlikuje -) Probaj refresh.
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.