Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jun 2009 - I dekada  (Pročitano 100580 puta)

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Re: Jun 2009 - I dekada
« Odgovor #80 poslato: 02. Jun 2009. u 16:18 »
Evo prvih vesti

Niš: Grad veličine lešnika
2. jun 2009. | 15:16 | Izvor: Beta
Niš -- Jako nevreme, praćeno krupnim gradom, zahvatilo je danas Niš nešto pre 15 sati.

Saobraćaj u gradu se odvija otežano zbog velike količine vode na kolovozu. U Nišu pada grad veličine lešnika.

Izvor:b92


Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Jun 2009 - I dekada
« Odgovor #81 poslato: 02. Jun 2009. u 16:20 »
U 16h na čak 7 GMS u Srbiji osmotren je pljusak sa grmljavinom.
U Zrenjaninu suvo i oblačno.Pitanje je hoću li danas dobiti merljivu količinu. . .

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Re: Jun 2009 - I dekada
« Odgovor #82 poslato: 02. Jun 2009. u 16:23 »
U Vrnjačkoj Banji Olujčina ponovo,sada je prošla,ali je trajala dobrih 2 sata ;D ;D  :D  :) !!!!!Naravno bilo je jakog pljuska sa grmljavinom,bilo je malo i grada,grmleo je jako kao po običaju sve se trese po kući kada opali na Goču....  :o :o :o :o  :P!!!U toku oluje bilo je pojačanog W vetra koji je imao udare od 15 MS  :P  :-[ :-[...............Iz ove Oluje je palo ukupno 33.1 mm baš lepa količina padavina,napolju je hladno,Takt samo 10.8 C  :super: :super: :super: :super:...........,
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Re: Jun 2009 - I dekada
« Odgovor #83 poslato: 02. Jun 2009. u 16:29 »
Kod mene sada umerena, ali sitnija kiša...
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: Jun 2009 - I dekada
« Odgovor #84 poslato: 02. Jun 2009. u 16:32 »
Kod mene sasvim slaba kiša. Kao da prestaje. Pogledajte satelit što je dobar.
http://www.sat24.com/mysat.aspx?html=zoom&xas=450&yas=331

Pogledajte severozapad Vojvodine i strujanje i jug Srbije i strujanje. Mislim da se na severozapadu Vojvodine radi o hladnom vazduhu koji lagano donosi prestanak padavina severu i severozapadu Srbije. Na jugu prodire topao vazduh i dolazi do strašnog olujnog nevremena u većem delu Srbije zbog sudara hladne i tople vazdušne mase ako se ne varam.

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Jun 2009 - I dekada
« Odgovor #85 poslato: 02. Jun 2009. u 16:38 »
 ^^
Hmmm,ja se baš i ne slažem sa tvojom konstatacijom Joe.  ::)
Onda i nevreme koje je sad u Srbiji,Makedoniji i Bugarskoj trebalo da bude severnije.
Takođe temperature na severu Srbije oštro demantuju tvoje mišljenje.U Somboru i na Paliću je u 16h bilo 19C. . .a u Srbiji je naravno hladnije,i to zbog padavina.
Kod mene raste temperatura,što je opet neki demant. . .
Takt 16.7C

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: Jun 2009 - I dekada
« Odgovor #86 poslato: 02. Jun 2009. u 16:47 »
 ^^
 Joco ne govorim o temperaturi i strujanju na 2m pobogu.  ??? Otkad se hladne i tople vazdušne mase prepoznaju po temperaturi na 2m.   :o


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Jun 2009 - I dekada
« Odgovor #87 poslato: 02. Jun 2009. u 16:55 »
Kad gledam radare i animacije, djeluje mi kao da je ovo bilo nešto slično onome što je prije 10-ak dana zahvatilo Vojvodinu i Beograd. Zanima me, je li bilo shelf-a Boce ?

evo ovako je izgledao oblak u dolazu Deluje kao Shelf ali nisam potpuno siguran  :-\



Kiša nije puno pala kako je izgledalo opasno
I dalje pada slaba do umerena kiša
Mislim da je severnije od grada bilo više i kiše i grada
ali nema većih šteta od grada na svu sreću

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: Jun 2009 - I dekada
« Odgovor #88 poslato: 02. Jun 2009. u 16:56 »
Evo trenutne situacije.

Plave strelice hladan vazduh, crvene topao.
Čak mi deluje u Vojvodini da se vidi kako se hladan vazduh podvlači pod topao. Možda i grešim.


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: Jun 2009 - I dekada
« Odgovor #89 poslato: 02. Jun 2009. u 16:58 »
Boce strašno deluje oblak!! I meni liči na Shelf.  :o

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Re: Jun 2009 - I dekada
« Odgovor #90 poslato: 02. Jun 2009. u 17:03 »
U Vrnjačkoj Banji Olujčina ponovo,sada je prošla,ali je trajala dobrih 2 sata ;D ;D  :D  :) !!!!!Naravno bilo je jakog pljuska sa grmljavinom,bilo je malo i grada,grmleo je jako kao po običaju sve se trese po kući kada opali na Goču....  :o :o :o :o  :P!!!U toku oluje bilo je pojačanog W vetra koji je imao udare od 15 MS  :P  :-[ :-[...............Iz ove Oluje je palo ukupno 33.1 mm baš lepa količina padavina,napolju je hladno,Takt samo 10.8 C  :super: :super: :super: :super:...........,
Eto Kimić (;)), dobio si Oluju kao rođendanski poklončić... :)
Kod mene slaba do umerena kiša, ali u poslednje vreme je slabijeg intenziteta...
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Jun 2009 - I dekada
« Odgovor #91 poslato: 02. Jun 2009. u 17:03 »
^^
 Joco ne govorim o temperaturi i strujanju na 2m pobogu.  ??? Otkad se hladne i tople vazdušne mase prepoznaju po temperaturi na 2m.   :o
Daleko od toga da i ja mislim samo na strujanje na 2m. . .jer se u mom postu jasno vidi da spominjem i visinsko strujanje
^^
Hmmm,ja se baš i ne slažem sa tvojom konstatacijom Joe.  ::)
Onda i nevreme koje je sad u Srbiji,Makedoniji i Bugarskoj trebalo da bude severnije.
;) ;) Dakle ja mislim da je taj hladniji vazduh na visini već južnije od Vojvodine,ili eventualno severnije  :neznam:
Pre će biti da je u okolini Beograda,al dobro. . .nebitno je to sad.
Ne slažemo se,pa šta  ;D  ??? mada ko zna,možda i ja grešim.
Padavina na severu danas nije ni bilo,izuzev onih ujutro. . .a isto je i kod mene.
Trenutno je suvo i oblačno.
Eto Kimić (;)), dobio si Oluju kao rođendanski poklončić... :)
Kod mene slaba do umerena kiša, ali u poslednje vreme je slabijeg intenziteta...
:P  :lmao: Gle stvarno,Kimi uvek piše oluja velikim slovom  ;D Oluja  sigurno iz nekog znaka poštovanja prema olujama. . .


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: Jun 2009 - I dekada
« Odgovor #92 poslato: 02. Jun 2009. u 17:14 »
Daleko od toga da i ja mislim samo na strujanje na 2m. . .jer se u mom postu jasno vidi da spominjem i visinsko strujanje ;) ;)

Pa nisam primetio, nego si krenuo da nabrajaš temperature po gradovima i tako da me demantuješ. Nema veze barem si me lepo nasmejao.  :D

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Re: Jun 2009 - I dekada
« Odgovor #93 poslato: 02. Jun 2009. u 17:18 »
Vučjanci su dobro prošli ovaj put,sva sreća grad je padao vrlo kratko.

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Jun 2009 - I dekada
« Odgovor #94 poslato: 02. Jun 2009. u 17:21 »
Pa nisam primetio, nego si krenuo da nabrajaš temperature po gradovima i tako da me demantuješ. Nema veze barem si me lepo nasmejao.  :D
Mislio sam da pričaš i o visinskom strujanju,ali i o ovom na 2m.Ja sam rekao da ne mislim isto ni po pitanju visinskog ni po pitanju nizijskog,može to da se zaključi iz moga posta,e sad. . .
Drago mi je što sam te bar nasmejao,i ja sam se ovde skoro svaki dan zbog nekih drugih smejao.
Došlo je vreme da se neko smeje i zbog nečeg što sam ja napisao. . .

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Re: Jun 2009 - I dekada
« Odgovor #95 poslato: 02. Jun 2009. u 17:27 »

 :P  :lmao: Gle stvarno, Kimi uvek piše oluja velikim slovom  ;D Oluja  sigurno iz nekog znaka poštovanja prema olujama. . .
Pa Kimić (;)) mnooogo voli i poštuje Oluje, pa ih zato upisuje zlatnim slovima... ;)
Mada, i ostali mnooogo vole Oluje, samo ih je  :redface: da napišu veliko prvo slovo O... :P :lmao: :rofl:
Ja mnooogo volim  :suncano, pa zato Sunce uvek pišem velikim slovom... ??? ;D

Slaba kiša kod mene...
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Re: Jun 2009 - I dekada
« Odgovor #96 poslato: 02. Jun 2009. u 17:44 »
Cao drustvance hoce li biti jos kise u narednim satima u Kg-u ?Lepo se ispadala danas.Trenutno bez padavina uz brze oblake iz N pravca

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Jun 2009 - I dekada
« Odgovor #97 poslato: 02. Jun 2009. u 17:44 »
Pa Kimić (;)) mnooogo voli i poštuje Oluje, pa ih zato upisuje zlatnim slovima... ;)
Mada, i ostali mnooogo vole Oluje, samo ih je  :redface: da napišu veliko prvo slovo O... :P :lmao: :rofl:
Ja mnooogo volim  :suncano, pa zato Sunce uvek pišem velikim slovom... ??? ;D

Slaba kiša kod mene...
Demant u vezi sunca:  :P  :lmao: :lmao:
Citat
U Beogradu pretežno sunčano, uz povremenu umerenu oblačnost...
Citat
U Beogradu u 15h = 16 C. Promenljivo oblačno, sa sunčanim intervalima...
Teme su zaključane pa nisam mogao da izvučem originalni post,odnosno da te citiram sa linkom,ali dobro je i ovako.
 :lmao:  :P  :lmao:

Cao drustvance hoce li biti jos kise u narednim satima u Kg-u ?Lepo se ispadala danas.Trenutno bez padavina uz brze oblake iz N pravca
Ja lično ne verujem,teško. . .  ;)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Re: Jun 2009 - I dekada
« Odgovor #98 poslato: 02. Jun 2009. u 17:49 »
Evo kako sam pretpostavio u Novom Sadu prestale padavine i delimično se razvedrilo ka severozapadu. Sinulo i sunce. Sada će možda i kod mene porasti temperatura.
Joco ni nema maltene strujanja na 10m. Duva vetar do 1m/s i kod tebe i kod mene. I još nešto, ne možeš gledati na osnovu padavina gde je granica hladnog vazduha ako ona uopšte može biti striktna. I oblaci su ti kao što znaš ništa drugo nego proces kondenzacije tj. sačinjeni iz sitnih kapljica vode. Razvedravanje je bolji pokazatelj.

Ja ću kanda omašiti količinu padavina koju sam juče rekao. Ne verujem da je u NS-u palo više od 2mm od jutros.

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Jun 2009 - I dekada
« Odgovor #99 poslato: 02. Jun 2009. u 17:53 »
Evo kako sam pretpostavio u Novom Sadu prestale padavine i delimično se razvedrilo ka severozapadu. Sinulo i sunce. Sada će možda i kod mene porasti temperatura.
Joco ni nema maltene strujanja na 10m. Duva vetar do 1m/s i kod tebe i kod mene. I još nešto, ne možeš gledati na osnovu padavina gde je granica hladnog vazduha ako ona uopšte može biti striktna. I oblaci su ti kao što znaš ništa drugo nego proces kondenzacije tj. sačinjeni iz sitnih kapljica vode. Razvedravanje je bolji pokazatelj.

Ja ću kanda omašiti količinu padavina koju sam juče rekao. Ne verujem da je u NS-u palo više od 2mm od jutros.
Važi Joe. . .hvala na savetu!  :super:
Pomislio sam da si hteo da kažeš da nam sledi pad temperature na 2m.Pošto posle visinskog zahlađenja obično nastupa i ono na 2m.To znam ;) Ali evo ovo je jedan od primera da nije uvek tako.
Šta ćeš,svi mi ponekad grešimo. . .nažalost i to je deo posla,a na greškama se uči  :)
« Poslednja izmena: 02. Jun 2009. u 18:07 jocozr »