Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Aktuelne vremenske prilike u svetu 2011. godina  (Pročitano 82654 puta)

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Aktuelne vremenske prilike u svetu 2011. godina
« Odgovor #20 poslato: 03. Februar 2011. u 16:57 »
 ^^
Eto jos jedan primer kakve budalastine pisu nasi novinari...  :doh: :nelupaj:
Najjaci vetar je oko 245km/h, dok najjaci udar vetra oko 300km/h kada je tropski ciklon Yasi na kratko presao u petu kategoriju.



« Poslednja izmena: 03. Februar 2011. u 17:47 laky »

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Aktuelne vremenske prilike u svetu 2011. godina
« Odgovor #21 poslato: 03. Februar 2011. u 17:38 »
Neverovatna je Amerika sto se vremenskih prilika tice...ni zbog cega ne bih otisao tamo, samo jedino zbog vremena:)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Aktuelne vremenske prilike u svetu 2011. godina
« Odgovor #22 poslato: 03. Februar 2011. u 19:35 »
Neverovatna je Amerika sto se vremenskih prilika tice...ni zbog cega ne bih otisao tamo, samo jedino zbog vremena:)

Daleko im lepa kuca al sto se vremenskih uslova zimi tice veoma im zavidim!

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Aktuelne vremenske prilike u svetu 2011. godina
« Odgovor #23 poslato: 03. Februar 2011. u 19:43 »

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Aktuelne vremenske prilike u svetu 2011. godina
« Odgovor #24 poslato: 03. Februar 2011. u 21:21 »
Sa svih strana sem sa severa okruzeni su dvema okeanima i morem.. Goriva za oluje i ekstremne vremenske prilike im stoga nikada ne fali, pa otud vrlo cesto i ovakve oluje.. Ovakav sneg ne mogu ni da zamislim u mom kraju.., no nikad se ne zna.. ::)



A evo i kolicine padavina koju je severoistocnojoj Australiji doneo ciklon Jasi samo jedan dan..
« Poslednja izmena: 03. Februar 2011. u 22:10 freeze »

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Aktuelne vremenske prilike u svetu 2011. godina
« Odgovor #25 poslato: 04. Februar 2011. u 14:04 »
 :lmao: Mi gledamo kako je u SAD-u, i mislimo predivno, a pogledajte kako je na severu Japana.. Ovo zasluzuje :first:







Eh da sam polagao za vozacku u ovakim uslovima... :lmao:

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Aktuelne vremenske prilike u svetu 2011. godina
« Odgovor #26 poslato: 04. Februar 2011. u 14:16 »
ATINA - Snežna oluja koja je danas zahvatila Grčku izazvala je brojne teškoće u pomorskom i kopnenom saobraćaju širom zemlje. U centralnom delu Grčke, 13 sela je odsečeno zbog neprohodnih puteva. Visina snežnog pokrivača na nekim mestima dostiže 60 santimetara.
Sneg je napadao i na Peloponezu, gde je vozilima zabranjeno da izađu na puteve bez lanaca za sneg. Oluja je zahvatilla i mnoga egejska ostrva, a brodovima je zabranjeno isplovljavanje iz luka u Pireju, Rafini i na Rodosu.

Izvor: Blic 03.02.2011.

Kad nece tamo gde treba on pada tamo gde ne treba.. ::)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Aktuelne vremenske prilike u svetu 2011. godina
« Odgovor #27 poslato: 04. Februar 2011. u 14:30 »
... a pogledajte kako je na severu Japana.. Ovo zasluzuje :first:





da sam juče um ro, ovo ne bih video. Stvarno je japansko čišćenje! :first:
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Aktuelne vremenske prilike u svetu 2011. godina
« Odgovor #28 poslato: 04. Februar 2011. u 14:43 »
kolko bi našim putarima trebalo da očiste ovoliki sneg  ;D

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Aktuelne vremenske prilike u svetu 2011. godina
« Odgovor #29 poslato: 04. Februar 2011. u 14:48 »
verovatno ni put ne bi uspeli da nadju -)

morao sam da proverim jel fake, kad ono... nije :oboze:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=jxtCntPsOGE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=jxtCntPsOGE</a>

Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Aktuelne vremenske prilike u svetu 2011. godina
« Odgovor #30 poslato: 04. Februar 2011. u 15:06 »
Ja sam bio ubedjen da je fotomontaza al eto Boda me razuverio!
Nikad nista slicno nisam video.

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Aktuelne vremenske prilike u svetu 2011. godina
« Odgovor #31 poslato: 04. Februar 2011. u 15:07 »
 ^^
A po svemu sudeci toga ce biti jos dosta tamo, ali japanska masinerija nema premca tako da ce vozaci mozda voziti i po suvom drumu.. :rofl:



By the way, vrlo hladna zima u ovod delu Azije ove godine..


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Aktuelne vremenske prilike u svetu 2011. godina
« Odgovor #32 poslato: 04. Februar 2011. u 15:58 »
^^
A po svemu sudeci toga ce biti jos dosta tamo, ali japanska masinerija nema premca tako da ce vozaci mozda voziti i po suvom drumu.. :rofl:

Živo me zanima šta rade kada to počne da se topi... curi, ledi se noću... eto, samo sam se zapitao.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Aktuelne vremenske prilike u svetu 2011. godina
« Odgovor #33 poslato: 04. Februar 2011. u 16:11 »
Samo kolko vremena treba da se to otopi.... :) Stvarno volim snijeg,ali ovo ne bih nikad pozelio da dozivim,zamisli samo krov viri malo iz snijega...strasno :)

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Aktuelne vremenske prilike u svetu 2011. godina
« Odgovor #34 poslato: 04. Februar 2011. u 17:02 »


Ova slika koja predstavlja na impresivan nacin posledice nedavne snezne oluje u SAD-u podseca pomalo na neku od scena iz filma dan posle sutra..  :o

Evo i sta je oluja za sobom ostavila..


Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Aktuelne vremenske prilike u svetu 2011. godina
« Odgovor #35 poslato: 04. Februar 2011. u 17:08 »
verovatno ni put ne bi uspeli da nadju -)

morao sam da proverim jel fake, kad ono... nije :oboze:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=jxtCntPsOGE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=jxtCntPsOGE</a>



eh, kakva mehanizacija!

ali proverite jos malo: kako one silne jelke rastu tako visoko/nisko usred visemetarskog snega /nisu valjda vestacke/, da li je taj put zapravo usecen u neko brdo, itd.

fotografije sam vec videla na nekom nasem portalu sa sve takvim smesnim i neverovatnim stvarima, a tamo je vec neko ubacio taj skepticni komentar vezan za te jelke na vrhu brega od snega /rima je slucajna/ -

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Aktuelne vremenske prilike u svetu 2011. godina
« Odgovor #36 poslato: 04. Februar 2011. u 17:21 »
 ^^
Moram priznati da sam i sam bio skeptican, ali sam zato i postavio onu slicicu sa snegom na kolima, na kojoj se jasno vidi preko 120-30cm snega.. Ovo na ostalim slikama su verovatno snezni nanosi..

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Aktuelne vremenske prilike u svetu 2011. godina
« Odgovor #37 poslato: 04. Februar 2011. u 18:59 »
Ново ледено доба већ је почело на планети. Сателитски снимак северне Земљине хемисфере, који је објавило америчко национално удружење за океане и атмосферу,
показује да је цијели сјеверни дио планете од Канаде на западу до Кине на истоку окован ледом. Стручњаци кажу да такав снимак још нису видјели.
Метеоролози и климатолози тврде да је ова зима тек почетак и да Земљу очекује ледено доба, које ће трајати најмање наредних 30 година.
Иако се ледено доба очекивало, стручњаци сматрају да су ниске температуре и обилне сњежне падавине на сјеверној полулопти ипак посљедица глобалног загријавања. Бивши потпредсједник САД и оснивач фондације која се бави очувањем климе на земљи Ал Гор поборник је те теорије.
- Научна заједница се већ дуже бави тим питањем. Повећане количине снијега у складу су са оним што су стручњаци предвиђали као посљедицу глобалног загријавања. А за све то одговоран је човјек - написао је Ал Гор на свом интернет
блогу.
Да је ледено доба већ почело, најбоље могу да посвједоче Американци. Наиме, САД су погодиле незапамћене сњежне олује. Паралисана је скоро половина земље, зима
је однијела 12 жртава, а милиони су остали без струје. Саобраћај је изузетно отежан, а читави дијелови америчког средњег запада буквално су затрпани снијегом висине
60 центиметара. Област захваћена јаком зимском олујом дугачка је 3.000 километара - од Тексаса на југу до Мејна на сјевероистоку САД, а погођена је половина од 50 америчких савезних држава. Сњежна мећава затворила је школе и
државне службе, а процјене су да је олујом захваћено више од 100 милиона људи.
Због невремена је проглашено ванредно стање у четири америчке савезне државе - Илиноису, Индијани, Мисурију и Оклахоми. Метеоролошке службе издале су
грађанима посебно упозорење да због екстремно ниских температура и залеђених улица не излазе из домова.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Historic Storm, Southern Slammer, and More!
« Odgovor #38 poslato: 05. Februar 2011. u 15:56 »
Slike sa weather.com

Cars abandoned on Lake Shore Drive in Chicago after a blizzard hits on Tuesday, February 1.


A nightmare in the streets of Chicago, as hundreds of drivers abandoned their cars Tuesday night.


Do not adjust your screen controls. This is what it looked like during the height of the blizzard in Missouri. Chris Gubbels walks his dog, Frank, in Columbia MO on Tuesday, Feb. 1.


The person who tweeted this asked "Can you surf on snow?" We'd love to know if he tried.


You have to wonder how they'll dig out of this Tulsa, OK, parking lot.


Snow covers major intersection in Springfield, MO, Tuesday morning.


Hundreds of thousands of Ohioans lost power during the height of the storm, and you can blame the thick coating of ice on trees and power lines.


One is the loneliest number, especially when you're the only person walking to work in the middle of a blizzard in Tulsa on Tuesday, February 1.


By Wednesday, February 2, this is a look inside an abandoned pickup truck that was left open on Chicago's Lake Shore Drive overnight during the blizzard.


Freaky Friday in Brownsville, TX, where no one is used to seeing frozen palm trees.

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Aktuelne vremenske prilike u svetu 2011. godina
« Odgovor #39 poslato: 05. Februar 2011. u 16:21 »
Brutalno....