Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Pozar,Vrbas 26.08.2011.  (Pročitano 2795 puta)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Pozar,Vrbas 26.08.2011.
« poslato: 26. Avgust 2011. u 16:21 »
Ovo i nije bas meteo reportaza ali svakako je posledica visokih temperatura koje prouzrokuju pozare.
Evo vec dva dana za redom(od juce nemam slike) pozar izbija u mojoj ulici tj. iza desetak kuca koje se nalaze u mojoj ulici. Danas oko 13h je bilo veoma blizu da zahvati i pomocne objekte koje se nalaze u dvoristima da se to dogodilo pozar bi se brzo prosirio i na kuce.
Slike su uslikane nekih sat vremena nakon izbijanja pozara a situacija je bila mnogo ozbiljnija pre nego sto su nastale slike.

Vatrogasci su stigli nakon pola sata a do tada je komsiluk zajednickim snagama gasio pozar.  ;)

Iza dvorista se nalaze ova brdasca posle kojih idu njive, pozar se prosirio do atara.

Vatrogasci gase vatru a u pozadini se vide kuce.



Ovde se dobro vidi koliko je blizu kuca dosla vatra.





Jedna vatrogasna kola su bila na kraju ulice gde su lokalizovale pozar i sprecile sirenje na obliznje njive.





Vatrogasci su dosta brzo uspeli da smire vatru a kasnije i da je ugase.


Ostala pustos posle vatre.


Slike je inace napravio moj komsija ali tek posto smo mogli da odahnemo jer je pozar stavljen pod kontrolu. Nadam se da ovih dana vise nece biti ovakvih problema.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.576
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Pozar,Vrbas 26.08.2011.
« Odgovor #1 poslato: 26. Avgust 2011. u 16:47 »
Strašno ... ovakvih stvari ima i kod mene ovih dana. Pre 5 dana neko je nešto zapalio na smetlištu pa se vatra proširila i na obližnju livadu ... mislim da su stradali i delovi nekih njiva. Po mojoj proceni izgorela je površina od nekoliko hektara.  :oboze:

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Pozar,Vrbas 26.08.2011.
« Odgovor #2 poslato: 26. Avgust 2011. u 17:26 »
:o
Sta radi susa i vrucina. Toliko fali kisa da je i do pozara doslo!
Srecom pa nije toliko ozbiljno!

Sa sajtu RHMZ vec nedelju dana stoji extremna opasnost od pozara a tako ce biti i narednih dana:

http://www.meteoalarm.rs/ciril/fwi_o.php

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Pozar,Vrbas 26.08.2011.
« Odgovor #3 poslato: 26. Avgust 2011. u 19:03 »
Sta da se radi, kao sto laky rece susa traje vec neko vreme a temperature su vec danima preko 35C pa nije ni cudo sto tako lako dolazi do pozara sirom zemlje.
Sto je najgore ni narednih dana nece biti bas puno bolje narocito sto kise nema na vidiku...

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.190
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Pozar,Vrbas 26.08.2011.
« Odgovor #4 poslato: 26. Avgust 2011. u 21:02 »
Pohvale vatrogascima, svi jedva čekamo da padne kiša i smanji opasnost od šumskih požara.



Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.694
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Pozar,Vrbas 26.08.2011.
« Odgovor #5 poslato: 26. Avgust 2011. u 21:16 »
pogoroćemo svi ako se ovako nastavi...bar nas zaobilazi Irena