Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Februar 2015  (Pročitano 72520 puta)

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Februar 2015
« Odgovor #40 poslato: 01. Februar 2015. u 23:34 »
Da, GFS crta dosta padavina, pogotovo u subotu,  a zahladjenje bi doslo izmedju subote i nedelje, mada sve je tu moguce, ne vredi sada pricati o obliku tih padavina kad nije sigurno ni da ce ih biti.  U svakom slucaju, anticiklon nad Britanijom, i hladan vazduh koji se spusta na nas nakon tih padavina nam ne bi bili neka uteha ako pre toga ne pade sneg.

Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Februar 2015
« Odgovor #41 poslato: 01. Februar 2015. u 23:35 »
Imali bi i mi sneg tamo od 126 sata to jest 7 februara,samo da se sad ne pokvari GFS kao sto ima naviku.

Van mreže mikan74

  • *
  • Poruke: 200
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Februar 2015
« Odgovor #42 poslato: 01. Februar 2015. u 23:40 »
Opet modeli nisu usaglašeni oko pozicije centra ciklona a kamoli putanje ciklona za termin +66h (04 Feb). Po GFSu centar iznad Majorke, po ECu iznad Korzike/Sardinije a WRF taj ciklon smešta iznad istočne obale Italije na Jadranu - ko će biti u pravu a ko u krivu?







Zamislite situaciju da omaše sva tri i ciklon se spusti na jugoistok i postavi tamo gde bi nama najviše odgovaralo !  :lmao:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Februar 2015
« Odgovor #43 poslato: 02. Februar 2015. u 00:00 »
Po novom GFS-u većina padavina je u obliku snega i to poprilično jakog intenziteta.



Ulazimo polako u veoma zanimljiv period. Biće još raznoraznih izlaza, imam takav utisak.

Zanimljivo je da je i prethodni izlaz davao snežne padavine 7. februara jedino što su bile znatno slabijeg intenziteta.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Februar 2015
« Odgovor #44 poslato: 02. Februar 2015. u 00:07 »
Stvarno ludnica kakvi su metorogrami za Zagreb, po EC-u 60mm sve u obliku snega za dva dana. :deda:

Novi GFS bolji, vikend ima potencijala da donese sneg kod nas, ali pre toga u petak nacrtao potop. Jos je sve otvoreno i nema potrebe da pojedini clanovi padaju u pesimizam i razocarenje. Siguran sam da ce biti nesto snega i za nas.

Inace na istoku Balkana narednih dana stize prolece, a na zapadu zima, mi cemo biti u nekoj sredini, ni tamo ni ovamo. Temperatura ce u Bugarskoj recimo u cetvrtak i petak prelaziti 15C, a na zapadu poluostrva Slovenija, zapad Hrvatske ce imati pravu zimu sa snegom. Dubok je ciklon dosta, zato se i povlaci tolika toplina u njegovoj prednjoj strani.
« Poslednja izmena: 02. Februar 2015. u 00:21 sale pn »

Van mreže mikan74

  • *
  • Poruke: 200
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Februar 2015
« Odgovor #45 poslato: 02. Februar 2015. u 00:20 »
Italijani nešto crtaju - ovo bi bilo dobro za nas, hmmm ?


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2015
« Odgovor #46 poslato: 02. Februar 2015. u 08:55 »
Nema tu velike dileme oko tog ciklona. Male su šanse da se on postavi drugačije i da ne pogura topao vazduh ka nama.
Ono što je još uvek nejasno jeste kako će se kretati ciklon i da li će hladan vazduh pristići tamo negde od petka i stvoriti uslove za sneg pri kraju padavina.
Kako god i kad bi bilo snega to bi bila neka bljuzga na pozitivnim temperaturama.
U ovom trenutku deluje da modeli ne vide bitnije padavine posle dolaska hladnijeg vazduha na Balkan.

Van mreže mikan74

  • *
  • Poruke: 200
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Februar 2015
« Odgovor #47 poslato: 02. Februar 2015. u 09:19 »
Znači mrka kapa što se tiče snega za naš kraj ? :oboze: 
A o kakvoj hladnoći mi tu pričamo? Pa YR.no daje sve dobar plus čak do 11 Februara  :ufff:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Februar 2015
« Odgovor #48 poslato: 02. Februar 2015. u 09:28 »
Narednih dana toplije sa kišom.  :kisa Kratko i jasno. Za posle ćemo videti. 

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2015
« Odgovor #49 poslato: 02. Februar 2015. u 10:19 »
Ono što je dobro je što nema tu ni tako puno kiše koliko je djelovalo u nekim od ranijih izlaza. Srijeda i četvrtak bi imali i duže periode suvog vremena, čak i sunca, dok bi samo petak imao kratkotrajne obilne padavine. Što se tiče perioda od subote pa nadalje, ne bih tome za sada posvećivao više pažnje, za par dana ćemo znati šta da očekujemo.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Februar 2015
« Odgovor #50 poslato: 02. Februar 2015. u 17:39 »
Ovaj GFS rešio da forumašima pokida živce. Jedan izlaz potop, drugi ništa, treći zatrpavanje, pa opet sve u krug.

Šalu na stranu. Ovaj poslednji je baš brutalan za Sloveniju i zapad Hrvatske 100cm+.

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.184
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Februar 2015
« Odgovor #51 poslato: 02. Februar 2015. u 18:32 »
Cini mi se da poslednji izlaz po pitanju snega nije los ni za sever Srbije,7-og bi poceo da pada sneg i bilo bi tu cak i solidnog snega i hladnoce posle toga...
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!


Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Februar 2015
« Odgovor #52 poslato: 02. Februar 2015. u 19:36 »
Slovenija i Hrvatska vec od prekosutra skoro ledene dane imaju uz sneg a kod nas kisetina i temperature oko 10 stepeni!

Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Februar 2015
« Odgovor #53 poslato: 02. Februar 2015. u 19:47 »
EC je uzasan imali bi samo suvo zahladjenje bez snega.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Februar 2015
« Odgovor #54 poslato: 02. Februar 2015. u 23:48 »
Po GFS nedelja 08.02. bi mogla ipak ispasti zanimljiva, crtaju se snezne padavine za dobar deo zemlje a temperatura bi bila tu negde oko 0C.
EC ne daje takav razvoj, kod njega nema padavina pa je verovatno zbog toga temperatura par stepeni visa.

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.184
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Februar 2015
« Odgovor #55 poslato: 03. Februar 2015. u 06:28 »
GFS 00 Z je dobar za sever Srbije,dobili bi fin sneg,otprilike kao i krajem decembra.Lep izlaz za zimoljupce.
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2015
« Odgovor #56 poslato: 03. Februar 2015. u 08:29 »
U petak posle obilne kiše moguće je da će opet biti snega sa prilivom hladnijeg vazduha po visini. Ali to nije toliko bitno za dalji razvoj situacije.
Ono što jeste interesantno za praćenje narednih dana jeste da li će dotok hladnoće sa severa Evrope krajem ove nedelje aktivirati Sredozemlje.

Van mreže Stefoo

  • **
  • Poruke: 562
  • Starost: 29
  • Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Odg: Februar 2015
« Odgovor #57 poslato: 03. Februar 2015. u 10:24 »
Hohoho.   :o
I pola od ovog da padne, biće mi dosta. :D

Meteorogram za Banjaluku:
„ Vjetrovi su moji prijatelji, oluje moje radosti, sunceva zega moja naslada, mukla studena jutra moji najsvecaniji casovi.”
I. A.

http://www.youtube.com/watch?v=GhLZRizkZ_M&sns=fb

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Februar 2015
« Odgovor #58 poslato: 03. Februar 2015. u 11:32 »


A evo meteogram za Mošorin,  moze to i bolje,  konkrentno za subotu, ili da se glavnina padavina malo pomeri na subotu uvece i noc na nedelju ili da temperatura u subotu bude bar za stepen niza, mada uz padavine verovatno temperatura ne bi isla preko plus 1 i to bi bio sneg ali ipak bi bilo bolje kada bi to sve bilo bar na negativnoj nuli.  U svakom slucaju,  za sad nije lose,  mada moze i bolje :)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Februar 2015
« Odgovor #59 poslato: 03. Februar 2015. u 11:39 »
GFS i dalje daje snežne padavine za vikend, ali je problem EC koji je i dalje suv kao barut u tom periodu. EC je čak i dosta topliji na 2m.