Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: April 2017 - III dekada  (Pročitano 21321 puta)

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #80 poslato: 23. April 2017. u 15:27 »
Evo mene nakon višesatne pauze zbog obaveza. Pre svega, hteo bih da se izvinim za lošu prognozu koju sam jutros napisao, očigledno nisam dovoljno pažnje posvetio prognostičkim modelima. Veoma traljavo sam odradio ovaj put "posao", ali se nadam da mi nećete zameriti. :)

Nakon mog poslednjeg javljanja (9.20h), pa sve do nekih 11h, povremeno je padala slaba kiša, ali uz veoma malu količinu padavina. Bila je prisutna sumaglica. Potom se sredinom dana zadržava oblačno, vetrovito i bez padavina. Nakon 13h dolazi do smanjenja oblačnosti, te je bilo sunčanih perioda. Vetar je bio umeren i pojačan (doduše osetno slabiji je bio na stanici na Vračaru negoli na aerodromu u Surčinu i mom kraju), zapadni. Temperatura se do sada "popela" na ~10ºC.


Trenutno je pretežno oblačno, vetrovito i veoma sveže. Vetar je u mom kraju umeren i pojačan, povremeno i sa jakim udarima, zapadni. Temperatura prema AMS Vračar iznosi 9,8ºC, a prema AMS Košutnjak 9,1ºC.


Prilično sam se iznenadio razvojem situacije s obzirom da nisam detaljno ispratio izlaze prognostičkih modela. :huh:
Uskoro se u Beogradu očekuju kiša i kratkotrajni pljuskovi, a moguće su i grmljavine. Kako stvari stoje više padavina se očekuje u istočnim i severoistočnim delovima grada.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #81 poslato: 23. April 2017. u 15:40 »
Oblačnost se, naravno, raspada ispred Beograda. Izgleda da nije imala snage da prepliva Dunav.  :)
Kod mene 9°C uz dosta sunca.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.004
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #82 poslato: 23. April 2017. u 15:41 »
Upravo pada kisa u kombinaciji sa krupom, dolazak oblacnosti



Edit: Padavine kratkog daha, nije pala merljiva kolicina cini mi se, ali se i dalje tamni ka N-NW.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #83 poslato: 23. April 2017. u 16:05 »
Skomi je poslao "porciju" ;) ka severoistočnim delovima Beograda pa je ovde bio kratkotrajan pljusak krupe (uz vrlo malo kišnih kapi) ali i sugradice.
Gledajući "školske definicije" ne uklapa se baš najbolje krupa sa sugradicom (Miloš je dao dobro objašnjenje pre par dana  :tu:) ali ako sam 19.aprila napisao da je bio pljusak krupe u centru -to je tada zaista bila "čista krupa" a ovo danas nije potpuno ista situacija.
Temp. je pre sat vremena bila 10C a sada je ispod 7C.
Prema sondaži se vidi da je temp.po visini u minusu od otprilike 800m pa naviše (pre nekoliko dana je bila u minusu "od vrha Avale pa naviše").
T850hPa -4.5C u 14h.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #84 poslato: 23. April 2017. u 16:13 »
Kod mene se navukli oblaci tamnih baza. Za sada tek poneka kap kiše, a deluje mi da neće biti ništa više od toga.
Temperatura pala na 7°C.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #85 poslato: 23. April 2017. u 16:20 »
Kao što već reče Miloš, oblačnost se raspala tu negde "ispred" Beograda. Navukli su se oblaci tamnih baza. Nešto narandžaste svetlosti dopire još samo sa juga i jugozapada, a pri horizontu. Zapadni vetar je oslabio i sada duva uglavnom umerenim intenzitetom. Temperatura je u padu i trenutna iznosi prema AMS Vračar 6,5ºC, a prema AMS Košutnjak 6,2ºC. Zbog vetra i prilično niske temperature, napolju nije ni malo prijatno.

Nisam optimističan, ali videćemo da li može da nas iznenadi kratkotrajna kiša ili slab pljusak u narednih pola sata:




Edit: Temperatura je i dalje u padu. Na Vračaru je trenutno (16.20h) 6,2ºC, a na Košutnjaku 5,7ºC.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #86 poslato: 23. April 2017. u 16:29 »
Krenuo pljusak, uz zanimljive formacije.Donja baza oblaka se spustila bas nisko. Po radaru bas u mojoj okolini je jedino probio oblak i sa druge strane Dunava  :)


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #87 poslato: 23. April 2017. u 16:42 »
Kod mene na kraju ništa osim slabe kiše, koje se nakupilo 0.1mm u vr' glave. Kompletan oblačni sistem je naglo oslabio i raspada se, šteta što nije makar malo poranilo, ali tek ide ono pravo od konvektivne sezone.
Evo malo sličica...





padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #88 poslato: 23. April 2017. u 16:44 »
Evo nekih novih odraza u Sremu, nad Fruškom grorom, jugozapadno, a veoma blizu N. Sada.

U mom kraju je pretežno oblačno. Upravo se pojavljuje i sunce. Do sada nije pala ni kap kiše nakon jutrošnjih i prepodnevnih padavina. Vetar je slab i umeren, zapadni. Temperatura je u ponovnom porastu i iznosi 6,2ºC na Vračaru, odnosno 5,7ºC na Košutnjaku.

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.004
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #89 poslato: 23. April 2017. u 16:44 »
 ^^ Lepe slike kolege!  :)

Zanimljivo podne. Razvedrilo se, a pred razvedravanje je bilo laganog pljuska tako da je uspelo da se skupi tacno 1 mm od ove podnevne ture. Duga za kraj.  :)


Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #90 poslato: 23. April 2017. u 17:05 »
Posle kratkog pljuska,ustalila se slaba kisa. Palo je izmedju 0,5-1mm
Polako se razvedrava sa zapada  :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #91 poslato: 23. April 2017. u 18:29 »
Još jedan oblačić je projurio malo zapadnije od Beograda. Sad ostaje samo da se nadamo da ćemo izbeći mraz ujutru, s obzirom da nema više oblaka da izvuku situaciju.







padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm


Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #92 poslato: 23. April 2017. u 18:36 »
Кod mene je danas bilo dosta zanimljivo, ali nisam imao vremena da to ispratim u realnom vremenu na forumu. Jutro je bilo kisovito i na momente je padala "lepa" kisa, da bi kasnije doslo do prestanka padavina i usledilo je "cepanje" oblacnosti i povremeno probijanje sunca. Pogled ka nebu u tim momentima mi je bio dovoljan da zakljucim da ce lokalno danas biti zanimljivo popodne, zbog vec dosta vidljivih slabijih razvoja u okolini. Oko 14:30 sam primetio da zapad i severozapаd postaju sve tamniji i ubrzo se ukazao jedan sasvim lep razvoj. Tada je sve pocelo slabijom kisom i postepenim pojacanjem vetra, da bi ubrzo nakon toga doslo do umerenog pljuska, a uz kisu je bilo i sitnog grada. Padavine su na kratko oslabile, ali je onda usledio jaci pljusak koji je trajao nekih 15-ak minuta, pracen i sitnim gradom, a bas kao sto je munjolovac zabelezio, zacula se i prva grmljavina ove godine kod mene. Kisa uglavnom umerenog intenziteta je nakon toga nastavila da pada jos nekih pola sata, ali tacan podatak o kolicini padavina nemam, iako brojka i nije bas mala, uveren sam. Nakon prestanka kise doslo je do razvedravanja, kako je i sada, suncano i sveze, ali je temperatura nakon prestanka kise usled suncanih intervala u porastu, trenutno je 9C.
« Poslednja izmena: 23. April 2017. u 18:51 Mile94 »

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #93 poslato: 23. April 2017. u 21:16 »
Ja sam se zadesio baš na Karaburmi (kod okretnice), kao što je Profi i rekao bilo je zaista krupe i sitnog grada u kombinaciji sa kišom.

Dole kući danas palo 6,5mm. Trenutno je tamo uz vedrinu svega 3,1ºC.

U Bg-u po AMS Vračar 7,3ºC.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #94 poslato: 23. April 2017. u 21:25 »
Danas samo 0.2mm a nije i da je mnogo vise ocekivano... Temperatura sada samo 3.6C... Zar opet... :facepalm:

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #95 poslato: 23. April 2017. u 21:53 »
Lagano opada ali sigurno ide prema mrazu trenutno 1.6C  :cry: :cry: :cry:
Nadam se da nece biti ispod -2C  :confused:

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Na mreži Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #96 poslato: 23. April 2017. u 22:45 »
Sledi nam još jedno jutro sa mrazom.
U Knjaževcu po svemu sudeći sa nižom temperaturom nego juče ujutru.
T=3.2°C

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.763
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #97 poslato: 23. April 2017. u 23:07 »
Leskovac je danas osvanuo u suncu, zatim vetrar oblaci i kiša, oko 14h. je stala i počelo vedriti da bi ubrzo bilo i potpuno vedro tako smo i započeli opasnu noć od mraza. U 19h. bilo 7,5 u 21 i 30 samo 5. Do jutra moja procena -1.
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #98 poslato: 24. April 2017. u 00:12 »
Stanje u ponoc... Ovde toplije za malo vise od 1C nego pre dve noci u ovo vreme... Prizemni necemo izbeci ali vdecemo ovaj na 2m... I to ne verujem ali ajde da vidimo...

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #99 poslato: 24. April 2017. u 00:12 »
Ovde se popodne razvedrilo, a temperatura je u ovom trenutku 0ºC. Najverovatnije će mraz biti jači nego u subotu ujutru.