Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jun 2017 - I dekada  (Pročitano 50217 puta)

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #400 poslato: 06. Jun 2017. u 21:22 »
 ^^ Upravo tako, ovakve stvari su ono oko cega se prognoza konvekcije i zasniva - neizvesnost i dobra sansa da "slazemo" u prognozi, ali upravo je to jedna od stvari koja je i zanimljiva u svemu ovome, nepredvidivost.

Ja se sada sluzim Zikinom metodom, on u iscekivanju kise pravi rostilj u dvoristu, a ja sam sada zalio bastu. Da vidimo da li ce to necemu pripomoci.  :D

Salu na stranu, ovi kumulusi na zapadu zemlje, koji su vidljivi i na radaru a po malo i na satelitu deluju kao da konacno pocinju malo da jacaju, ali videcemo jos kako ce se to odvijati.

ЕDIT: Joca me preduhitrio, dobro je. Nisam oslepeo od tolikog gledanja u radar i pracenja situacije.  :D

Konacno ovo podrucje malo juznije od Save pocinje da se ponasa onako kako sam ocekivao da ce biti barem dva sata ranije.

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #401 poslato: 06. Jun 2017. u 21:24 »
Mislim da je pitanje trenutka kad će izbiti nešto konkretnije na radaru nešto na istoku Slavonije...
Kod mene i dalje potpuno oblačno i vrlo sparno..

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #402 poslato: 06. Jun 2017. u 21:28 »
Ja se sada sluzim Zikinom metodom, on u iscekivanju kise pravi rostilj u dvoristu, a ja sam sada zalio bastu. Da vidimo da li ce to necemu pripomoci.  :D

A ja danas nisam hteo da zalivam jer "padaće kiša"  :grin: sad ću dobiti packe za večerom  :laught: :rofl:

Vala gledamo u tu jednu ćeliju iz koje jedva da grmi kao da je neka superćelija.. da nema ovog foruma mislio bih da sam jedini ludak  :laugh:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #403 poslato: 06. Jun 2017. u 21:29 »
Vuče se taj oblak vec dugo vremena,te oslabi te ojaca,baci po neku munju i to je to. Jos ovo veče nije za otpisivanje mada je pojacao i JI vetar. 

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #404 poslato: 06. Jun 2017. u 21:30 »
Valjevske planine su mu dale novi život, ali čim krene nizbrdo, ode nizbrdo u svakom smislu. :D
Nego malopre gledam kroz prozor, kad ono sevnulo prema zapadu, to nije od tog oblaka.
Ajmo, idemo na produžetke!  :comeon:


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.629
  • Lokacija: futog
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #405 poslato: 06. Jun 2017. u 21:31 »
corak..lepo rekoh madjari pokupili svu vlagu I CAPE I ovo I ono...primetio sam danas da se konkretnije bujanje kumulusa ,tjj jacanje razvoja posle podne desava nad centralnim predelima vojvodine, gde god se pojavi cumulus tu pocinje bujanje,,, otud mislim da su svi parametri,kako je dan odmicao premestani severnije,samim tim I akumulacijasvih desavanja premestena dalje na sever... :morning:

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #406 poslato: 06. Jun 2017. u 21:34 »
Srki, sve ovo je sastavni deo ovoga cime mi volimo da se zanimamo.  :D nista ja jos ne bih otpisivao.

Sa zakašnjenjem. Mile, znam, naravno, zato i kažem da sam se već nalazio u sličnim situacijama. Kao što si rekao, sve je to "normalno". Zato bi mi sada dobrodošao jedan lep pljusak da povratim onu iskru koja me pokreće, kao i da povećam motivaciju koja mi daje snage da se dalje dajem za meteorologiju. :D  Kažem da mi je svejedno, jer je zaista deprimirajuće danima žuriti iz škole i remetiti/pomerati učenje da bih u nestabilnom periodu gotovo celo popodne i veče sedeo kraj računara i posmatrao nebo, čekao svaku novu radrsku i satelitsku sliku, proučavao karte i sondaže i samim tim "bacio u vodu" toliko vremena (koje se meri danima i nedeljama) istovremeno propuštajući mnoge druge stvari - da bih na kraju dana razočaran otišao na spavanje.

A na stranu što sam omašio prognozu i što ne znam kako ću se sutra izboriti u školi kada me vide drugari i profesori, jer danima sam najavljivao pljuskove sa grmljavinom, posebno za večeras.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #407 poslato: 06. Jun 2017. u 21:34 »
Valjevske planine su mu dale novi život, ali čim krene nizbrdo, ode nizbrdo u svakom smislu. :D
Nego malopre gledam kroz prozor, kad ono sevnulo prema zapadu, to nije od tog oblaka.
Ajmo, idemo na produžetke!  :comeon:

Tako je, sevnulo iz ovog novonastalog razvoja, prvog za danas, tu u okolini Sapca. Kao sto rekoh, ocekivao sam da se tak kraj aktivira najkasnije pre dva sata, ali i ako ce sada, nije problem, pa makar igrali i na penale.  :grin:

@Srki, razumem te u potpunosti sto se toga tice, zbog toga treba u svemu pronaci neki balans, i koliko god je moguce uzivati u svemu sto radis.  :tu:

@Ziko, ima nas koliko hoces.  :D A ko zna, mozda stvarno nisi morao da zalivas (da ne baksuziramo).  :D

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #408 poslato: 06. Jun 2017. u 21:41 »
Добро сам приметио те облачке, кренуло је нешто одатле, а и Миле је такође то видео.

Видећемо шта ће бити даље, како се сада крећу ти облаци изгледа да обилази Бг, али видећемо може ли да се разјача и прошири у десно.

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.629
  • Lokacija: futog
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #409 poslato: 06. Jun 2017. u 21:43 »
izgleda da cu da demontiram svoje izjave.. :grin:

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #410 poslato: 06. Jun 2017. u 21:44 »
Probudio nam se Srem! 

Van mreže chmi

  • *
  • Poruke: 134
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #411 poslato: 06. Jun 2017. u 21:45 »
Par puta sevnu ka zapadu mada iz pravca koji obicno promasi ovaj kraj
Miljakovac-Rakovica


Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #412 poslato: 06. Jun 2017. u 21:49 »
Budi se i istok Slavonije kao što sam i pretpostavio. Kao neki vozić da se formira...

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #413 poslato: 06. Jun 2017. u 21:51 »
@Srki, razumem te u potpunosti sto se toga tice, zbog toga treba u svemu pronaci neki balans, i koliko god je moguce uzivati u svemu sto radis.  :tu:

Apsolutno se slažem sa tobom. Meteorologija je moja najveća ljubav i svakako da uživam u njenim čarima još od malena. Ponekad se iznerviram, ali definitivno mi je donela mnogo više uspeha i lepih stvari. Pa zar misliš da postoji ikakva šansa da prestanem da se interesujem za vreme? :)  Tu poruku sam napisao u afektu, te sam dao sebi slobodu da podelim svoja trenutna osećanja sa vama, iako nije prikladna tema.

Možda bi ipak trebalo da nastavimo u "Chat-u", ako se slažeš. :)

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.805
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #414 poslato: 06. Jun 2017. u 21:56 »
Još jedan težak i sparan dan, ako ništa drugo danas se bar oblaci malo bilje mrdaju u jz struji, mi na jugoistoku čekamo da nam stigne ovo iz Makedonije mada je sve to slabo za sad.

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #415 poslato: 06. Jun 2017. u 21:57 »
Au kakva munja u Apatinu odjednom. Zagrmelo za sve pare.

Van mreže nikolapo

  • *
  • Poruke: 71
  • Starost: 28
  • Lokacija: Becej
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #416 poslato: 06. Jun 2017. u 22:07 »
Krenulo jee.  :ufff:

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.629
  • Lokacija: futog
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #417 poslato: 06. Jun 2017. u 22:07 »
tutnji jugozapad :comeon: :worthy: veoma sam iznenadjen :O

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.925
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #418 poslato: 06. Jun 2017. u 22:10 »
Kako će ovo samo lepo da se sastavi u nastavku noći uhhh :tu:
lepo sam napisao da će biti akcije i evo je  :thumbup:

Van mreže Josip

  • **
  • Poruke: 731
  • Lokacija: Štitar-Županja, Hrvatska
Odg: Jun 2017 - I dekada
« Odgovor #419 poslato: 06. Jun 2017. u 22:11 »
Razgrmilo se južno/jugoistočno od Štitara.