Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Osluskivanje radiosondi  (Pročitano 21147 puta)

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Osluskivanje radiosondi
« poslato: 16. Avgust 2016. u 12:15 »
Pre neki dan sam gledao jedan "strani" forum i sasvim slucajno naleteo na grupu ljudi koja iz hobija slusa, prati i "lovi" radio sonde koje padnu na zemlju...

Zainteresovao sam se za to - bar za onaj deo koji se tice slusanja i primanja telemetrije, medjutim ne mogu da nadjem sve potrebne podatke. Ono sto sam do sada nasao je to da RHMZ verovatno koristi M10 Meteomodem sonde ( video sam da su imali neki tender na tu temu ), da to radi na 400-406MHz i da se baloni sa ovim sondama pustaju u 00 i 12UTC, sto ce reci 2 i 14h po nasem letnjem vremenu....Posto softver za dekodiranje signala postoji, reskih da probam, pa cu se pozabaviti ovim za vikend...

U medjuvremenu, voleo bih da neko moze da potvrdi ovo sto sam gore rekao - ili bar da me uputi gde da gledam ako to nije tacno.