Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum

Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Pričaonica / Odg: Rođendani
« Poslednja poruka Darko-Surdulica poslato danas u 17:32 »
Blagodarja Georgi :D
2
Prognoze / Odg: Novembar 2017
« Poslednja poruka real madrid poslato danas u 17:30 »
Posto sam u zurbi, samo sam na brzinu bacio pogled na karte pa nisam siguran. Cini mi se da GFS jos uvek kaska sa hladnocom, tj. da se drzi svog scenarija, a da je za kasnije sate losiji(severnije ostaje hladnoca) od prethodnih izlaza.
3
« Poslednja poruka valjevac poslato danas u 17:10 »
Novi GFS jos vise padavina nudi, pogotvo za ovaj snezni talas padavina koji bi po njemu poceo u ponedeljak popodne, a prestao u utorak do sredine dana. Bilo bi tu dosta vlaznog snega s obzirom da se glavnina padavina crta kroz noc. Moram da priznam da mi je njegov scenario bolji, ali mu isto tako i ne verujem. Da vidimo kasnije sta ce ostali modeli reci.
Samo ako možeš napiši za koje predele se crta taj snezni talas u ponedeljak popodne.. hvala
4
« Poslednja poruka sale pn poslato danas u 16:57 »
Novi GFS jos vise padavina nudi, pogotvo za ovaj snezni talas padavina koji bi po njemu poceo u ponedeljak popodne, a prestao u utorak do sredine dana. Bilo bi tu dosta vlaznog snega s obzirom da se glavnina padavina crta kroz noc. Moram da priznam da mi je njegov scenario bolji, ali mu isto tako i ne verujem. Da vidimo kasnije sta ce ostali modeli reci.

5
Aktuelne vremenske prilike / Odg: Novembar 2017 - III dekada
« Poslednja poruka Profiamater poslato danas u 16:21 »
U Beogradu u poslednja 3 dana dnevna temp. je između 16 i 17C (prekjuče 16.3C, juce 16.9 a danas oko 16.5C) -baš kako se očekivalo, modeli su bili dosta dobri i još pre nedelju dana su "davali" ovakve temperature.
Dan je bio divan za "beg" iz centra grada i šetnju pored Dunava na prijatnih 16C uz sasvim slab vetar (u 14 i 15h zapadni-jugozapadni 1m/s).

6
Aktuelne vremenske prilike / Novembar 2017 - III dekada
« Poslednja poruka Djordje...storm chasers.... poslato danas u 15:29 »
I danas preko 17C juce islo i preko 18C,prelep dan i juce i danas a po prognozi bice i sutra lep dan
7
« Poslednja poruka sale pn poslato danas u 12:14 »
Ja ni ne ocekujem neki veci pokrivac, vec da se simbolicno zabeli, tlo je jos uvek pretoplo za nesto konkretnije. Drago mi je da cemo bar videti pahulje, u nekim ranijim zimama smo na to cekali tek oko Nove godine.

Ovaj prodor ce takodje doneti i prvi ozbiljniji mraz u vecem delu zemlje po svemu sudeci kada se bude razvedrilo, a to ce najverovatnije biti u sredu.
8
« Poslednja poruka Kimi poslato danas u 11:55 »
GFS i dalje bagguje sa dotokom hladnoće u noći na ponedeljak. U tome je jasno usamljen i definitivno će morati da se koriguje.

Jedino je po njemu centar ciklona u nedelju u drugom delu dana ispred obala Italije, dok ga svi ostali modeli daju kod Pelješca i Mljeta.

Zato i proističe ono ostalo što sam spominjao, da on sneg daje tek u ponedeljak uveče, dok po EC-u može da presneži već drugom delu noći na ponedeljak/ponedeljak ujutru, dok za kasniji termin (ponedeljak drugi deo dana) logično ima manje padavina u odnosu na GFS.

Što se tiče snežnog pokrivača za nizije slažem se sa Boce-om, pahulja će biti a snežnog pokrivača zaista teško igde više od par cm.
9
« Poslednja poruka Boce poslato danas u 11:33 »
Milsim da u nižim predelima ne treba očekivati veći snežni pokrivač.
Najlogičnija očekivana visina snežnog pokrivača za niže predele će biti do 5cm.
Izuzeci će biti mesta u jugoistočnoj Srbiji gde će neke lokacije imati i preko 10cm.
Zato će planine po svemu sudeći dobit lep snežni pokrivač 30-50cm

10
« Poslednja poruka sale pn poslato danas u 11:10 »
Snezni pokrivac po GFS-u:

Bice ovo sjajan uvod u zvanican pocetak klimatoloske zime, samo neka se tako nastavi.
Stranice: [1] 2 3 4 5 6 ... 10