Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum

Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Aktuelne vremenske prilike / Odg: Septembar 2017 - III dekada
« Poslednja poruka Darko_9 poslato danas u 18:35 »
Beograd oblacno i suvo 18 stepeni , prilicno sveze za trecu dekadu septembra , kod mene je kao i u Beogradu bilo pre podne perioda sa slabom kisom.
2
« Poslednja poruka roki poslato danas u 18:01 »
Oblacno sa slabom kisom T 15*C..
3
Prognoze / Odg: Septembar 2017
« Poslednja poruka Boce poslato danas u 17:52 »
Kažem ja sad naglo vraćanje na ono od pre 24h.

4
« Poslednja poruka Bart poslato danas u 16:39 »
Prva situacija na tapetu je utorak uvece i noc na sredu... Gledam ove karte strujanja i ako ne gresim centar visinca po ec-u je kod Kavale znacii kod nas istocnije strujanje a po gfs-u je u istocnoj makedoniji pre svega i jugoistocnije strujanje... Nek me neko ispravi ako gresim da je to ono sto pravi razliku u padavinama, bas me zanima sta je napravilo ovoliku razliku u modelima... A mislim da gfs preteruje...
Kod gfs-a nisam bas naj zaokruzio...

5
« Poslednja poruka Pulsar_ poslato danas u 16:29 »
Po GFS-u ovde kod mene trebalo bi da bude vise od 50 l kise, sto je bajkovito i sto kaze Boce bolje da se covek previse ne raduje tome :confused:

I ono sto mi zapada u oci jeste da GFS gura hladan svenario sa cescim padavinama u prvoj dekadi oktobra, sve vise vuce na prvi sneg na nasim planinama...ali bice sta biti mora :)
Da, ali dok se ne uhvati trend po oba modela, neće se znati ništa detaljnije. GFS je do skoro ciklonu bacao po Španiji.
6
« Poslednja poruka Darko-Surdulica poslato danas u 16:24 »
Po GFS-u ovde kod mene trebalo bi da bude vise od 50 l kise, sto je bajkovito i sto kaze Boce bolje da se covek previse ne raduje tome :confused:

I ono sto mi zapada u oci jeste da GFS gura hladan svenario sa cescim padavinama u prvoj dekadi oktobra, sve vise vuce na prvi sneg na nasim planinama...ali bice sta biti mora :)
7
« Poslednja poruka Pulsar_ poslato danas u 16:21 »
Ovo što GFS najavljuje je samo varijanta, šta bi se desilo ako se do nas dovuče dovoljno hladna zračna masa sa istoka i spoji se poremećajem sa Atlantika, a uz to bi mogao reagirati topao zrak sa mora - CG i Albaniji i ECMWF i GFS daju velike padavine, baš radi toga.
GFS dovlači do nas taj hladni zrak i dobro spušta do nas perturbaciju sa Atlantika, ECMWF ne misli tako sa istočnim scenarijem, ali i dalje je dobar sa ovim prodorom od zapada Evrope.
Treba reći da su ensi ECM-a dosta raspršeni za taj period, da neki lutaju po prvi put i do 0°C po visini.
Zanimljiva situacija za pratiti, definitivno a nije nimalo jednastovano, tako da će tek biti dosta varijacija po mnogim parematrima ne samo sa padavinama.
To je moj sud :)
8
« Poslednja poruka Georgi Zahariev poslato danas u 16:17 »
Във Враца днес не валя, но и не мина над 20С.
Облачно и тихо е времето.
9
« Poslednja poruka roki poslato danas u 16:00 »
Ovaj GFS citavu sezonu na 7-10 dana prije promjene daje neke potope i obilne padavine i nikad nije u stanju da pogodi..Evo opet se za pocetak oktobra raspistoljio sa padavinama i dok dodje taj period nece nista ostati..

10
« Poslednja poruka teletabis89 poslato danas u 15:19 »
U Dubrovniku problemi zbog velike količine kiše u kratkom vremenu.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=YgE-2iQHtG4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=YgE-2iQHtG4</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=6owWvSNu0JQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=6owWvSNu0JQ</a>

Službeno u Dubrovniku palo 38,9 mm od 8 do 14 h.
AMP Dubrovnik-Gruž 67,6 mm danas, Mokošica OŠ 59,6.

Ovdje oblačno i sunce proviruje kroz oblake, puše slab vjetar.

Edit 16.22: Već se treći put počelo razvedravati.

Stranice: [1] 2 3 4 5 6 ... 10