Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2008 - I dekada  (Pročitano 90798 puta)

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #40 poslato: 04. Jul 2008. u 19:47 »
pa da me barem podkaci

e pa nece te potkaciti... mozda samo zbog pravopisa :)

i iz moje pozicije izgleda gadno nebo na severozapadnoj strani... da nema radara uspanicila bih se jako...

ali kisu ionako cekamo ceo dan...

- meni se cini da je sad najgore u okolini Cacka... no, ko zna sta ce jos da nikne u medjuvremenu...

ovde trenutno zatisje, ni daska vetra, sparno i tmurno... na istoku samo vedro...

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 46
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #41 poslato: 04. Jul 2008. u 20:32 »
Snimio sam sve što se dešavalo (čak i fotke zamisli :) ), ali mi je delovalo, odavde gledano, da je Novi Sad buknuo pod tim oblakom. Međutim, kako kažeš Joe, ništa od toga.
I kod mene slična situacija. Temperatura je pala na 22C u tim trenucima, a vetar je duvao neverovatno snažno; počela je i krupna kiša, koja jedva da je pokupila prašinu.
Negde u okolini Novog Sada je bilo ludo, samo je pitanje gde tačno... Čućemo od poljoprivrednika plašim se...

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #42 poslato: 04. Jul 2008. u 21:11 »
zajecharu prilazi veliki oblak sa zapadne strane..u daljini se vide munje

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #43 poslato: 04. Jul 2008. u 21:20 »
Nas je oblak zaobišao,otišao preko Obrenovca i Barajeva u Šumadiju :( Munje su daleko da bi se slikale.
U centru je kao malo padala kiša i uopšte nije mnogo osvežilo.U 21h 26*C.
Nadam se da će nešto nastati u Sremu i doneti nam osveženje.

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #44 poslato: 04. Jul 2008. u 22:01 »
Nazalost,meni deluje da nema nista veceras od akcije u ovom kraju!
Kod mene potpuno obicno vece,tiho,apsolutno nista se ne desava!
Takt: 25C

Jedino me cudi sto na svim stranim portalima za Beograd kao aktuelnu situaciju stavljaju "thunderstorm",a HMZS ne izvestava nista!

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #45 poslato: 04. Jul 2008. u 22:09 »
U Knjaževcu oluja Pljusak Grmi sa svih strana

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #46 poslato: 04. Jul 2008. u 22:16 »
^ da,upravo sa te strane vidim da dosta seva! oblak izgleda prolazai pored zajechara,ali ipak ochekujem kishu

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #47 poslato: 04. Jul 2008. u 22:37 »
Kod mene je proslo onako vise je  sevalo nego sto je  grmelo a kisa tek onako da se kaze da je bila, trenutno veoma prijatnih 18*C,sve je otislo juznije od mene tako da Nis i Leskovac imaju dobru oluju sa gradom
Inace danas je cetrnaesti dan zaredom sa temperaturom vecom od 30*c
Danas Tmin: 14.4*C
         Tmax: 33.2*C

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #48 poslato: 04. Jul 2008. u 23:04 »
Ja sam bio u gradu tada, oblak je bio odlican, bile su i dobre munje, medjutim kada sam stigao na Kalemegdan odakle sam planirao da ih fotkam bile su daleko, dzabe da kacim fotke kada su ionako lose ispale.

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #49 poslato: 04. Jul 2008. u 23:35 »
Šta reći na sve to, osim jeeeeee... :first: :first: :first:
Sve si tačno rekao, do detalja! I svrha ovih merenja, i razlike u mikroklimi... Palmark, majstore!
Sve je to u redu, ali meni ova moja "merenja" ne znače mnogo, jer je sve to daleko od standarda WMO (a mene zanimaju baš ta, standardna merenja). Mi ovako sa ovim našim "stanicama" uporedjujemo "babe i žabe", a to ja nikako ne volim. Da bismo uporedjivali merenja, treba svi da merimo na isti način (u zaklonu na 2 m), ne postoje džabe propisi WMO... Ovako se mi mnogo igramo, a zaključke teško da ćemo uspeti da izvedemo, a pogotovo o mikroklimi, pošto svi merimo tamo gde jedino možemo da merimo, a to je veliko šarenilo... Pozdrav!!!
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #50 poslato: 05. Jul 2008. u 00:21 »
Imam jedno pitanje: zašto se u Bazu ne unose podaci sa stanice 13274 (Vračar), da bismo imali priliku da uporedjujemo svoja "merenja" sa onim zvaničnim, po standardima WMO? Ono što se nalazi na Ogimetu ima grešaka bukvalno koliko hoćeš, a i na drugim mestima je isto, žalosno stanje. PtPrince dobro zna zašto to govorim.
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #51 poslato: 05. Jul 2008. u 01:11 »
U 1h 22*C.


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #52 poslato: 05. Jul 2008. u 02:01 »
U Baru tokom čitavog dana bilo vedro. U Podgorici je bio jedan popodnevni pljusak, ali ovdje ništa.

Takt 23C, Tmax 31.8C. Temperatura mora 26C.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #53 poslato: 05. Jul 2008. u 10:13 »
U Paracinu pocelo da se razvedrava temperatura 22*C

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #54 poslato: 05. Jul 2008. u 10:26 »
Kod mene od ranog jutra pravo "zimsko" nebo-tmurno,sivo,mracno,bez nekih izgleda,bar trenutno,da ce se razvedriti!
Duva i neki hladnjikav vetar,a temperatura bez vece oscilacije,Tmin: 21.6C Takt: 23.1C

Mrzim ovakve dane usred jula,a uvek bude bar neki,jer zaista je los osecaj kao da si negde na severu Evrope,kao u Skandinaviji...
Mislim da ne bih preziveo da su nam leta ovakva!

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #55 poslato: 05. Jul 2008. u 12:18 »

Mrzim ovakve dane usred jula,a uvek bude bar neki,jer zaista je los osecaj kao da si negde na severu Evrope,kao u Skandinaviji...
Mislim da ne bih preziveo da su nam leta ovakva!
Dragi Palmark, ti i ja imamo isti "ukus" što se vremena tiče...
  Hvala Ti mnogo za sinoćnje objašnjenje tvoje pozicije u Banovcima, da me ne razumeš pogrešno, ja za svoja "merenja" nisam rekao da su dobra, a za tvoja da su loša, taman posla. Samo iznosim zapažanje da su i kod tebe, kao i na Ceraku, i Tmax i Tmin neobično visoke, a naravno da su i ona moja "merenja" daleko od stvarnog stanja (pogotovo Tmax koje su kod mene niže u proseku za 2-2.5 C). Zato, druže moj, ovo se može nazvati bilo čime, samo ne mrežom stanica, jer mreža stanica podrazumeva iste uslove merenja (po WMO standardima)... Ovako, igramo se, mešamo "babe i žabe", to deluje neozbiljno i analizom "podataka" ili se neće ništa zaključiti, ili će se zaključiti pogrešno... A vidim da ti je sinoć "asistirao" onaj pametnjaković sa Ceraka (verovatno mu, kao i mnogo puta do sada, proradila sujeta), mada sam siguran da ti njegova asistencija nije potrebna, ali eto čovek se trpa i tamo gde treba i tamo gde ne treba. Ali, šta ja tu mogu, ja sam rekao šta zapažam na Ceraku, a njemu ovo može da se svidi ili ne (očigledno mu se nije dopalo), ali to već nije moj problem...I tako, posle 20 godina praćenja klime, ispašće da ja o tome ništa ne znam. Što je mnogo, mnogo je... Neki ljudi su sebi previše dozvolili, a to nije dobro. Naneće veliku, nepopravljivu štetu svojim ponašanjem... Pozdrav za tebe, Palmark. Odmah se vidi da si skroz OK čovek, pa ako ti nešto treba od podataka biću ti na raspolaganju, i to sa zadovoljstvom... Pozdrav!!!
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #56 poslato: 05. Jul 2008. u 12:48 »
Imam jedno pitanje: zašto se u Bazu ne unose podaci sa stanice 13274 (Vračar), da bismo imali priliku da uporedjujemo svoja "merenja" sa onim zvaničnim, po standardima WMO?

Nažalost ne mogu da ti odgovorim na to pitanje. Ukoliko je neko raspoložen može slobodno ubacivati podatke u bazu sa Vračara.

U Novom Sadu pretežno oblačno i veoma prijatno u odnosu na prethodne dane. Trenutna temperatura samo 21 stepen.

Nele gde su fotke tog jučerašnjeg oblaka? Inače kod mene nije palo dovoljno kiše ni da raskvasi asfalt (nemerljiva količina padavina). Jedino je bilo olujnog vetra i grmljavine. Sve je to prošlo južnije.

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #57 poslato: 05. Jul 2008. u 12:54 »
Hm,izgleda da se hladnoca bas uvukla u Srem,Macvu i sever Sumadije pa smo sada najhladniji u Srbiji!
Nisam ocekivao ovakav drastican pad temperature,ali kod mene i dalje bez promene,Takt: 23C i danas verovatno nece preci ni 25C!
Oblacno i tmurno...mada-cek,cek,izgleda da probija po koji zrak sunca.
Da li ima sanse za konvektvu oblacnost danas?

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #58 poslato: 05. Jul 2008. u 14:26 »
Hm,izgleda da se hladnoca bas uvukla u Srem,Macvu i sever Sumadije pa smo sada najhladniji u Srbiji!
Nisam ocekivao ovakav drastican pad temperature,ali kod mene i dalje bez promene,Takt: 23C i danas verovatno nece preci ni 25C!
Oblacno i tmurno...mada-cek,cek,izgleda da probija po koji zrak sunca.
Da li ima sanse za konvektvu oblacnost danas?

Ništa od konvektivne oblačnosti danas. Dolazi do stablizacije. Do uveče bi trebalo i da se razvedri potpuno.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Jul 2008 - I dekada
« Odgovor #59 poslato: 05. Jul 2008. u 14:36 »
Beograd T=24 C oblacno