Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Facebook  (Pročitano 37243 puta)

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Facebook
« poslato: 13. Avgust 2008. u 12:14 »
Drustvo,da li neko od vas ima facebook profil?
Posto se ovde vec lepo druzimo,upoznajemo i vidjamo na meteo-susretima,mogli bismo se i tamo ubeleziti kao friends  :D
Ja sam Marko Obradovic,pa me nadjite tamo!
Jos neko?

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Facebook
« Odgovor #1 poslato: 13. Avgust 2008. u 13:05 »
Naravno da ima.  ;) Ne mogu da te nadjem ima vas puno.
Ja sam Jovan Jovanov.  :)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.777
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Facebook
« Odgovor #2 poslato: 13. Avgust 2008. u 13:43 »
Evo i mene drugari :)
Dejan Ilijic

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.341
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Facebook
« Odgovor #3 poslato: 13. Avgust 2008. u 15:06 »
Ja još odavno imam 5 članova foruma kao prijatelje. Sad ću dodati još dvojicu. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 11.4mm
Miljakovac - 11.7mm
prosek - 48.7mm

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Facebook
« Odgovor #4 poslato: 13. Avgust 2008. u 15:13 »
I ja imam vec dugo par forumasa kao prijatelje.Poslao sam ti request Palmark,sad cu i Bocetu.

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Facebook
« Odgovor #5 poslato: 13. Avgust 2008. u 15:19 »
Pavlovicu,Miloshe we are friends now  :D
Stavio i Bodu,Dzoa i posalo request Stefanu i Boceu...
Bas je super facebook,  :D ,odavno sam jos mogao otvoriti profil,ali sve danas cu-sutra cu-dok me juce drugari bukvalno nisu stavili za komp da to odradim..i evo me

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.341
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Facebook
« Odgovor #6 poslato: 13. Avgust 2008. u 15:20 »
Sada nas već ima dovoljno da osnujemo facebook grupu. :) Manje-više, svi moderatori i admini su na facebook-u. O tome ćemo više na susretu.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 11.4mm
Miljakovac - 11.7mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.777
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Facebook
« Odgovor #7 poslato: 13. Avgust 2008. u 15:29 »
Prijatelja kol'ko 'oćeš :)

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Odg: Facebook
« Odgovor #8 poslato: 13. Avgust 2008. u 15:50 »
Prijatelja kol'ko 'oćeš :)

Dabogda ih bilo i više ;)

Sinisa Vukovic

Van mreže Stormetta

  • *
  • Poruke: 119
  • Lokacija: Beograd
Odg: Facebook
« Odgovor #9 poslato: 13. Avgust 2008. u 17:47 »
A koja je svrha toga?
Teske se kiše spremaju
Kroz tvoj se prozor samo jablani vide
Nad gradom munje sijevaju
Uzalud pitaš tko ide... Uzalud pitaš tko ide... Uzalud pitaš tko ide...

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Facebook
« Odgovor #10 poslato: 13. Avgust 2008. u 22:12 »
Kako koja je svrha? Ljudi se tako mogu upoznati,ali sto je jos bitnije mogu se naci neki stari prijatelji i poznanici koje je vreme ili prostor jednostavno udaljilo...

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Odg: Facebook
« Odgovor #11 poslato: 14. Avgust 2008. u 00:22 »
Trenutno sam na moru i ne mogu sada da trazim ljude, ali nadjite me i bice mi jako drago da vas ubelezim kako prijatelje. Branislava Macic, ali sa kvacicama, ne znam kako facebook prepoznaje. Ovde u gr nemam instaliranu latinicu :)))))))
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...


Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Odg: Facebook
« Odgovor #12 poslato: 14. Avgust 2008. u 01:42 »

Ma nije Palmark. Doticna je mozda mislila u metafizickom, eshatoloskom ili etimoloskom smislu..
Vidis da imamo ovdje filosofkinju.
Meni ovo lici na nesto tipa :  STA SE TU FOLIRATE I PRAVITE PRIJATELJI JEDAN DRUGOM PREKO INTERNETA A NISTE SE NI VIDJELI. ZAR NIJE LJEPSE DA PODJETE NA NEKI SPLAV ILI U GUČU I ONAKO DEBILNO KAO OSTALIH 98 % LJUDI ZBLIZITE SE UZ ZVUKE RETARDIRANE NARODNE MUZIKE.


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Facebook
« Odgovor #13 poslato: 14. Avgust 2008. u 12:16 »
Ja na face-u imam preko 260 prijatelja i samo nekih 20 ne znam licno.  :o

A sada odgovor Stormeti. Pa facebook je jednostavno jedan vid kontakta među poznanicima koji daleko napredniji od maila. Facebook je spojio mail, chat... Lakse je poslati svim prijateljima neku sliku ili video klip preko face-a nego preko maila. Ljudi su u kontaktu i to zaista može biti korisno. Takođe možemo napraviti grupu serbianmeteo koja bi bila odlična promocija našeg sajta sobzirom na popularnost facebook-a. Sve u svemu, ja lično nemam ništa protiv napretka tehnologije komunikacija među ljudima i mislim da treba biti u toku jer je svet surov i čim ispadneš gledaju te kao čudaka. E sad da li je to dobro ili ne to je već posebna tema. Meni ništa nije falilo i kada nisu ni postojali, recimo, mobilni telefoni.

Van mreže Stormetta

  • *
  • Poruke: 119
  • Lokacija: Beograd
Odg: Facebook
« Odgovor #14 poslato: 15. Avgust 2008. u 00:03 »
Ništa niste razumeli :)....ali...nebitno...:)
 
I nad Face ima Face :)... i onda uskoro preselite svih 200 "prijatelja" na drugo mesto da ne bi kojim slučajem ličili na čudake koji ne prate tehnološke trendove :)
Teske se kiše spremaju
Kroz tvoj se prozor samo jablani vide
Nad gradom munje sijevaju
Uzalud pitaš tko ide... Uzalud pitaš tko ide... Uzalud pitaš tko ide...

Van mreže JOPA

  • ***
  • Poruke: 2.340
  • Starost: 2019
  • Lokacija: Split
Re: Facebook
« Odgovor #15 poslato: 26. Septembar 2009. u 14:28 »
Ne znam čini li se samo meni, ili stvarno vlasništvo Facebooka zadnje vrijeme radi na štetu korisnika. Stalno nešto čačkaju, pa mi ne radi chat, ne radi ovo, ono, pa blokada. Tako je i kod drugih, provjerio sam. Nervira me, baš kad mi je za potrebu ne radi. Osim toga ova zadnja verzija mi se ne sviđa, stara mi je bila puno bolja. Mnoge opcije su izgubljene, npr. u porukama više nema inboxa, sentboxa... sve je na jednom mjestu. Mislim se da li da se isključim...  ::) što se tiče komunikacije preko interneta nema do MSN-a / Skype-a. Ostalo je sve smeće, pogotovo fejsbuk koji jedan dan radi, a drugi ne radi. :-\ Uskoro izlazi nešto slično toj vrsti komunikacije, ali od strane Googlea. Najavljuju revoluciju.  ::)

Van mreže Raja

  • **
  • Poruke: 1.194
  • Starost: 29
  • Lokacija: Pančevo
    • Pancevo
Kako izbeci da vam neko hakuje face..?
« Odgovor #16 poslato: 18. Decembar 2010. u 23:06 »
jedan ret**d me smara da ce mi hakovati face,a vecini mojih prijatelja je vec hakovao..E sad jel postoji neki nacin da izbegnem to?

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Kako izbeci da vam neko hakuje face..?
« Odgovor #17 poslato: 19. Decembar 2010. u 02:26 »
postoji... sakri svoj e-mail nalog u privacy podesavanjima, podesi da samo ti mozes da ga vidis...

Drugo promeni sifru obavezno i menjaj je jednom u mesec-dva, to je moja preporuka... i nikako nemoj da ti ista sifra bude na tom e-mailu i na fejsu...

Pod tri u podesavanjima bezbednosti naloga obavezno podesi "extra protection" i to tako da ti na SMS stize izvestaj kad god ti je aktivan profil, znaci kad god se neko uloguje... podesi i opciju da uvek pri logovanju moras da napises ime kompjutera sa kog se logujes i tako ces znati da li ti se neko logovao na nalog, pod uslovom da ne pricas nikom sta upisujes u ime kompjutera kad se logujes od kuce...

Takodje redovno odrzavaj sistem cistim, znaci cisti ga od trojanaca i svega ostalog, jer moze da se desi da taj lik u mailovima ili cemu vec salje nekakav key loader, koji vam kupi username i sifre za sve sajtove...

Znam da je kod mladje generacije popularno da dele svoje sifre za drustvene mreze i prijateljima, tako je najlakse da ti neko hakuje nalog, sa tudjih kompjutera kod nepouzdanih osoba izbegavaj da se logujes, jer taj neko moze na svom kompjuteru da ima key loader i da ti procita sifru...

Ako ti ipak hakuje nalog, onda odmah uradi report i oznaci polje "abuse", da bi ti nalog deaktivirali...

Za kraj tom liku objasni da postoji u MUP-u odelenje za visokotehnoloski kriminal, a hakovanje bilo cega na internetu je visokotehnoloski kriminal...

http://www.mup.gov.rs/cms_lat/saveti.nsf/saveti-sajber-kriminal.h
« Poslednja izmena: 11. Decembar 2011. u 14:12 Stefano »

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Kako izbeci da vam neko hakuje face..?
« Odgovor #18 poslato: 19. Decembar 2010. u 03:03 »
Promeni sifru na fejsu i proveri koji email nalog je u tvom profilu. Tada je jedini moguci nacin da ti pristupi fejs nalogu, zahtevanje nove sifre od fejsbuka (jer ti on salje tu novu sifru na mail). Znaci sledeci korak je zastiti mail nalog kako on ne bi imao pristup ako sada ima ali ti ne govori :) Promeni sifru na mailu i isprati proceduru ako imas ponudjena sigurnosna pitanja i tako to.

Ostalo, kao sto Stefano kaze, pazi na kojim kompjuterima se logujes :)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Raja

  • **
  • Poruke: 1.194
  • Starost: 29
  • Lokacija: Pančevo
    • Pancevo
Odg: Kako izbeci da vam neko hakuje face..?
« Odgovor #19 poslato: 19. Decembar 2010. u 19:44 »
  ^^ Hvala na pomoci verovatno sam nesto uradio kako treba,cim mi do sad nije hakovan  :D