Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Studije meteorologije-pomoc  (Pročitano 94675 puta)

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #60 poslato: 24. Mart 2012. u 21:32 »
Drugi put, iako tezi kasnije moze da donese znatno vece zadovoljstvo pukog gledanja u nebo i divljenju prirodi.

wow, ovo je poezija jednog budućeg naučnika :)

ali stvarno nije dovoljno nešto samo "voleti" - mnogi misle da nešto vole, ali zapravo nijednu stvar na ovom svetu ne može čovek ni voleti ni mrzeti dok je ne upozna: dakle, bitno je interesovanje, čuđenje, radoznalost i tome slično... zašto, kako, gde?

preporučujem svima da još jednom pročitaju citirani post u celini -
a i da dobro razmisle: zadovoljstvo u studiranju i poslu može imati samo onaj koji to dobro radi, inače nema smisla -

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #61 poslato: 24. Mart 2012. u 22:03 »
Dobro ste svi ovo analizirali..Ali ti ako želiš da upišeš ovaj fakultet moraš imati kostur znanja iz matematike i fizike,ali ako nemaš to znanje džaba ti ljubav prema toj nauci.Stoga moraš svakodnevno učiti,imati volju da dobro uvežbaš sve vrste zadataka iz matematike.Ja sam 1 god medicinske i ja razmišljam isto da upišem meteorologiju,ali podjednako volim i medicinu..tako da cu vrv medicinu...Imam pitanje,šta sve mogu da radim sa završenim meteorološkim fakultetom?

Van mreže Bura

  • *
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #62 poslato: 24. Mart 2012. u 22:20 »
Mene privlači samo meteorologija. I može se reći geografija. Prvo sam htio geografiju, a onda prije 3 godine odlučio da ću meteorologiju. Svi se u razredu čude, zašto baš nju i kako sam već uspio da se odlučim. I profesorima je zanimljiva moja odluka pa me malo ispituju o toj nauci. Nema mi nista milije od toga  :D


Zeče, potpino se slažem sa tobom.

Ja znam da sem što možeš da budeš meteorolog možeš da budeš i profesor fizike. Ima sigurno još poslova al ja sam siguran za ova dva.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #63 poslato: 25. Mart 2012. u 10:54 »
Meni je drago što se sve više srednjoškolaca, ako ništa drugo, interesuje i raspituje za meteorologiju. :) Nije problem na našem fakultetu što malo ljudi upisuje, već što su to u velikoj većini ljudi koje meteorologija ni najmanje ne zanima. I to je problem. Evo sada, na svakoj godini, ja znam možda po jedno ili dvoje ljudi koji, nezavisno od fakulteta, barem prate vremenske prilike.
A što se samih studija tiče, tu je kolega Genčić rekao sve što je trebalo da se kaže.
Naravno, moju punu podršku imaju svi koji žele da upišu ovaj fakultet. U ovih nekoliko godina nisa nikad ni pomislio da možda nisam donio pravu odluku. Bilo je tu dosta uspona i padova, mnogo muke sa matematikom, ali ne bih mogao da zamislim sebe na bilo kom drugom fakultetu.
Još da dodam da u Srbiji, Bosni, Crnoj Gori... nema nezaposlenog meteorologa. E sad, ima onih koji zarađuju odlično, a ima i onih koji se slabije snađu. Tako je, donekle, u svim profesijama. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Marko_bg

  • **
  • Poruke: 1.065
  • Starost: 39
  • Lokacija: јужни Београд, Церак - Жарково
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #64 poslato: 29. Mart 2012. u 13:33 »
Citat: kecmi
Mene privlači samo meteorologija. I može se reći geografija. Prvo sam htio geografiju, a onda prije 3 godine odlučio da ću meteorologiju. Svi se u razredu čude, zašto baš nju i kako sam već uspio da se odlučim. I profesorima je zanimljiva moja odluka pa me malo ispituju o toj nauci. Nema mi nista milije od toga 

Ако којим случајем ипак не упишеш метеорологију, добар избор може да ти буде и Географски факултет. Ја сам га скоро завршио, није пуно тежак а има доста занимљивих предмета из којих се може много тога научити.

Него прочитао сам у неким ранијим постовима да је Метеорологија у оквиру Физичког факултета, а то значи да су предавања тамо у Цара Душана? Ако је тако можда смо се некада и срели, мислим на ове "старије" студенте ;), пошто сам ја у првој и другој години имао нека предавања и вежбе на Физичком факултету. Још су ми у сећању јутарње кафе у оном доле кафићу Атому. 8)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #65 poslato: 29. Mart 2012. u 14:23 »
^^ Tako je, u toj zgradi u Cara Dušana su i meteorolozima skoro sva predavanja u prve dvije godine, a na trećoj i četvrtoj su na meteorološkom institutu koji je u Dobračinoj, blizu Trga republike. Inače, mnogi fakulteti imaju neka predavanja baš u toj zgradi (Cara Dušana). Tvoje kolege sa geografije još uvijek slušaju tu neke predmete, ali ne vjerujem da si sreo ikoga od nas sa foruma, s obzirom na razliku u godinama.
A Atom još uvijek radi, mada se uskoro zatvara. :( Koliko sam samo sati i sati potrošio tamo. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bura

  • *
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #66 poslato: 29. Mart 2012. u 14:28 »
Ако којим случајем ипак не упишеш метеорологију, добар избор може да ти буде и Географски факултет. Ја сам га скоро завршио, није пуно тежак а има доста занимљивих предмета из којих се може много тога научити.

Da, baš me privlači, čak mi je profesorica rekla da bi mogla da me uzme za asistenta, a profesorica je kraljica. :) Mada to je malo u poređenju sa meteorologijom. Naravno postoji i ta mogućnost ali je veoma mala. A kada bih i studirao geografiju, ne bih naravno išao u Beograd kad ima u Nikšiću. :D

Van mreže Marko_bg

  • **
  • Poruke: 1.065
  • Starost: 39
  • Lokacija: јужни Београд, Церак - Жарково
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #67 poslato: 29. Mart 2012. u 19:27 »
Citat: Milosh
A Atom još uvijek radi, mada se uskoro zatvara.  Koliko sam samo sati i sati potrošio tamo.

Штета, осим за блејање у паузама између предавања, тамо памтим и добре журке.

Citat: kecmi
A kada bih i studirao geografiju, ne bih naravno išao u Beograd kad ima u Nikšiću.

Па добро, ја сам то по некој инерцији мислио на Географски у БГ-у, но поента приче је да и географија може бити врло занимљива уколико се ипак не одлучиш за метеорологију. Све у свему добро размисли, имаш времена на претек, па онда види шта ти је најбоље. Поздрав.

Van mreže Bura

  • *
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #68 poslato: 30. Mart 2012. u 10:48 »
Па добро, ја сам то по некој инерцији мислио на Географски у БГ-у, но поента приче је да и географија може бити врло занимљива уколико се ипак не одлучиш за метеорологију. Све у свему добро размисли, имаш времена на претек, па онда види шта ти је најбоље. Поздрав.

Ocu :D I hvala :D

Van mreže Stefoo

  • **
  • Poruke: 562
  • Starost: 29
  • Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #69 poslato: 10. April 2012. u 14:20 »
Dobar dan! :D
Treba mi pomoć.
Danas nam je iz HEMIJE dala 2 zadatka za zadacu. Rekla je da se sutra pregledati. Ko ne uradi,ima ocjena..
Nisam znao kome da se obratim,pa sam se sjetio foruma. Reko, mozda neko zna. :D

Ovako...

1.Zasicen rastvor KnO3 na 60 stepeni C sadrzi masenih 50% soli. Koeficijent rastvorljivosti na datoj temperaturi? Rekla nam je samo rezultat : 122,2

2. Pomocu nekoliko uzastopnih reakcija izmedju C, CaO, HCl i H2O, dobija se C6 H4 Cl2. Ako je prinos ove reakcije 65% i ako se jos 1/3 ugljenika gubi kao CO, koliko grama C6 H4 Cl2 moze da se dobije iz 500 grama ugljenika?
Ar(C)= 12
Ar(H)=1
Ar(Cl)= 35,5
C,Cao,HCl, H2O
C6H4Cl2
65%
1/3 C--->CO
„ Vjetrovi su moji prijatelji, oluje moje radosti, sunceva zega moja naslada, mukla studena jutra moji najsvecaniji casovi.”
I. A.

http://www.youtube.com/watch?v=GhLZRizkZ_M&sns=fb

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #70 poslato: 12. April 2012. u 18:19 »
Izvini što niko nije odgovorio na vrijeme, ali bogami hemija nema gotovo nikakve veze sa meteorologijom. Zadnji zadatak iz hemije sam uradio još u srednjoj školi, tako da se slabo sjećam svega ovoga. Vjerujem da je sličan slučaj i kod ostalih kolega.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Stefoo

  • **
  • Poruke: 562
  • Starost: 29
  • Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #71 poslato: 12. April 2012. u 23:08 »
Dobro.  :)  Hvala ti.  :D
„ Vjetrovi su moji prijatelji, oluje moje radosti, sunceva zega moja naslada, mukla studena jutra moji najsvecaniji casovi.”
I. A.

http://www.youtube.com/watch?v=GhLZRizkZ_M&sns=fb


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #72 poslato: 03. Jun 2013. u 19:41 »
A šta reći...valjda vam je svima jasno koliki sam ja meteo fanatik.

Međutim,i kod mene je prisutan problem matematike i fizike.Oke,imao sam ja ove godine iz oba predmeta 5-ice (proteklih uglavnom nešto tako između 4-5),ali bojim se da nije to to.Ne može da se poredi ova moja Gimnazija u Banji sa onom npr. u Beogradu,Kragujevcu.

Zadatke iz fizike,na pimer,nemam pojma da radim(uvek prepisivao),ali  sa teorijom i formulama super stojim.

Matiš....pa to je bilo ono,vežbam 2-3 dana pred test.Dakle,uopšte to redovno nisam vežbao.A još i zadaci koje sam ja radio u svojoj gimnaziji za 5-icu cu verovatno ekvivalentni zadatku za 3  ili maksimum 4 u nekoj Beogradskoj.

Imam ja pravni fakultet u rezervi...ali to nije to..ja se bojim da ja nikada neću moći da se bavim nečim a da to nije meteorologija.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #73 poslato: 03. Jun 2013. u 19:58 »
Kimi, ne posustaj, neke stvari se mogu nadoknaditi, ne znam tačno kako i koliko, ali valjda ćeš naći načina -

(ja sam u potpuno drugoj oblasti, gde se to moglo brzo i na svoju ruku nadoknaditi, uz određeni entuzijazam naravno, tako da mi nije bilo teško da od ekstremno lošeg đaka stignem do statusa studenta, a posle i dalje, uz malo sreće, hm...)

radi ti svoje, pa će valjda sve doći na svoje mesto -
(ne znam da li je još uvek moguće upisati nešto drugo, pa se posle prebaciti, trebalo bi da može)

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #74 poslato: 03. Jun 2013. u 21:03 »
Кими само напред, имаш љубав према метеорологији то је оно што је најважније и најбитније.  ;)

И ја бих уписао метеорологију, ал џаба, једва извлачим двојку из матиша  ;D

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #75 poslato: 04. Jun 2013. u 12:16 »
A šta reći...valjda vam je svima jasno koliki sam ja meteo fanatik.

Međutim,i kod mene je prisutan problem matematike i fizike.Oke,imao sam ja ove godine iz oba predmeta 5-ice (proteklih uglavnom nešto tako između 4-5),ali bojim se da nije to to.Ne može da se poredi ova moja Gimnazija u Banji sa onom npr. u Beogradu,Kragujevcu.

Zadatke iz fizike,na pimer,nemam pojma da radim(uvek prepisivao),ali  sa teorijom i formulama super stojim.

Matiš....pa to je bilo ono,vežbam 2-3 dana pred test.Dakle,uopšte to redovno nisam vežbao.A još i zadaci koje sam ja radio u svojoj gimnaziji za 5-icu cu verovatno ekvivalentni zadatku za 3  ili maksimum 4 u nekoj Beogradskoj.

Imam ja pravni fakultet u rezervi...ali to nije to..ja se bojim da ja nikada neću moći da se bavim nečim a da to nije meteorologija.

Kimi, nemoj da posustaješ i da odustaješ od onog što voliš! Jeste težak fakultet, ali radom i trudom svako može zvršiti. Imam među kolegama ljudi koji su završili i srednju medicinsku i srednju poljoprivrednu i slične škole u kojima se čak nije ni učila matematika i fizika. Pa evo, doguraše i do četvrte. Sve se to da nadoknaditi.
Prijemni sam po sebi nije težak, vidjećeš.
Ako ti treba bilo kakva pomoć, tu sam! :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #76 poslato: 04. Jun 2013. u 22:58 »
Ако нешто заиста волиш и ако те нешто заиста интересује, то требаш и да упишеш. :)
У овом случају, као што се зна, метеорологија. Дакле, ако желиш овим да се бавиш сигурно ћеш уз одређени напор савладати и физику и математику, без обзира какво је твоје тренутно знање, јер можеш кренути све испочетка (наравно, не баш у буквалном смислу). :)

Скпро сам размишљао шта ћу и ја да упишем. Медицину или метеорологију. Ипак је моја апсолутна одлука медицина, иако метеорологију подједнако волим без обзира што мој смер има физику све четири, а математику само две године.

Заиста би било лепо да метеорологија буде твоја дефинитивна одлука, јер као што и сам кажеш не би могао другим послом да се бавиш, а да није нешто у вези метеорологије.

Имаш подршку, а и евентуалну помоћ, као што видиш. ;)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #77 poslato: 05. Jun 2013. u 08:50 »
Hvala vam ljudi na podršci ! :D

Odlučio sam i definitivno da upišem meteorologiju . :)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #78 poslato: 26. Maj 2014. u 14:39 »
Jos uvek se dvoumim, al mislim da cu i ja upisati meteorologiju u Novom Sadu. Postoje i neke solucije da prvo pauziram jednu godinu ali ipak su vece sanse da odmah ove odem na faks.

Ostali su mi maturski ispiti i zavrsio sam za "masinskog tehnicara za kompjutersko konstruisanje" (Tehnicka skola, Zrenjanin). S fizikom ne bih trebao da imam problema, ali matematika..  :nelupaj: )

Javicu vam jos sta ce biti na kraju  :)
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #79 poslato: 26. Maj 2014. u 15:30 »
Sto posto podrška ... istu školu sam završio ... mašinstvo mi je bilo poslednje na "listi želja", kasnije nisam mogao da upišem ono što sam hteo i bilo mi je previše da učim i dalje nešto što ne volim.
Što se tiče matematike, ne znam kako je sad, ali ja sam sa svojom trojkom pomagao drugarima iz gimnazije i elektro-tehničke škole za vrlo dobre i odlične ocene.  :)