Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (prvi ciklus)  (Pročitano 173748 puta)

Van mreže Stradivari

  • *
  • Poruke: 366
  • Lokacija: Podgorica
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (prvi ciklus)
« Odgovor #780 poslato: 20. Novembar 2008. u 18:32 »
MAGICIAN je loš šahista :-\
Ne razumije se previše ni u druge sportove (previše je crveno bijelo obojen)
Solidan je prognozer
Kao čovjek još jednom se potvrdio.
Poslao je prognozu, pa je poslije sat-dva izmijenio (sve u roku)
Ja sam pogrešno unio podatak za Bar (15.2 umjesto 16.2) ali smo to primijetili tek sjutradan (srijeda) ujutro, jer zbog selidbe MAGICIAN nije imao internet u stanu.
Njegov stav je bio da ostane kako je napisano pošto bi u protivnom moglo biti sumnji u "naknadnu" pamet.
 :respekt

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (prvi ciklus)
« Odgovor #781 poslato: 20. Novembar 2008. u 18:49 »
I dobro, dal neko ima informaciju ko su Bumbar i Aneta? Da li su neki profesionalni meteorolozi ili su amateri kao mi :)
Ako je to neka tajna a neko zna o njima moze i putem privatne poruke da me obavijesti :)
Inače, baš sam nesto razmisljao, skoro svi mi koji se takmičimo evo već treća godina za redom, na neki način se "poznajemo" ili putem foruma ili lično. Svi smo ili članovi serbianmeteo foruma ili crometeo foruma, ili HMZCG foruma ili smo preko njih čuli za takmičenje pa smo na neki način opet povezani sa njima, ili radimo u HMZCG. Imamo i takvih ovdje na forumu , POZDRAV I RISPEKT ZA MAGICIANA :).
Ali šta je sa ljudima koji uopšte nigdje ne "učestvuju" u nekom od pomenutih "udruženja" ili nekog od zavoda. Ti ljudi znači samo pročitaju zadatak na forumu HMZCG i pošalju prognozu i to je to..  Nekako mi je to bezveze. Ne znaju šta propuštaju ovdje na forumu :)  Jer ovo je malo takmičenje ipak i trebalo bi svi da se poznajemo.
I zbog toga sam se zapitao ko su Bumbar i Aneta.

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (prvi ciklus)
« Odgovor #782 poslato: 20. Novembar 2008. u 18:52 »
Je li bre Magician kakve su ovo prozivke u vezi šaha? :)
Možda redovno dobijaš Stradivarija u šahu pa te zato toliko pominje kao fora da si loš :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (prvi ciklus)
« Odgovor #783 poslato: 20. Novembar 2008. u 18:54 »
Mislim da su oboje dipl. meteorolozi iz Crne Gore, ali ne mora da znači... To je samo moje mišljenje. Tako sam i prošle godine mislio za neke takmičare, pa se na kraju uspostavilo da sam u pravu...

Transmat, potpuno si u pravu što se tiče foruma i praćenja... Meni takmičenje ne bi bilo ni približno zanimljivo da nema naših komentara i rasprava na forumu. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže MAGICIAN

  • *
  • Poruke: 58
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (prvi ciklus)
« Odgovor #784 poslato: 20. Novembar 2008. u 19:35 »
 Moram da priznam (mada teska srca) da sam u sahu sa Stradivarijem nekada bolje prolazio, nego sto je to slucaj u poslednje vrijeme. :redface:
A sto se ZVEZDE tice TU SE NIKADA NE MOZE BITI PREVISE CRVENO-BELO OBOJEN.

Van mreže dragoljub

  • *
  • Poruke: 115
  • Starost: 64
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (prvi ciklus)
« Odgovor #785 poslato: 20. Novembar 2008. u 19:41 »
Malo ste izasli iz teme ;)
a ja cu raspravu nastaviti na chat-u.

Van mreže Stradivari

  • *
  • Poruke: 366
  • Lokacija: Podgorica
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (prvi ciklus)
« Odgovor #786 poslato: 20. Novembar 2008. u 23:05 »
Bumbar je agent (odnosno direktor agenata  :-\) jedne kompanije koja se bavi osiguranjem imovine, lica, biznisa... Kratko vrijeme je radio i u HMZ.

Anita je prognostičar i to dobar. Ime mu je izabrala jedna curica, tako da se ne radi o prognostičarki.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (prvi ciklus)
« Odgovor #787 poslato: 21. Novembar 2008. u 10:16 »
Pozdrav za profesionalca Anitu. Baš se maskirao! Kao Patrik Morska Zvezda u Patriciju (u sinoćnjem SunđerBobu)! :lmao:
A šta je Bumbar radio u HMZ CG?

Transmat, dobra je ideja. Međutim, malo je komplikovana za ostvarivanje, jer nas ima sa raznih širokih prostora. Istina, od ovih 40 takmičara ja lično poznajem (skoro) sve takmičare iz Srbije (lično jedino ne znam dikile-a), a većina mi je poznata upravo sa drugih foruma (koje ne posećujem mnogo, ali sasvim dovoljno da znam o kome se radi).
Možda taj predlog preraste u jedno okupljanje nalik onome koje je dva puta pravio SerbianMeteo forum (Stražilovo i Babin Zub), pa makar i po lokalnim razmerama. Možda na kraju takmičenja (recimo za 23. mart ili tako neku priliku) svi dođu u npr TV Vijesti ili HMZ CG ili tako negde na jedno veliko zajedničko okupljanje. Šta mislite o tome?
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Stradivari

  • *
  • Poruke: 366
  • Lokacija: Podgorica
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (prvi ciklus)
« Odgovor #788 poslato: 21. Novembar 2008. u 10:32 »
Bumbar je radio u Zavodu (godinu-dvije) kao osmatrač. No, na neki način i dalje je "vezan" za Zavod.
Inače u jutrošnjem jutarnjem programu TV Vijesti izvučen je dobitnik jednogodišnje ribolovne dozvole. Dobitnica je Delibal.

Van mreže Stradivari

  • *
  • Poruke: 366
  • Lokacija: Podgorica
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (prvi ciklus)
« Odgovor #789 poslato: 21. Novembar 2008. u 10:34 »
PtPrince, ideja je dobra, ali stvarno je nije lako realizovati. To, naravno, ne znači da ne treba o njoj razmisliti.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (prvi ciklus)
« Odgovor #790 poslato: 21. Novembar 2008. u 10:46 »
Čestitke Delibal za ribolovnu dozvolu. :fishing:
Eh, Bumbar... lepo ja kažem 'Osmatrač ostaje osmatrač'. Može da radi šta hoće, osmatrački pogled na svet ostaje u krvi, definitivno. Kad bi bilo takmičenje za prognozu za Beograd, mislim da bih tako prošao i ja. Pozdrav kolegi! :-*

Znam, Stradivari, da nije lako napraviti tako nešto. Pa ipak, treba videti raspoložive opcije. U tom slučaju, mislim da bi bilo fer da se takav skup organizuje u Crnoj Gori (iako bi mi Beograd svakako više odgovarao). Dao bih sve od sebe da dođem.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...