Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Miholjsko leto  (Pročitano 39041 puta)

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Re: Miholjsko leto
« Odgovor #20 poslato: 07. Oktobar 2008. u 22:18 »
babe su opasne...sve one znaju... :lmao: :lmao: :lmao:

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Re: Miholjsko leto
« Odgovor #21 poslato: 08. Oktobar 2008. u 03:43 »
Jako kasno sam stigao kući, ali ću nekako uneti prosečne Tmax po pentadama (5 dana) i dekadama (10 dana):


Prosečne Tmax po pentadama:

28.09-02.10. = 20-24
    03-07.10. = 19-23
    08-12.10. = 17-21
    13-17.10. = 16-20
    18-22.10. = 15-19
    23-27.10. = 14-18
28.10-01.11. = 13-17



Prosečne Tmax po dekadama-preklapajući periodi od po 10 dana, ne mogu sada da se setim kako meteorolozi zovu takav način preklapanja perioda: Klizni srednjak  :?:

26.09-05.10. = 20-24
    01-10.10. = 19-23
    06-15.10. = 18-21
    11-20.10. = 16-20
    16-25.10. = 15-19
    21-31.10. = 14-18


Evo jedne zanimljivosti, pa da je stavim ovde... Najtoplija I dekada oktobra bila je 1935. godine. Srednja Tmax = 30.0  :o, srednja Tmin = 15.9, Tsrednja dekadna = 22.4  :o (upravo tu srednju temperaturu od 22.4 ima jul mesec). Od tih 10 dana čak njih 6 je imalo Tmax >= 30.0 (6 tropskih dana) :o Dakle, beše jul u I dekadi oktobra 1935. :o


Stavljam ovaj link http://www.serbianmeteo.com/smf/index.php/topic,1095.60.html koji vodi ka stranici u kojoj sam postavio BG dnevne podatke (Tmin i Tmax) u prvih 30-ak godina zvaničnih merenja na Vračaru (1887-1918). Imate priliku da pogledate oktobre mesece, pa zaključite sami kojih godina je bilo Miholjskog leta... Po onom "kriterijumu" od 3 (tri) vezana dana  ::) ispada da su skoro sve te godine imale M. leto... :-\


« Poslednja izmena: 08. Oktobar 2008. u 04:16 profi-amaterko »
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Re: Miholjsko leto
« Odgovor #22 poslato: 08. Oktobar 2008. u 07:46 »
... Sto mu dodje na to da: nema godine bez ML, samo je ono manje ili vise izrazeno,osim u ekstremnim godinama...?

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Re: Miholjsko leto
« Odgovor #23 poslato: 08. Oktobar 2008. u 14:29 »
^^ upravo tako

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.815
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Miholjsko leto
« Odgovor #24 poslato: 08. Oktobar 2008. u 19:48 »
Profi slažem se da su temperature ovih dana u okviru prosečnih vrednosti i to sam već pomenuo.
Vreme je stvarno super
Nismo skoro imali ovako dobar niz dana sa temperaturama u proseku
Računam i period ispred nas Narednih 5-6 dana skoro sigurno
S druge strane vreme je tako lepo i prijatno da nemam nikakvu zamerku da ovo potraje ovako kako sad izgleda na kartama. I s obzirom da je jesen već uveliko zagazila i pokazala nam već kakva može biti nije ništa čudno u tome što ovakvo vreme doživljavamo kao produžetak leta (Miholjsko leto). Mislim da taj pojam nigde baš nije toliko precizno definisan da mora da se proglašava "Miholjsko leto". Svaki period prijatnog jesenjeg vremena sa suncem, temperaturama preko 20°C i bez padavina mislim da možemo smatrati (ne proglašavati) Mihojskim letom. Nije sve u brojkama ima nešto i u našim osećajima.  :D
Naravno  s druge strane  svako od nas ima pravo i da nema doživljaj Miholjskog leta. Neki su i letos uživali na temperaturama preko 35°C dok su neki jedva preživljavali. Osećaj je diskutabilna stvarčica tako da neka uživaju svi u Miholjskom letu koji ga tako doživljavaju. Ostali neka se nadaju da će dočekati svojih pet minuta (dana) Miholjskog leta.  :D

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Miholjsko leto
« Odgovor #25 poslato: 08. Oktobar 2008. u 20:10 »
Ima u osecajima..slazem se Boce ???
Ali ako cemo vec u detalje,ovo miholjsko leto nije,dakle u brojkama.A po osecajima jeste,ja sam se dana sosecao kao da pocinje leto...taman kao da je maj mesec :)

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Re: Miholjsko leto
« Odgovor #26 poslato: 08. Oktobar 2008. u 23:33 »
Ima u osecajima..slazem se Boce ???
Ali ako cemo vec u detalje,ovo miholjsko leto nije,dakle u brojkama.A po osecajima jeste,ja sam se dana sosecao kao da pocinje leto...taman kao da je maj mesec :)
Boce, kako reče Joco, mi ipak govorimo o ciframa... Inače, sve ostalo OK, tu nema nikakve dileme... Ali danas je 08. oktobar. To je ipak rana jesen. Jesen je skoro stigla... Nije ovo sredina jeseni. Da je sada bar sredina oktobra, a da imamo ovakve Tmax kao juče i danas (i to više dana, a ne samo tri), e tada ja mogu da kažem da je to Miholjsko leto. A ovako, 08. oktobra i sa ovim Tmax koje su u granicama normale, ja stvarno ne mogu da ovo nazovem Miholjskim letom. Opet kažem, onda tada 95% godina ima M. leto. A to teško da je moguće i da je realno. Ja ću jednog dana pronaći neki kriterijum pomoću koga bih brojčano uspeo da definišem pojam M. leta. Taj kriterijum će se zasnivati na činjenici da bar 50% godina ima M. leto (mada mislim da je 50% previsok procenat, ali 'ajde). Neka ptprince kaže nešto o ovoj nekoj mojoj ideji za budući rad...
Pa ljudi, rana je jesen (tek I dekada oktobra), oktobar mesec, nije novembar. U oktobru dani sa Tmax > 20 nisu retkost, tako da je za mene potpuno normalno da imamo ovakve dane... Znači, to nije ništa abnormalno, već potpuno normalno za I 1/2 oktobra. Tmax > 20 se u II 1/2 oktobra, naravno, znatno ređe javljaju. E, tada je to nešto drugo... Ali i onda mora duže da potraje od ta (famozna) tri dana...
Pogledajte link koji sam stavio u ovoj temi (5. post iznad ovog), pa ćete videti da je u mnogim godinama i u II 1/2 oktobra znalo biti dosta dana sa Tmax >= 20... Cifre dovoljno govore, nisam ih ja izmišljao i pisao (iako ih jesam ručno uneo u tabele  :lmao:)... Što se kaže, nisam ja izmislio "toplu vodu"... :lmao:



« Poslednja izmena: 08. Oktobar 2008. u 23:44 profi-amaterko »
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Re: Miholjsko leto
« Odgovor #27 poslato: 09. Oktobar 2008. u 00:51 »
bez obzira na brojčane reference i ostale repere, ostaje suštinsko pitanje:
da li je tzv. Miholjsko leto - neka neobična pojava ili nije... ?


Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Re: Miholjsko leto
« Odgovor #28 poslato: 09. Oktobar 2008. u 00:56 »
bez obzira na brojčane reference i ostale repere, ostaje suštinsko pitanje:
da li je tzv. Miholjsko leto - neka neobična pojava ili nije... ?


Miholjsko leto je potpuno normalna pojava. Ništa neobično i nesvakidašnje. Čak i da se javlja u samo 20% godina, to je opet potpuno normalno. Ni 20% godina (1/5) nije uopšte malo da bi se neka pojava (kao što je i ova) nazvala normalnom i očekivanom...
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.815
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Miholjsko leto
« Odgovor #29 poslato: 09. Oktobar 2008. u 07:33 »
Ali danas je 08. oktobar. To je ipak rana jesen. Jesen je skoro stigla... Nije ovo sredina jeseni.

Kolega meteorološka (klimatološka) jesen je počela 1.septembra. Znači nismo na početku jeseni već smo dobro zagazili u jesen.
SVe ostalo sam već prokomentarisao u prethodnom postu

Naravno  s druge strane  svako od nas ima pravo i da nema doživljaj Miholjskog leta. ...  tako da neka uživaju svi u Miholjskom letu koji ga tako doživljavaju. Ostali neka se nadaju da će dočekati svojih pet minuta (dana) Miholjskog leta.  :D

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Miholjsko leto
« Odgovor #30 poslato: 09. Oktobar 2008. u 09:33 »
Da je sada bar sredina oktobra, a da imamo ovakve Tmax kao juče i danas (i to više dana, a ne samo tri), e tada ja mogu da kažem da je to Miholjsko leto. A ovako, 08. oktobra i sa ovim Tmax koje su u granicama normale, ja stvarno ne mogu da ovo nazovem Miholjskim letom. Opet kažem, onda tada 95% godina ima M. leto. A to teško da je moguće i da je realno.

I dalje mi nije jasno, profi, zašto misliš da mora da postoje neke godine kada treba da izostane Miholjsko leto. Da ne budem da pričam između (gusto kucanih) redova, sam si rekao (imam utisak pomalo rezignirano) da 'ovako 95% godina ima Miholjsko leto'. Takva rečenica je za mene blago rečeno besmislena. Izvini, pitao si me za mišljenje, pa eto ga.
Oktobar ima svoj početak (prva dekada), sredinu (druga dekada) i kraj (treća dekada, po logici stvari). Kao i sve što postoji. U tom smislu smo tehnički na početku oktobra.

Ja ću jednog dana pronaći neki kriterijum pomoću koga bih brojčano uspeo da definišem pojam M. leta. Taj kriterijum će se zasnivati na činjenici da bar 50% godina ima M. leto (mada mislim da je 50% previsok procenat, ali 'ajde). Neka ptprince kaže nešto o ovoj nekoj mojoj ideji za budući rad...

Zasnivati neku tezu, mišljenje ili tvrdnju samo na uskom setu činjenica (u ovom slučaju 2 do 3 meetorološke veličine, a to su Tmax / Tmin i količina padavina) je uobičajeno u svetu nauke. Pa ipak, nisam siguran u validnost takvog pristupa. Zašto sad tako? Zamislimo da postoje bića koja pojme samo dve dimenzije, žive u nekom svetu koji izgleda kao list papira. Kako njima objasniti papir savijen u rolnu? Oni će to videti kao beskonačnu traku, a to nije istina, jer u trećoj dimenziji koju mi pojmimo vidimo o čemu se radi. Banalni primer, ali primenljiv na sve.
Tako i ovde. Šta čini leto (pa i Miholjsko leto)? Maksimalne temperature, dani bez padavina... i šta još? Odgovor možda može da se vidi u citiranom radu Todorović / Vujović, koji pominju vremenska stanja. Ovih dana imamo upravo opisano vremensko stanje kakvo odgovara Miholjskom letu. Ipak, bez pomenutih analiza se ne može, mada one mogu da čine samo deo istine.
Dakle, profi, da sumiram: ti uradi tako kao što si naumio, biće od toga nešto za jedno dobro koautorstvo. Ali pre nego što se ozbiljno baciš na to, potrudi se da upoznaš bar standardnu devijaciju ili još neki korisni statistički alat, jer ćeš, koristeći ih, doći do iznenađujuće dobrih rezultata. Nije sve u četiri osnovne računske radnje, veruj mi (iako se bez njih ne može). Dalje, ja sam svoje radove uradio tako što sam znao šta tražim. Pošto i ti znaš šta tražiš, baci se na posao. A s kim ćeš da sarađuješ, pa to je tvoj izbor... i ne samo tvoj - i druga strana se pita, zar ne?
(Nemoj ovo da protumačiš kao da se dobrovoljno javljam. To ne činim, nikako, jer imam i ja svoje ideje. Ali, nesumnjivo će me zanimati rezultat tog rada, jer verujem u dobar ishod.)

Ali danas je 08. oktobar. To je ipak rana jesen. Jesen je skoro stigla... Nije ovo sredina jeseni.
...
Pa ljudi, rana je jesen (tek I dekada oktobra), oktobar mesec, nije novembar.

Rana jesen? Kalendarski, već spada u sredinu jeseni. A evo zašto:

Kolega meteorološka (klimatološka) jesen je počela 1.septembra. Znači nismo na početku jeseni već smo dobro zagazili u jesen.

Opet, kažeš:
Miholjsko leto je potpuno normalna pojava. Ništa neobično i nesvakidašnje. Čak i da se javlja u samo 20% godina, to je opet potpuno normalno. Ni 20% godina (1/5) nije uopšte malo da bi se neka pojava (kao što je i ova) nazvala normalnom i očekivanom...

Uz navedenu opasku, sve si ovde sam rekao.

Dakle, odgovor na pitanje:

bez obzira na brojčane reference i ostale repere, ostaje suštinsko pitanje:
da li je tzv. Miholjsko leto - neka neobična pojava ili nije... ?

Moj odgovor je: Miholjsko leto je jedna vrsta rane jeseni, period stabilnog i lepog vremena, bez ili sa simboličnim padavinama i temperaturama koje su bar normalne ili iznad normalnih vrednosti za to doba godine. Ovakvo vreme je prouzrokovano poljem visokog vazdušnog pritiska (anticiklonom) nad našim područjem koje podržava stabilnost vremenskih prilika. U Miholjsko leto spadaju i otopljenja usled južnih vetrova, ali to je obično kratkotrajni prekid ili kraj Miholjskog leta, jer u potonjem slučaju dolazi do kišnog perioda, usled promena vazdušnih masa gde, umesto suve, nailazi vlažna, puna padavina (ovde namerno nisam pomenuo temperature).
Miholjsko leto je pojava koja je uobičajena kao i jesen ili bilo koje godišnje doba. Ima toplijih i hladnijih, ali takav period vremena se javlja početkom jeseni.
« Poslednja izmena: 12. Oktobar 2010. u 10:01 ptprince »
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Re: Miholjsko leto
« Odgovor #31 poslato: 09. Oktobar 2008. u 11:56 »
Kolega meteorološka (klimatološka) jesen je počela 1.septembra. Znači nismo na početku jeseni već smo dobro zagazili u jesen.
SVe ostalo sam već prokomentarisao u prethodnom postu

Kolega, ova jesen (2008) nije počela 01. septembra, već, kao što dobro znaš, 13-14. septembra... Inače, meteorolozi su za početak jeseni odredili taj datum (01.09.) čisto iz nekih svojih praktičnih razloga, verovatno da bi mogli lakše da sumiraju god. doba. Inače, nekih godina je leto (ne Miholjsko) umelo da potraje skoro do 10. oktobra (videti 1942. i 1943. godinu).
Izgleda da vas dvojica kolega smatrate da je M. leto redovna pojava koja se javlja svake godine. Ako je to tako, onda se mi u startu razlikujemo u pristupu.
Dozvolite mi da ja imam neki svoj pristup svemu ovome. Ja jednostavno ne mogu da prihvatim činjenicu da je M. leto redovna pojava, i da M. leto uključuje i one dane i periode sa prosečnim temperaturnim uslovima. Jednostavno ne mogu...
Inače, kolega ptprince, odakle ti ideja da ja mislim da mora da postoje neke godine kada treba da izostane M. leto. :idea: :?: Ja ne spekulišem sa tim, već je gola činjenica da je zaista bilo godina koje su bile bez M. leta. Pa prema tome, pošto zapažam da svaka godina nema M. leto, onda moram naći neki kriterijum da bih "odvojio žito od kukolja". Onaj raniji kriterijum je bio preoštar, pa ću u budućnosti pronaći neki primereniji, optimalniji za tako nešto. Znam ja dobro šta radim, samo za sve to je potrebno mnogo vremena i sedenja za stolom, a baš toliko slobodnog vremena teško da neko može sebi da obezbedi...
« Poslednja izmena: 12. Oktobar 2010. u 10:00 ptprince »
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.815
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Miholjsko leto
« Odgovor #32 poslato: 09. Oktobar 2008. u 12:16 »
Kolega, ova jesen (2008) nije počela 01. septembra, već, kao što dobro znaš, 13-14. septembra... Inače, meteorolozi su za početak jeseni odredili taj datum (01.09.) čisto iz nekih svojih praktičnih razloga, verovatno da bi mogli lakše da sumiraju god. doba.
Ja sad stvarno ništa ne razumem. Ako si za neka pravila u meteorologiji (baš o njima pričamo i ti potenciraš pravila za određivanje Miholjskoh leta) ne znam kako to onda po tvom mišljenju godišnja doba počinju i završavaju se svake godine različito. Ja jedino tako razumem ovo sa 13.- 14. septembrom. meni je to ne prihvatljivo. Svi meteorolozi su prihvatili takvu podelu godine po godišnjim dobima u čemu se ja slažem potpuno. Zar ti imaš neki novi predlog za podelu kolega?  :o
Što se tiče pristupa očigledno su nam različiti. Ali to nije ništa strašno. Zar na to nemamo pravo svi mi?

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Re: Miholjsko leto
« Odgovor #33 poslato: 09. Oktobar 2008. u 12:38 »
Ja sad stvarno ništa ne razumem. Ako si za neka pravila u meteorologiji (baš o njima pričamo i ti potenciraš pravila za određivanje Miholjskoh leta) ne znam kako to onda po tvom mišljenju godišnja doba počinju i završavaju se svake godine različito. Ja jedino tako razumem ovo sa 13.- 14. septembrom. meni je to ne prihvatljivo. Svi meteorolozi su prihvatili takvu podelu godine po godišnjim dobima u čemu se ja slažem potpuno. Zar ti imaš neki novi predlog za podelu kolega?  :o
Što se tiče pristupa očigledno su nam različiti. Ali to nije ništa strašno. Zar na to nemamo pravo svi mi?
Dragi kolega, nije to moje mišljenje...  Svakom čoveku je potpuno jasno da godišnja doba počinju i završavaju u različito vreme svake godine. Valjda oko toga nema spora... Inače, 01. septembar su iz praktičnih razloga odredili kao početak jeseni, opet ponavljam...
Nemam ja, dragi kolega, nikakav novi predlog za podelu godišnjih doba, odakle ti takva ideja? Ja sam svojevremeno svojom računicom odredio srednji datum početka jeseni, a to je 11-12. septembar. Ali mene ne zanima taj srednji datum do koga sam došao računanjem. Ja svaku godinu posmatram odvojeno...
Da, kolega, i ja kao i ti mislim da različiti pristupi (mada i nisu različiti) nisu ništa loše, baš naprotiv, iz više uglova se neka pojava mnogo bolje sagleda i nađu adekvatniji zaključci.
« Poslednja izmena: 12. Oktobar 2010. u 09:58 ptprince »
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže The_Night_Hawk

  • *
  • Poruke: 248
  • Starost: 52
  • Lokacija: Banjaluka,BiH
  • Nisam ja ovca, ja sam mrav!!! Ovce su mnogo veće!
Re: Miholjsko leto
« Odgovor #34 poslato: 09. Oktobar 2008. u 17:56 »
Evo,pošto sam Banjalučanin(dakle,ne poznajem nikoga od vas),nemam kako Mr.Tajson
lijepo otkuca,repove(a imam i dovoljno godina,36)...
Da se vratim na temu:Miholjsko ljeto kako ga ja shvatam(druga polovina oktobra sa danima od 20 i više stepeni,ber 5 dana u nizu),u Banjaluci je česta pojava.
Ako ste pratili šata sam pisao zadnjih dana u topic-u Aktuelne vremenske prilike, to je
ona takozvana zlatna jesen...
Ipak,prošle godine smo,baš uoči Miholjdana(krsna slava jednog mog drugara),dobili
zahlađenje sa kišom koje je trajalo 7 dana(bilo je oko 12 do 15 stepeni)...
Poslije toga je došlo Sunce,ali sa temperaturama ispod 20 stepeni.
Dalje ne moram da pišem,znate i sami šta je slijedilo,a i off topic je!
Dakle,još da dodam da prema sadašnjem stanju nad Evropom postoje svi uslovi da
Banjaluka ponovo( 7 od 10 godina) ima lijepu Zlatnu jesen u ovim danima.
Ups,opet offtopic,izvinite...
Pozdrav iz grada karakterističnog po velikom amplitudama temperature!!!

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Re: Miholjsko leto
« Odgovor #35 poslato: 09. Oktobar 2008. u 19:22 »
S obzirom da je miholjdan 12 oktobra a bas se najavljuje lepo vreme tad preko 20 stepeni! znaci ipak ove godine imamo miholjsko leto!

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Re: Miholjsko leto
« Odgovor #36 poslato: 10. Oktobar 2008. u 00:29 »
Definisati miholjsko leto je ravno definisanju "majskih kisa", "kasnog proleca" i slicnih. Svako to dozivljava na svoj nacin.
« Poslednja izmena: 10. Oktobar 2008. u 00:47 Stefano »

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Miholjsko leto
« Odgovor #37 poslato: 10. Oktobar 2008. u 09:42 »
Zato živelo Miholjsko leto! :first:
...
...
Dole repovi! :bljuv:
(izvin'te, valjda vas nisam poprskao)
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Miholjsko leto
« Odgovor #38 poslato: 12. Oktobar 2010. u 09:54 »
Današnji dan je kao stvoren za oživljavanje ove pomalo zaboravljene teme.
Nije toplo, ali to nas neće sprečiti da utvrdimo ima li Miholjskog leta ili ne.

Ustvari, kako reče Stef,
Definisati miholjsko leto je ravno definisanju "majskih kisa", "kasnog proleca" i slicnih. Svako to dozivljava na svoj nacin.
Miholjsko leto je tu, ali u kom obliku? Stigle su prve slane, prvi mrazevi... Mora li Miholjsko leto da bude toplo?
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.815
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Miholjsko leto
« Odgovor #39 poslato: 12. Oktobar 2010. u 10:08 »
Po meteorolizima iz RHMZ-a ne mora biti toplo. Oni su pre neki dan najavili da će ga i ove godine biti ali da će biti hladno. Tako se održava moral u narodu. Bravo!!!! A mi što kao nešto razumemo više od običnog sveta mi i ne gledamo TV zbog prognoza.