Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)  (Pročitano 124630 puta)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #520 poslato: 05. Februar 2009. u 15:17 »
u 15h Žabljak ode na 6.5°C
Dikile ipak samo 6 poena ali pobeda u ciklusu ostaje  :)
Pobednici kola Ptprince i DraganPG  :first:
Svaka čast kolega  :)
Miloshe ti poveća razliku na 4 boda od drugoplasiranih   :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #521 poslato: 05. Februar 2009. u 16:17 »
Ko bi rekao da će me Podgorica ovako prijatno iznenaditi kad se vratim. :)
Malo sam učvrstio ipak prednost u ukupnom skoru.
Temperature sada padaju i mogli bi se polako objavljivati konačni rezultati...


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže MAGICIAN

  • *
  • Poruke: 58
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #522 poslato: 05. Februar 2009. u 16:19 »
     

                                                     CESTITAM!

                            :first: :first:  Ptprince i DraganPG   :first: :first:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #523 poslato: 05. Februar 2009. u 18:25 »
obitna kombinacija u 5.kolu III ciklusa ovako izgleda

POD 14.1 / 0
ZAB 6.5 / 0
PLJE 11.8 / 0
Vje (P-Z-P) 12
Tmin 0.9
SnZ 15

Po 7 poena osvojili su DraganPG i PtPrince :cheer: :cheer:

PtPrince 7
DraganPG 7
Delibal 6
cirrus 6
Zvone 6
Dikile 6
Tom 5
CROMETEO 5
Sandro 5
Anita 5
LazarP 5
Meteonews 5
Lapsus 5
Gustav 4
Boce 4
IvanZD 4
MAGICIAN 4
DrAzH3n 4
Demijan 4
MKD-Š 4
Transmat 4
Stormbringer 4
Grec 4
Jocozr 3
Bumbar 3
Adriatic Weather 3
Joe 0
Boki 0
Alen 0
Petar 0
Gogi 0
Goran 0
Korda 0
TAĐIKI 0
bhmeteo 0
Darkos 0
Sibirski vuk 0
Cervantes 0
Meteoman 0
Bura -1

Pobjednik III ciklusa je Dikile :whorship:

Dikile 26
Zvone 25
IvanZD 23
Anita 23
Delibal 22
CROMETEO 22
Transmat 22
Stormbringer 22
Sandro 21
LazarP 21
Lapsus 21
Bumbar 20
Jocozr 19
Boce 19
MAGICIAN 19
MKD-Š 19
Tom 18
cirrus 18
Grec 18
Gustav 16
PtPrince 15
Demijan 15
Adriatic Weather 15
DraganPG 12
DrAzH3n 9
Meteonews 9
Cervantes 7
Bura 5
Darkos 1
Boki 0
Alen 0
Petar 0
Gogi 0
Goran 0
Korda 0
TAĐIKI 0
bhmeteo 0
Sibirski vuk 0
Meteoman 0
Joe -1

U ukupnom plasmanu i dalje vodi Stormbringer, nedostižan i kad ne briljira. (iako veze s vezom nema :))

Stormbringer 79
Delibal 75
Bumbar 75
Anita 75
Zvone 74
Tom 72
LazarP 72
CROMETEO 71
MAGICIAN 70
IvanZD 69
MKD-Š 69
Gustav 68
Transmat 68
Boce 66
Sandro 66
Adriatic Weather 66
Dikile 62
Demijan 60
Jocozr 59
Cervantes 58
cirrus 55
Lapsus 55
DrAzH3n 53
PtPrince 50
Grec 49
Darkos 44
DraganPG 43
Joe 42
Goran 38
Alen 34
Petar 24
Bura 24
Boki 21
bhmeteo 21
Meteoman 14
Meteonews 13
Gogi 0
TAĐIKI 0
Sibirski vuk 0
Korda -3


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #524 poslato: 05. Februar 2009. u 18:42 »
A sada moj "mali" komentar na ovaj ciklus...
Prije svega da čestitam Dikilu koji je perfektno odigrao ovaj ciklus ! :first: Dokazao si da si pravi majstor samim tim što si tako brzo upoznao mikroklimu crnogorskih gradova. S obzirom da nisi ranije imao iskustva sa prognozom za Crnu Goru, normalno je da ti je trebalo malo vremena da se uhodaš. Ali zato, kad si se uhodao, odigrao si sve bez greške. :) Čestitam i Zvonetu. Iako sam mislio da mu se dobar rezultat u drugom ciklusu samo posrećio, sada sam promijenio mišljenje. Očigledno je i sa njim slična situacija kao Dikile-om, s tim što se on još brže uhodao i kako je krenuo, može dogurati do jednog od prva tri mjesta na kraju... I Boga mi, dobru paru je uzeo od ovog takmičenja...

Što se mene tiče, ne mogu biti zadovoljan ovim ciklusom, s obzirom na prva dva... Iako ovo nije uopšte loš rezultat. Dakle, svjesno sam previše rizikovao. U prva dva kola se isplatilo, ali ne i u zadnja dva. Upravo to me je i zeznulo, i obavezno ću morati da promijenim taktiku u zadnjem ciklusu...

U ukupnom skoru je trenutno stanje više nego neizvjesno... Za sada se vidi da se jasno izdvojila prva petorka među kojima će se boriti borba za titulu... Najveće šanse za osvajanje ciklusa bih dao Aniti, na drugo mjesto bih stavio Delibal, ne treće (pomalo neskromno) sebe, zatim Zvoneta i na kraju Bumbara koji je u ovom ciklusu krenuo silaznom putanjom kao i ja...
S obzirom da me nikad nije "htjela para", možda je jedini način da sačuvam prvo mjesto tako što ću se javno odreći bilo kakvih nagrada... Mada, i dalje nisam odlučio šta ću. ;D

Toliko od mene, nemam običaj da pišem ovakve kilometarske tekstove, tako da se nadam da je makar neko imao živaca da iščita sve ovo. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #525 poslato: 05. Februar 2009. u 19:12 »
Znam da sam malo dosadan, ali evo i da se malo prisjetimo kakva je situacija bila prošle godine poslije trećeg ciklusa:

Citat
Stormbringer 78
Boce 73
Transmat 73
MKD-Š 72
Delibal 69
MAGICIAN 66
PtPrince 62
Tom 62
Gustav 58
CERVANTES 57
Zadar 55
Alen 55
CROMETEO 52
Freddy 47
DraganPG 45
Joe 42
Petar 40
Bumbar 38
Puls 34
Ophiuhus 26
Tackica 25
GORAN 23
Boki 20
AdriaticWeather 15
Nino 12
COJA 5
Albert 3

Tek sada vidim koliko se više takmičara prijavilo ove godine...

Dobro mi ide ovo pričanje sa samim sobom (tj. dopisivanje). Mogu vam reći da uopšte nije dosadno. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #526 poslato: 05. Februar 2009. u 19:46 »
ma nisi ti sam ovde ima i nas koji te slušamo kako pametno pripovedaš  ;)

e kako je lepo videti tabelu od prošle godine a sad me nema kilometrima od vrha  :)

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #527 poslato: 05. Februar 2009. u 20:12 »
^^ bas to gledam. Sta cete kad je jaka konkurencija. Boce, imas samo 13 poena zaostatka, mozes ti to. Milosh ce da pukne u poslednjem ciklusu ako ovako nastavi da kuka ;D
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #528 poslato: 05. Februar 2009. u 23:54 »
Ma, pući će Miloš, kukao ili ne kukao... :lol:


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #529 poslato: 06. Februar 2009. u 00:10 »

S obzirom da me nikad nije "htjela para", možda je jedini način da sačuvam prvo mjesto tako što ću se javno odreći bilo kakvih nagrada... Mada, i dalje nisam odlučio šta ću. ;D

Toliko od mene, nemam običaj da pišem ovakve kilometarske tekstove, tako da se nadam da je makar neko imao živaca da iščita sve ovo. :)

Ja sam imao živaca da pročitam do kraja... ;) :) Monolozi su moja omiljena literatura...  :P ;) :) :lmao: Sledeće godine ćete imati prilike da čitate i moje znatno duže monologe od ovih... :lmao:
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #530 poslato: 06. Februar 2009. u 01:08 »
Najprije cestitke za pobjedu Pt Princu  :first:  a onda nasem "debitantu" na takmicenju i pobjedniku treceg ciklusa DIKILU!  Kao sto si i sam rekao, ko bi se nadao da mozes sa -2 na startu uzeti pobjedu u ciklusu...  ali to je zato sto si imao odlican kontinuitet u 4 kola, I prognozirao si rastereceno i opusteno (a to je cini mi se uslov za dobru prognozu)...

Ja sam na kraju ovog ciklusa ipak zadovoljan. Imam samo 4 poena zaostatka za sestoplasiranim Tom-om. I cini mi se da ce mi to biti cilj u 4-om ciklusu. (mada su sve sjajni prognozeri izmedju mene i Tom-a.)
Sto se tice generalnog plasmana, 5 takmicara imaju najvece sanse.. Mada je Milosh u velikoj prednosti i vjerujem u njegovu pobjedu (mozda cak i vise nego on sam).

Idemo u cetvrti ciklus..   :punk:

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #531 poslato: 06. Februar 2009. u 09:54 »
Evo i ja da dolepim koju, pa da krenemo i finiš.

Najpre da čestitam Dikileu na izvanrednoj pobedi u trećem ciklusu. Svaka čast!

Hvala svima koji su mi čestitali na pobedi u ovom kolu. Ja sam juče od 13 h bio odsutan sa neta, tako da mi je kolega Boce javio SMS-om ovu lepu vest. Primer fer pleja i drugarstva! Hvala posebno na ovome! Naravno, da nije to on mogao da učini, verujem da bi to učinio bilo ko od vas u koje jako verujem (da ih ne imenujem, prepoznaju se sami). Čestitam svima na fer i korektnoj borbi i postignutim rezultatima, jer se svako od nas trudi da uradi što bolje. Prošle godine sam imao 4 pobede (sve sam ih delio sa nekim, čini mi se), a ove godine ovo je meni prva pobeda. Eh, i Malom Princu jednom da se posreći. Kažem 'posreći', jer razlika u 2-3 boda u kolu je stvar sreće pre nego stvar znanja. Zato smatram da većina takmičara pripada dobrim igračima.

Svako ima svoje uspone i padove. Prvo o usponima. Dikile, čestitam ti na izvanrednoj seriji od 4 kola. Išlo ti je samo tako. Istina, iako si stekao neki uvid u ćudi vremena Crne Gore, ne dozvoli da te Miloš zavara. On je rođen i odrastao tamo, pa mu je lako sa klimom Crne Gore. On se ovde u Srbiji ipak malo slabije snalazi sa ćudima vremena (kako on sam to kaže). Ja sam u prošlom takmičenju krenuo lepo, zatim sam odneo par ubedljivih pobeda, a onda je klima Crne Gore došla po svoje. Tek pri kraju takmičenja sam 'ušao u štos', ali dockan! Boce je to učinio pre mene i bio je pri samom vrhu. Zapravo, najbolje plasiran takmičar koji nije iz Crne Gore.
A sad o padovima. Svastan sam da i Boce, kao i ja, nemamo puno vremena za prognozu u poslednje vreme. Ne radimo opušteno, i onda nema rezultata. Velika je istina da opušten rad donosi dobre rezultate. Evo, i Transmat je živi primer. Čak i naš šampion, Miloš. Sada je u gužvi sa ispitima, ali i to će proći. Mnogo je važnije to što on osvaja poene kao Bolonjac, a počeo je da prima i nagrade u vidu upisanih pozitivnih ocena u indeks. Ispitni rok će trajati još jednu sedmicu, a onda može opušteno da odigra preostala četiri kola i da ovog puta zadrži zasluženo stečenu prednost. Pokazaće se da ovo takmičenje neće proći kao prethodno, kada je (kao što je sam podsetio) imao isto ovakvu prednost, pa ju je 'prokockao' i izgubio prvo mesto u nezaboravnom finalu 'za srčku'. Mislim da smo tada svi navijali između Stormbringera i Transmata, a da uopšte nismo gledali svoje rezultate. Dobro, Boce je povremeno gledao hoće li ipak biti treći, razumljivo.

Jedna od najvažnijih komponenti je vera u sebe. To neminovno donosi uspeh, ne samo na takmičenju, nego uvek i svuda. Naravno, to nije jedina stvar koja donosi pobedu, ali je često ona odlučujuća komponenta.
Stav je takođe bitan. Milošev pobednički stav je malo neobičan (kukanje koje proizvodi dobre rezultate), ali znam da nije nameran. To mi je simpatično, a biće mi simpatično i dalje ukoliko to ostane kao fora. Ukoliko to postane modus operandi, jako će me razočarati. Razumem, Miloše, da si prilično mlad, ali ubrzano stičeš iskustva koja su ti potrebna u životu. Svojim ponašanjem, stavom, odnosom prema drugima, znanjem i ljubavi prema meteorologiji, mislim da nema čoveka koji ovde ne navija za tebe. Iako ti se to možda ne čini tako, mislim da si 'vojnik sreće' (odlično znaš na šta mislim, Stormbringer!). Pomalo ti zavidim, ali pozitivno. Zato i navijam za tebe! Ja sam samo još jedan od tvojih navijača ovde.

Eto, odužih i ja malo. No, idemo dalje, u čevtrti ciklus.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #532 poslato: 06. Februar 2009. u 10:14 »
Hvala Ptprince na lijepim riječima u zadnjem pasusu. Tačno je da premalo vjerujem u sebe, pa čak i kad sam nadomak pobjede ili dobrog rezultata, sumnjam u to... Možda upravo to i proizvodi to moje standardno kukanje, jer kako god da krene razvoj situacije, meni se čini da gore ne može biti... Zanimljivo je da se na ovo takmičenje nisam prijavio niti da pobijedim, niti da postignem ikakav dobar rezultat. Dugo sam razmišljao da li da se i prijavim uopšte. Ipak se prijavih, kao da mi to bude potpuno sporedno. Tako je i bilo u prva dva ciklusa. Potpuno rasterećen sam slao prognoze, i nisam se previše unosio. Poslije drugog kola trećeg ciklusa, stekao sam veliku prednost, i polako počeo da razmišljam o pobjedi. Samim tim sam prognozirao pod većim pritiskom, a i pored nedostatka koncentracije zbog cjelodnevnog učenja, došlo je niza loših rezultata, i ta prednost se istopila. :(
A sada, idemo u četvrti ciklus, koji će mi puno živaca odnijeti... :) Lako je vama na sredini tabele, nemate šta da izgubite, možete samo da dobijete. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #533 poslato: 06. Februar 2009. u 10:26 »
Grešiš. Miloše. Svako od nas ima neke živce koji mogu da se izgube. Sva sreća, uzroci gubljenja živaca se sada čine tako daleko...
Zato, jedan moj dobronamerni savet kao 'starog vuka': Prognoze kači sa svojom prvobitnom idejom, da učestvuješ. To opušta, a ne ometa te da radiš ono što je tebi zaista važno. Šlifa imaš, pa se ne brini. Samo zamisli kako li je Bumbaru što si ti 'kiksao', a razlika se povećala! Uff...
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (treći ciklus)
« Odgovor #534 poslato: 06. Februar 2009. u 17:17 »
Hvala svima na cestitkama jos jednom.Pokusacu da se potrudim da i u cetvrtom ciklusu nastavim istim tempom.Moj cilj je plasman u petnaest najboljih i u ovm trenutku mislim da je i realno.Iz iskustva kuknjava se gotovo uvek isplati ,  ne znam zasto ali
kad najmanje verujem  najbolje prodjem sa ispitima.Pa Milose slobodno nastavi sa "kukanjem" ja te podrzavam jer znam kako je ...
PtPrince cestitam ti jos jednom na pobedi, samo nastavi tako..