Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)  (Pročitano 109270 puta)

Van mreže IvanZD

  • *
  • Poruke: 139
  • Starost: 45
  • Lokacija: Zadar, HR
    • http://www.inet.hr/~ivtoman
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #120 poslato: 19. Februar 2009. u 14:03 »
Hahaha :) A događa se, imam ispriku (10cm u Zadru), evo i dokaza:
http://crometeo.net/phpbb/viewtopic.php?t=5256

Nema veze ako Kolašin ne ode previše sa snijegom i ne izgubim bod ili dva, bit će super.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.415
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #121 poslato: 19. Februar 2009. u 14:10 »
Pljevlja -3.6C. Izgleda da je krenula da pada temperatura.
Bar nije previše porastao, 5.6C, tako da sam tu izgubio nadu. Da je makar do 5.8C, i postojale bi teoretske šanse.
Ako onih -3.4C budu Tmax u Pljevljima, to ću nazvati velikom srećom. :) Za sada je vrlo moguće...

Evo, u Ulcinju se mjeri vjetar, što znači da je tamo došla struja, valjda će i u Baru uskoro. Padne jedan mali snijeg, i odmah totalni haos. :o

U sledećem terminu će se znati konačni rezultati. Biće dobro ako ovako ostane. Šteta što se nije mjerio vjetar, jer bi mi to u svakom slučaju donijelo bod prednosti u odnosu na Delibal, Zvoneta i Bumbara, s obzirom na ovu Stradivarijevu rečenicu:
Citat
Osmatrač sa stanice inače srednju brzinu vjetra procjenjuje na 8 do 10 m/s.
U tom slučaju bismo imali 12-14 m/s.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 22.5mm
Miljakovac - 24.9mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Stradivari

  • *
  • Poruke: 366
  • Lokacija: Podgorica
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #122 poslato: 19. Februar 2009. u 14:12 »
Oprošteno Ivane. Reportaža je izvanredna.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #123 poslato: 19. Februar 2009. u 14:31 »
Eh, sad ako te 0.2°C vadi iz bule, pa smislićemo nešto :), ah, da, nešto ovako: QQ QQ QQ QQ...
Što se Pljevalja tiče, poslušaj kontinentalca: nema mnogo šanse da bude više od tih -3.4°C. Ne znam šta bi trebalo da se desi da tamo temperatura sada poraste. Oblačno je, pada sneg, nema advekcije, naročito ne tople, a razvedravanje će samo oboriti temperaturu. Bar mi je manje poznat, ali mislim da ni tu neće ići preko postignutog. Slično važi i za Kolašin. QQMiloše, šta ćeš sad?
Hej, sve može Boce da nas zezne, jer je dao šifru 2 za padavine u Pljevljima. Međutim, čak ni ta promena neće uticati na odnos snaga u vrhu tabele generalnog plasmana. Što se ovog ciklusa tiče, prema rezultatima u ovom i prošlom takmičenju, ovaj ciklus treba da se zove Transmatov ciklus.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.415
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #124 poslato: 19. Februar 2009. u 14:39 »
QQ QQ QQ QQ... U Pljevljima će sigurno da poraste temperatura za 0.3C... QQ QQ QQ QQ :lol:

A što se Transmata tiče, znao sam da će on kad-tad da zablista, jer jedan takav prognozer (što bi ptprince rekao profesor) definitivno nije zasluživao rezultat kakav je bio u prvom ciklusu... Mislim da ovaj ciklus pripada njemu :first:, a vrlo lako i treće mjesto u ukupnom skoru :third:... Do drugog ili prvog teško, to je već velika razlika.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 22.5mm
Miljakovac - 24.9mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.813
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #125 poslato: 19. Februar 2009. u 14:49 »
ma neće Boce da vas zezna iako bi Pljevlja mogla u šifru 2
tu dvojku sam i stavio baš kao dobitni rizik u slučaju da će većina igrati keca
ali kakve sam sreće biće 4.9mm u Pljevljima ;)
ali i sa tim eventualnim bodom bi imao celih 6 od 8 bodova

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.415
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #126 poslato: 19. Februar 2009. u 15:10 »
Gotovo je sa temperaturama.
Bar 5.0C
Pljevlja -4.2C (uh, svaki bod je važan :))
Kolašin -5.7C

Ne znam da li ima potrebe da čekamo količine padavina, s obzirom da su 90% šanse da će ostati u kodu 1.



padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 22.5mm
Miljakovac - 24.9mm
prosek - 51.5mm

Van mreže IvanZD

  • *
  • Poruke: 139
  • Starost: 45
  • Lokacija: Zadar, HR
    • http://www.inet.hr/~ivtoman
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #127 poslato: 19. Februar 2009. u 15:21 »
Je li padalo što u Baru?

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #128 poslato: 19. Februar 2009. u 15:22 »
Kažem ti ja, temperature su gotove. I sam vidiš.
Što se padavina tiče, tu se slažem, ali mislim da zvanične rezultate možemo da očekujemo tek kada dođe i formalno merenje u 18 UTC. Ipak, još pomalo pada, ali ma koliko sigurni, iznenađenje je tehnički rečeno još uvek moguće.
Dakle, kačimo preliminarne rezultate.

Bar 5.6 / 0
Kolašin -5.6 / 1
Pljevlja -3.4 / 1
Vetar se nije bodovao.
Tmin -12.0
SnZ 65

U drugom kolu četvrtog (Transmat) ciklusa pobedio je Transmat. Bravo, majstore! Čestitam!

Transmat    8
MKD-Š   7
Anita   7
LazarP   7
Grec   7
Lapsus   7
PtPrince   6
Gustav   6
Bumbar   6
Tom   6
Dikile   6
Boce   5
Delibal   5
MAGICIAN   5
DrAzH3n   5
DraganPG   5
Adriatic Weather   5
Stormbringer   5
Cervantes   5
IvanZD   4
CROMETEO   4
cirrus   4
Zvone   4
Sandro   4
Meteonews   4
Demijan   2
Bura   2


Posle dva kola Transmat četvrtog ciklusa, vodi Transmat, i to prilično ubedljivo.

Transmat    15
Gustav   12
Tom   12
MKD-Š   12
Anita   12
LazarP   12
Stormbringer   12
PtPrince   11
MAGICIAN   11
DrAzH3n   11
Lapsus   11
IvanZD   10
Delibal   10
DraganPG   10
Dikile   10
Grec   10
Boce   9
Bumbar   9
cirrus   9
Zvone   9
Sandro   9
CROMETEO   8
Demijan   8
Adriatic Weather   8
Cervantes   8
Meteonews   8
Bura   6

U generalnom plasmanu čini se da je Strombringer nedostižan. Ima još da se igra, ali očigledno je da će mnogo uzbudljivija biti borba za drugo mesto.

Stormbringer   91
Anita   87
Delibal   85
Tom   84
LazarP   84
Bumbar   84
Zvone   83
Transmat   83
MKD-Š   81
MAGICIAN   81
Gustav   80
IvanZD   79
CROMETEO   79
Sandro   75
Boce   75
Adriatic Weather   74
Dikile   72
Demijan   68
Lapsus   66
Cervantes   66
DrAzH3n   64
cirrus   64
PtPrince   61
Jocozr   59
Grec   59
DraganPG    53
Darkos   44
Joe   42
Goran   38
Alen   34
Bura   30
Petar   24
Meteonews   21
Boki   21
bhmeteo   21
Meteoman   14
TAĐIKI   0
Sibirski vuk   0
Gogi   0
Korda   -3

Odličnom prognozom visine snega Anita je popravio svoju prednost u ovoj disciplini. Međutim, biće još snega, te ima još kandidata za prvo mesto.

Anita   25
IvanZD   36
MKD-Š   47
PtPrince   47
Zvone   48
Demijan   49
Transmat   49
LazarP   51
Gustav   52
Stormbringer   52
Tom   52
Adriatic Weather   54
Lapsus   54
Sandro   55
cirrus   56
Boce   57
Dikile   57
Bumbar   61
MAGICIAN   62
Grec   63
Delibal   69
DraganPG   69
CROMETEO   74
Cervantes   94
DrAzH3n   98
Jocozr   101
Bura   105
Joe   112
Darkos   116
Alen   117
Meteonews   124
Goran   135
bhmeteo   146
Petar   155
Boki   162
Gogi   168
Korda   168
Meteoman   168
Sibirski vuk   168
TAĐIKI   168

Čestitke svima na fer i korektnoj borbi.

A ako se nešto desi, slobodno ažurirajte listu. Ovo je ionako samo preliminarno stanje.
« Poslednja izmena: 19. Februar 2009. u 16:01 ptprince »
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #129 poslato: 19. Februar 2009. u 15:23 »
Je li padalo što u Baru?

Nije, razvedrilo se tamo.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.415
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #130 poslato: 19. Februar 2009. u 15:53 »
Da sam malo pametnije odigrao ovo kolo, mogao sam da riješim pitanje pobjednika. Ovako, ništa se tu još ne zna. Pred nama su duga tri kola, od kojih će vjerovatno samo jedno biti presudna. Za sada ne može ni da se nasluti ko će biti drugi ili treći, već sam rekao da mislim da će Transmat doći do jednog od prva tri.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 22.5mm
Miljakovac - 24.9mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #131 poslato: 20. Februar 2009. u 00:33 »
..pa dobro , pratio sam razvoj situacije i komentarisao sve do 13 časova, a onda fakultet i obaveze.
tako da se tek sad pojavih na forum.
Hvala svima na čestitkama.
Zadovoljan sam današnjim rezultatom (konačno). Malo mi je krivo zbog vjetra sto nije bodovan jer bih i tu uzeo bod.
U generalnom Plasmanu sam se popravio dosta, iskreno se nadam da mogu da nastavim ovim tempom, konacno sam stabilan i imam full samopouzdanje. Ispred mene su ostali sve asovi.. medjutim Tom, Lazar i bumbar odavno stagniraju, solidni su konstantno ali im opada forma. treceplasirana Delibal mi bjezi samo 2 boda!  Dok Aneta ima 4 prednosti i on je trenutno najopasniji takmicar. Volio bih da izguram na drugo mjesto ali to dosta zavisi i od Anete, koliko god da budem dobar u sledeca tri kola, tesko da cu ga stici ako ne pogrijesi.. Sad je ogroman pritisak na njega. Mora da juri Milosa, a s druge strane nas par takmicara mu disemo za vratom i sve smo bolji i bolji..

Moram reći da je velika čast biti u prvih deset jer su to sve ljudi koji dobro poznaju meteorologiju i imaju mnogo iskustva..
Fale nam Boce i Pt prince u prvih 10 (ha, a i ja lupam, kao da su losi ovi od 10-og do 20-g mjesta,tu sam i ja bio do skoro, sve je to relativno), ali su ipak dobri, a prosle godine su se i vise nego dokazali, ova zima je imala dosta ciklona i padavina, i tesko se snalazimo i mi koji smo iz Crne Gore a kamoli ljudi sa strane. Ne smijem da zamislim kako bih prolazio na eventualnom prvenstvu Srbije :)

Milose, danas si kiksao, ali nije strasno, imas veliku prednost! Samo opusteno.

Idemo dalje u ludi finiš prvenstva  :jupi:
 

 


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #132 poslato: 20. Februar 2009. u 09:12 »
Hvala na lepim rečima, Transmat. Drago mi je da te vidim u borbi za neko od nagrađenih mesta. Kako ste ti i Miloš igrači za koje navijam u ovoj gužvi među šampionima, i tebi i Milošu želim onaj scenario koji sam opisao pre ovog kola. Da podsetim:

Već zamišljam Miloša sa gitarom u ruci, devojkom u naručju, laptopom na SerbianMeteo forumu (jer samo devojka njegovog života će to podneti bez problema) u nekoj od lepih soba u Queen Of Montenegro, dok mu Stradivari traži intervju za TV Vijesti, veleći 'Hajde, Transmat je mogao da dođe na TV kao drugoplasirani!'. :lmao:

A još na ovu priču da dodam Milošev odgovor: QQ QQ QQ, šta me snađe... :lmao:
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.415
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #133 poslato: 23. Februar 2009. u 11:04 »
Napokon se nazire jedan malo lakši (anticiklonski) zadatak... Ovakvi zadaci meni i odgovaraju, da je što manje poena u opticaju...
Meni još odgovara i to što je prognoza za dva primorska grada i jedan u centralnoj regiji. Samo da je što manje gradova na sjeveru. :)


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 22.5mm
Miljakovac - 24.9mm
prosek - 51.5mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #134 poslato: 23. Februar 2009. u 12:14 »
Samim tim, onemogućava se velika razlika između dobrih takmičara. Za tebe je to već neko olakšanje, ali ne i opuštanje. Izdrži još malčice...
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.415
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #135 poslato: 24. Februar 2009. u 13:23 »
Danas više ne djeluje kao tako lak zadatak... Pogotovo zato što su današnje temperature u sva tri grada otišle previsoko. Za sada imamo svi imamo 3 sigurna poena na padavine... I snijeg je dosta siguran s obzirom da već danima stoji oko 65cm, mada neki modeli za sutra najavljuju povećanje sniježnog pokrivača...
Jedino što će biti veoma težak zadatak u ovom kolu je Tmin. Modeli ne mogu da se odluče da li će noć biti oblačna ili vedra na sjeveru, a razlika je ogromna. Obratite pažnju, jučerašnja Tmin je iznosila -18.2C, a jutrošnja -6.1C... Dakle, može ili jedno, ili drugo... :)


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 22.5mm
Miljakovac - 24.9mm
prosek - 51.5mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #136 poslato: 24. Februar 2009. u 13:47 »
Tmin opet nosi samo jedan poen. Ne treba gubiti vreme na tome. Istina, svaki bod je važan u borbi za plasman.
Slažem se u svemu što si izneo, Miloše. Jedino moram da primetim izvesnu subjektivnost u tvojim ocenama. Ti se ne osećaš 'na svom terenu' kada je u pitanju kontinent, jer temperatura može da šara samo tako. Zaista, kao što i sam kažeš, teško je prelomiti koncepciju, a kada se prelomi, onda 'samo' treba videti koliko i kako.
Najzad, subjektivnost je normalna stvar i ljudska osobina. To je ono što sam mislio da će biti 'moje tajno oružje', ali uglavnom je ono 'pucalo' u mene umesto na pobedu. Dobro, stečeno je neko iskustvo, pa nisam na gubitku.
Baš sam nešto diskutovao sa PtPrincezom kako svi gledaju modele, a analizom karata se više niko ne bavi. Iako su računari velika pomoć u prognozi vremena, postoji opasnost da se analiza vremena potpuno zaboravi i odbaci, gde se zaboravlja veoma važna stvar: modele pravi čovek da izračuna potrebne parametre za prognozu, a ne da mu je mašina automatski servira. U ovoj situaciji to dolazi do izražaja: odabir koncepcije treba da vrši čovek, a mašina samo računa izlaze, zavisno od odabranih početnih uslova. Setite se kako samo modeli blesiraju kada je situacija 'neiskušana' za modele.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #137 poslato: 24. Februar 2009. u 14:35 »
Poslao sam prognozu. Opušteno, bez mnogo razmišljanja. Neka bude kako bude.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.609
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #138 poslato: 24. Februar 2009. u 19:55 »
Evo i ja sam upravo poslao prognozu,ovo kolo je dobro doslo da se odmorimo malo od padavina u CG

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #139 poslato: 24. Februar 2009. u 20:30 »
Zna li neko visinu snega na Zabljaku u 19h? Hvala. . .
Ja prognozu saljem tek nesto posle 23h. . .