Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)  (Pročitano 109321 puta)

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.609
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #200 poslato: 03. Mart 2009. u 22:41 »
Ja poslao prognozu , samo da ne bude minusa i sve ce biti ok. Milose puno srece u cetvrtak pa da slavimo  :ziveli:
Rizikovao sam dosta u ovom kolu pa sta bude mozda se i isplati
« Poslednja izmena: 03. Mart 2009. u 23:07 dikile »

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #201 poslato: 03. Mart 2009. u 23:01 »
Uh, i ja sam poslao prognozu... Uopšte mi nije bitno koliko ću poena osvojiti. Neka bude i -3, samo da Anita ne osvoji mnogo više...
Temperature nisu bile veliki problem, ali sve ostalo... :o


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #202 poslato: 03. Mart 2009. u 23:05 »
Uh padavine,i sneg bogami. . . :o  ::)
Pa i vetar. . .

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.609
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #203 poslato: 04. Mart 2009. u 00:13 »
Evo moje prognoze nadam se samo da nisam malo preterao sa vetrom i padavinama...

Bar.  15.2  /  4
Kol.     8.4 /  3
Zab.     5.3 /  4
vje.   21
Tmin.  1.9
SnZ   39

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #204 poslato: 04. Mart 2009. u 00:13 »
Kako god vam izgledala moja prognoza, cilj mi nije bio da rizikujem, već da što manje poena izgubim:

BAR 14.1 / 3
KOL  5.5 / 4
ZAB  3.2 / 3
Vje (B-K-Z) 16
Tmin  0.7
SnZ 46

Jedva čekam da vidim ostale prognoze, a naročito Anitinu. :)
Dikile, bojim se da nisi pretjerao samo sa padavinama, ali nikad se ne zna...


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #205 poslato: 04. Mart 2009. u 00:15 »
Evo ga..

BAR 15 / 3
KOL 6   /  3
ZAB  4.5 /  3
Vje (B-K-Z) 15
Tmin 1
SnZ 45

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.609
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #206 poslato: 04. Mart 2009. u 00:17 »
Jednom se rizik isplatio pa valjde moze i sada

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #207 poslato: 04. Mart 2009. u 00:19 »
Nemam komentar.. ostao sam bez teksta... koje petice za kisu..  Bice sve ili nista..

Van mreže IvanZD

  • *
  • Poruke: 139
  • Starost: 45
  • Lokacija: Zadar, HR
    • http://www.inet.hr/~ivtoman
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #208 poslato: 04. Mart 2009. u 00:21 »
Svega i svačega ima! Evo moje

BAR 14.5 / 4
KOL 6.0 / 4
ZAB 4.3 / 2
Vje (B-K-Z) 17
Tmin 2.5
SnZ 48

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #209 poslato: 04. Mart 2009. u 00:21 »
ne kapiram kako Anita misli da moze da se otopi 20 cm snijega...  Mislim svaka cast, dokazao je da je najbolji za snijeg do sada... ali ovo mi je cudno... Milose, skroz su vam razlicite prognoze  (tebi i Aniti)  Ja i ti dosta slicni..

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.609
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #210 poslato: 04. Mart 2009. u 00:22 »
Kakav sarenis od prognoza ako se nekako izvadim to mogu biti samo padavine jer u ovom sarenisu brojki ja jedini imam kombinaciju 4-3-4 ;)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #211 poslato: 04. Mart 2009. u 00:23 »
Transmat, ponovo smo slično razmišljali... Iako nam ima manjih razlika u prognozama, sviđa mi se što očekujemo sličan tip vremena...
Obratite pažnju na Anitinu prognozu:

BAR 16.0 / 4
KOL  6.8 / 5
ZAB  4.0 / 4
Vje (B-K-Z) 15
Tmin  2.5
SnZ 33

Prognoze nam se toliko razlikuju, da teoretski može biti i 10 poena razlike...
Ipak, mislim da su minimalne šanse da Bar može da dobije preko 30mm. U tom slučaju bi imao temperaturu ispod 14C.
Ne vjerujem da će Bar da pređe i 15mm. Kad god su modeli crtali puno padavina na primorju, nikad ih nije bilo...
U svakom slučaju, čeka nas veoma zanimljiv dan...

Eto, odlične prilike Aniti da me stigne, ali i Transmatu da stigne Anitu...
Delibal je sa padavinama bliža nama, a sa temperaturam i snijegom Aniti.
Za vjetar smo svi slični.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm


Van mreže IvanZD

  • *
  • Poruke: 139
  • Starost: 45
  • Lokacija: Zadar, HR
    • http://www.inet.hr/~ivtoman
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #212 poslato: 04. Mart 2009. u 00:27 »
Ovo kolo će napraviti veće izmjene u poretku to je sigurno. Osobito je nevjerojatno kolike razlike su u prognozi snijega, ali je i normalno, jer netko vidi taloženje novog, a netko ispiranje starog kišom :) Zašto sam odigrao 48cm?? Pa upravo zato jer ako se odlučim za varijantu da će biti snijega a bude kiša, odlazim u jaki minus s bodovima. Ako se odlučim za kišu a bude snijeg, opet odlazim u jaki minus. Ovako će minus s bodovima biti mnogo manji, a osim toga može se dogoditi i da bude kombinacija - malo kiše, malo snijega, dapače to je realno, pa da čak i dobijem bod na to. Ostalo ne treba pojašnjavati puno, igrao sam na neki osjećaj... vjerujem u manje padavine na sjeveru s obzirom da ta regija nije na privjetrenoj strani planinske zone, pa eto tako Žabljak samo 2. Što bude, bit će, sretno svima!

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #213 poslato: 04. Mart 2009. u 00:29 »
Ivane, slažem se sa tobom za snijeg... Zato sam i ja vrlo slično odigrao... Za padavine si donekle u pravu, ali ipak mislim da Žabljak prije može imati 4, nego 2.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #214 poslato: 04. Mart 2009. u 00:36 »
Ja vjerujem da se u najgorem slucaju moze otopiti 8 cm snijega.. Jer ovaj snijeg odavno stoji i sabio se... tako da ga ni obilna kisa ne bi bas mnogo "oprala" mada moze "jugo" dosta da pomogne u topljenju.. da sad mogu da odigram, stavio bih 42 :) ipak mislim da nece padati novi snijeg... tako da ne znam zasto sam stavio 45...  bice ludo u cetvrtak!!

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #215 poslato: 04. Mart 2009. u 00:45 »
Danas se otopilo 2cm, sa Tmax od 6C i južnim vjetrom... Neka se otopi toliko i sjutra i biću zadovoljan...

Uh, ne znam kako ću preživjeti ovaj četvrtak... Više bih volio da se ponovilo neko kolo kao slično prethodnom. :)
Ovo predzadnje kolo mi je bilo kobno u prethodnom takmičenju, valjda neće opet. Jedina je razlika što sada navijam za onoga protiv koga sam navijao prošle godine. ;)


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #216 poslato: 04. Mart 2009. u 07:33 »
Evo nekih jutrošnjih podataka, koji su dosta bitni za sjutrašnji razvoj situacije...
Visina snijega na Žabljaku jutros 48cm, i trenutno pada jak snijeg... Ne znam koje čudo treba da se dogodi da bi se otopilo 15cm u naredna 24h...
Tmin jutros 0.6C na Žabljaku. I to mi se sviđa, jer se za sjutra crta slična minimalna temperatura...
Za sve ostalo je još uvijek rano da se komentariše.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #217 poslato: 04. Mart 2009. u 08:22 »
I u 8h na Žabljaku jak snijeg... Sad je već sigurno da se visina snijega povećava. Samo da ne pređe u kišu i biće odlično. Bolje da ne pada ništa, nego kiša...
Zanimljivo je da ako bude visina snijega preko 45cm, Ivan bi preuzeo prvo mjesto u ukupnom poretku, kada je u pitanju taj parametar... :)
Neka bude večeras u 19h 50cm i svi srećni i zadovoljni (osim Anite i Delibal :) )


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #218 poslato: 04. Mart 2009. u 10:45 »
Ljudi, kada bi trenutni rezultati bili konačni od sutra, bilo bi nezapamćeno mnogo minusa. Neki bi išli i u -6, a malo ko bi uopšte bio u plusu.
A sad ozbiljno. Prvo, evo šta sam ja dao (mada ste svi već videli, ali hajde...)

BAR 14.0 / 2
KOL 5.5 / 4
ZAB 3.5 / 3
Vje (B-K-Z) 14
Tmin 0.5
SnZ 48

Visina snega i Tmin su danas malo jasnije za sutra, i dopada mi se razvoj situacije. Sneg koji pada na Žabljaku je slab, a temperatura je porasla na 2.8°C. I to što padne, otopiće se iliće se sleći. Ali mislim da će padati još snega. Taman toliko da održi ovu za Ivana i mene idealnu visinu snega. Akop se ispostavi da Anita ima bolju prognozu (tj. ako se otopi na 33 cm), onda i neka pobedi u ovoj disciplini. Ivan i ja smo dali jednako, 48 cm, pa se ne možemo preticati. Meni bi u ovom slučaju ostalo lepo treće mesto u ovoj disciplini.
Vetar je trenutno 10, ali pojačava, tako da 14 deluje realno. Doduše, realno deluje i više od toga, ali ne verujem da će biti više od 17 m/s.
Temperature su me malo iznenadile. Ne moje, ni ostvarenje, nego Bocetove, koje su nekako među najnižima. Rizik, dekoncentracija, ili...
Ako i sutra bude slično današnjim vrednostima, onda sam na dobitku.
Što se padavina tiče, izbor koncepcije i pomalo i rizik u raspodeli padavina će odlučiti o pobedniku u ovom kolu. Naravno, ja i dalje smatram da je moja koncepcija najispravnija, ali će odlučiti merenja. Striktno prema modelima, i ja bih stavio kao Joca 3-3-3. Međutim, mislim da Bar ne obija neke silne padavine kada je ovakav jugo u pitanju. Pretpostavljam da će pravac vetra biti striktno južni, a čini mi se da Bar (bar prema Miloševim kukanjima o zaobilaženju padavina) malo zaobilaze padavine. Vidim da Miloš i Transmat deluju pomalo oprezno po ovom pitanju, ostavivši trojke i u Baru i na drugim mestima. S druge strane, Kolašin sam malo podigao za padavine, jer nasuprot Baru, mislim da Kolašin dobija malo više padavina u jugu, i zbog navetrenosti strane planine, i zbog same planinske oblasti. Žabljak sam ostavio 3, jer mislim da eventualno može da bude i malo manje od ovoga, kako glavnina padavina ostaje u prvom frontu navetrenih strana planina.
Javlja mi se jedna nada u ovom kolu, a to je mogućnost najubedljivije pobede ili pobede u najlošijem kolu u takmičenju. Videćemo, pa kako nam bude.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #219 poslato: 04. Mart 2009. u 11:21 »
Kao sto rekoste vec, jutros je jasnija situacija sto se tice snijega i t-min.Tu cemo da profitiramo..

Ovo predzadnje kolo mi je bilo kobno u prethodnom takmičenju, valjda neće opet. Jedina je razlika što sada navijam za onoga protiv koga sam navijao prošle godine. ;)
Interensantna situacija, prosle godine smo navijali jedan protiv drugog, a sad jedan za drugoga ;)
Mislim da ti situacija ide od ruke, Aneta ce da promasi i Snijeg i T-min... i to ce ti biti dovoljno da ti se ne istopi prednost sve i kad bi on pogodio velike padavine.
Cini mi se da je Aneta u ovom kolu isao na sve ili nista, nema sta da izgubi. prezadnje kolo, 6 poena kasni.. morao je da rizikuje sa kisom...  ali je pogrijesio za T-min i snijeg (ubijedjen sam)
Ja imam sansu da izbijem na drugo mjesto u generalnom , jer je i delibal rizikovala sa snijegom i t-min... 
Nego , cini mi se da su modeli jutros smanjili kolicinu padavina za sjutra... 
To bi Pt prince dobro iskoristio.. s druge strane odigrao je pametno na visinu snijega i T-min...
 U 11 temperatura na Zabljaku skocila strahovito! cak 5.5 !