Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)  (Pročitano 108688 puta)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #260 poslato: 05. Mart 2009. u 10:14 »
Hej, ljudi... i ja sam tu. Bar neko vreme. Danas ću imati puno obaveza, ali dok sam tu, da ubacim i ja koju.

Raduje me što je SerbianMeteo škola prognoze vremena odnela pobedu u jutarnjem delu takmičenja. Naši favoriti, Miloš i Transmat, ali i ostali dobri igrači (Boce i Dikile), pa čak i autsajderi (jocozr i ptprince) su lepo uglavili Tmin i visinu snega, te uknjižili po 2 poena svako. Ima još igrača koji su uboli po ova dva poena, što pokazuje da ovaj uspeh nije slučajan.
Vetar od trenutnih 12 nije loš, ali može to biti i više. Neće da smeta.
Padavina ima, ali još je rano za neke ocene.
Međutim, temperature su malo zatajile. Kolašin je krenuo nizbrdo na 1.2, pa se boduje 1.9, Bar je stao i kleknuo na 12.8, tako da se za sada boduje 12.9, ali Žabljak polagano raste, pa je sada 1.5. Neka poraste makar za još pola stepena, pa i tu imam bod. Ali, kakva je situacija, prosto se nikad ne zna šta će se desiti.

Sjutra je veliki dan ;)  
Optimista kao i uvijek!

Sjutra je novi dan ;)
Pesimista kao i uvijek!

Sjutra je prošli dan. Dosadnjaković kao i uvijek!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #261 poslato: 05. Mart 2009. u 10:16 »
da kolega
moja greška ali svejedno Kolašin je hladniji trenutno ;)

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #262 poslato: 05. Mart 2009. u 10:23 »
Super rezultati jutros po mene.Sjajno,imam bod i na minimalnu i na visinu snega.
Vetar je 12m/s u zbiru sada.Sto se mene tice mogao bi mar malo da pojaca do 13h. . .
Sto se temperatura tice,Bar vec ima 12.8C a ja sam prognozirao 14.5
Kolasin 1.2C a ja sam prognozirao 5.0C.Tu sam gotovo siguran da dobijam bod.
Zabljak u 10h ima 1.5C i neverujem da ce do kraja dana preci  4.0C,mozda dogura do 4.5C a ja sam prognozirao 3.0C
Neznam kako se krecu padavine?
Vidim da ima slabih do umerenih padavina u Crnoj gori,pa tako i na ove tri stanice.

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #263 poslato: 05. Mart 2009. u 10:29 »
Razmisljam o padavinama... Huh, bice gadno za nas sto smo odabrali sifre 3... Mislim da Bar moze do sifre 4, takodje i kolasin.. Zabljak ima slabije padavine jutros od ova dva grada.. Glavne padavine se ocekuju do 13 h, posle toga treba da oslabe... Ali sad je to sve pitanje kako ce se ciklon smilovati i kada ce okrenuti jugo.. pogotovo za bar je to znacajno.Jos samo 0.1 C mi fali za Bar.. necu valjda biti tako lose srece ? :)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #264 poslato: 05. Mart 2009. u 11:08 »
U 11 sati stanje je sledeće:

Bar 13.5
Kolašin 1.9
Žabljak 1.6
Vetar 12

Temperature ponovo blago rastu. Ima nade...
Padavine će uskoro prestati.
« Poslednja izmena: 05. Mart 2009. u 11:43 ptprince »
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #265 poslato: 05. Mart 2009. u 11:23 »
U 11 h ugrabih Bar za dlaku! :)
Nesto mi se cini da Zabljak ima sansi da ne predje u kod 4 :)
Rekao bih da Boce za sada odlicno stoji!  jedini je prognozirao ovako niske temperature... (osim za bar koji mu prijeti da pobjegne..)

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #266 poslato: 05. Mart 2009. u 11:28 »
Smilovao se sneg za mene na 44 i tmin pa uzeh dva boda ,medjutim ostalo mi uopste ne ide na vodenicu sem mozda Zabljaka i Bara gde bih mogao da ugrabim koji bod na Tmax, Kolasin sam vec odpisao ali dug je dan moze tu biti svacega do kraja.Kako tesim samog sebe ;)

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #267 poslato: 05. Mart 2009. u 11:53 »
Nije gotovo sa temperaturama jos..

Po satelitskom snimku bi se dalo zakljuciti da se oblaci sada mnogo brze krecu.. to bi trebalo da uslovi manje padavina u Baru.. jer izgleda da polako vise okrece na juzni vjetar..

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #268 poslato: 05. Mart 2009. u 12:02 »
Kod mene je sad probio jugoistok i pocinje jace da duva.. Inace u Pg i Dg pri ovakvim situacijama kad pocne jace da duva jugo, padavine mogu skroz da izostanu (sto ne znaci da ce se to danas desiti)...  Eto Joco, zapisuj ove informacije , koristice ti za takmicenje ;)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #269 poslato: 05. Mart 2009. u 12:12 »
Stanje u 12 sati je sledeće:

Bar 14.2
Kolašin 1.8 (ostaje za sada 1.9)
Žabljak 1.3 (ostaje za sada 1.6)

Vetar je i dalje 12.

Kiša prestaje u Baru, dok na Kolašinu drma kiša samo tako! I sneg na Žabljaku baš lepo pada.

Oblačni sistem se polako pomera na istok, ustupajući mesto jugu. Zato će biti 'slavine' za padavine i puštanje juga 's lanca'. Kao da već ne duva...
Baš je utrubila temperatura na kopnu... Boce za sada profitira... ali dug je dan, videćemo.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #270 poslato: 05. Mart 2009. u 12:19 »
Bojim se da su kolasin i zabljak zavrsili sa temperaturama... ali vidjecemo..
U 13 ce biti sve jasnije kad vidimo konacni vjetar i padavine do 13..

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #271 poslato: 05. Mart 2009. u 12:22 »
Pod pretpostavkom da su padavine 2-3-2, izbijaš ubedljivo na drugo mesto, sa samo 7 poena manje od Miloša. Čestitam ti na odličnj igri, Transmat.
Ja sam kasno upalio motore...
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...


Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #272 poslato: 05. Mart 2009. u 12:30 »
Samo polako sa predpostavkom da su to sifre.. vise mi se cini da ce biti 4 4 3..  (idealno bi za mene bilo da budu sve  3 :)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #273 poslato: 05. Mart 2009. u 12:37 »
Da je Bajaga igrao, možda bi bilo 4-4-2... :band: :lmao:
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #274 poslato: 05. Mart 2009. u 12:43 »
I meni je bilo palo na pamet kad sam pisao to..   4-4-2 do Beograda.. :)

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #275 poslato: 05. Mart 2009. u 12:56 »
Kod mene je sad probio jugoistok i pocinje jace da duva.. Inace u Pg i Dg pri ovakvim situacijama kad pocne jace da duva jugo, padavine mogu skroz da izostanu (sto ne znaci da ce se to danas desiti)...  Eto Joco, zapisuj ove informacije , koristice ti za takmicenje ;)
Hvala Transmat.
Raduje me što je SerbianMeteo škola prognoze vremena odnela pobedu u jutarnjem delu takmičenja. Naši favoriti, Miloš i Transmat, ali i ostali dobri igrači (Boce i Dikile), pa čak i autsajderi (jocozr i ptprince) su lepo uglavili Tmin i visinu snega, te uknjižili po 2 poena svako.
Ja sebe ne smatram autsajderom,a nisam ni neki extra igrac.Jer sam u dosta kola bio pri vrhu,kao i ti kolega.Ja sam bio i pobednik jednog kola. . .Ali sam isao sa kraja na kraj.Zapravo jedno kolo totalni kiks,a jedno odlicna igra.Upravo u takvoj igri se vidi moja mladost,i neiskustvo sa klimom CG,ali se vidi moje znanje,trud,i volja.Bas kao u sportu.Nadam se da ce od mene nastati jedan sjajan meteorolog :)
E sad moja je greska sto sam propustio dva ili tri kola,gotovo bez opravdanja  :( rezultat bi mi sigurno bio bolji.
Dobri smo mi igraci kolega,bice to bolje dogodine.Nemoze uvek sve,i jare i pare(ovo govorim za sebe)
U ovom drugom polugodistu sam npr. bolji u skoli,ali eto popustio sam na takmicenju.
Zivo me zanima koliko cu bodova imati danas. . . ::)

« Poslednja izmena: 05. Mart 2009. u 13:10 jocozr »

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #276 poslato: 05. Mart 2009. u 14:34 »
U 13 sati zbirna brzina vjetra je iznosila 15 m/s,a ja sam tacno toliko i prognozirao  :P
Padavine su u 14h prestale samo u Baru,a slabih padavina i dalje ima u Kolasinu i na Zabljaku.
Temperature u 14h:
Bar 14.4
Kolasin 6.3
Zabljak 2.3
Kao sto vidite Kolasin ima osetniji porast temperature.Mislim da je to to za danas sto se temperatura tice.Ako ostane ovako(tj. da su terminske T-max u 14h) imam sva 3 boda na T-max.
Moja prognoza:
BAR 14.5
KOL 5.0
ZAB 3.0
Ukupna greska: 2.1C

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #277 poslato: 05. Mart 2009. u 15:43 »
Niko ne komentariše podatke od 13h, kao i ove od 15h...
Ovako bi za sada izgledala dobitna kombinacija:

BAR 14.4 / 3
KOL  6.3 / 4
ZAB  2.7 / 3
Vje (B-K-Z) 15
Tmin  0.7
SnZ 44

Temperature su vjerovatno završile sa rastom, ali treba sačekati i podatke od 16h...
Padavine u Baru i na Žabljaku vjerovatno ostaju u kodu 3, a za Kolašin se još uvijek ništa ne zna...
Volio bih da ne bude padavina više, jer bih u tom slučaju bio ubjedljivo prvi, a Transmat konačno drugi. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #278 poslato: 05. Mart 2009. u 16:14 »
Temperature nastavile da padaju u 16h, tako da je sa njima definitivno gotovo...
Slabih padavina ima na sjeveru, a u Baru je i dalje suvo...
Ostaje nam da vidimo koliko će padavina biti u 19h. Sve je izvjesnije da će ostati 3 4 3.
U tom slučaju bih imao maksimalan broj poena u ovom kolu. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #279 poslato: 05. Mart 2009. u 16:36 »
Mozda gresim,ali ja bih u tom slucaju zauzeo drugo mesto.Svakako uspeh za mene  :smartass:  :first: i jos jedan dokaz da imam kvalitet,ali da sam mlad "igrac"  ???  :lmao:
A jel moguce da je Kolasin ostao u kodu 3?
Padavine u Baru i na Žabljaku vjerovatno ostaju u kodu 3, a za Kolašin se još uvijek ništa ne zna...
Da li ovo znaci da moze u kod 5,ili da je mo0zda ostao u kodu 3?