Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)  (Pročitano 108648 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #320 poslato: 11. Mart 2009. u 01:28 »
Opet sam najbliži Transmatu, mada sam stepen topliji za sva tri grada... Ono što mi je najvažnije je da me Anita ni teoretski ne može stići. Najveća eventualna razlika u osvojenim poenima između nas dvojice je 8. Poslao je dosta drugačiju prognozu od mene, ali ne dovoljno da bi me eventualno mogao stići...
Borba za prvo mjesto u ciklusu će biti krajnje neizvjesna. Najvjerovatnije će samo jedna Tmax presuditi.
Konačno mogu da kažem da sam definitivno pobijedio na takmičenju ! :D

Evo moje stvarne :):

ULC 14.7 / 0
POD 13.6 / 0
PLJE 4.3 / 0
Vje (U-P-P) 8
Tmin -4.5
SnZ 70

Od ostalih forumaša, ptprince mi je vrlo, vrlo blizu... :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #321 poslato: 11. Mart 2009. u 01:42 »
Uh, zaista neizvjesno ce biti.

Milose, ionako nije bilo teoretske sanse da te stigne Anita :) Osim da si poslao onu prognozu sto si prvo ovdje okacio :)

Anita i ja se jedino u snijegu bitno razlikujemo, pa ni od Delibal ne odudaram puno... tako da ce biti gusto..

A sto se tice borbe za ciklus, e tu se ipak razlikujemo ja i Milosh, kad su u pitanju T-max :)

Ma kako bude.. Iako najbolje funkcionisem pod pritiskom, ovih dana sam bas pod prevelikim, sve kolokvijumi, a sjutra mi najtezi, pa odoh sad nazad da se druzim sa mrezama i komunikacijama :) 


Van mreže IvanZD

  • *
  • Poruke: 139
  • Starost: 45
  • Lokacija: Zadar, HR
    • http://www.inet.hr/~ivtoman
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #322 poslato: 11. Mart 2009. u 08:53 »
Iako sam poslao prognozu prilično opušteno, još ne mogu vjerovati - pa jesam li ja gledao iste prognostičke materijale kao ostali? Naprosto mi nije jasno kako nitko osim mene ne vidi mnogo bure, pogotovo kad su u pitanju Ulcinj (ej?!) i Podgorica. I temperature, zar nije Ulcinj uvijek hladniji od Podgorice po buri? I temperatura zračne mase je par °C ispod prosjeka, onda bi valjda i dnevni maksimumi trebali biti nešto ispod prosjeka za sredinu 3. mjeseca ili se varam?? Jedino sam snijeg namjerno odigrao izvan pameti kako bih u eventualnom iznenađenju prestigao Anitu i odnio pobjedu, ali kako je i on stavio podosta centimetara to se neće dogoditi.

Ajd baš me zanima četvrtak :)

ULC 10.0 / 0
POD 12.0 / 0
PLJE 4.0 / 1
Vje (U-P-P) 20
Tmin -4.5
SnZ 85

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #323 poslato: 11. Mart 2009. u 09:39 »
Ne znam gdje si vidio tu silnu buru, modeli uglavnom crtaju slabu... Ja mislim da će sredinom dana nakratko da oslabi bura, čak i da okrene na maestral na primorju. Zato sam i stavio nešto više temperature od većine... Izgleda da sam i ja neplanirano rizikovao dosta u ovom kolu, ali eto, kad sam već mogao... :)
Nisam neki veliki optimista za ovo kolo, ali je važno cijelo takmičenje, a bilo bi dobro i da sačuvam drugo mjesto u ciklusu.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #324 poslato: 11. Mart 2009. u 15:24 »
Visina snijega na Žabljaku u 13h 66cm... Temperatura je pala ispod 0C, tako da ne vjerujem da će više da se topi. Možda se otopi još 1cm, ali više od toga neće. Što se tiče novih padavina, čisto sumnjam da može biti više od 2-3cm. Trebalo bi da padne cijelih 10cm, pa da izgubim bod...

Evo ostalih parametara za danas:
Tmin -4.1C. Ako bude tako i sjutra, svi srećni i zadovoljni...
Ulcinj 9.9C... Ako je danas izgurao do 10C, sjutra može 'ladno do 15C
Podgorica 8.0C
Pljevlja 6.0C, mislim da će ipak biti malo hladnija sjutra

Za vjetar se u potpunosti ne slažem sa prognozerom HMZCG-a koji najavljuje umjeren do jak sjeverni... Po mom mišljenju, vjetar u Ulcinju će da oslabi sredinom dana, a u druga dva grada neće ni prelaziti 3 m/s, tako da je maksimalni vjetar 10 m/s.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #325 poslato: 11. Mart 2009. u 15:27 »
Evo moje prognoze:
ULC 14.0 / 1
POD 12.0 / 0
PLJE 4.0 / 1
Vje (U-P-P) 6
Tmin -6.0
SnZ 73
Vrlo moguce da necu dobiti bod na T-min i sneg.
Moja prognoza je vrlo rizicna.
Ili sam pobednik kola,ili sam poslednji :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #326 poslato: 11. Mart 2009. u 20:19 »
Visina snijega na Žabljaku u 19h samo 67cm... Mislim da tu već imam siguran bod... Trebalo bi neko čudo da se desi, pa da u toku noći padne više od 8cm. Prema modelima neće više od 2-3cm.
Temperatura na Žabljaku -2.6C, tako da će Tmin biti oko -5C. Tamo trenutno pada slab snijeg u prekidima.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #327 poslato: 11. Mart 2009. u 20:45 »
Ako ostane 67cm,ja imam bod,ali ako se otopi samo 1cm,gubim bod  :cry:
Mada,realno ima sanse da izgura i 67cm. . . ::)
Na Zabljaku je -2.6C.Nadam se da moze da se spusti do -4.5C pa da i tu ugrabim bod. . .
Treba mi puno srece sutra.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #328 poslato: 11. Mart 2009. u 21:26 »
Zadnji izlazi vratili jak vjetar na primorju za sjutra... :( Ne mogu da vjerujem kako sam to kiksao... Nije mi jasno, ostali takmičari kao da su osjetili da će modeli da pojačaju vjetar. Samim tim, i sve temperature će biti niže... Očekujem kiks sutra, ali i pretpostavio sam da će biti tako... Čim sam osigurao prvo mjesto, previše sam se opustio, i znao sam da sad dolazi slabiji rezultat... I nemam pravo da se žalim... :)
Biće zanimljivo pratiti borbu za drugo i treće mjesto u ciklusu. Tu se još ništa ne zna. Snijeg je, za sada, na Transmatovoj strani. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #329 poslato: 11. Mart 2009. u 23:21 »
Ovaj e-mail moram da prekopiram,dobio sam  ga danas u vecernjim satima:
Poštovani,
 
Svim takmičarima koji nisu iz Crne Gore, a učestvovali su u najmanje deset kola III otvorenog prvenstva  Crne Gore u prognozi vremena Televizija Vijesti i HMZ Crne Gore će poslati prigodan poklon u znak sjećenja na četvoromjesečno druženje.
Paket će sadržati 2 knjige (beletristika za djecu i odrasle) iz izdavačke djelatnosti dnevnog lista Vijesti, rokovnik Televizije Vijesti i knjigu o Crnoj Gori

 :)

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #330 poslato: 12. Mart 2009. u 00:03 »
Sta li ce biti sa snijegom do ujutru.. cini mi se (po satelitu)  da ce padavine da oslabe u narednim satima..  EH DA IMAMO RADAR kao sto nemamo! imam fore za 6 cm novog snijega.. Miloš ima fore za 8 cm snijega..
Sto se tice vjetra ne ocekujem sjutra u Pg preko 3, pljevlja su uvijek nepredvidljiva kad je sjever u pitanju.. taklo da mozda moze i do 5 tamo i ulcinj najvise 6  (realnmo ne ocekujem preko  12 ukupno! )

Minimalna najrealnije izmedju -4 i -5, mozda se cudo desi pa ostane ispod -3  :-[  :twisted:

Pljevlja se veceras dosta dobro drze.. Izgleda da sjutra moze opet do 5 C ?  sad je cak 1.5 C :-[ mada bi sjever sjutra skresao temperaturu u Pljevljima..
Ako je vjerovati Anetinoj prognozi za dan unaprijed ;) sjutra u Pg 12 C.

« Poslednja izmena: 12. Mart 2009. u 00:18 Transmat »

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #331 poslato: 12. Mart 2009. u 08:17 »
Transmat, kao što sam i očekivao, bez greške smo odigrali snijeg i Tmin. Snijega je noćas palo još sam 1cm, toliko se i sleglo, pa je visina ostala nepromijenjena, 67cm... Eto nam bod prednosti u odnosu na Anitu i Delibal, i prema ovim podacima si konačno drugi u ukupnom skoru... U ciklusu situacija nepromijenjena, s tim što smo sada još ubejdljiviji nas dvojica, 5 poena ispred ostalih...
Tmin -4.3C, tu je dobar dio takmičara uzeo bod...
Sviđa mi se što je i vjetar skroz posustao. Sada je u zbiru 6 m/s, a prema modelima ne bi trebalo da ojača mnogo tokom dana. Valjda će ostati ispod 12 m/s. :)
Ulcinj, umjereno oblačno, 6.2C
Podgorica, oblačno, 8.2C
Pljevlja, oblačno, 1.0C

Mislim da će Pljevlja ili Ulcinj presuditi u ciklusu... Ili Pljevlja preko 5C ili Ulcinj ispod 13C. U svakom slučaju, potpuno opuštena borba. 8)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm


Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #332 poslato: 12. Mart 2009. u 08:47 »
Falilo mi je 0.2C za T-min.  :cry:
Za sneg uzeh bod.
Danas kiksam. . .

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #333 poslato: 12. Mart 2009. u 09:12 »
I snijeg si zamalo promašio Joco, 1cm je falilo...

U 8h skok temperature u Podgorici i Ulcinju, već su dogurali do 10C jer se djelimično razvedrilo...
U Pljevljima počeo salb snijeg, i temperatura malo pala, 0.9C. Valjda može izgurati još 2C do kraja dana...
Vjetar malo pojačao, sada je 7 m/s. Transmatu bi najviše odgovaralo da bude 7, 8 ili 9 m/s, jer je temperature stavio skoro iste kao Anita... :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #334 poslato: 12. Mart 2009. u 11:39 »
Zar je greska od 6cm nula bodova?
Onda imam totalni kiks danas,imacu minus,tj. negativan rezultat danas,garant.

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #335 poslato: 12. Mart 2009. u 11:41 »
Dakle dan je dobro poceo, ali sad kad vidim kako skacu temperature  :o
Podgorica moze da ide gore ko zna koliko, takodje i ulcinj... Pljevlja nece valjda preko 4.5..

Posebno mi je drago sto sam opet ubo snijeg  :jupi:, T-min standardno!
Tako da sam uzeo bod za razliku od Anete i Delibal.

Ipak danas sam skroz opusten.. sve jedno da li cu biti 2 ili 3 ili cetvrti u generalnom.. Dokazao sam svoje opet i to je to, na kraju sam izgurao tamo gdje zasluzujem, koje ce to biti tacno mjesno , nije bitno, uglavnom medju prva 4 nadam se.

A za ciklus skroz opusteno, imam osigurano  :second:, Milosh ima vise sansi cini mi se.. zato sto je stavio vise temperature.. mada vjetar moze da mu lagano izmakne...  Vidjecemo, ocekujem da ce malo da uspori u Ulcinju.. Ali Ulcinj je to, nista se ne zna..  :neznam:

 :kafa:

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #336 poslato: 12. Mart 2009. u 11:42 »
Zar je greska od 6cm nula bodova?
Onda imam totalni kiks danas,imacu minus,tj. negativan rezultat danas,garant.

Nije valjda da to tek sad saznajes..?  :twisted:
Ja sam se preksinoc premucio da li da stavim 68 ili 69 cm...  :D

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #337 poslato: 12. Mart 2009. u 12:10 »
Uh, kako samo pukoh danas... Vjetar u zbiru čak 15 m/s... Valjda može da oslabi makar za 1 m/s... :o
Temperature u 11h:
Ulcinj 12.7C
Podgorica 11.8C
Pljevlja 2.3C

Za sve tri temperature mi fali još pola stepena... Eto, da nisam ovako glupo odigrao vjetar, mogao sam imati odličan rezultat u zadnjem kolu... Polako se nazire i pobjednik ciklusa. :) Zadovoljan sam sasvim drugim mjesom u ciklusu...


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #338 poslato: 12. Mart 2009. u 12:26 »
Evo sta se desava..
Vjetar koji je pojacao znatno je usporio rast temperature u Pg.. bas sam se iznenadio .. iako se izvedrilo.. vjetar je hladjikav.
U Ulcinju slicno, samo sto se tamo jos nije skroz izvedrilo (u iducem terminu sigurno hoce) tako da je i tamo usporio rast.. 
Pljevlja zbog niske oblacnost jos ćute na 2.3 c Vrlo je moguće da nece ici preko 3 c!

Milose, ugrabices sigurno Pg i Ulcinj, mora skociti ya toliko temperatura.. Pljevlja su ti rizicna ako se malo ne razvedri..

Vjetar : nemam komentar.. bas je pojacao! da se makar spusti za dva!  :evil:

Trenutno imam 4 boda vise od tebe  ::)  naravno to nista ne znaci, jer ce temperature da skacu.. zeznuce te vjetar ili temperatura u Pljevljima  . (nece te ova Pljevlja u zadnjem kolu..)  Opusteno...  :kafa:  :popcorn: i onda  :ziveli:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #339 poslato: 12. Mart 2009. u 12:40 »
Ma nema veze i da me zeznu sve temperature i vjetar... Svakako sam prvi u ukupnom skoru, makar 6 poena prednosti... :)
Mislim da temperature sve hvatam, malo po malo, u sledećem terminu Podgoricu, u 13h Ulcinj, a u 14h i Pljevlja. :) Vjetar bi trebalo da oslabi makar za 2 m/s, prema modelima, s tim što Ulcinju ovih 8 m/s ništa nije trebalo...
Ako računamo sigurne padavine u Pljevljima, mislim da Transmat sigurno ima i onu nagradu za najviše osvojenih poena u ciklusu (a ako vjetar bude 14 m/s, možda i podijelimo tu nagradu)

:ziveli:


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm