Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)  (Pročitano 108635 puta)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #100 poslato: 19. Februar 2009. u 09:29 »
Zelio bih vec unaprijed da cestitam Pt Princu na odlicno odigranoj T-min... Mislim da ce se spustiti na -16! Bez ako se neko cudo ne desi..

Hvala na čestitkama, ali...

Ne znam kako očekuješ -16C Tmin. Na Žabljaku ? Ja ne vjerujem da može ni do -14C, a najrealnije je da će biti oko -13C.

... zar ne misliš da je naš prvak u pravu? Lepo je dobiti kompliment od jednog profesora, ali saglasnost je prava stvar. Kada sam shvatio da nema ništa od slabljenja padavina i delimičnog razvedravanja, pozdravio sam se sa poenom za Tmin.
Sneg mi je zato ispao carski, nema šta. Ali Anita će, izgleda, dobiti tu ogromnu prednost. Bar sam među prva 3-4 takmičara u toj disciplini (delim 3-4 mesto sa MKD-Š, dok je Ivan na drugom mestu).

I prosto mi je žao što je vetar 16. Greška u kucanju je nešto što je trebalo da poslušam, jer sam otkucao 6 u prvoj varijanti... Kao da prsti znaju bolje od mene. Nego, nema merenja vetra u Baru. Šta ćemo sad? Opet džaba turd, ili će ljudi iz meteo službe opet dati sve od sebe da daju i taj podatak?
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Stradivari

  • *
  • Poruke: 366
  • Lokacija: Podgorica
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #101 poslato: 19. Februar 2009. u 10:37 »
Od sinoć dio Bara (i Ulcinja) nema struju. Nadam se da će popraviti do 12:45.

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #102 poslato: 19. Februar 2009. u 10:39 »
Hvala na čestitkama, ali...
[/quote]

E vala moglo je do tih -15 pa da uzmemo obojica bod :)
I mene interesuje sta ce biti sa vjetrom... steta ako se ne bude mjerio...

Inace kod mene se razvedilo jos u 4 jutros... a uskoro to ocekuje i Bar. tako da ce temperatura skociti naglo. (Sta mislis ti Milose, ipak si majstor za Bar)
Pljevlja ce jos da rastu)  sto mi mnogo odgovara.. A kolasin nesto slabo.. nego i tamo ocekujem da ce se oblaci otanjiti...

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #103 poslato: 19. Februar 2009. u 11:30 »
Stanje u 11 h

Bar 3.2 C
Kolosin -6.4
Pljevlja -4.5

Pljevlja guraju zestoko... Tek se sad razvedrava u Bar. Tako da ocekujem nagli skok u 12 h. Jos samo da Kolasin otopli za 0.7 C. Mislim da moze...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #104 poslato: 19. Februar 2009. u 11:43 »
Postojeće stanje mi prilično odgovara. Severac neće dati veliki rast temperature. Za Bar sam dao malo više, nadajući se nekom izdanku od fena. Da bi dobio bod, treba mi još 1.3 u Baru, što mislim da je teško, ali ne i nemoguće.
Kolašin stoji idealno za mene. Sada je samo 0.4 niže od moje prognoze, a ne verujem da će porasti za dva i po stepena. Pljevlja su trenutno na mojoj prognoziranoj vrednosti, a ne verujem da će porasti još za 1.5 i da mi tako izbije bod iz ruke.
Opet, ja se nadam da će struja stići u Bar u 13:15. Ne mogu da se nakajem što sam imao onu grešku u pisanju prognoze, pa mi je stajalo 6 umesto 16.

Sad, kako ja navijam za naše profesore, mislim da će ovakav razvoj situacije pogodovati i njima. Prema trenutnom stanju, oni bi držali prva dva mesta u ciklusu, uz trećeg Anitu. Time se stiču svi uslovi da Miloš zadrži svoju prednost u generalnom plasmanu, s tim da je broba za drugo mesto 'za srčku'. Drugi bi, prema ovakvim rezultatima, bio Anita, koji već ima ogromnu prednost u visini snega koju je maestralno odigrao u ovom kolu.
« Poslednja izmena: 19. Februar 2009. u 12:48 ptprince »
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #105 poslato: 19. Februar 2009. u 11:53 »
Slazem se u svemu sa tobom.. Nadam se da ce toliko skociti u Baru i donijeti nam po bod..
Ovdje se spekulise da struja u Baru nece doci do preksjutra..  Izgleda da je zestoka havarija u pitanju..

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #106 poslato: 19. Februar 2009. u 12:20 »
u 12 h..

Bar 4 C
Kolasin -5.6
Pljevlja -4.1..

ocekujem jos promjena na tabeli danas... jer ce temperature jos da idu gore..  fali mi jos 0.5 u Baru pa da ubodem 9 poena.. naravno ako predpostavimo sifru padavina 0 1 1..
Anita sad vec ima 9 poena...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #107 poslato: 19. Februar 2009. u 12:47 »
Anita sad vec ima 9 poena...

Nema šanse! Čak i ako se boduje vetar, u prošlom terminu su brzine u Kolašinu i na Žabljaku bile 4 m/s. Bar treba da ima bar 7 m/s da bi Anita ovde imao poen.
A da vodi, vodi... Bolje on nego Delibal ili Bumbar. Do Miloša imaju još 4-5 poena razlike, a to se sada sve više čini kao 'svemirski brod'.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #108 poslato: 19. Februar 2009. u 12:56 »
Moj jedini komentar je: "katastrofa"... Ispalo je najgore moguće. Sad mi se Anita primakao na 3 boda. Izgleda da me očekuje sličan finiš kao prošle godine, a da bih sačuvao zdravlje, možda mi je najpametnije da preskočim iduće kolo, pa da nemam više ni teoretske šanse da sačuvam prvo mjesto. Ako Anita nastavi da me stiže ovom brzinom, već u sledećem kolu bismo se izjednačili, i u predzadnjem kolu bi me prestigao. Sličan finiš kao prošle godine...
Trebalo bi da se za mene osmisli neka nova nagrada: "takmičar koji je najduže bio na prvom mjestu u toku takmičenja". :)

Čestitke Transmatu na koji je odlično predvidio razvoj vremenske situacije ! :first:


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #109 poslato: 19. Februar 2009. u 12:59 »
Ja se vracam u sledecem kolu  :P
Pa izguracu nesto,valjda cu biti medju prvih 15,dosta za debitanta  ??? a Dikile ce mozda i u prvih 10.Opaaa  ;)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #110 poslato: 19. Februar 2009. u 13:03 »
Moj jedini komentar je: "katastrofa"...

QQ Miloše!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #111 poslato: 19. Februar 2009. u 13:11 »
Prvo kažem jedini komentar, a onda poslije napišem cijeli referat kuknjave. :lol:
Tješim sebe tako što govorim sebi da sam ja ipak pobijedio na takmičenju, iako na kraju neću biti prvi. Eto, realno mogu osvojiti drugo ili treće mjesto... :)

Stanje u 13h:

Bar 5.2C
Pljevlja -3.4C (3mm)
Kolašin -5.7C (1mm)

Vjetar se neće bodovati, jer u Baru još uvijek nije došla struja. Za Pljevlja sam dobio negativan bod na temperaturu ! :o


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #112 poslato: 19. Februar 2009. u 13:17 »
Zato ja profitiram, tešeći se za grešku u kucanju. Pamet u glavu i slušaj svoje prste!

Transmat, bravo! Trenutno imaš maksimalnih 8 poena. Svaka čast, majstore!
Da se nisam izglupirao za Tmin, tu bih bio i ja. Ovako, ni trenutnih 6 nije loše. Ja sam prezadovoljan.
Ali Miloš... Malo li je 5 poena u ovakvom kolu? Malo li je 4 boda prednosti (91) ispred drugog, Anite (87)? Smenjivanje na drugoj poziciji je nešto što ne treba da brine. Ne može svima da sine u isto vreme. Dakle, tih 4 poena razlike možeš da izgubiš samo ako ne odigraš jedno kolo.
Pazite gužvu na pozicijama 3-6: Delibal 85, Bumbar, Tom i Zvone po 84!

Stradivari, Mikloša treba nagraditi za takmičenje unapred, kako bi takmičenje za prvo mesto imalo smisla. Ovako, treba smisliti posebne druge nagrade za ostale takmičare. Prenesi čestitke ekipi iz HMZ CG na ekipi sa odličnim rezultatima. Ali, ni mi, kontinentalci, nismo uvek za bacanje.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #113 poslato: 19. Februar 2009. u 13:27 »
Ptprince, ti si uračunao kao da će Tmax u Pljevljima da bude -3.4C. Dovoljno je da poraste za 0.1C i tu gubim bod, a moja prednost u odnosu na ostale takmičare se istapa... Kad bi ovako ostalo, ja bih bio prezadovoljan, ali mislim da nema šanse.
Malo nade mi uliva još Bar koji bi u slučaju slabljenja vjetra mogao do 6.5C do 16h.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #114 poslato: 19. Februar 2009. u 13:29 »
Hvala Pt Prince.
Zurim sad na fakultet pa se javim otud ako budem imao vremena, nadam se da ce ovako ostati do kraja dana i da nece skakati jos T-max pogotovo u Pljevljima zbog naseg Milosa.

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #115 poslato: 19. Februar 2009. u 13:32 »
Milose nek te sreca prati!
Napred!
 :pop:

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #116 poslato: 19. Februar 2009. u 13:37 »
Da, ja sam uračunao aktuelno, a ne pretpostavljeno stanje. Ipak, maksimalna temperatura će biti ili u ovom ili u sledećem terminu. Sever će reći svoje i sprečiće dalji rast temperature u kopnu.
Ipak, ti ostaješ majstor za primorje. Bilo kako bilo, Anita je već izgubio poen za Pljevlja. Bar bi bio optimalan sa 6.5°C, gde Anita gubi još jedan bod, ali ti ne. Transmat i ja nemamo ništa protiv. ;)
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #117 poslato: 19. Februar 2009. u 13:42 »
Za Pljevlja sam izgubio nadu, ali vjerujem u Bar. :) Koliko su me samo puta primorski gradovi izvukli, toliko su me samo puta ta PLJEVLJA zeznula. Pa da taj grad nema meteorološku stanicu, mislim da bih imao 10 poena prednosti u ukupnom skoru. :)
Ipak, ako sada ostanu na -3.4C, sve im je oprošteno.

S obzirom da se u Baru razvedrilo, mislim da u sledećem terminu može do 6.0C, a u onom u 15h do 6.5C. Ipak, prije da će da ostane ispod 6C, ali nada zadnja umire. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže IvanZD

  • *
  • Poruke: 139
  • Starost: 45
  • Lokacija: Zadar, HR
    • http://www.inet.hr/~ivtoman
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #118 poslato: 19. Februar 2009. u 13:42 »
Jak snijeg u Kolašinu, a ja odigrao 0. Pravi razlog tome je naime što sam uslijed brzine kako je nailazila fronta sa sjevera i trebalo ići slikati snijeg u Zadru, jednostavno zaboravio promijeniti šifre padavina i poslao ono što stoji u zadatku na hmzcg forumu. Shvatio to tek sutradan, ali sam se nadao da neće biti velike greške, no sad hm.. ode Kolašin u šifru 2 ili nedaj bože u 3??

Van mreže Stradivari

  • *
  • Poruke: 366
  • Lokacija: Podgorica
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #119 poslato: 19. Februar 2009. u 14:01 »
A ja se Ivane ubih gledajući modele i tražeći gdje si to vidio padavine u Baru i izostanak padavina u Kolašinu. :evil: