Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)  (Pročitano 108662 puta)

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #360 poslato: 13. Mart 2009. u 13:33 »
Cestitke svima.
Ja sam baksuz za nagrade uvek  :(

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #361 poslato: 13. Mart 2009. u 15:18 »
Cestitke svima jos jednom na odlicnom druzenju.
Posebno bih pohvalio organizatore na ovom takmicenju , sve najbolje u daljem radu..
I da se pohvalim parice koje sam osvojio u trecem ciklusu stigle pre sat vremena..A sad   :ziveli:

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #362 poslato: 15. Mart 2009. u 20:10 »
Pošto nisam bio u prilici da ranije čestitam preko foruma Miloshu (čestitke su pale lično :) )
evo sad koristim priliku da čestitam Miloshu na ubedljivo osvojenom I mestu
Zaslužio je to i ranije ali eto treća sreća ;)
Transmatu čestitke na uobičajenom (perfektnom) finišu i osvojenom IV ciklusu
Pravi balkanski mentalitet Kad inat proradi nema mu ravnog ;)
Naravno čestitke i svim ostalim takmičarima koji su osvojili neke nagrade ali i onima koji nisu osvojili ali su tu bili sa svima ostalima ova IV meseca uzbudljivog druženja i takmičenja :)
Moram da kažem da sam stvarno srećan zbog nagrade koju sam ja osvoji
pet dana u Bečićima ću dobro da iskoristim da upoznam bolje primorsku klimu Crne Gore a i za još po nešto ;)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #363 poslato: 16. Mart 2009. u 12:12 »
Evo, da još jednom čestitam svima na fer i korektnoj borbi, kao i na postignutim uspesima u takmičenju, ali i vrednim nagradama. Jesam to učinio i na forumu HMZ CG, ali hoću i ovde, sada kada ponovo to mogu.
Transmat, uvek imam poverenja u tvoje prognoze za takmičenje. Daće Bog prilike i da se i lično upoznamo (Depeche Mode u Beogradu?).
Miloše, da se ne ponavljam... Samo ću da dodam par reči: Ovo takmičenje bi trebalo da se nazive Strombringer liga porgnoze vremena. Dođe mi da ti zabrane takmičenje, jer treba još neko da ima šansu za pobedu, zar ne? Šalim se, naravno. A samo kad se setim...

Ja ću ipak do zadnjeg trenutka ostaviti da odlučim hoću li se prijaviti, najvjerovatnije neću, ali ću učestvovati u takmičenju kao Adminov pomoćnik. :)

zasto neces ucestvovati?

Šta ću, ja sam sad student... Neću imati toliko vremena da se posvećujem ostalim stvarima kao do sada. U srednjoj školi svakako nisam otvarao knjigu, pa mi nije bio nikakav problem izdvojiti 2 dana nedjeljno za nešto što nema veze sa školom. Ne bi bio problem kad bih ja mogao da se takmičim kao svaki normalan čovjek, tj. da u utorak uveče sastavim prognozu i fino pogledam rezultate u četvrtak uveče. Ali, ja se toliko uživim u takmičenje, da ja za taj dan koji se prognozira ne mogu da se ni na minut odvojim od kompjutera, već samo čekam nove podatke, rezultate, nerviram se, ni o čemu drugo ni ne razmišljam... Ako budem mislio da ozbiljno učim na fakultetu, moraću da se odreknem takmičenja. :( Neće mi biti problem da budem Adminov pomoćnik, odnosno da par puta dnevno obavim svoj posao vezan za takmičenje, a onda se vratim na ostale obaveze. Tako vam je to... Sad razumijem Joe-a i ostale koji su u prethodnim takmičenjima preskakali neke zadatke, odustajali zbog obaveza, itd... Nadam se da i vi mene razumijete. :)

Bolje se ti prijavi. Niko te ne tera da budeš tu svih 20 kola. Bar možeš da dobiješ knjigu. Seti se da je bilo prijavljenih koji uopšte nisu učestvovali. A jednu sedmicu možeš da priuštiš za prognozu, nadam se.
Ako, pak, misliš da je veliko iskušenje da se prijaviš i da te ne vuče ka prognozu, a onda odustani. Budi sa Stradivarijem, ali mislim da ćeš trošiti isto vreme kao prilikom pravljenja prognoze.
Naravno, tvoja je poslednja.

I ne samo poslednja, već i pobeda!

Što se ostalih iz SM tima tiče, Boce i ja smo, srazmerno našim kapacitetima, posustali u ovom takmičenju. Nama kontinentalcima ovi cikloni nisu odgovarali kao primorcima (CROMETEO ekipa pre svega, uz standardno odlične ljude iz HMZ CG). Zato sam prijatno iznenađen uspesima koji su pokazali jocozr i naročito Dikile. Demijan je mogao i bolje, ali mislim da mu je pukla koncentracija (ali i internet prisustvo je imalo svog udela u tome, bar mi tako reče pre neki dan). Joe je opet odustao i jako mi je žao zbog toga. Verujem da će sledeće takmičenje izdržati do kraja, jer će rešiti neke svoje sada aktuelne probleme. IvanZD je igrač bez premca u kojeg jako verujem i zasluženo se visoko kotira.
Igrači iz Hrvatske su zabeležili veliki uspon. Odlični CROMETEO i Zvone su pokazali svoju pravu vrednost. Žao mi je što AdriaticWeather nije izdržao tempo, a ima kapaciteta za to, baš kao i Boki i Alen.
cirrus (Dino) je mogao bolje, ali očito je (kako i sam kaže) ušao u ovo nepripremljen. GORAN je takođe mogao bolje, jer verujem da može. Međutim, prijatno iznenađenje mi je meteoSandro koji je sjajno prošao. Ovi igrači su srž jedne odlične BH ekipe koja je vrlo perspektivna.
Još samo da se formira i uozbilji neka slovenačka ekpia... Nadao sam se da će je i biti, jer su se prijavili dobri znalci kao što je TAĐIKI, ali njihova neaktivnost me je malo razočarala.

Baš kako Stradivari kaže, odlično je što u ove četiri zemlje (CG, SRB, HR, BH) ima odličnih igrača i takmičenje je dobilo svoj potpuni smisao. Baš zbog toga ću ponovo učestvovati, Bože zdravlja.

Malo ću da promuljam rezultate, pa ću da naprvim neke zanimljivosti sa takmičenja. O tome će biti nešto više u posebnim temama (i ovde i na forumu HMZ CG).
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #364 poslato: 16. Mart 2009. u 16:09 »

Transmat, uvek imam poverenja u tvoje prognoze za takmičenje. Daće Bog prilike i da se i lično upoznamo (Depeche Mode u Beogradu?).


Hvala puno.I ja se nadam, mada jos nisam kupio kartu jer ne znam kakav cu biti sa obavezama u maju mjesecu. Svakako kad navratim u Bg javim se.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #365 poslato: 16. Mart 2009. u 17:13 »
Malo ću da promuljam rezultate, pa ću da naprvim neke zanimljivosti sa takmičenja. O tome će biti nešto više u posebnim temama (i ovde i na forumu HMZ CG).

Pretpostavljam da će to biti neka slična statistika kao na kraju prošlogodišnjeg takmičenja. Jedva čekam. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #366 poslato: 30. Mart 2009. u 15:40 »
Ne znam za druge takmicare ali meni je danas stigla knjiga iz hmzcg.Na prvi pogled mogu da kazem da je interesantna.Jos jednom hvala organizatorima najbolji ste..

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #367 poslato: 30. Mart 2009. u 15:45 »
Evo ja sam danas dobio knjigu od HMZ CG Skadarsko jezero,a autori su Nela Vesovic Dubak i Igor Peric.
Ovom prilikom se zahvaljujem HMZ-u Crne Gore,direktoru zavoda,i Dusanu!  :)
Knjiga je super.
Ne znam za druge takmicare ali meni je danas stigla knjiga iz hmzcg.Na prvi pogled mogu da kazem da je interesantna.Jos jednom hvala organizatorima najbolji ste..
A koja je knjiga u pitanju?

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #368 poslato: 30. Mart 2009. u 17:17 »
Ista kao i tvoja Joco..

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #369 poslato: 30. Mart 2009. u 17:27 »
 ^^
Zamislite, i ja dobio istu knjigu... :P ??? ;D
Nek' se javi neko ko je (eventualno) dobio neku drugu knjigu... ???

Šalim se, poklonu se ne gleda u zube... ;) :)
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/