Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Problemi u radu AMS  (Pročitano 151598 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #60 poslato: 14. Maj 2010. u 21:39 »
U WD sam obrisao ove impulse, tako da danas imam Tmax= 26,1C.

Čak je i ta Tmax previsoka, s obzirom da je na Vračaru izmjereno 23.7°C...


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #61 poslato: 14. Maj 2010. u 22:06 »
I kod mene veceras neka zbrka sa brojkama, ista situacija nestala je struja i posle toga nebuloze..

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #62 poslato: 17. Maj 2010. u 05:03 »
Dejo, opet problem sa anemometrom.
Kako si resio isti problem ranije, da li je kisa uzrok i ulazak vode unutar kucista?
Kod mene je za sada u redu.  :pop:



Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #63 poslato: 17. Maj 2010. u 08:14 »
Prvi put je bila problem vlaga, kad sam sve osušio i očistio, ponovo je proradilo. ALI.
Pokazivao je kao slabu bateriju i ugasio se tokom noći. Sutradan sam ja zamenio baterije, i onda je prestao da pokazuje. I onda posle 2 oblačna dana opet prazna baterija, a nove... :o

Dolazim do zaključka da te baterije ne daju struju tamo gde treba, već samo one rezervne što se napajaju sunčevom energijom, i zato se u petak malo napunilo i izdržalo celu subotu bez problema. Zbog vetra i kiše, danas i sutra ne mogu ići gore.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #64 poslato: 17. Maj 2010. u 09:31 »
Neznam sta se desavalo, jutros je bilo nekoliko impulsa sa temperaturama izmedju 29 i 30,2C, a zatim je nestala struja u vremenu od 9-12h.

U WD sam obrisao ove impulse, tako da danas imam Tmax= 26,1C.

Dakle, verovatno je struja bila nestabilna. Nešto je crkavalo po električnoj mreži, garant.

Čak je i ta Tmax previsoka, s obzirom da je na Vračaru izmjereno 23.7°C...

To je sasvim drugo pitanje. Ono što zaključujem jeste da je zaklanjanje sonde nedovoljno dobro. Ne znam koliko je u pitanju zaklon, koliko sama mikrolokacija, ali definitivno postoji problem vezan za količinu Sunčevog zračenja i pokazivanje temperature.
Rade, ispravi me ako grešim, ali ti si našao najbolje moguće mesto koje možeš da imaš u svom ataru. Međutim, izgleda da je i ono malo problematično. Ništa, radi sa tim šta imaš, a mi ćemo se snaći.

Inače, nekako vidim ta je ova primedba generalna na 90% lokacija amaterskih AMS.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #65 poslato: 17. Maj 2010. u 09:52 »
Jos uvek "pipam" i uporedjujem dobijena merenja sa vise lokacija u dvoristu.
Tamo gde mi je meteo zaklon imam dobra pokazivanja do 14h kada blizina susednog krova cini svoje i podize mi temperaturu 1-2C, zavisno od intenziteta suncevog zracenja.

Alternativno mesto sa kog nedelju dana vrsim merenja izlozeno je suncevom zracenju u prepodnevnim casovima, ali mi je ta sonda sa skromnim plasticnim zaklonom.

Kada odredim najpovoljnije mesto, tu cu postaviti meteo kucicu.

Ptprince, da li mogu sa nekog sajta da on line pogledam temperature na Vracaru, ovako se rukovodim satnim intervalom i celim stepenima sa zvanicnog sajta RHMZS.



Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #66 poslato: 17. Maj 2010. u 11:40 »
Ptprince, da li mogu sa nekog sajta da on line pogledam temperature na Vracaru, ovako se rukovodim satnim intervalom i celim stepenima sa zvanicnog sajta RHMZS.

Ne, nažalost. Čak ni ja, kao insajder, nemam tu informaciju. Tehničke mogućnosti postoje, ali nisu ostvarene. Možda će i to doći na red jednog dana, kada automatska stanica bude u operativnoj upotrebi. Do tada, teško.
Ipak, tročasovni SYNOP izveštaji dođu kao najbolji referntni podatak sa Vračara, jer ima i decimalnu vrednost. Dakle, tempiraj svoje probe na 14 časova i u koracima od po tri sata. Naravno, kad dođe Sunce na red...
Insajderski mogu da vidim decimalu satnih vrednosti, ali sa nekih 20-ak minuta zakašnjenja. Za tu vrstu saradnje moramo da se dogovorimo unapred, da budemo i ti i ja spremni i bez drugih obaveza.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #67 poslato: 18. Maj 2010. u 15:27 »
Indjija ponovo radi.  :super: :party:



Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #68 poslato: 18. Maj 2010. u 16:45 »
konačno :)

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #69 poslato: 20. Maj 2010. u 21:43 »
opet nesto riknulo?

Paraćin 11.5 21:18 15.6 9.1 86 1019.2 0.0 NNE 0 24.3

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #70 poslato: 20. Maj 2010. u 21:47 »
Veceras sam imao 2,4mm padavina, ali mi je racunar bio iskljucen u to vreme, pa mi to ne pokazuje u WD.

Pomoc Boce, Dejo...Kako da manuelno unesem padavine za danas u programu WD. :sos:



Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #71 poslato: 20. Maj 2010. u 23:17 »
Podigneš WD i poslednja opcija u nizu:

Input Daily Weather -> Enter manual weather conditions (Stationless) -> Increase rain totals by this amount (e.g 1.5)


Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #72 poslato: 21. Maj 2010. u 06:37 »
Hvala Dejo.



Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #73 poslato: 22. Maj 2010. u 22:33 »
Moje probleme znate..Privremeno ne saljem podatke na net, mozda 10min, posto su mi podaci za vetar 50m/s..A posto mi se smetnje javljaju nocu razmisljam i o tome da nocu ne saljem podatke na net da nebi bilo zabune...
Trenutno sam se bacio u potragu za boljim kablom Sftp, pa cemo da vidimo...Malo ga je teze naci, svi me bledo gledaju...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #74 poslato: 26. Maj 2010. u 16:47 »
Jedno obavestenje oko Tmax sa moje stanice, posle 16h pa do 19h tmax nije tacna, tada mi je osuncan termo-higro senzor. Ku'ica bi trebalo da bude gotova do vikenda pa ce se problem resiti..

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #75 poslato: 27. Maj 2010. u 13:40 »
Ljudi prso mi hard disk sve sam podatke izgubio.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #76 poslato: 27. Maj 2010. u 14:15 »
^^ auu jbt, sad si i mene istripovao, meni je pre nekoliko meseci prso stari hard koji sam koristio kao backup, ali srecom ovaj glavni HDD je nov...

Znas kako, ja apsolutno sve bitne podatke backupujem na DVD, fotke, meteo podatke, sve... i jedva cekam da blueray rezaci padnu ispod 100 eur, najvise zbog backupa... lepo da ne razmisljam o tome da li ce mi crci HDD ili ne, kad sve podatke mogu da stavim na 5 blueray diskova od 50 Gb

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #77 poslato: 27. Maj 2010. u 14:21 »
jbg neprijatna stvar definitivno!

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #78 poslato: 28. Maj 2010. u 09:53 »
Ljudi prso mi hard disk sve sam podatke izgubio.

Shit happens...

Nije neka uteha, ali bar AWS nije radila neki straobalno dug period, par meseci. Za taj deo gubitka mi je jako žao, ali sad šta je, tu je.
Mogu da ti pomognem oko dobavljanja nekih podataka koje si verovatno imao. Znaš, nisi jedini koji je skupljao podatke, ima nas još takvih. Usotalom, ja sam imao takvu havariju krajem 2008. godine, ali sam uspeo da iskopam veliku većinu podataka ponovo. Nažalost, imam i trajnih i nenadoknadivih gubitaka, pa vrlo dobro znam kako ti je.
Ako si zainteresovan da nešto pokupiš, javi mi se na PP.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #79 poslato: 28. Maj 2010. u 10:04 »
juče je bio Bad day po našu AMS mrežu - meni puko na sreću samo Windows pa sam imao pauzu od par sati u prikupljanju podataka sa stanice. Idemo dalje,  posle kiše dolazi sunce! :)