Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Avgust 2006  (Pročitano 130527 puta)

Van mreže meteoeast

  • *
  • Poruke: 30
  • Lokacija: Osijek
Avgust 2006
« Odgovor #20 poslato: 03. Avgust 2006. u 21:00 »
u Vojvodini čudo  :shock:


Van mreže Freddy

  • **
  • Poruke: 953
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd
Avgust 2006
« Odgovor #21 poslato: 03. Avgust 2006. u 21:04 »
E stvarno smo slepci kad nemamo aktivnog člana, jedno 40km severnije od Novog Sada da izveštava o ovom ludilu. Ajde Joe, sedaj u kola i piči na lice mesta. :lol:
Vidi li se kakvo sevanje iz NS-a?

Van mreže Freddy

  • **
  • Poruke: 953
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd
Avgust 2006
« Odgovor #22 poslato: 03. Avgust 2006. u 21:09 »
Yebote sad je još luđe :shock:  :shock:  :shock:

:shock:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Avgust 2006
« Odgovor #23 poslato: 03. Avgust 2006. u 21:18 »
Citat: "Freddy"
Yebote sad je još luđe :shock:  :shock:  :shock:

:shock:


Juuuuuuuuuuuuuuuuuuuu jebote!  :jez  :jez  :jez  :jez  :jez
Ja ovo u životu nisam video. Pre 15 min mi šalje drugar poruku da pogledam prema severu jer se dešava nešto neverovatno. Kaže da ne seva nego non-stop sija.  :shock: Ja ne mogu da vidim na sever pa sam otišao za radar i umalo se nisam onesvestio.  :shock:  Taman sam hteo da zakačim sliku ali vidim da si me preduhitrio. To je jedno 60km severoistočno od Novog Sada. Rodno selo mog tate Čurug je 44km severoistočno od NS-a, a ovo je jedno 15km još severnije od Čuruga. Možgu misliti šta se tamo dešava kada se dovde vidi sevanje. Ono mi na tornado liči.  :shock:

Van mreže Freddy

  • **
  • Poruke: 953
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd
Avgust 2006
« Odgovor #24 poslato: 03. Avgust 2006. u 21:28 »
Nisam ni ja nikad video, za ovo vreme koliko pratim radar Bilogora. Evo šta stoji na sajtu RHMZ:  
Citat
На северу Бачке и Баната има облачности веома јаких вертикалних развоја што условљава грмљавину са пљусковима. Облачност се помера ка Мађарској и Румунији тако да ће на том подручју у наредних сат до два бити интензивних падавина и појачаног ветра.

Naravno, neće da nas udostoje radarskog snimka, koji ponekad kad nema nikakve oblačnosti izlazi na 20 minuta.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Avgust 2006
« Odgovor #25 poslato: 03. Avgust 2006. u 21:43 »
Evo radi poređenja zašto mi nije bilo dobro kada sam pogledao sliku.  :lol:

Ovo je bio radar kada je u Novom Sadu padao grad veličine lešnika i olujni vetar (možda i pijavica) isčupao desetak stogodišnjih stabala iz korena



A ovo je bila sada radarska situacija  :jez



Krošnje drveća ispred moje zgrade iako gledam na jugozapad su povremeno obasjane od sevanja koje je udaljeno 60-70km severoistočno  :shock: . Sada sam gledao mapu. Čini mi se da je najveća oluja bila malo severnije od Bečeja. Tu negde kod Sente.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Avgust 2006
« Odgovor #26 poslato: 03. Avgust 2006. u 21:55 »
Naravno to nije ostalo neprimećeno ni na Hrvatskom forumu, koji takođe ne mogu da veruju.

Pogledajte šta kaže Coja iz Gradišta:

Pogledo sam aniomaciju RC Bilogore i nevjerovatno u VOJVODINI je bila max. refleksija više od 65 DbZA. Tamo je 99 % pado led veličine kokošjeg jajeta, a vidi se da je oblak vrlo jak jel vidim stalno sjevanje u tom pravcu

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Avgust 2006
« Odgovor #27 poslato: 04. Avgust 2006. u 00:55 »
U Beogradu samo seva prema Vojvodini, ne jako ali se lepo vidi.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Avgust 2006
« Odgovor #28 poslato: 04. Avgust 2006. u 02:23 »
Evo sinoćne pečurke na severoistoku Vojvodine iz satelita.  :D Odlično se vidi.




Inače u Novom Sadu je trenutno magla.  :shock:  Kakvo ludo vreme. Trenutna temperatura +20.5C, vlaga 99%. Ala će biti veselo kada u toku noći stigne front.  :shock:

Van mreže sixpack

  • *
  • Poruke: 38
  • Lokacija: Kutina-Moslavina
Avgust 2006
« Odgovor #29 poslato: 04. Avgust 2006. u 09:42 »
15 stupnjeva ,oblačno

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Avgust 2006
« Odgovor #30 poslato: 04. Avgust 2006. u 10:29 »
U Beogradu oko 10h pljusak koji je trajao 15-tak minuta bez grmljavine uz veliku kolicinu padavina. Nebo se zatamnilo kao da je pao mrak. Već u 10.30h se sunce probija kroz oblake.



Van mreže sixpack

  • *
  • Poruke: 38
  • Lokacija: Kutina-Moslavina
Avgust 2006
« Odgovor #31 poslato: 04. Avgust 2006. u 11:41 »
jesenska kišica,16 stupnjeva


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Avgust 2006
« Odgovor #32 poslato: 04. Avgust 2006. u 12:42 »
U Novom sadu oko 9h me probudio obilan pljusak i grmljavina. Trajao je oko pola sata i prestao, sada se probija sunce ali prema jugozapadu se opet crni. Trenutno samo 21.7C

Van mreže meteoeast

  • *
  • Poruke: 30
  • Lokacija: Osijek
Avgust 2006
« Odgovor #33 poslato: 04. Avgust 2006. u 14:24 »
Veliko nevreme u sredu uveče zahvatilo veći deo Srbije
Vetar čupao drveće i nosio krovove
Vrnjačka Banja, Šabac, Kraljevo, Čačak, Beograd - Nevreme koje je u sredu uveče oko 21 sat zahvatilo Vrnjačku Banju pričinilo je ogromnu štetu. Tragovi oluje su vidljivi na svakom koraku. Vetar je lomio i čupao drveće, odnosio krovove, rušio ograde.
Radio Vrnjačka Banja juče nije emitovala program jer je oštećena emisiona tehnika. Oluja je oduvala krov sa obližnjeg hotela "Fontana" koji je oštetio krov na ovoj radio kući i kiša je prodrla u tehniku. Dok je besnela oluja područje Vrnjačke Banje skoro sat vremena je bilo bez struje.

Naselja ostala bez struje Nevreme, koje je preksinoć zadesilo Beograd, prouzrokovalo je veliki broj kvarova na vazdušnoj mreži. U saopštenju Elektrodistribucije Beograd navodi se da su bez napona ostali delovi naselja Boljevci, Jakovo, Bečmen, Surčin, Plavi horizonti, Kaluđerica, Vinča, Leštani, Ritopek, Zaklopača, Grocka, deo naselja Vinča i Vrčin, Sopot, Dučina i naselja na Kosmaju, Ripanj, Brđani, Zuce, Bela reka. Bez struje su ostali i delovi oko Kragujevačkog i starog Obrenovačkog puta, naselja Balevac, Konatice, Poljane, Draževac, Beljina, Manić, Rizanci i Arnajevo. U razgovoru sa nadležnima iz EDB saznali smo da su njihove interventne ekipe na terenu i intenzivno rade na otklanjanju kvarova, a u nekim naseljima pomenutim u saopštenju su već otklonjeni kvarovi. Nadležni su izrazili nadu da će do normalizacije električnog napajanja doći u toku dana i da će sva naselja danas imati struju.Zbog nevremena i ekipe JKP Zelenilo Beograd su imale više posla nego inače. Prema rečima marketing menadžera tog preduzeća Katarine Beare, ekipe Zelenila su intervenisale u Radničkoj ulici, ulici Vojvode Putnika, na Topčiderskoj zvezdi, Novom Beogradu, Zemunu, Miljakovcu 1, Banovom Brdu i Adi. Reč je uglavnom o uklanjanju pokidanih grana, u ulici Dr Subotića jedno stablo je neznatno oštetilo krov susednog objekta. Iz gradskog Zavoda za hitnu pomoć saznali smo da nije bilo povređenih, ali je u toku nevremena bio povećan broj poziva zbog

Kako je za list Danas rekla sekretar Skupštine opštine Vrnjačka Banja Slavica Stanković pričinjena šteta se procenjuje i građani su juče podnosili zahteve za procenu štete. Opštinska vlada Vrnjačke Banje juče je formirala i štab za procenu štete koji je počeo da obilazi teren.
Preksinoć je i šabački kraj zadesilo jako nevreme, praćeno gradom i olujnim vetrom. Najviše štete naneo je grad veličine oraha u selima Štitar, Skrađani i Pričinović. Ovogodišnji rod voća biće prepolovljen u selima pogođenim gradom. Iz 15 protivgradnih stanica ispaljeno je 80 raketa ali ni to nije bilo dovoljno da se razbiju gradonosni oblaci. U Šapcu olujni vetar čupao je starije drveće i lomio krošnje. Na Starom gradu izvaljen je hrast dvadesetak metara visok koji je pao na krov policijske stanice. U prigradskom naselju Majur vetar je odneo krov na domaćinstvu Savete Ðurić, instalacije su propale u sobu, ali srećom petnaestogodišnji dečak koji se sam nalazio u kući nije povređen. Zbog jake kiše mnoge zgrade sa ravnim krovom su prokisnule a podrumi su bili poplavljeni. Pojedini delovi grada ostali su bez električne energije. Na seoskom području izvaljani su električni stubovi, tako da ekipe "Elektrodistribucije" popravljaju kvarove.
Palo je između 40 i 50 litara kiše po kvadratnom metru, što pogoduje kukuruzu i soji. Takođe, kiša će usporiti najezdu kukuruzne zlatice koja je napala veće površine u šabačkom kraju.
Kraljevo je u sredu oko 21 čas, zahvatilo jako nevreme praćeno olujnim vetrom brzine 100 kilometara na čas, kišom i gradom veličine lešnika. Vetar je dizao crepove sa kuća, a zbog spojeva na niskonaponskoj mreži, veći deo grada je ostao bez električne energije. Zbog velike količine vode na ulicama, saobraćaj u Kraljevu je otežan.
Čačak i širu okolinu u sredu oko 20.30 sati, zahvatilo je veliko nevreme. Jak olujni vetar, praćen kišom i gradom, koji je dostizao veličinu manjeg oraha, naneo je velike štete usevima i voću. Prema podacima čačanske službe za osmatranje i obaveštavanje, najviše štete su pretrpela sela zapadno od Čačka - Beljina, Parmenac, Jezdina, Pakovraće i Riđage. Ulice u Čačku su pune vode. Vetar je izvaljivao stabla voća, lomio grane drveća, oštećeni su krovovi, a kontejneri su prevrnuti. Jako nevreme praćeno olujnim vetrom, koje je u sredu zahvatilo Jagodinu i okolinu, prouzrokovalo je i dva požara u selima Rakitovu i Dragocvetu. Vatrogasna brigada SUP Jagodina saopštila je da su oba požara, koja su izazvana udarom groma, brzo ugašena, kao i da nije bilo veće materijalne štete niti povređenih. Požar u Rakitovu izbio je u kući Radislava Ðorđevića, u kojoj se zapalio televizor pošto je grom, koji je udario u blizini kuće, doveo do povećanja napona. U Dragocvetu je grom pogodio stog sena na njivi i zapalio ga. Zbog nevremena i jakog vetra u pojedinim jagodinskim selima nema struje. Bez struje je ostala i planina Crni vrh, a prekinut je i program većine lokalnih televizija, koje na toj planini imaju predajnike. Beta

Van mreže Freddy

  • **
  • Poruke: 953
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd
Avgust 2006
« Odgovor #34 poslato: 04. Avgust 2006. u 14:48 »
U Beogradu jutros u 10 jak pljusak i pojačan severni(severozapadni vetar). Padalo je 15-tak minuta, baš jako, uz grmljavinu u daljini. Evo sad ponovo grmi sa zapada. Inače, trenutno 23.5 °C

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Avgust 2006
« Odgovor #35 poslato: 04. Avgust 2006. u 15:05 »
Evo vesti B92:


Beograd, Leskovac -- Beogradom je protutnjala 15-minutna oluja, tokom koje je pala velika količina kiše.


Nevreme u Beogradu (Beta)

   
Voda se sliva ulicama, a ima i polomljenih grana. Za sada nema izveštaja o eventualnoj šteti. Sinoć je Leskovac zahvatilo nevreme, praćeno jakom kišom i olujom, a od udara groma nastali su problemi na električnim vodovima.

Od udara groma zapalila se i izgorela staja u leskovačkom selu Kumarevo. Kako je rečeno Beti u vatrogasnoj službi SUP u Leskovcu, varnice od groma izbile su u staji Jovana Ðorđevića, površine  250 metara kvadratnih, oko 20 sati, a požar je lokalizovan dva sata kasnije.

Istovremeno je u delu Leskovca između Zavoda za zaštitu zdravlja i Okružnog suda isključena električna energija, jer je nekoliko bandera varničilo.


Sramota da se ništa nepiše o onoj neverovatnoj oluji na seveistoku Vojvodine. Jedan momak iz Slovenije mi je rekao da kada je takva refleksija bila zadnji put u Sloveniji da je padao grad veličine teniskih loptica.  :shock:  Količina padavina otprilike je 50mm na sat vremena.  :jez

Van mreže Freddy

  • **
  • Poruke: 953
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd
Avgust 2006
« Odgovor #36 poslato: 04. Avgust 2006. u 15:05 »
Sad si mi vratio za onaj radar od sinoć. Pa da li je moguće, u isto vreme!
---------------
Zamalo pa opet akcija, ali ipak ode južnije.



Od svega bedni pljuščić u kombinaciji sa suncem... verovatno se vidi duga negde.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Avgust 2006
« Odgovor #37 poslato: 04. Avgust 2006. u 15:21 »
Meni delovalo kao da je zahvatilo Beograd


Van mreže Freddy

  • **
  • Poruke: 953
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd
Avgust 2006
« Odgovor #38 poslato: 04. Avgust 2006. u 15:28 »
Ma, jok. Od tog oblaka, kod mene par krupnih kapi, takoreći iz vedra neba. Ne vidim južnu stranu, ali pretpostavljam da se crnilo jer je odatle dopirala grmljavina.

Evo dokle je već stigo taj oblačak, sad sija sunce samo tako.


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Avgust 2006
« Odgovor #39 poslato: 04. Avgust 2006. u 16:26 »
Kod mene opet lije kao iz kabla. Čula se i jedna grmljavina. Koliko akcije juče i danas neverovatno. Baš ma zanima koliko je kiše palo. Zemlja je skroz natopljena i puna bara iako je dugo bila suša. Izgleda da će biti više uzastopnih pljuskova