Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Anketa

da li više volite toplo ili hladno vreme

Letoljubac
Zimoljubac

Autor Tema: Letoljupci VS Zimoljupci  (Pročitano 38653 puta)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Letoljupci VS Zimoljupci
« poslato: 15. Novembar 2010. u 20:10 »
S'obzirom na aktuelne diskusije u prognozama i aktuelnim vremenskim prilikama otvaram ovo glasanje: znaci ili ste letoljubac ili zimoljubac... namerno nisam stavio i neke "izmedju" mogucnosti... bas bih voleo da znam koliko nas voli leto, odnosno tople dane, a koliko zimu i hladnoce...

Znaci glasanje je u pull-u, a ovde mozemo slobodno da pisemo i obrazlazemo zasto smo i koliko smo letoljubci odnosno zimoljupci...

Ja sam  :sunce :sun letoljubac... obozavam toplo vreme, ehh da je svaka godina meteoroloski kao 2000-ta, 2003 i 2007 :) ne mogu da kazem da ne volim zimu, volim je na neki nacin samo vikendima  ;D, znaci kad nemam obaveza i kad ne moram da izlazim iz kuce... volim kada padne prvi sneg i kad padne onaj pravi sneg, ali mrzim kad krene da se otapa, kad krene bljuzgavica, zaledjivanje i sve pratece nuspojave... pojava koju najvise mrzim je ledena kisa... i inace zimu volim samo kad joj je kraj na vidiku, znaci sneg u martu... a toplo vreme volim uvek i kad mu vreme jeste i kad mu vreme nije...

Van mreže marko79

  • *
  • Poruke: 366
  • Starost: 45
  • Lokacija: bečej
  • carpe diem
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #1 poslato: 15. Novembar 2010. u 20:20 »
ne bih mogao da se opredelim, ali zanimljivo je videti kako će se glasati, mislim da su većina na forumu zimoljupci. ja najviše volim  :sunce, ali zimi obožavam sneg i ledene dane.doduše, pošto sam putovao do pre par meseci svako jutro na posao 40km nije baš prijatno, ali ipak je ugođaj zime jači od tih nevolja.ustvari, najviše volim kad je vreme najprimerenije godišnjem dobu-leti sunce i vrućina, zimi sneg i hladnoća, ono što me nervira je kiša i hladno vreme leti (pljuskovi mogu da prođu) i "nikakvo" vreme zimi, sa temperaturama od 5-6 stepeni i hladnom zimskom kišicom.dakle, ne glasam

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #2 poslato: 15. Novembar 2010. u 20:25 »
Ljetoljupci vode!    :sun

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #3 poslato: 15. Novembar 2010. u 20:30 »
sto se mene tice, nije dilema leto/zima - nego mirno/estremno...

volim vrucinu zbog opustenosti, volim hladnocu zbog stegnutosti i tu potrebu za pokretom..

ali ne volim histeriju oluja i nagle promene vremena /koje su inace popularne na svim ovakvim forumima/

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #4 poslato: 15. Novembar 2010. u 20:54 »
Ljetoljupci vode!    :sun
Sad vec ne!:):)

Van mreže PedjaN

  • *
  • Poruke: 408
  • Starost: 31
  • Lokacija: Oplanici,Kraljevo
  • I love snow!
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #5 poslato: 15. Novembar 2010. u 21:25 »
ne bih mogao da se opredelim, ali zanimljivo je videti kako će se glasati, mislim da su većina na forumu zimoljupci. ja najviše volim  :sunce, ali zimi obožavam sneg i ledene dane.doduše, pošto sam putovao do pre par meseci svako jutro na posao 40km nije baš prijatno, ali ipak je ugođaj zime jači od tih nevolja.ustvari, najviše volim kad je vreme najprimerenije godišnjem dobu-leti sunce i vrućina, zimi sneg i hladnoća, ono što me nervira je kiša i hladno vreme leti (pljuskovi mogu da prođu) i "nikakvo" vreme zimi, sa temperaturama od 5-6 stepeni i hladnom zimskom kišicom.dakle, ne glasam
I ja se slazem da leti treba da bude +35 i vedro nebo a zimi sneg i hladnoca sto je normalno.Ali ja bih se vise opredelio za -10 i sneg napolju.LOVE CRAZY SNOW ACTION!!!

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #6 poslato: 15. Novembar 2010. u 21:32 »
Ja sam neutralan po pitanju toplog vremena! ne volim vrućine! za mene su normalne temperature do 30 stepeni! sve preko toga je toplo za mene!

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #7 poslato: 15. Novembar 2010. u 22:15 »
Leto, naravno...
Ali nije ni zima toliko losa naravno ako ima snega...
« Poslednja izmena: 15. Novembar 2010. u 23:29 laky »

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #8 poslato: 15. Novembar 2010. u 22:45 »
Proleće u proleće, leto leti, jesen na jesen i zima zimi :)

Ne volim kad se mešaju godišnja dobai pojavljuju kad im vreme nije. A taman za tri meseca svako dosadi, pa treba promena -)

Glasao sam za zimu, jer sam ipak zimsko dete.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.341
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #9 poslato: 15. Novembar 2010. u 23:07 »
Manje-više se svi slažemo da svako godišnje doba treba da prikaže svoje čari onda kada mu je i vrijeme. Zato nemam ništa protiv ni zimskog snijega i hladnoće, ni ljetnjih nestabilnosti i vrućina, proljećnih pljuskova, jesenjih kiša... Glasao sam za zimu, jer je to moje omiljeno godišnje doba, što naravno ne znači da bih volio da zima traje tokom cijele godine. Ova tri zimska mjeseca što nam je geografski položaj odredio su sasvim dovoljno. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 11.4mm
Miljakovac - 11.7mm
prosek - 48.7mm

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.449
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #10 poslato: 15. Novembar 2010. u 23:46 »
pored toga što sam se jedne zime rodio volim je zbog dosta razloga  :zima1

kada su zimski/letnji ekstremi u pitanju izgleda da lakše podnosim jaku hladnoću nego jaku vrućinu
obožavam osećaj kada uveče dođem kući nakon šetnje po hladnom vremenu pa se lepo zgrejem, a i sam sneg i dan danas zna da me usreći

ne znam, mogao bih samo da navodim razloge,ali ne volim velike postove  ;D

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #11 poslato: 15. Novembar 2010. u 23:59 »
Mislim da je jako malo ljudi koji hoce samo zimu ili samo leto, ali kad se mora, neka bude zima(mnogo volim sneg, samo zato, hladnoca mi nije zanimljiva).Mnogo bitna stvar je sto je meni sneg zanimljiv samo u mom mestu(primera radi, ne znaci mi nista sto ja odem na planinu i vidim 10 metara snega).Medjutim, znam bar jednog clana koji se nece dvoumiti, sa ovog foruma. :D
« Poslednja izmena: 16. Novembar 2010. u 00:19 gencic »


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.167
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #12 poslato: 16. Novembar 2010. u 00:14 »
Iako rođen u letnjem mesecu-ja leto uopšte ne volim..

Ali ZIMUUU obožavammmm  :D :D :D :D :D :D :D
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #13 poslato: 16. Novembar 2010. u 01:47 »
Hehehe, osecam se prozvanim  :)  pa je red da se oglasim mada je svakom koje proveo na ovom forumu sat vremena jasno ko sam i sta volim a sta nikako ne mogu da podnesem!
Ali ajde da malo i obrazlozim zasto je to tako.

Ja ljudi Sunce ne volim da vidim ni na televiziji, cak i tada ono mi bije u oci i smeta toliko da mi se odmah taj kanal ni ne gleda. Kada me probudi suncev zrak kao da me je samar probudio a u kuci citav zivot vodim rat s bliznjim oko toga sto roletne ne podizem vas celi dan tokom omrazenog godisnjeg doba tj leta. Alergican sam (al zaista) od svega sto donosi prolece i prolepsanje vremenskih uslova, trava, sunce, prasina, polen, ambrozija... i sve to mi pravi haos u organizmu.
Jako m i je tesko da se naviknem na prelaz iz hladnog u toplo godisnje doba,uh!
Leto mogu da podnesem kada je prohladno ili u najboljem slucaju suncano vrem s temperaturom do 25-26C stepeni. Toliko o onome sto ne volim....

E sad, o zimi...
Mislim da bi vas jako smorio kad bi poceo da nabrajam zasto je volim, trajalo bi satima.
Al pokusacu ukratko.

Zimi i pored hladnoce lako se ugrejem dok leti ne mogu da se rashladim. Hladno vreme mi je nekako u krvi i kad izadjem na taj debeli minus ja se oscam kao da sam na svom prirodnom stanistu, poput nekog belog medveda.
Nije da sam lud za nekim jakim mrazevima ali mi minusi svakako prijaju, i idealno mi je tu izmedju minus 5 i minus 10C.
Sneg je posebna prica, ljubav prema njemu nema kraja i volim ga u sto vecoj kolicini.
Medjutim poput Gencica nekako mi je najdrazi u mom gradu, odem na planinu uzivam tamo ali ipak je osecaj snega u mom gradu poseban dozivljaj, malo sta se meri s tim.

I pored svega izrecenog veoma sam objektivan i skroman kada se radi o prognozama a zelje gotovo uvek ostavljam sa strane, bar se trudim da to tako izgleda.
Za naseg zivota ce sigurno biti leta i zima sto toplijih sto hladnijih tako da sam svestan gde zivim i kakve su karakteristike ovog podneblja.
Samo je pitanje ko ce se malo vise radovati od nas........

Van mreže Vozd

  • *
  • Poruke: 134
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Geek
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #14 poslato: 16. Novembar 2010. u 02:20 »
Volim Sunce i leto, ali do nekih granica (do 23-24C) sve preko toga nije za mene niti za grad... Ko god zivi u nekom vecem gradu zna o cemu pricam...
Volim opasne vrucine ali na moru gde je voda blizu, mnogo lakse se podnosi takva vrucina + kad si na moru nisi tamo zbog posla, opustenija atmosfera, nema briga, nema guzvi (mislim na guzve u saobracaju).

Sto se tice zime, obazavam je :D Hladnoce, sneg, led. Mnogo lakse podnosim hladnocu cak iako sam u gradu, plus je volim :) Ne znam zasto, mozda je uticalo to sto sam od malih nogu isao na zimovanje (kao i na letovanje) svake godine i uzivao u lepoti planine Tare i snega koga je tamo uvek bilo dosta. Kako neko moze da odoli prelepom pejzazu prirode prekrivenom snegom.



Tako da sam vise zimoljubac :)

Van mreže Sneško_Belić

  • **
  • Poruke: 816
  • Starost: 55
  • Lokacija: Čačak
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #15 poslato: 16. Novembar 2010. u 07:53 »
...

Ja sam  :sunce :sun letoljubac... obozavam toplo vreme, ehh da je svaka godina meteoroloski kao 2000-ta, 2003 i 2007 :) ne mogu da kazem da ne volim zimu, volim je na neki nacin samo vikendima  ;D, znaci kad nemam obaveza i kad ne moram da izlazim iz kuce... volim kada padne prvi sneg i kad padne onaj pravi sneg, ali mrzim kad krene da se otapa, kad krene bljuzgavica, zaledjivanje i sve pratece nuspojave... pojava koju najvise mrzim je ledena kisa... i inace zimu volim samo kad joj je kraj na vidiku, znaci sneg u martu... a toplo vreme volim uvek i kad mu vreme jeste i kad mu vreme nije...

Jeste da mi je nick sneshko_belic, ali ovome što je napisao Stefano nemam šta da dodam! 8) Ista sam tak'a!  ??? ;)
Volim i sneg, ali ipak više volim mooooreeeee :D

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #16 poslato: 16. Novembar 2010. u 10:15 »
Evo i matorog skepika... ;D
Kao mlađi, voleo sam ekstremno vreme. Kad stegne mraz, neka puca kamen. Kada krenu vrućine, neka se sve istopi i spali! Međutim, godinama, kako su ekstremi počeli da mi smetaju, prvo sam odbacio hladnoće (naročito kad čistiš sneg po naređenju, a napolju -24 i pola metra snega - Niš, 1985), a zatim sam odbacio vrućine (1998, kada se nije moglo spavati u Boli, sa Tmin od 30 stepeni - Tivat, 3. avgust ). Opseg tolerantnih temperatura se smanjio i smanjuje se i dalje, a nekad nagla i preka priroda je sa vremenom morala da bude ukroćena odmerenošću. Nadam se samo da se opseg podnošljivih temperatura neće smanjiti na vrednosti koje će da mi proizvode patnju svaki dan.
Ipak, biću više naklonjen letoljupcima, naročito otkad ima klima uređaja u kući (sada ga nemam, ali i nemam potrebu za njim).
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #17 poslato: 16. Novembar 2010. u 21:52 »
Ja sam letoljubac :sunce :sun  sto ne znaci da mrzim zimu i da ne se ne radujem snegu, jednostavno bolje podnosim vrucinu od hladnoce, samo zato sto imam slabu cirkulaciju i nizak pritisak i sklon sam depresiji kada su tmurni i hladni zimski dani bez snega.
Tako da navijam da ova zima bude bogata snegom  ako je vec cvrsto odlucila da bude hladna.... :)

Van mreže mladen

  • *
  • Poruke: 253
  • Lokacija: Beograd-Bežanijska Kosa
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #18 poslato: 16. Novembar 2010. u 22:38 »
Leto ima neku svoju opustenciju, ali ipak sam zimoljubac.
Doduse, sve manje me raduju zimski ekstremi, osim kad je visina snega u pitanju  :).

Vratiće se magle u London!

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #19 poslato: 19. Novembar 2010. u 00:55 »
Kao i beket, ne volim ekstreme, a leto za +35 i zima sa -15 to jesu. Iako lakse podnosim ovu nizu temperaturu ne mogu reci da volim ijedno od ta dva. Prolece je moje godisnje doba :) Odustajem od glasanja jer nema opcije neke sredine, sem ako je ne dodam ;D
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.