Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Anketa

da li više volite toplo ili hladno vreme

Letoljubac
Zimoljubac

Autor Tema: Letoljupci VS Zimoljupci  (Pročitano 38650 puta)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.574
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #20 poslato: 20. Novembar 2010. u 13:34 »
Glas za leto! Volim zimu sa puno snega ali ipak ne toliko da bih je voleo više nego leto. Najmanje dve stvari idu u prilog letu a to su zimski virusi i straža na osluženju vojnog roka posle koje zima i ja nismo tako dobri "frendovi"!!!  :D

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #21 poslato: 23. Novembar 2010. u 10:33 »
Šta je sad, zimoljupci - letoljupci? Pata-karte? Za sada je 13:11. Nije neka prednost, nikome.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #22 poslato: 23. Novembar 2010. u 11:48 »
^^ a ja ocekivao da su zimoljupci u vecoj prednosti :)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #23 poslato: 23. Novembar 2010. u 14:07 »
Jok bre, samo su glasniji.
Zamisli šta bi bilo sa ovim glasanjem da si pokrenuo u maju. ???

U međuvremenu, neko je smanjio prednost na minimum. Hvala što ste glasali, pa makar i za letoljupce. ;D
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže zgembo

  • *
  • Poruke: 58
  • Starost: 41
  • Lokacija: BG
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #24 poslato: 23. Novembar 2010. u 23:04 »
Čudno, i ja sam mislio da zimoljubaca ima mnogo više od letoljubaca, bar na ovom forumu  :kafa:

Glasah za leto, ako ništa drugo, zbog djevojaka u ljetnjim haljinama ...   :D

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #25 poslato: 25. Novembar 2010. u 09:18 »
Ja sam letoljubac,APSOLUTNO.
Razloga je mnogo a ukratko zivot je mnogo laksi. Lakse je obuci se. Lakse mi je da se rashladim nego zagrejem.
Aktivniji sam i pokretljiviji leti. Volim duge dane i puno sunca,i mene u zimskom sivilu hvata depresija.
Volim sto je u toplom delu godine sve zeleno,rascvetano i sto se mnogo vremena provodi napolju.

Naravno,nisam ni ja bas fan velikih vrucina,posebno mi sparina smeta,ali opet vise volim to nego -15C.
Sneg jos i volim ali ne previse. Zimi mi najvise smetaju kratki dani,sumorno vreme,vetar i temperature ispod -5C.

Da ja kreiram svoju idealnu klimu,cele godine bi bilo izmedju 25C i 30C,suncano sa kratkotrajnim vecernjim pljuskovima.
Samo oko Nove godine i praznika 10-ak dana pravog,belog snega a ond aopet toplo  :D

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #26 poslato: 25. Novembar 2010. u 09:21 »
Onda je najbolje da živiš na Madeiri ili Zelenortskim ostrvima, a da dođeš nazad u Srbiju za Novu godinu. Vrlo praktično rešenje, zar ne?
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #27 poslato: 25. Novembar 2010. u 09:39 »
Hehe,dobra ideja mada nam vise niko ni u Srbiji ne garantuje sneg za Novu godinu...kad se setim proslog doceka na +19C ...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #28 poslato: 25. Novembar 2010. u 10:16 »
Ume to da bude i drugačije. U tom slulčaju, mora da postoji mesto sa snegom na koje možeš da odeš. Zar bi to bio problem, ukoliko sebi možeš da priuštiš život na Madeiri?  :P
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #29 poslato: 25. Novembar 2010. u 12:02 »
Citat
Da ja kreiram svoju idealnu klimu,cele godine bi bilo izmedju 25C i 30C,suncano sa kratkotrajnim vecernjim pljuskovima.
Samo oko Nove godine i praznika 10-ak dana pravog,belog snega a ond aopet toplo
I ja bih isto tako kreirao omiljenu klimu :) i u julu par dana sa oko 40 C i to je to :)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.574
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #30 poslato: 27. Novembar 2010. u 14:16 »
Sva godišnja doba dolaze u obzir osim jeseni. Buđenje prirode u proleće ... ima li šta lepše? Leto ... vrućina, pljuskovi ... to meteorologiju čini interesantnom! Zima ... zar je potrebno nešto drugo reći osim SNEG! Jedino mi jesen ne ide "pod kapu"! ;)
Pošto u glasanju nije bilo ponuđeno "proleće", glas ode "letu"!  :sun

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #31 poslato: 28. Novembar 2010. u 16:48 »
Hm naravno ja sam poznati zimoljubac. Ustvari pre bih rekao snegoljubac jer ne volim hladnoću bez snega. Nazivam je uzaludnom hladnoćom.  :D Takođe sam zimsko dete rođen u januaru. Toplo i sparno vreme veoma teško podnosim. Čak sam primetio i da nije da ga samo psihički ne volim, već i moje telo fizički teško podnosi vrućine. Jednostavno kada je svima prijatno ja se preznojavam, a kada je svima hladno meni je taman.
Glavne prednosti zime u odnosu na leto. Uvek, ali uvek i svako može da se zagreje, leti ne možeš iz kože pobeći. Ne možeš spavati, ne možeš izlaziti napolje za vreme najtoplijeg dela dana. Volim vrućinu samo na plaži nekad ni tada. Druga veoma bitna stvar prednosti zime u odnosu na leto su insekti koje mrzim, a oni mene obožavaju, pogotovo komarci. Naravno da sve bude gore moguće da sam i alergičan na ujed otrovnih insekata pa mi iskaču veći plikovi nego drugima.
Leto volim kada je temperatura ispod 30 stepeni to je podnošljivo. E sad detaljnije šta volim: volim snežene padavine, volim pljuskove sa grmljavinom, volim lepo i sunčano vreme ukoliko je temperatura između 20 i 30 stepeni.
Ne volim iznenadićete se kišu nikako sem naravno pljuskova sa grmljavinom. Najviše ne volim vetar ni u kakvom obliku. Pogotovo ne volim košavu i veoma sam nesrećan što živim na mestu gde ima dosta košave u toku godine.
Za kraj verovali ili ne omiljeno godišnje doba mi je proleće, ali ako moram da se dvoumim između zime i leta onda je to svakako zima. Volim prirodu, dug boravak napolju, šetnje, piknike, proleće je idealno za tako nešto. Najveće uživanje boraviti napolju je upravo u proleće. Sa druge strane meteorološki mi je zima najzanimljivija.
Primetio sam još nešto, kako sam stariji i mene sve manje interesuju ekstremi, prošle zime sam imao nevolje na putevima zbog snega pa mi se malo hladnoća i sneg smučila. Dok ekstremno toplo leto nikada nisam ni voleo.


Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #32 poslato: 28. Novembar 2010. u 17:09 »
Ustvari pre bih rekao snegoljubac jer ne volim hladnoću bez snega. Nazivam je uzaludnom hladnoćom.  :D Takođe sam zimsko dete rođen u januaru.

Slazem se sa ovom recenicom. Ja ne volim zimu a ako je jos suva, hladna i bez snega  :bang: sal, kape, jakne da ne pominjem.  :crutch:  Jedini razlog zbog kojeg nekako mogu voleti zimu, ali ni priblizno letu, je naravno sneg.
Prolece i leto obozavam. Ne smetaju mi vrucine a jos kada pomislim sta dolazi posle vrucina  :kisa: :tornado
I naravno volim extremno vreme u bilo koje doba godine.


Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.574
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #33 poslato: 28. Novembar 2010. u 17:41 »
Laky, APSOLUTNO podržavam!  :first:
Slažem se takođe i sa 80% ovoga što je Joe napisao!  :second:
Primećujem da zimoljupci malo odmiču!!!  :sos:

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #34 poslato: 28. Novembar 2010. u 23:41 »
Citat
Jedini razlog zbog kojeg nekako mogu voleti zimu, ali ni priblizno letu, je naravno sneg.
Ja samo prvih par sati i to ako nisam napolju :)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #35 poslato: 29. Novembar 2010. u 09:58 »
Primećujem da zimoljupci malo odmiču!!!  :sos:

Pola-pola je sasvim realno stanje. Kome se ne sviđa, neka traža pomoć prijatelja, ili neka pita publiku. :)
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #36 poslato: 07. Mart 2011. u 09:28 »
S obzirom da sam rođen na proleće, razumljivo najviše volim proleće. Buđenje prirode koje tada nastupa nesto je neverovatno za svakoga ko voli prirodu. Ipak mogu za sebe reći da sam snegoljubac, jer obožavam sneg, naravno ukoliko ga ima onda kada je za njega i vreme. Uzaludnu zimu ne podnosim.., ali isto tako ne podnosim ni letnje žege, i temperature preko 30C, čak ni kada sam na nekoj od egzotičnih letnjih destinacija, tipa Ade, ili naše Palanačke Tikvare. :D Leti mi najviše odg. bazen na SPENS-u. Ipak, olujna nevremena koja samo leti imaju punu snagu, su nešto nezaboravno! Jesenje boje prirode su jedinstvene, a iščekivanje prvog snega u poznu jesen veoma uzbudljivo.
Svako godišnje doba sa sobom donosi svoje lepote, i pravi prirodnjaci u svakom trenutku mogu da ih prepoznaju, i u njima uživaju.

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #37 poslato: 13. Mart 2011. u 18:35 »
Zbog konstantnog komentarisanja u prognozama, napisacu to ovde, pa ko procita, procita.

Ja stvarno mislim da je suvisno komentarisati sta je normalno, a sta ne za koji deo godine. Vise mi je muka od raznih teorija. Te nije bilo ovako nikad, te nenormalno hladna zima, te nenormalna toplota sad. Kako da ne!
Ja se stvarno nadam da ovde ne postoji ni jedna usijana glava, koja misli da je od ovog trenutka gotovo sa zimom (kao i tmurnim vremenom i mogucim hladnim jutrima) i da ulecemo u majice i sorceve. Upravo najduzi niz neprekidnih padavina su zabelezeni u aprilu i maju - oko 9 dana (za Beograd). Zima jeste gotova, u onom svom pravom obliku, ali itekako mozemo da osetimo njene trzaje sve do polovine aprila.

Da naglasim, ja ovo ne govorim zbog toga sto ja volim neku mrakacu i neke mrazeve, vec zato sto sam realan i gledam u podatke. A oni koji tvrde suprotno ili nemaju dovoljno godina zivota ili im je pamcenje jakoo slabo.
Ima ona pametna recenica jednog meteorologa koji se nije bas proslavio: ''Uzivajmo u vremenu, jer je to jedino koje imamo (postoji) ''.

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #38 poslato: 04. Oktobar 2014. u 12:52 »
Ja sam zimoljubac zato sto obozavam sneg i hladno vreme :)

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Letoljupci VS Zimoljupci
« Odgovor #39 poslato: 16. Januar 2017. u 20:18 »
Iako sam rodjen na najkraci dan u godini (21. decembar) i volim zimu sa puno snega, ipak sam letoljubac. Zato sto leti moze na bazen setas se u majici, ides napolje na sport itd. Jednostavno mi je prijatnije i lepse leti i smatram da moze mnogo vise stvari da se radi leti nego zimi.