Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jun 2011- III dekada  (Pročitano 102423 puta)

Van mreže Tihomir

  • **
  • Poruke: 804
  • Starost: 60
  • Lokacija: Trnovec Bartolovečki, Croatia
    • https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/aad18abb1a6c4cafb7acc82d7cb68eb5/fullscreen
Odg: Jun 2011- III dekada
« Odgovor #40 poslato: 22. Jun 2011. u 15:28 »
Pretezno vedro, vruće, 31,3°C
Najtopliji dan u ovoj godini,i prvi put ove godine temperatura  prešla 30 stupnjeva.
Od sutra popodne mogući pljuskovi kod mene.



Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Jun 2011- III dekada
« Odgovor #41 poslato: 22. Jun 2011. u 15:32 »
Temperatura 33C, vedro i duva sasvim slab vetar.  :sun
Na suncu bas przi ali ipak za suncanje super... 

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Jun 2011- III dekada
« Odgovor #42 poslato: 22. Jun 2011. u 15:33 »
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže sabac

  • **
  • Poruke: 1.365
  • Starost: 34
  • Lokacija: Sabac
  • 2024
Odg: Jun 2011- III dekada
« Odgovor #43 poslato: 22. Jun 2011. u 17:05 »
Zaokruzilo ga trenutna temperatura 35'C, pretera ga danas :)
Svak je rođen da po jednom umre,
čast i bruka žive dovijeka.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jun 2011- III dekada
« Odgovor #44 poslato: 22. Jun 2011. u 17:12 »
Temperatura stoji još od 15h na +32°C i još uvek ne mrda sa te vrednosti.

Ima povremeno umerenog istočnog vetra pa je podnošljivo napolju.

Veselo po centralnoj i zapadnoj Evropi usled fronta koji kod nas stiže u petak:

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Jun 2011- III dekada
« Odgovor #45 poslato: 22. Jun 2011. u 17:30 »
Sto se Beograda tice, moj "najjaci utisak" danas jeste fantasticna vidljivost. Sa Zvezdare "puca pogled" veoma daleko, Fruska Gora se vidi kao da je "tu negde, odmah iza BG-a"  ;) Danas je u BG Tmax oko 34.5 ali uz veoma nisku "tacku rose" (nesto ne volim ovaj termin za "dew point") sto uz prijatan vetric (i blago povisen vazd. prit.) omogucuje da se lakse podnese dosta visoka temperatura vazduha. U gradu je Tdew oko 9C a na Surcinu vec nekoliko sati (prema METAR reports) samo 6C (sto uz aktuelnu temperaturu i prit. daje rel. vlaz. vazduha oko 17%). Mislim da je podatak iz SYNOP-a (od 17h) da je vidljivost u BG-u 20km a na aerodromu 30km pogresan. Podatak od 14h (vidljivost 50km za BG-Vracar) je delovao bolje.
« Poslednja izmena: 22. Jun 2011. u 18:07 Profiamater »

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Jun 2011- III dekada
« Odgovor #46 poslato: 22. Jun 2011. u 17:39 »
Da i ja vidim da je vidljivost odlicna i da je bistro, e ovako ja zamisljam letnji dan po defaultu :)

Van mreže Boki

  • **
  • Poruke: 787
  • Lokacija: okolina Cuprije (selo Senje)
Odg: Jun 2011- III dekada
« Odgovor #47 poslato: 22. Jun 2011. u 18:29 »
Da vidljivost je odlicna, pa mi deluje da je Crni Vrh (kod Jagodine) u neposrednoj blizini moje kuce, nije bila skoro ovako lepa vidljivost. ;) Ovde danas najtopliji dan u godini, moj temometar je pokazao 34C. Poceo je da duva jugoistocni vetar pa je sada nekako podnosljivije...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jun 2011- III dekada
« Odgovor #48 poslato: 22. Jun 2011. u 19:20 »
Hladni front u centralnoj Evropi prelijepo izgleda na satelitskom snimku:





padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže TRSTENIK

  • ***
  • Poruke: 2.959
  • Lokacija: TRSTENIK, centralna Srbija
    • TRSTENIČKI BAROMETAR
Odg: Jun 2011- III dekada
« Odgovor #49 poslato: 22. Jun 2011. u 19:56 »
Vedro;
Temperatura: 28.8°C;
Vlažnost: 49%; Pritisak: 993.0 ( 1016.9 ) mb (hPa);
Vetar: tiho, - m/s;  

Tmin: 12.3°C;  Tmax: 32.3°C;

Van mreže COJA

  • **
  • Poruke: 1.603
  • Starost: 36
  • Lokacija: Osijek/Gradište
Odg: Jun 2011- III dekada
« Odgovor #50 poslato: 22. Jun 2011. u 22:24 »
Zanimljivo da se iz Osijeka vidi cirusna linija koji je dio velikog cb-a u Austriji, cca 300 km








Rosenheim, južna Njemačka, nevrijeme: :o
http://www.youtube.com/watch?v=yYI0_dlUs8g
« Poslednja izmena: 22. Jun 2011. u 22:35 COJA »

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Jun 2011- III dekada
« Odgovor #51 poslato: 22. Jun 2011. u 22:44 »
Brzo se krece ovaj front...





Evo sta je danas doneo front, najvise oluja je bilo u Nemackoj... Zuto - olujan vetar preko 25m/s, plavo - obilne padavine, zeleno - grad precnik veci od 2cm.



Vedro i toplo, temperatura 23C, max danas 34C...

« Poslednja izmena: 22. Jun 2011. u 23:06 laky »


Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Jun 2011- III dekada
« Odgovor #52 poslato: 22. Jun 2011. u 22:58 »
Eh da nema tih Alpa..., ne bi bilo ni Đenovskih ciklona.. ;)

Kod mene danas, kao i kod većine, sunčan i vruć dan, ali bez sparine, pa se nekako i preživelo.

Van mreže Boki

  • **
  • Poruke: 787
  • Lokacija: okolina Cuprije (selo Senje)
Odg: Jun 2011- III dekada
« Odgovor #53 poslato: 22. Jun 2011. u 23:07 »
I estofex je lepo predvideo danasnje nevreme u Nemackoj, pa su to podrucije stavili u level 2



Kod mene vedro i toplo vece zbog jugoistocnog vetrica koji ne dozvoljava dalji pad temperature..trenutno je 22C

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Jun 2011- III dekada
« Odgovor #54 poslato: 23. Jun 2011. u 02:48 »
Vedro 13 C

Van mreže Tihomir

  • **
  • Poruke: 804
  • Starost: 60
  • Lokacija: Trnovec Bartolovečki, Croatia
    • https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/aad18abb1a6c4cafb7acc82d7cb68eb5/fullscreen
Odg: Jun 2011- III dekada
« Odgovor #55 poslato: 23. Jun 2011. u 07:08 »
Dobro jutro   :kafa:
Djelomično oblacno i već sada vrlo toplo 21,6°C
Puše slab vjetar iz pravca "NE" 1,7 m/s
Slika od malo prije


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Jun 2011- III dekada
« Odgovor #56 poslato: 23. Jun 2011. u 09:51 »
Sto se Beograda tice, moj "najjaci utisak" danas jeste fantasticna vidljivost. Sa Zvezdare "puca pogled" veoma daleko, Fruska Gora se vidi kao da je "tu negde, odmah iza BG-a"  ;) Danas je u BG Tmax oko 34.5 ali uz veoma nisku "tacku rose" (nesto ne volim ovaj termin za "dew point") sto uz prijatan vetric (i blago povisen vazd. prit.) omogucuje da se lakse podnese dosta visoka temperatura vazduha. U gradu je Tdew oko 9C a na Surcinu vec nekoliko sati (prema METAR reports) samo 6C (sto uz aktuelnu temperaturu i prit. daje rel. vlaz. vazduha oko 17%). Mislim da je podatak iz SYNOP-a (od 17h) da je vidljivost u BG-u 20km a na aerodromu 30km pogresan. Podatak od 14h (vidljivost 50km za BG-Vracar) je delovao bolje.

Skroz je tako kako kažeš. Ali, moram da dodam nešto na tvoj komentar o podacima o vidljivosti.
Vidljivost se određuje vizuelno na skoro svim našim stanicama. čak i na Surčinu gde, čini mi se, postoje vizibilimetri, velike vrednosti vidljivosti su ostavljene na milost i nemilost slobodnoj proceni osmatrača. Sa Vračara (sa krova meteo stanice) se može videti samo Avala (12.5 km vazdušne linije), te osmatrači procenjuju vidljivost prema 'boji Avale', osećaju stečenom pažljivim zapažanjima osmatrača koji su imali prilike da vide i bolje vrednosti vidljivosti, ali van meteo stanice. Surčin je, opet, dole, u ravnici, i veoma je teško da se išta vidi. Ali, čak i ako se nešto vidi, pretpostavljam da neke osmatrače na aerodromima baš i nije briga, jer je vidljivost dobra za avio saobraćaj, što je njima od osnovne važnosti.

Moje lično zapažanje se slaže sa svim vašim zapažanjima. Iz gudura Košutnjaka može se sa lakoćom videti i Fruška gora, ali i Valjevske planine i Cer, i to prilično jasno. Vidljivost je zaista preko 100 km, ali kako je definicijom horizontalne vidljivosti ograničava uočavanje objekata koji su na maksimalno jedan ugaoni stepen trazlike u visini, tehnički nema mnogo smisla govoriti o horizontalnoj vidljivosti većoj od 111 km (dužina jednog stepena geografske širine). Da tih ograničenja nema, ne bih se ustručavao da pominjem vidljivost i do 150 km.

Repriza jučerašnjeg jutra je malo obogaćena intenzivnim zvucima žegavaca i ostalih opnokrilaca koji zuje trljajući svoja krilca o telo da se rashlade. Jutros prolete i jedan ciruščić. Ne bih ga ni video, ali ptprinčić me je pitao koji je to oblak, držeći Neđinu Meteorologiju u rukama, otvorenu na stranici sa oslikanim rodovima oblaka.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Jun 2011- III dekada
« Odgovor #57 poslato: 23. Jun 2011. u 10:33 »
Temperatura vec 29C, bice toplo danas...  :sun

Van mreže TRSTENIK

  • ***
  • Poruke: 2.959
  • Lokacija: TRSTENIK, centralna Srbija
    • TRSTENIČKI BAROMETAR
Odg: Jun 2011- III dekada
« Odgovor #58 poslato: 23. Jun 2011. u 10:58 »
Vedro;
Temperatura: 27.9°C;
Vlažnost: 54%; Pritisak: 993.0 ( 1016.9 ) mb (hPa);
Vetar: E, 1 m/s;

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Jun 2011- III dekada
« Odgovor #59 poslato: 23. Jun 2011. u 12:59 »
Beograd T=32 C Suncano i vedro...