Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jun 2012 - III dekada  (Pročitano 74286 puta)

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Jun 2012 - III dekada
« Odgovor #60 poslato: 22. Jun 2012. u 11:24 »
Noćas je na severu BP bilo olujice. Kažu moji bilo gadno, grmljavine ko u priči, kiše a nije izostao ni sitan grad. U isto vreme na krajnjem jugu BP nakojoj se nalazi AMS BP, ni kap kiše.. :o

Danas miriši kao da bi nešto moglo da se dovuče i do NS-a..  :popcorn:

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Jun 2012 - III dekada
« Odgovor #61 poslato: 22. Jun 2012. u 11:29 »
Ostade oblačno, kiša tek malo poprskala. Više sreće u ponedeljak veče ...


Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Jun 2012 - III dekada
« Odgovor #62 poslato: 22. Jun 2012. u 11:30 »
Sada prema zapadu i severozapadu potpuno vedro, uskoro ce sunce da ugreje, vetar skoro prestao da duva.

Ostade oblačno, kiša tek malo poprskala.

Kod mene ni toliko... :D

Van mreže Lazo

  • **
  • Poruke: 737
  • Lokacija: Sombor
Odg: Jun 2012 - III dekada
« Odgovor #63 poslato: 22. Jun 2012. u 11:35 »
Nocas nesto posle 2 je bilo grmljavine i koja kap kise. Jutros oko 9 pocelo je da grmi pa sve do pola 11. Palo je jako malo kise, a nije ni grmljavina bila jaka samo je bila cesta. Sada je vec vedro, ima vetra koji bas fino ladi. U odnosu na juce ovo je banja.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Jun 2012 - III dekada
« Odgovor #64 poslato: 22. Jun 2012. u 12:20 »
Ovde haos.Jaka grmljavina već neko vreme sa pljuskom.Interesantno da vetra skoro i da nema!Strelci oko mene dobijali komande da ispale sve rakete što imaju!

Van mreže Boki

  • **
  • Poruke: 787
  • Lokacija: okolina Cuprije (selo Senje)
Odg: Jun 2012 - III dekada
« Odgovor #65 poslato: 22. Jun 2012. u 12:28 »
Blago tebi Ljubisa.... :selam:  ;) Ovde isto kao juce, vrucina nesnosna, nema ni daska vetra.... :hitna:

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Jun 2012 - III dekada
« Odgovor #66 poslato: 22. Jun 2012. u 12:34 »
Jel samo meni ne radi sajt RHMZ-a ili ima jos nekog kome nece da otvori ?

KOd mene je vec skoro oblacno sunce se jedva probija kroz bele oblake,sparno je, napolju je pravi pakao!

sinoc  je rhmz izdao narandzast alarm za nepogode na zapadu,jugozapadu i backoj i sremu,za ostale predele nije bio aktiviran alarm. . . novi meteo alarm ne mogu da vidim jer nece da mi otvori satj rhmz-a

secam se da je prosle godine na SM-forumu imao i meteo alarm koji je u mnogo slucajeva bio precizniji od rhmz-ovog i azurirao se po potrebi,odlicno je pogadjala ekima SM-a :)

ne znam sta se sa njim dogodilo,bio je od velike pomoci ?


Van mreže Raja

  • **
  • Poruke: 1.194
  • Starost: 29
  • Lokacija: Pančevo
    • Pancevo
Odg: Jun 2012 - III dekada
« Odgovor #67 poslato: 22. Jun 2012. u 12:39 »
Suncano i veoma toplo i dalje u Pancevu..
Bilo je slabe oblacnosti pre nekih sat vremena,ali sad opet sunce greje ko ludo..
Trenutno je 33.8°C

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jun 2012 - III dekada
« Odgovor #68 poslato: 22. Jun 2012. u 12:47 »
Već se nazire par Cb-ova na jugozapadu,a kumulusi su se pojavili i na severozapadu.

Užasno sparno i teško vreme..
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže sabac

  • **
  • Poruke: 1.365
  • Starost: 34
  • Lokacija: Sabac
  • 2024
Odg: Jun 2012 - III dekada
« Odgovor #69 poslato: 22. Jun 2012. u 12:57 »
Vreme je skroz bzvz, imam osecaj da nece biti kise danas, vetar ce da zezne stvar mozda, a zahladjenje bez kise je nikakvo, jer je sparina uzasna ... Trenutna temperatura 31.0'C, to je to sto se tice max za danas, sad samo da navijam za kisu ...
Svak je rođen da po jednom umre,
čast i bruka žive dovijeka.

Van mreže Kiraj

  • *
  • Poruke: 356
  • Lokacija: Basaid ,Banat
Odg: Jun 2012 - III dekada
« Odgovor #70 poslato: 22. Jun 2012. u 13:01 »
Jedan dobar pljusak prošao preko sela oko 11 i 30 ,palo 8 litara uz jaku grmljevnu.Kako je u ataru ne znam ,

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jun 2012 - III dekada
« Odgovor #71 poslato: 22. Jun 2012. u 13:01 »
secam se da je prosle godine na SM-forumu imao i meteo alarm koji je u mnogo slucajeva bio precizniji od rhmz-ovog i azurirao se po potrebi,odlicno je pogadjala ekima SM-a :)

ne znam sta se sa njim dogodilo,bio je od velike pomoci ?

Iskreno da ti kažem, nedostatak slobodnog vremena, ali i motivacije nas nekoliko što smo održavali taj meteo alarm. Druga je stvar sa RHMZ-om, jer su to ljudi koji su plaćeni za taj posao, da daju prognoze i da upozore ljude na vrijeme. Ovo što mi radimo i prognoziramo je samo naša dobra volja i svako će izdvojiti onoliko slobodnog vremena koliko je u mogućnosti. Bili smo se dogovorili da ove godine radimo samo dnevna upozorenja (nešto kao ESTOFEX-ova), ali nije ni to zaživjelo. Svemu tome je možda doprinio i nedostatak nestabilnosti ove godine.

Sunčano i sparno u Beogradu, ali nižda temperatura nego prethodnih dana. 31.2°C na Karaburmi.
Opadaju polako šanse za nestabilnosti danas...


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm


Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Jun 2012 - III dekada
« Odgovor #72 poslato: 22. Jun 2012. u 13:17 »
Kao što je Milosh spomenuo u BGu je veoma sparno i danas je "teži" dan  :ufff: iako je temp. niža nego juče (trenutno je 31.5C, uz rel.vl. 46% a na AMS Košutnjak 52%).
U 13h u Vel. Gradištu i Nišu je izmereno 34C a u Kikindi 23C.

Van mreže skopski

  • **
  • Poruke: 631
  • Starost: 30
  • Lokacija: Skopje
Odg: Jun 2012 - III dekada
« Odgovor #73 poslato: 22. Jun 2012. u 13:27 »
Ovde danas pakao, temp. več 34.7C a u naredni 2-3 sata sigurno i 2-3C više. Nebo je mutno plavo, iako vlažnost je oko 30%. Ima slabog razvoja prema jugozapadu.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Jun 2012 - III dekada
« Odgovor #74 poslato: 22. Jun 2012. u 13:29 »
Razvijaju se oblaci u okolini Ivanjice velikom brzinom,steta sto nema radarske slike. . . Sunce se vise ni malo ne probija,ima dosta tamnijih oblaka,a i dosta onih belih sto idu prilicno u visinu :)

grmljavinu nisam cuo. . .

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.156
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Jun 2012 - III dekada
« Odgovor #75 poslato: 22. Jun 2012. u 13:29 »
Iskreno da ti kažem, nedostatak slobodnog vremena, ali i motivacije nas nekoliko što smo održavali taj meteo alarm. Druga je stvar sa RHMZ-om, jer su to ljudi koji su plaćeni za taj posao, da daju prognoze i da upozore ljude na vrijeme. Ovo što mi radimo i prognoziramo je samo naša dobra volja i svako će izdvojiti onoliko slobodnog vremena koliko je u mogućnosti. Bili smo se dogovorili da ove godine radimo samo dnevna upozorenja (nešto kao ESTOFEX-ova), ali nije ni to zaživjelo. Svemu tome je možda doprinio i nedostatak nestabilnosti ove godine.

Sunčano i sparno u Beogradu, ali nižda temperatura nego prethodnih dana. 31.2°C na Karaburmi.
Opadaju polako šanse za nestabilnosti danas...
Činjenica je da je ove godine manjak nestabilnosti, ali manjak nestabilnosti vuče svoje korenje još od juna prošle godine. Ove godine je april zanimljiviji od maja i juna. Sve sam opisao u temi Manjak popodnevnih nestabilnosti (jun 2011. - jun 2012.). http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=2795.0

Van mreže sabac

  • **
  • Poruke: 1.365
  • Starost: 34
  • Lokacija: Sabac
  • 2024
Odg: Jun 2012 - III dekada
« Odgovor #76 poslato: 22. Jun 2012. u 13:34 »
Mislio sam da temperatura vise nece rasti, ali trenutna je 31.8'C ... proradio radar, ali nije za neku utehu, jos nikakvog razvoja u blizini nema ...
Svak je rođen da po jednom umre,
čast i bruka žive dovijeka.

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.156
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Jun 2012 - III dekada
« Odgovor #77 poslato: 22. Jun 2012. u 13:36 »
U Valjevu sparno :ufff:. T 26C. I kod mene se beli nebo, kao da se formirala neka bela opna. Evo, proradio je Rhmz. :)

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Jun 2012 - III dekada
« Odgovor #78 poslato: 22. Jun 2012. u 13:43 »
 ^^
izdao i upozorenje:

ПЕТАК, 22.06.2012. у 05:15
У северним, западним и југозападним крајевима локална појава пљускова и грмљавина где су понегде могуће и краткотрајне непогоде са градом.


 Одсек за рану најаву и упозорења
У Банату и на југозападу Србије у наредна два сата локални пљускови и грмљавине.

Најава је за период од:  13:22 22.06.2012  до: 15:22 22.06.2012

Van mreže astrogodra

  • **
  • Poruke: 580
  • Lokacija: Kragujevac-Loznica
Odg: Jun 2012 - III dekada
« Odgovor #79 poslato: 22. Jun 2012. u 13:55 »
U Kragujevcu se odjednom naoblacilo,sada grmi i pocinje kisa :super:

UPDATE: par kapi i to je to...jače kisne zavese su istočno od KG
« Poslednja izmena: 22. Jun 2012. u 14:06 astrogodra »
Astronomsko društvo Aristarh - Kragujevac

http://aristarh.rs/