Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Zdravlje (sve oko zdravlja u ovoj temi)  (Pročitano 4522 puta)

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Zdravlje (sve oko zdravlja u ovoj temi)
« poslato: 08. Jul 2012. u 15:43 »
Pre neki dan po drugi put naglo mi se slosilo u krevetu.Vid mi se izmaglio,kasnije je pocelo kratkotrajno trnjenje jezika i vrhova prstiju na levoj ruci.Nisam mogao da izgovorim lepo neke reci,kao da sa prolupao..posle toga usledila je jeziva glavobolja izuzetne snage u trajanju od 5 sati.Da li ste i vi imali takvo iskustvo? Mislim da je migrena sa aurom.
« Poslednja izmena: 12. Avgust 2012. u 10:32 Stefano »

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.574
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Odg: Migrena
« Odgovor #1 poslato: 08. Jul 2012. u 16:01 »
Ništa slično!
Druže, pravac kod doktora ... to trnjenje jezika i vrhova prstiju kao i glavobolja u trajanju od pet sati mi se nikako ne sviđaju! :sos:

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Odg: Migrena
« Odgovor #2 poslato: 08. Jul 2012. u 17:28 »
Migrenu sa aurom čine aura i
migrenozna glavobolja. Pod aurom
(predznak glavobolje) se
podrazumevaju simptomi koji se
javljaju neposredno pre napada i na
osnovu kojih pacijenti mogu predvideti skori nastanak
glavobolje. Sama migrenozna glavobolja je jaka, pulzirajuća, trajanja od 4 do 72 sata, praćena mučninom, povraćanjem, fotofobijom (strah od svetla) i fonofobijom (strah od zvuka), a ima tendenciju pojačavanja pri fizičkim
aktivnostima. Aura se javlja u 20-30% slučajeva i najčešće traje između 5 i 20 minuta. Deli se na vizuelnu, senzitivnu i motornu.Ponekad se može javiti samo aura, bez glavobolje. Vizuelna aura je najčešća, a podrazumeva prolazne poremećaje
vida: svetlucanje pred očima, nejasan, zamagljen
ili iskrivljen vid, “tunelski”
vid, ispade u vidnom
polju… Senzitivna aura se ispoljava u vidu trnjenja, bockanja i
„mravinjanja“, koje obično počinje u šaci, pa se “penje” uz ruku i
prelazi na lice, jezik i usne sa iste strane. Mogu se javiti i utrnulost
ekstremiteta, slušne i mirisne
halucinacije, vrtoglavica, preosetljivost
na dodir, smetnje s govorom… Motorna aura je najređa, a čine je prolazna slabost ili oduzetost jedne
polovine tela (hemipareza ili hemiplegija).
Ici cu kod neurologa