Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1343887 puta)

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #20 poslato: 05. Decembar 2012. u 18:21 »
ranije sam imao vise poverenja u EC ali to je davno proslo vreme.  :D

Pluskvaperfekat xD  ;D Isto   ;)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #21 poslato: 05. Decembar 2012. u 19:33 »
Pluskvaperfekat xD  ;D Isto   ;)
Nije ni tebi Srbine svejedno koji ce model biti tacniji i dali ce biti 50 ili 60cm snega.  :rofl: :D

Naravno da bi voleo da padne sto veci sneg ali kako je neko pre neki dan izjavi da posle onog februarskog snega  nista vise nije isto, sve je samo bleda kopija onoga sto smo doziveli pre tacno 10 meseci.
U meteoroloskom smislu i sutra da umrem necu propustiti nista bitnije sto vec nisam doziveo...  ;D
 :bang:

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.690
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Meteo chat
« Odgovor #22 poslato: 06. Decembar 2012. u 15:24 »
Da kažem samo da meni iskreno uopšte neće biti žao ako padne vrlo malo snega i formira se mali pokrivač,modeli kad nanjuše južinu za 10tak dana u većini slučaja to se i ostvari,tako da je i bolje da padne manje jer se sneg ionako neće puno održati.

Van mreže Rale

  • *
  • Poruke: 79
  • Lokacija: Pecao kao mali u Sljivaku
Odg: Meteo chat
« Odgovor #23 poslato: 30. Januar 2013. u 17:01 »
Meni ovo vec postaje smesno...Pa nema ni najmanje naznake za ono sto je napisano na poslednjoj stranici..

I dalje radi atlantik,malo zahladjenje kisa.... Meni je vec neprijatno  :oboze:   Moram da primetim da je sve sto je napisao teski off  .... Kako to niko ne komentarise. Najinteresantnije je komentarisanje satelitskih snimaka danas za sedam dana unapred, kao osnova prognoze ...Sto rade svi...

Dakle sta znaci "moglo bi da dodje do povratka zime" ... Pa naravno da bi moglo ...kakva je to konstatacija..Februar je pobogu pa naravno da ce biti jos snega i hladnih dana . Godinama i u martu temperatura ide ispod 0....

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #24 poslato: 30. Januar 2013. u 17:07 »

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #25 poslato: 30. Januar 2013. u 17:15 »
Meni ovo vec postaje smesno...Pa nema ni najmanje naznake za ono sto je napisano na poslednjoj stranici..

I dalje radi atlantik,malo zahladjenje kisa.... Meni je vec neprijatno  :oboze:   Moram da primetim da je sve sto je napisao teski off  .... Kako to niko ne komentarise. Najinteresantnije je komentarisanje satelitskih snimaka danas za sedam dana unapred, kao osnova prognoze ...Sto rade svi...

Dakle sta znaci "moglo bi da dodje do povratka zime" ... Pa naravno da bi moglo ...kakva je to konstatacija..Februar je pobogu pa naravno da ce biti jos snega i hladnih dana . Godinama i u martu temperatura ide ispod 0....
Odlican post da se ozivi tema!

Tebi ako je neprijatno zbog "lose" prognoze na forumu ti onda napisi svoju prognozu za mesec dana u napred pa nam objasni kako se to radi i osvetlaj nam obraz pred svetom.
Po tebi "nema naznake za ono sto je napisano", onda verovatno ne gledas u iste modele kao mi vec u neku alternativu tipa pasulja ili kugle???
I zasto se cudis konstataciji "da bi zima mogla da se vrati u februaru", naravno da moze da se desi da zime uopste ne bude u februaru, ne bi to bilo prvi put...

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.287
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #26 poslato: 30. Januar 2013. u 17:17 »
Stvarno @ Rale sta je sa tobom, sve je bilo u okviru teme i kako se menjaju izlazi tako se i komentarise..

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #27 poslato: 30. Januar 2013. u 17:23 »
Meni samo nisu jasne prognoze do 7 dana preko satelitskih snimaka..

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #28 poslato: 30. Januar 2013. u 17:25 »
Ma ja se uopste neopterecujem sa takvim clanovima vise, tu su samo da teraju inat drugim (iskusnijim) clanovima i to sve rade namerno i smisljeno, cista provokacija.
A tek o nebulozama koje clan Rale pise ovde od kako se registrovao na forum, nemam kometara uopste.
Takve gluposti mogu samo biti u rangu sa nekim detetom koje ima 3-4. godine, mada bi ono mozda bilo pametnije.
Stvarno je sramota da neko ko ima 17. godina (ako uopste ima) izjavljuje tako nesto i spusta se na jedan takav nivo.

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #29 poslato: 30. Januar 2013. u 17:29 »
^^
Koliko ja vidim piše 17 poruka,ne godina. :D

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.287
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #30 poslato: 30. Januar 2013. u 17:35 »
Da @ sale, nije 17 godina nego poruka.  :D

Ali meni bode oci lokacija: "Pecao kao mali u Sljivaku", to je krajnje neozbiljno naovom forumu i trebalo bi da se promeni..

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #31 poslato: 30. Januar 2013. u 17:35 »
Da, 17 poruka, presao sam se. :D
Nema veze, uglavnom ne verujem da je to neko dete, mada ko ce ga znati.
A tek lokacija upisana u profilu, mislim nemam reci.


Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #32 poslato: 30. Januar 2013. u 23:40 »
Čim vidim da napiše neku glupost u prognozama ja se nasmejem.
Stil pisanja mu je takav da je sve nepovezano,ne može se zaključiti o čemu govori jer sastavlja takve rečenice,sa ciljem, da bi neko pomislio da je pametan,verovatno.

Van mreže Slavke

  • *
  • Poruke: 58
  • Starost: 36
  • Lokacija: Nebitno
Odg: Meteo chat
« Odgovor #33 poslato: 31. Januar 2013. u 00:06 »
Ako je i mlad...niko se nije naučen rodio. Tačno je to većinom što ste pisali, ali pogledajte svoje početke (važi za većinu)...isto ćete imati materijala za smejanje.  :vidiga: Ja nisam bio ovde u svojim prvim danima bavljenja meteorologijom, pa možda nemam u pismenoj formi svoje gluposti  ??? ali ih sigurno pamtim.

Stvarno je sramota da neko ko ima 17. godina (ako uopste ima) izjavljuje tako nesto i spusta se na jedan takav nivo.

Ako je to sramota, onda je sramota i preći se (zameniti broj postova sa godinama).  :redface:
Ne bih da zalazim, jer ne znam ni koliko Rale ima godina (niti me zanima)...ali mi se ne dopada to neko javno prozivanje nekoga, pa otud i moja reakcija.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.287
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #34 poslato: 31. Januar 2013. u 00:12 »
@ Slavke

On kaze da ima 67 godina!

A sta mislis  lokaciji nejgovoj: "Pecao kao mali u Sljivaku"? :-X

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.316
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #35 poslato: 31. Januar 2013. u 00:17 »
Član "Rale" je u jednoj poruci spomenuo da se seća Kamenka Katića kada je počinjao svoj rad na TVu (verovatno to mnogi nisu primetili). To je jedina poruka člana "Rale" na koju sam dao svoj komentar jer je Kamenko bio legendarna osoba i čak sam i ubacio citat iz Rambove pesme "Kamenko je rekao biće kišni dan, svratili smo kod strika i pozajmili kišobran". Mislim da je taj moj komentar kasnije opravdano izbrisan ili premešten jer je bio offtopic, ali kao jedan od malo starijih članova mogu da kažem da g-din Rale sigurno nije neki klinac -ako se seća Kamenkovih početaka onda verovatno ima 65-70 godina.
Ovim ni na koji način ne "branim" komentare koje Rale piše niti ga "napadam" (priznajem da su mi neki njegov komentari nejasni, možda nisam dovoljno pametan da to shvatim  :neznam:) -ovo je forum za iznošenje ličnih mišljenja i svakako da različite osobe na različit način "vide" neke sinoptičke situacije (doduše ja nemam sposobnost da vidim "činjenicu da toplotni front sve žesće pritiska Balkan..." i da je realno  :!: "da sredinom marta bude +30C" -doduše jeste realno ako se misli na neke lokacije daleko od Srbije  ;)), jednostavno želim da pojasnim da se sigurno ne radi o nekom klincu koji je došao na forum da "troluje".
Pozdrav svim ljubiteljima meteorologije, svih uzrasta!  :cheers:
« Poslednja izmena: 31. Januar 2013. u 00:35 Profiamater »

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #36 poslato: 31. Januar 2013. u 00:42 »
 ^^
I ja sam sa svojih deset godina druze Profiamater bio cuo za Kamenka Katica, pricali su mi moji o njemu, tako da to nista ne mora da znaci. ;)

Svako ima svoje misljenje, ali ja i dalje stojim iza toga i ubedjen sam da se radi o osobi koja sve to namerno i smisljeno radi, takodje sam poceo da sumnjam da ovde jedna osoba stoji iza dva-tri profila.

Niko ovde nije bio sjajan na pocetku, ja to priznajem i nemam razloga uopste da se stidim, a ni ostali.
Najvise bi trebalo da se stidi onaj koji je ovde javno izjavio da je radnik zavoda  i da je iskusan u meteorologiji, a sve je to ocigledna farsa i laz, jer dotican clan ovde nista drugo ne radi osim sto izigrava drvenog advokata.



Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #37 poslato: 31. Januar 2013. u 00:42 »
Za svaku mogucu osudu je vredjanje i omalovazavanje osobe koja nikoga na ovom forumu nicim nije uvredila niti omalovazila. . . Nekoga mozda treba i da bude sramota. . .

Za one kojima nije jasno i kojima je bitna nejgova lokacija evo :

Rale je rekao da ima 67 godina , covek je Ivanjicanin ,a njegova lokacija "Kao mali pecao u sljivaku" se odnosi na mesto u Ivanjici pored same Moravice,inace u tom "Sljivaku" koji je danas naseljen se i nalazi kuca mojih bebe i dede,i to mesto ste mogli dosta puta da vidite na slikama,ali nikada nisam silazio pored same Moravice

To sto neko nije od svoga rodjenja imao mogucnosti da koristi internet,ne znaci da mladja generacija terba da nekoga proziva ako se najbolje ne snalazi u tumacenju karata,ali primetio sam da se dobro snalazi  u tumacenju sinoptickih situacija. ..  I ako cemo iskreno on je prvi rekao da nikakvo veliko zahladjenje(koje su  mnogi najavljivali pre 10tak dana) on ne vidi i predvidjao je samo kisu,I BIO JE UPRAVU!

Inace znam da su se svi uhvatili za njegov izlet +30 u martu,ali svako ima pravo da kaze ono sto misli,a na moderatorima je da ako se neko ne snalazi najbolje na forumu, da to nekoga uputi u pravu temu,ako je promasio. . .

On se na ovaj forum prijavio pre  vise od pola godine,ali nije aktivan,takoreci je pocetnik na ovom forumu,i ne mogu da shvatim takve komentare osoba kojima on moze da bude deda takoreci, uvrede na njegov racun,pogotovu sto se vecina tih osoba u pocetku izletala daleko vise od njega i lupala raznorazne gluposti,mnogi su i iskljucivani sa foruma na nekoliko dana,a neki lupaju i dan danas!  Ne znam gde je nestala tolerancija,i cemu ovakvo napadanje,kada covek nikoga nije uvredio,sve se moze objasniti i resiti mirnijim tonom. . .

EDIT: Posto vidim da neki ovde sumnjaju,ja garantujem da Rale nema profile-kloneove,2,3 profila ,niti namerno bilo sta radi,vrsi opstrukciju,niti bilo sta slicno. . . On se covek bavi takvim poslom da mu je  meteorologija sastavni deo zivota

I ja se secam onoga clana koji je pricao da radi u RHMZ-u on naravno nema nikakve veze sa Ralom, i nemojte mesati babe i zabe. . .
« Poslednja izmena: 31. Januar 2013. u 00:58 Srbin »

Van mreže Slavke

  • *
  • Poruke: 58
  • Starost: 36
  • Lokacija: Nebitno
Odg: Meteo chat
« Odgovor #38 poslato: 31. Januar 2013. u 00:49 »
U principu mogu se samo složiti sa profi-amaterom, i sa Srbinom...drago mi je da neko deli isto mišljenje.
Dakle ni ja...niti napadam, niti branim nešto Raleta kao ličnost...ali generalno nije lepo prirediti čoveku tako nešto što su mu neki priredili ovde.  :-X

Još jednom, Srbine, bravo za post! Bacam ti RESPECT...  ;)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.287
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #39 poslato: 31. Januar 2013. u 01:03 »
Nije vredjao, ali govori cudne stvari forumasima... :( :neznam:

I meni je bilo zao, kad sam video da je napisao da ima 67 godina, i poslao sam medi i zecu privatnu poruku da mozda ne treba tako da mu govore, sto oni mogu i da potvrde, ja sam to prvi rekao, ali da se ponasa malo cudno to stoji, i lokacija je cudna, pa otkud mi da znamo za taj deo Ivanjice! :neznam: :cry:

Ali svaka mu cast sto se snalazi na forumu uopste, ja moju mamu ne mogu fb da naucim da kosristi nikako, a ona ima 55 godina i radi neke druge stvari na kompu super na poslu, ali forume i facebook nikako! :rofl: :rofl: :rofl: