Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1343953 puta)

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #60 poslato: 31. Januar 2013. u 13:28 »
По мени беспотребна расправа, ја сам рекао своје у прогнозама и то је то, нисам уопште знао да Рале има 67 година, јер му то уопште не стоји у профилу.

Биланс ове расправе је да је форум напустио Сале, редовни члан који је заиста давао квалитетне прогнозе, отишао је због прозивке да није можда модератор или админ чини ми се, иако је свака сугестија Салова била на месту и мислим да нико нема права тако да му се обраћа, посебно чланова који посете форум једном у месец дана.  ;)

Сале охлади мало главу и враћај се обавезно  :D

Van mreže Slavke

  • *
  • Poruke: 58
  • Starost: 36
  • Lokacija: Nebitno
Odg: Meteo chat
« Odgovor #61 poslato: 31. Januar 2013. u 14:22 »
 ^^
Da li sam ja taj koji poseti forum jednom u mesec dana? Dečko, da li ti malo gledaš statistiku?
Zašto mnogi od vas ovde donose zaključke bez osnova? Skoro svaki dan se logujem...u čemu je problem? Što se diže frka oko mene?

Ako ja krenem da pletem kao Rale, verujte, biće žestoko. Ovo sad ozbiljno kažem jer mi je puk'o film.
I kad drugi javno donose zaključke - recimo ja mislim da dotični koji je forum napustio navodno zbog mene, nema blage veze u prognozama. Čovek kao i Srbin ne zna šta hoće jednostavno. I treće, kada naučite gramatiku onda mi se obratite vas trojica...ne kaže se Salova ( :lmao:), nego Saletova...Moram i četvrto, čovek sebe naziva Srbinom, a ne zna srpsku gramatiku... :hitna:

Izvinjavam se za OFF, ali ne smem da dopustim da budem napadnut, a da se pritom neodbranim. Izvinjavam se poštenim članovima ovog foruma, koji su malo šireg shvatanja i pošteni najpre. Hvala vam...

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.287
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #62 poslato: 31. Januar 2013. u 14:26 »
Ljudi u Ivanjici, Cacku, Pozegi i tom kraju kazu Salova, a ne Saletova i mislim da je tamo tako ispravno, to je dijalekat..

Van mreže Slavke

  • *
  • Poruke: 58
  • Starost: 36
  • Lokacija: Nebitno
Odg: Meteo chat
« Odgovor #63 poslato: 31. Januar 2013. u 14:32 »
Pusti ti sad lokalne dijalekte...
Ej nebitno, neću više da se nerviram. Evo ja ću napustiti forum ako vam je tako lakše.

Pozdrav za meteo navijače i neznalice - kojima su samo određeni tipovi vremena (zima,sneg,oluje) meteorologija.
A srdačan pozdrav za one koji zaista jesu meteo ljubitelji...nažalost, većina ih je vidim otišla, ali možda se ponovo sretnemo na nekom novom mestu u neko novo vreme.  :( Meni mesto ovde nije, da me napadaju neki koji ne znaju da beknu neke stvari iz meteorologije.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #64 poslato: 31. Januar 2013. u 14:35 »
Ок, то би било то и од мене...

Одлучио сам да напустим форум, наравно шанси за повратак увек има, али..

Модератори требају да буду много строжији, јер је форум у последње време постао по мени права спрдачина.

А ти Славке, пошто си дипломирани метеоролог пошто већ радиш у том РХМЗ-у, ти пиши одсада и остављај квалитетне прогнозе.

Поздрав свим људима које сам зготивио откако сам члан, препознаће се и они.

ПОЗДРАВ.

Van mreže sanjin

  • *
  • Poruke: 244
  • Lokacija: Podgorica
Odg: Meteo chat
« Odgovor #65 poslato: 31. Januar 2013. u 14:40 »
Neka svi napuste forum.   :lmao:

"Sliškoviću, napušti livadu"...  ;D
Kukavice umiru mnogo puta prije svoje smrti.A hrabri kusaju smrt samo jednom.

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Meteo chat
« Odgovor #66 poslato: 31. Januar 2013. u 14:50 »
Molim Vas sve da se manete corava posla i da se vratimo onome zasto smo ovde, da pratimo vremenske prilike i neprilike. Nemojte da terate mak na konac i da svako isteruje neku svoju pravdu. Nemogu svi biti vrhunski poznavaoci meteorologije pa sad ako neko nekad nesto i napise sto ne ide ili neku glupost mislim da to nije nesto strasno. Moze to i na lep nacin da se ukaze i dobronamerna kritika posalje. Uvek polazim prvo od sebe ja sam puki amater koji ima skromno znanje iz ove oblasti ali volim meteorologiju i jako sam bio srecan kada sam nasao ovaj forum. Po mom nekom shvatanju a mozda gresim, ovaj forum i postoji da svi koji su ovde iznesu svoje misljenje i da pitaju nekoga ko bolje zna od njih ako ih nesto interesuje. Molim sve da pogledaju kako je forum izgledao tokom cele prosle zime i da se potrudimo svi da se tako ponasamo. Unapred Zahvalan.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.287
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #67 poslato: 31. Januar 2013. u 14:57 »
Neka svi napuste forum.   :lmao:

"Sliškoviću, napušti livadu"...  ;D

Ovo ti je moj Sanjine kao Veliki Brat, napusti forum Velikog Brata.. ;D

Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Meteo chat
« Odgovor #68 poslato: 31. Januar 2013. u 15:07 »
Ajte ajte, smirite se djeco  :deda:  :histerija:

Opusteno narode, pustite da pisu svi sto oce, na moderatorima je da to regulisu.
Eh kakvih je sve konfrontacija bilo na Cg forumu, Sanjin zna, od nauke, religije, svega i svacega, pa se sve lako sredi  ;D

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.287
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #69 poslato: 31. Januar 2013. u 15:13 »
Ajte ajte, smirite se djeco  :deda:  :histerija:

Opusteno narode, pustite da pisu svi sto oce, na moderatorima je da to regulisu.
Eh kakvih je sve konfrontacija bilo na Cg forumu, Sanjin zna, od nauke, religije, svega i svacega, pa se sve lako sredi  ;D

Meni obrisao Cirus poruku onu za jezik! ;D ;D I treba, ne bunim se, ali ja i dalje ne razumem Madja povremeno, sta cu?! :P ;D :D

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #70 poslato: 31. Januar 2013. u 15:23 »
Forum napuštaju članovi zbog likova koji ovde sve "znaju".
E pa izvolite Rale i Slavke,napištite vašu prognozu,da vidimo kakvi ste vi to poznavaoci meteorologije.Vi sve znate,drugi lupetaju gluposti.Kako da ne.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #71 poslato: 31. Januar 2013. u 15:31 »
Neki ovde od ozbiljne i dobronamerne sugestije,pokusavaju da naprave rat izmedju clanova(namernim podbadanjem i provociranjem,mnogih iskusnijih clanova koji znace ovom forumu) takodje pokusavaju da naprave sprdnju od odlicnog meteoroloskog foruma. . . Odavno se nismo svadjali,a red je da glavni voditelj bude zaposleni clan RHMZ-a veliki poznavalac i ekspert meteorologije Slavke (ako se uopste tako zove) S'obzirom da je sve ostalo slagao. . .

Napisao sam "Sala" a ne "Salova" i nikada nisam u zivotu cuo da neko kaze idem kod "Saleta" kod nas je barem uvek bilo odoh kod "Sala"

Izvinjavam se vrednim i odlicnim clanovima foruma ako sam ih necim uvredio, mislim da nisam, a znam da nisam imao nameru. . .

Pozivam Sala Pn i Meda da se vrate na forum jer nemaju ni najmanjeg razloga da odu,i svoju ljubav prema meteorologiji i svoj hobi i sebe stave u drugi plan zbog gluposti. . .
Ja to sigurno necu uraditi jer sam jednom to pokusao,i shvatio da nemam razloga to da radim,pogotovu kada sam video da mnogi clanovi foruma cene moj trud na forumu. . .To treba i vi da shvatite jer ste vredni clanovi foruma. . .

A to da li sam i koliki sam ja Srbin,ne bih da komentarisem jer je smesno. . .
« Poslednja izmena: 31. Januar 2013. u 15:53 Srbin »


Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Meteo chat
« Odgovor #72 poslato: 31. Januar 2013. u 15:32 »
Zanimljivo,baš se načitah uz kafu poslije posla,al dobro.Uvjek dodje do nekih prepirki na forumu kad vrijeme ne ide na ruku većini članova. Predlazem moderatorima,administratorima (neznam već kome) da uklone ovu temu dok se forum nije prepolovio po pitanju članova... 

Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Meteo chat
« Odgovor #73 poslato: 31. Januar 2013. u 15:42 »
Gramaticki je tacno kod Saleta  :) Kod Sala bi bilo kad bi se zvao Sal. Tako kaze gramatika srpskog jezika  ;)
Naravno u odredjenim krajevima drzave, da kazem, vaze sopstvena pravila, tako da je sasvim normalno da se u tvom kraju kaze "kod Sala".

Naravno da ce se clanovi vratiti na forum, naredjujem im  :zene:
Nema potrebe da vas uzurpiraju opaske bilo cije. Opet kazem, moderatori ce to srediti, a na obraz je svima da se ponasaju kao ljudi. Imali 15 ili 70 godina svejedno je.

Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Meteo chat
« Odgovor #74 poslato: 31. Januar 2013. u 15:43 »
E, Mareeram, pitaj mene sledeci put sto kaze Madjo, ili u off topicu, a ne u Aktuelnim, zato je izbrisan post  ;D

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #75 poslato: 31. Januar 2013. u 15:44 »
Mislim da su stvari malo preuveličane i da zbog toga nema razloga da pojedini članovi napuštaju forum!

Van mreže Deni

  • *
  • Poruke: 141
  • Lokacija: Skopje-Kozle
Odg: Meteo chat
« Odgovor #76 poslato: 31. Januar 2013. u 23:12 »
"Mala" razlika u sinoptichkoj situaciji, sadashnja i pre tachno 12 meseci  :o

31.01.2012


31.01.2013


Ne uliva bash mnogo nade   ::)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.574
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Meteo chat
« Odgovor #77 poslato: 01. Februar 2013. u 08:53 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=h8hwuzgbDak" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=h8hwuzgbDak</a>

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #78 poslato: 01. Februar 2013. u 16:12 »
^^ A posle tih 10 dana možemo sa sigurnošću da odbrojavamo i poslednje dane ove zime/jeseni ne znam ni ja kako da je nazovem,meni je sve ovo nekako ličilo na jesen,sa povremenim zahlađenjima.

Pa i nije bas tako bas sam pogledao na ogimetu decembar 2012 i januar 2013 nisu imali mnogo dana sa dvocifrenim temperaturama temperature su vise bile u granicama proseka , problem je sto od onog obilnog snega u decembru nismo imali ceo januar skoro sneg , generalno za ova dva meseca nisam zadovoljan ovom zimom za sada ako je februar i mart ne opravdaju! Sama 2012 je bila cudna , obilan sneg u februaru , vrucine od juna do oktobra i obilan sneg u decembru!  :-[

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.690
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Meteo chat
« Odgovor #79 poslato: 01. Februar 2013. u 16:48 »
 ^^ Pa jesen ne karakterišu samo dvocifrene temperature Darko,po meni ako je napolju 5,6 ili 7 stepeni nije baš zimska temperatura.Nadam se da ćete objaviti prosečne temperature kao i br dana sa snežnim pokrivačem u januaru.Zima nije najgora ali je svakako jedna od loših.
Napisao sam "Sala" a ne "Salova" i nikada nisam u zivotu cuo da neko kaze idem kod "Saleta" kod nas je barem uvek bilo odoh kod "Sala"
Pozivam Sala
  :lmao: :lmao: Baš sam se ismejao,ni kod nas se tako ne kaže, a da tako pričaš kod nas dušu bi ti vadili od zezanja  :D
Po pravilu, skraćena imena na -e iz našeg, slovenačkog i makedonskog jezika mogu se menjati bilo kao Mile—Mila—Milu, bilo kao Mile—Mileta—Miletu (s tim što je prva promena u skladu s gramatičkim pravilima, a druga normativno priznata samo zbog velike odomaćenosti).