Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Februar 2013. - III dekada  (Pročitano 85079 puta)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Februar 2013. - III dekada
« Odgovor #60 poslato: 21. Februar 2013. u 16:31 »
Umeren sneg posipa dobro u Novom Sadu na 0 stepeni. Formirao se pokrivač ponovo na travi, počeo da se prima i na beton.

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Februar 2013. - III dekada
« Odgovor #61 poslato: 21. Februar 2013. u 16:40 »
Na Novom Beogradu sneg je postepeno pojacavao poslednjih pola sata, umeren intenzitet trenutno. Sneg se hvata za krovove i kola, trava osencena.

Na "vrhu" Zvezdare ima oko 5cm snega (sneg je potpuno prekrio i put koji prolazi pored opservatorije tj. gornji deo Volgine ulice) uz veoma gustu maglu i temp. koja je pre 10min bila između -0.3C i 0.0C.

Zaista neverovatno zvuci 5 cm!  :) Profi, na kojoj je to otprilike nadmorskoj visini? Zaista cudo koliko 1 stepen moze biti znacajan...velika je razlika izmedju pozitivne i negativne nule.  :)

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Februar 2013. - III dekada
« Odgovor #62 poslato: 21. Februar 2013. u 16:47 »
 ^^
Deo kojim sam se šetao i na kojem sam izmerio 5cm snega je na visini od 220-245m a opservatorija na Zvezdari se nalazi na (zvanično) 248.6mnv.

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Februar 2013. - III dekada
« Odgovor #63 poslato: 21. Februar 2013. u 16:48 »
Uf kako pada kod moje škole,vidljivost 10m uz maglu i krpetine.

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Februar 2013. - III dekada
« Odgovor #64 poslato: 21. Februar 2013. u 16:52 »
 ^^
Ja sam nesto vise od 1000 metara udaljen od Zvezdare i kod mene se tek nakupio prvi centimetar, ali od uvek (godinama) sa prozora kada pogledam Zvezdaru cesto se beli a kod mene nema ni milimetar sneznog pokrivaca. Inace ja sam na 100m.n.v., a Zvezdara 240m.n.v. Mogu zamisliti kako je na Avali (511m.n.v.), tamo bi bilo interesantno postaviti jednu AMS.
Trenutno umeren sneg +0,4C, padavine 6,2mm.



Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Februar 2013. - III dekada
« Odgovor #65 poslato: 21. Februar 2013. u 16:58 »
Ogromna je razlika 100 metara kod granicnih padavina.. NBG je nisko, 150 metara nize cak i to je oko 1 stepena razlike obicno.. Samo neka pada  :D Zima je podbacila, ali ne moze uvjek biti super hladno i snjegovito jbg  ;)

U Kotoru samoubistvo od vremena.. vec 2 dana T izmedju 6 i 8 stepeni.. atipicna kisica pada bez prestanka, mozda 20 mm u 2 dana  :bang: A tek dolazi jugo  :histerija:

Snijeg jos uvjek pada odma sa sjevernih strana primorskih planina, jer jos nije izrazito jugo, tako da Cetinja trpa prilicno jako ali uz pozitivnih 0.4 stepena  :-\

Cetinje ima neprekidan pokrivac od 3. decembra.. izgleda da ce biti na ispitu sad jer se vrlo lako moze sruciti na stotine litara kise u njega narednih dana.. Vidjecemo.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Februar 2013. - III dekada
« Odgovor #66 poslato: 21. Februar 2013. u 17:04 »
Na "vrhu" Zvezdare ima oko 5cm snega
Pretpostavio sam da tamo ima više nego kod mene. U Mirijevu 3 cm snega, počeo je da se formira i po betonu, uz umeren intenzitet.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Februar 2013. - III dekada
« Odgovor #67 poslato: 21. Februar 2013. u 17:05 »
Konacno i ovde pocinju da se bele krovovi.. sneg sa slabog polako prelazi na umeren intenzitet ! Ajmo bre!  :pop:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Februar 2013. - III dekada
« Odgovor #68 poslato: 21. Februar 2013. u 17:05 »
U Vrscu +4C kisa,kisa,reklo bi se drugi svet u odnosu na BG,Novi Sad....:(

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.691
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Februar 2013. - III dekada
« Odgovor #69 poslato: 21. Februar 2013. u 17:06 »
Padaju najjkrpupnije pahulje ove zime  :zima1 sve se beli sem asfalta.

Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Februar 2013. - III dekada
« Odgovor #70 poslato: 21. Februar 2013. u 17:08 »
U Vrscu +4C kisa,kisa,reklo bi se drugi svet u odnosu na BG,Novi Sad....:(

Da.. bilo je za ocekivati da tamo bas nema nikakvih sansi.. vidi se da je toplije po visini na istoku :/

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Februar 2013. - III dekada
« Odgovor #71 poslato: 21. Februar 2013. u 17:10 »
Slab sneg pada nekih pola sata, vec pocinju krovove i travnate povrsine da se bele, ovo ce biti bolje nego sto sam mislio, samo neka bude dovoljno padavina.


Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Februar 2013. - III dekada
« Odgovor #72 poslato: 21. Februar 2013. u 17:13 »
Konacno i ovde pocinju da se bele krovovi.. sneg sa slabog polako prelazi na umeren intenzitet ! Ajmo bre!  :pop:
Ovde ništa ... sada slaba susnežica ... sve je sivo, mokro ... bez "pokrivača"!
Očigledno da je "granica" tu negde između Zike i mene! :-\

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Februar 2013. - III dekada
« Odgovor #73 poslato: 21. Februar 2013. u 17:19 »
Kod mene oblačno suvo dosadno vreme severoistočni vetar prilično pojačao temp. 8C.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2013. - III dekada
« Odgovor #74 poslato: 21. Februar 2013. u 17:21 »
Da, kao što su već mnogi napisali, u ovakvim situacijama su ogromne razlike između dijelova grada, jer samo pola stepena može da presudi da li se zadržava snijeg ili ne. U centru snijeg pada od jutros, a tek u prethodnih sat vremena se formirao sniježni pokrivač, za sada oko 2cm.
Povremeno su gradom prolazili automobili na kojima je bilo i po par cm snijega, i odmah sam znao o čemu se radi.
Trenutno na Vračaru +0.4°C.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 40
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Februar 2013. - III dekada
« Odgovor #75 poslato: 21. Februar 2013. u 17:23 »
Kod mene umeren sneg ali sto je vaznije temperatura se vratila na negativnu nulu. Sneg poceo da se hvata na povrsinama gde se danas otopio ako ovako nastavi ujutru moze biti i preko 20cm :pop:. Lep oprostaj od ove tople zime. Evo jos par slika, mozda sam dosadan ali retki su bili ovakvi dani ove zime.








Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Februar 2013. - III dekada
« Odgovor #76 poslato: 21. Februar 2013. u 17:24 »
Kod mene je padao jak sneg, krupnih pahulja do pre dvadesetak minuta. Uspela je jedino trava malo da zabeli. Sad pada rekao bih slab do umeren sneg. Kad smo vec kod visinske razlike u pojedinim delovima grada da se i ja malo ukljucim u tu temu. Radim na Karaburmi odmah ispod Zvezdarske sume. Gotovo uvek prilikom sneznih padavina za nekoliko centimetara je sneg veci na Karaburmi gde radim nego u Krnjaci gde zivim.

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Februar 2013. - III dekada
« Odgovor #77 poslato: 21. Februar 2013. u 17:26 »
Ljubostinja, ovakvih slika nikad nije puno. Ako mozes da mi kazes koji je ovo deo Valjeva, jer prema Radjevom selu?

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 40
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Februar 2013. - III dekada
« Odgovor #78 poslato: 21. Februar 2013. u 17:29 »
Ljubostinja, ovakvih slika nikad nije puno. Ako mozes da mi kazes koji je ovo deo Valjeva, jer prema Radjevom selu?
Ovo su ''Brdjani'' naselje odmah iznad grada, a Radjevo selo je blizu :D.

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Februar 2013. - III dekada
« Odgovor #79 poslato: 21. Februar 2013. u 17:50 »
Ogromna je razlika 100 metara kod granicnih padavina.. NBG je nisko, 150 metara nize cak i to je oko 1 stepena razlike obicno..

Upravo tako, cak i vise od 150 metara u odnosu na vrh Zvezdare, a preko 100 metara u odnosu na Kosutnjak, Vidikovac, Cerak,Banjicu... bude nekad i po 1-2C razlike izmedju NBG-a i npr. Kosutnjaka. Ali interesantno mi je da je temperatura na AMS Kosutnjak(203m), skoro po pravilu nesto niza od one na AMS Banjica-Trosarina (202m), pritom nije to neka bas velika razdaljina vazdusnom linijom. Mislim da tu ima uticaja stepen urbanizacije,Kosutnjak je Kosutnjak...nekada je cak 0.5-1C visa temperatura na AMS Trosarina.

Na NBG jos nema pokrivaca,mada je fino osencila trava ,sneg i dalje pada, na kolima se mozda i skrpio centimatar snega...

Edit: trenutno na Kosutnjaku -0.5C, dok AMS Banjica meri +0.1C, Vracar +0.4C. Dakle manja je trenutno razlika izmedju Vracara i Banjice, nego izmedju Banjice i Kosutnjaka koji su na istoj nadmorskoj visini...
« Poslednja izmena: 21. Februar 2013. u 18:49 Srks »