Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: RIBOLOV (Pecanje)  (Pročitano 39476 puta)

Van mreže Dasa

  • *
  • Poruke: 365
  • Lokacija: Novi Sad, Liman IV
RIBOLOV (Pecanje)
« Odgovor #20 poslato: 25. Decembar 2006. u 12:52 »
Citat: "COJA"
bodorka i kesega, šta je to ?

bodorka = jel to možda žutooka (slićno ko crvemperka samo što ima narančaste oci i rep )

Nasao si se u nebranom grozdju Coja :?:  :wink:
Bodorka, crvenperka, bucov, sljivar, sve je to jedna familija! Kao recimo Bandar i Smudj! elem da ne duljim.

Crvenperka=sama rec kaze, ima crvena peraja i vretenasta je za oci ne mogu da kazem da su zute!

Bodorka=takodje nema zute oci ali nema ni crvena peraja, vretenasta, brza i neraste vece od 300-350g.

Sljivar=ima oci boje sljive i tog oblika, pljosnata riba, takodje vretenasta, vilica gornja i donja nisu srazmerne, vec je donja vise izduzena! Takodje ne raste vece od 400g

Kesega?! Znas kako izgleda Deverika? Zamili "dete" od iste i eto ti, srebrna krljust, moze cak nekad biti i dobar mamac za stuku, raste tako kao melez/babuska tih velicina!
Nadam se da sam ti malo pojasnio :wink:  :lol:

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.574
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: RIBOLOV (Pecanje)
« Odgovor #21 poslato: 17. Mart 2011. u 20:45 »
 :D Sasvim slučajno naleteh na ovu temu i baš mi je drago da postoji! Šteta što nije češće ažurirana. Obožavam da idem u ribolov. Nije mi toliko bitan ulov koliko odmor kada odem na reku. Eto, nadam se da ću u buduće imati materijala za ovu temu, pa da to podelim sa vama.
Nadam se da na ovom forumu ima još ribolovaca!?  :?:

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: RIBOLOV (Pecanje)
« Odgovor #22 poslato: 18. Mart 2011. u 21:25 »
Ja nisam ni znao za ovu temu. Pecao sam 2 puta u zivotu. Nahvatao neke dve minijaturne stuke, jednog karasa i par belih riba(ako sam dobro zapamtio) i to je to. Nemam zivaca da sedim pored vode -)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.574
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: RIBOLOV (Pecanje)
« Odgovor #23 poslato: 20. Mart 2011. u 10:25 »
Nemam zivaca da sedim pored vode -)
Vidiš, baš voda opušta "nervni živci"! :D
Sada sam se setio da u kolekciji imam jedan nesvakidašnji ulov ... alien ...  ;D ... ovo je pre nekih 5-6 godina na Starom Begeju!

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.316
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: RIBOLOV (Pecanje)
« Odgovor #24 poslato: 25. April 2012. u 11:08 »
Evo jednog posebnog "ribolovca"  :D bez štapa, mreže ili nekog "dodatnog pribora", snimak ima tri sekvence i mislim da ih vredi pogledati...

http://www.youtube.com/embed/nA3LtXnNIto?feature=player_embedded


Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.316
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: RIBOLOV (Pecanje)
« Odgovor #25 poslato: 17. Jun 2016. u 00:03 »


Edit: Ovo nije za temu "Ribolovac", ali ajd' neka ostane -neće da škodi a nemamo temu "Saveti naših baka" ili slično :)

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: RIBOLOV (Pecanje)
« Odgovor #26 poslato: 09. April 2018. u 15:51 »
Pocela sezona sarana. :tu:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=-FJp0b8J4d4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=-FJp0b8J4d4</a>