Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: "Odlazak" sa foruma  (Pročitano 30238 puta)

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.316
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
"Odlazak" sa foruma
« poslato: 16. Jun 2013. u 10:53 »
Posle skoro 4 godine aktivnog učešća na forumu, rešio sam da se "povučem".
Svim pravim ljubiteljima meteorologije (a takvih svakako ima na ovom forumu) želim puno uspeha i sreće u privatnom i poslovnom životu. Bilo mi je zadovoljstvo da budem u kontaktu sa velikim entuzijastima koje sam upoznao (pa makar i putem poruka, ako ne lično) na forumu -takvih ljudi je veoma malo u "profesionalnim meteo-firmama".
Ne bih ovde nabrajao imena ali želim administratorima i svim zaslužnim za funkcionisanje ovog portala i foruma sve veću i veću posetu -vaš trud je očigledan a ako nekom nešto znači spomenuću da mi je par poznanika iz WMO reklo da su "oduševljeni" reportažama na forumu (ljudi ne razumeju srpski ali su izrekli brojne pohvale u vezi kvaliteta reportaža na forumu).
Još jednom, sve najbolje svima koji vole meteorologiju i svojim porukama podižu kvalitet ovog foruma.
 :-*


Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.971
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: "Odlazak" sa foruma
« Odgovor #1 poslato: 16. Jun 2013. u 11:10 »
Profi,nisi valjda ozbiljan  :o :o :o

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: "Odlazak" sa foruma
« Odgovor #2 poslato: 16. Jun 2013. u 11:35 »
Ма зезаш сигурно  :D

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.341
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: "Odlazak" sa foruma
« Odgovor #3 poslato: 16. Jun 2013. u 11:55 »
Ja se najiskrenije nadam da ćeš da se predomisliš. Ali, ako si već tako odlučio, vjerujem da postoje neki jaki razlozi koje nisi želio ovdje da navodiš. Baš mi je žao ako je tako, jer su tvoje poruke uvijek doprinosile prije svega kvalitetu ovog foruma. :(


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 11.4mm
Miljakovac - 11.7mm
prosek - 48.7mm

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: "Odlazak" sa foruma
« Odgovor #4 poslato: 16. Jun 2013. u 12:59 »
Stvarno bi bila velika steta da se ne predomislis Profi! Steta je zaista sto jedan tako kvalitetan clan napusta ovaj forum! Kao sto kaze Milos, takodje verujem da postoje jaki razlozi.

Licno zaista sam uzivao u tvojim postovima, pa ti se i ovom prilikom zahvaljujem na istima. Nadam se da ces se predomisliti ako ne ubrzo onda jednom u buduce.

Veliki pozdrav, i srecno i tebi gde god da si i sta god radio u zivotu!

Van mreže marko79

  • *
  • Poruke: 366
  • Starost: 45
  • Lokacija: bečej
  • carpe diem
Odg: "Odlazak" sa foruma
« Odgovor #5 poslato: 16. Jun 2013. u 13:12 »
ako ostanes pri svojojo odluci  bicemo uskraceni za veoma kvalitetne komentare i informacije. bice to velika steta za ovaj extra forum :bang:

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: "Odlazak" sa foruma
« Odgovor #6 poslato: 16. Jun 2013. u 13:15 »
Nemam ništa još da dodam što kolege forumaši iznad već nisu. SM forum mnogo gubi bez tvog učešća, i nadam se najiskrenije da je  tvoja odluka privremena, i da ćeš se jednog dana vratiti ako budeš bio u mogućnosti. Sve najbolje u životu i radu!

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: "Odlazak" sa foruma
« Odgovor #7 poslato: 16. Jun 2013. u 14:45 »
ma pustite čoveka, vidite da ima pametnija posla -

Profi, svako dobro u daljem radu! Napredovanje i zadovoljstvo, pre svega -  :-*

... mada, možeš povremeno da se javiš, neće ti kruna pasti s glave ;)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.574
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: "Odlazak" sa foruma
« Odgovor #8 poslato: 16. Jun 2013. u 15:13 »
Puno je tu reči pod navodnicima ... nisi fer, ako si već napravio temu, obrazloži malo! :-\

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: "Odlazak" sa foruma
« Odgovor #9 poslato: 16. Jun 2013. u 16:01 »
Zar da ostanemo bez tako kvalitetnih i tačnih prognoza koje nam je proteklih godina davao Profi, bez stručnih komentara i čoveka sa pravim osećajem za meteorologiju.
Velika šteta!  :doh:



Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.316
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: "Odlazak" sa foruma
« Odgovor #10 poslato: 16. Jun 2013. u 21:58 »
Hvala svima koji su prokomentarisali moj prethodni post o "povlačenju" sa foruma a svakako mi je drago što ima članova koji smatraju da su moji komentari bili kvalitetni.

Što se tiče nekih "reči pod navodnicima", nema tu nikakve dvosmislenosti ili misterije:

"povlačenje" - s'obzirom da se svako na forum dobrovoljno prijavljuje nisam znao koji bi termin bio prikladan za označavanje nečije želje da na forumu više ne učestvuje (makar privremeno) pa sam povlačenje stavio pod navodnike jer nisam bio na nekom "položaju" ili "funkciji" sa koje se stvarno "povlačim"  ;) ;

"profesionalne meteo-firme" - to je pod navodnicima jer ima nekih malih firmica (u različitim zemljama) koje se bave prognozom vremena i sebe smatraju profesionalcima iako su veoma daleko (po znanju i načinu rada) od pravih profesionalaca a na ovom forumu ima veoma kvalitetnih članova koji nisu npr. diplomirali meteorologiju ali su bez ikakve dileme bolji od tzv. profesionalaca čije se "znanje" meteorologije svodi samo na praćenje DMO dostupnih NWP (najčešće GFS-a) ;

"oduševljeni reportažama" -jednostavno sam naveo ono što mi je 5-6 poznanika iz WMO i AMS (naravno nisu u pitanju autom. met. stanice  ;) već American Meteorological Society) reklo nakon što su, na moj predlog, par puta pogledali ovaj forum. Oni su iskreno pohvalili neke od reportaža a za pojedine slikice su rekli da su fantastične i da su po kvalitetu bolje od slika koje su videli na nekim poznatim forumima u USA. Ti ljudi ne razumeju srpski jezik i samim tim ne mogu da pročitaju šta piše ali "jedna slika vredi više od hiljadu reči" i bili su oduševljeni nekim reportažama.

Brojne obaveze su glavni razlog što više ne bih učestvovao na forumu ali to ne znači da forum neću pratiti i čitati komentare nekih članova. Svakako, čim budem imao malo više vremena rado ću se "aktivirati". Ne želim da na brzinu ostavljam neke komentare, naročito u vezi prognoze -nisam pristalica gledanja samo jednog modela i pisanja brzih komentara nakon svakog novog "izlaza".

Još jednom veliki pozdrav svim iskrenim ljubiteljima meteorologije i svim entuzijastima koji ovaj forum čine kvalitetnim (a kao i na svakom forumu ima i članova kojima je izgleda jedina želja da pokušaju da izazovu svađu, raspravu ili da se na neki sličan način "istaknu" ali, srećom, takvih je ovde malo).

 :-*

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: "Odlazak" sa foruma
« Odgovor #11 poslato: 16. Jun 2013. u 22:23 »
Tako kazi,ja reko sta bi coveku da ode odjednom. :smartass:


Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: "Odlazak" sa foruma
« Odgovor #12 poslato: 16. Jun 2013. u 22:47 »
Jos jedan kvalitetan clan resio da napusti forum. Bas velika steta, ja se nadam Profi da ces se predomisliti i ostati sa nama.

A tacno je da svakakvih ima, pa i onih koji vole da provociraju i pisu glupe komentare, a sve to svesno i namerno rade.
Ja ipak mislim da je upravo to najveci razlog zbog cega si odlucio da se povuces. :neznam:

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: "Odlazak" sa foruma
« Odgovor #13 poslato: 17. Jun 2013. u 00:32 »
Заиста није лепо видети како форум напушта квалитетан члан зарад појединих људи који форум посећују само да би (како Сале каже) остављали глупе коментаре и изазивали свађе.
То је твоја одлука да не пишеш на форуму, али бар се једном у месец дана јави и остави неки пост - бар толико можеш да одвојиш времена!
И ја мислим да ти обавезе нису баш главни проблем и разлог зашто не можеш да пишеш. Али добро, нека ти верујем.
У праву си да је на овом форуму мало људи који изазивају свађе и разноразне проблеме. На нашем форуму администрација ради добро свој посао, као и модератори - стога већих проблема и нема. Постоји одређена врста људи који не цене нечији рад и знање, па почну да паметују и противурече (као што је данас био случај у "Актуелним..."), али таквим људима треба узвратити и не треба ћутати. Али, као што знаш, овде сви цене твоје квалитетно писање, стога ће бити некако празно без тебе...али ОК, преживећемо, а ти обавезно сврати и напиши нешто. ;)
Поздрав и све најбоље!

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: "Odlazak" sa foruma
« Odgovor #14 poslato: 17. Jun 2013. u 16:50 »
nisam pristalica gledanja samo jednog modela i pisanja brzih komentara nakon svakog novog "izlaza"...

ovo se zove konstruktivna kritika pomenutog foruma, gde su omiljeni smajlići ovi npr.  :pop:  :P  :-[  :neznam: 

ali ako je neko kriv za ovo "povlačenje" - onda bolje da i taj sedi i ćuti u ćošku (ako već nije imao petlje da se javno izvini)...

sve ostalo stoji: svako treba da povuče granicu kad oseti da nešto ne može da izdrži, iz bilo kog razloga -







Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.375
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: "Odlazak" sa foruma
« Odgovor #15 poslato: 17. Jul 2013. u 20:36 »
Tek sad vidim ovo.. drago mi je sto si ostao na forumu  :selam:

Bez uvrede, ali, meni je jako glupo kada neko napusta forum. Ako neko trenutno nema vremena, ne mora da znaci da nece imati za mesec dana, godinu ili dve.. A jos je gore kad neko kaze da nece pisati po forumu ali ce redovno citati i pratiti desavanja  :neznam: :D
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: "Odlazak" sa foruma
« Odgovor #16 poslato: 31. Jul 2014. u 19:50 »
Moj poslednji post na ovom forumu, odlucio sam da tako bude. Smatram da nemam sta vise da trazim ovde, a skroz razumem i znam iz kojih su razloga neki bivsi (kvalitetni) clanovi napustili forum. Samo bih preporucio administratorima  i moderatorima za dobrobit foruma da malo vise povedu racuna sta se pise od strane drugih clanova. A jedan clan je jos odavno zasulio da dobije ban odavde, ali mnogo mu gledate kroz prste sto nije dobro.

Pozdrav za ekipu i bilo je lepo druziti se sa vama ovih par godina koliko sam na forumu, neke ljude sam jako zgotivio.

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.799
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: "Odlazak" sa foruma
« Odgovor #17 poslato: 31. Jul 2014. u 20:03 »
Sale, kako god da si odlučio ipak mislim da nije vredno napustati forum zbog "pojedinih članova" ali je zato mnogo vrednije ostati na forumu zbog svih onih koji te ovde cene i poštuju kao iskusnog i vrednog člana a takvih je sigurno puno...

Svi smo mi različiti na neki način i netreba se time opterećivati...

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: "Odlazak" sa foruma
« Odgovor #18 poslato: 31. Jul 2014. u 20:18 »
Au ne mogu da verujem da tek tako odlazis Sale... Bez obzira sto sam tek od ove godine nesto aktivniji na ovom forumu , bez profila sam pratio ovaj forum dugo , i voleo sam da citam tvoje postove... Stvarno se nadam da ces se predomisliti , mislim da nema razloga da zbog neke osobe odes tek tako..

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: "Odlazak" sa foruma
« Odgovor #19 poslato: 31. Jul 2014. u 20:48 »
Сале одавно сам схватио да брзо планеш и да се веома лако изнервираш, али то није вредно напуштања форума, волео сам да читам твоје прогнозе и искрено очекујем да се вратиш!  ;)