Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: VIII otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena  (Pročitano 75260 puta)

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: VIII otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #140 poslato: 06. Novembar 2014. u 19:31 »
A pre dve nedelje na Cetinju jedino nije bilo padavina ;D

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: VIII otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #141 poslato: 06. Novembar 2014. u 19:34 »
A pre dve nedelje na Cetinju jedino nije bilo padavina ;D

Ispade Dejo da mi sa nasim formacijama 321 dobro i prođosmo :)

Tako je to sa padavinama.Mogle su i koji sat da okasne pa bib bilo skroz drugačije. Svačega smo se nagledali u prethodnim takmičenjima, ali mislim da je ovo prvi put da od početka krene žestoko. Pre smo barem imali stabilnija kola za zagrevanje.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: VIII otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #142 poslato: 06. Novembar 2014. u 19:48 »
Jeste da se nismo bas proslavili u ovom kolu, ali mene raduje nešto drugo. Pogledajte koliko je serbianmeteovaca u vrhu tabele.

Shody   23
Dejo   19
Dikle   19

Bura   19
Gabes   18
Zec   18
Djolo   18
Fraka   17
Raja   17
Kimi   17

AW   17
Maestral   17
Miladin   16
Mećava_zg   16
IvanZD   16
Sandro   15
NikolA   14
Boki   14
Oliver88   14
Rašo   14
Skener   13
Tom   13
Demijan   13
Mećava BP   13
MAGICIAN   13
Cirius   13
Prenka   12
Ziheraš   12
El Niño   12
Grec   12
Maruška   11
JockoMP   10
Dado   10
Kristian_zg   10
Sale PN   10
Zevs   9
Krivi   8
PeroStulic   8
Stratus fractus   8
Dule   5
AL.   4
Goga   0
Aca asceric   0
Djuki77   0
Miki   -1
Joker   -2
Veljnonk   -3
Miha Cb   -3
« Poslednja izmena: 06. Novembar 2014. u 22:56 dikile »

Van mreže Djolo

  • *
  • Poruke: 80
  • Lokacija: Batajnica
Odg: VIII otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #143 poslato: 06. Novembar 2014. u 20:02 »
Mogli bi i mi nesto slicno da organizujemo kod nas, nagrade nisu potrebne, verujem da bi bilo  dosta ucesnika! Ako se primi, :D dogodine mogu da se nadju neki sponzori, malo da se izreklamira u medijima i da postane tradicionalno. Sto da ne, tamo od nove godine, mozemo da se igramo sa nasim gradovima malo :D

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: VIII otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #144 poslato: 06. Novembar 2014. u 20:30 »
Ja sam uspeo da izvucem 1 bod :D

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: VIII otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #145 poslato: 06. Novembar 2014. u 22:48 »
Uzbudljivo kolo za praćenje! :)

Lijepo je nakon nekoliko toliko teških kola vidjeti sve te SerbianMeteovce na vrhu tabele. Slobodno "boldiraj" i Buru, i on je naš član. :)
Nadam se da će makar neko od vas pomrsiti račune Šodiju u poslednjem kolu ciklusa. Moram da priznam da za jednog od vas navijam malo više, samo napred! :super:


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: VIII otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #146 poslato: 06. Novembar 2014. u 23:11 »
Sjajni ste svi, lepo je videti ovoliki broj nasih clanova na vrhu tabele. Samo napred. :super:

Ja se povlacim sa takmicenja. Znam da nije dobar potez, ali ni meni nije sve jedno kad ne osvojim ni jedan bod. :bang: Ne zelim da kvarim vise prosek ove sjajne ekipe.

Iskren da budem, sa vase strane za nas koji smo se losije kotrali jos od samog starta mogla je da bude neka mala pomoc, da nam kazete nasta trebamo najvise da obratimo paznju kada sastavljamo prognozu. Ali dobro nikakav problem.

« Poslednja izmena: 06. Novembar 2014. u 23:41 sale pn »

Van mreže Bura

  • *
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
Odg: VIII otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #147 poslato: 06. Novembar 2014. u 23:42 »
Pretpostavljam da me dikile nikada ne boldira zato što misli na istinske SerbianMeteovce.  :D Ipak ja nisam jedan od njih, što ne znači da nekada neću biti. Tako da ne zamijeram.  ;)
Ja sam ipak istinski HMZCG-ovac.  :D

Ali, priznajem da je veoma lijepo biti član vaše ekipe. Kao što znam da je i vama isto toliko lijepo na našem crnogorskom forumu.  :jupi:
Nastavljamo da se družimo.  :-*

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: VIII otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #148 poslato: 07. Novembar 2014. u 09:05 »
Pretpostavljam da me dikile nikada ne boldira zato što misli na istinske SerbianMeteovce.  :D Ipak ja nisam jedan od njih, što ne znači da nekada neću biti. Tako da ne zamijeram.  ;)
Ja sam ipak istinski HMZCG-ovac.  :D

Upravo to, mislio sam na baš, baš serbianmeteovce. Odnosno na one koji su baš aktivni ovde na forumu. Ja sam na primer član CG foruma ali ne mogu reći da sam baš aktivan tamo..

Bitno je da se mi lepo zabavljamo. :)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: VIII otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #149 poslato: 07. Novembar 2014. u 12:28 »
Aco moja preporuka ti je da odustanes i ti, da ne kvaris prosek. Ja se bar posle ovakvog rezltata osecam skroz nepozeljno vise.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: VIII otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #150 poslato: 07. Novembar 2014. u 14:17 »
Niko od nas nije odustajao posle 2-3 neuspeha, to se svakako dešava dok se malo ne spoznaju mikro-klimatske odlike stanica u Crnoj Gori. A za to nije dovoljno par nedelja, nego je većina nas prošla takmičenje već 4-5 puta, a neki su igrali i od samog početka. Ako sada odustaneš, ne možeš očekivati ništa bolje rezultate eventualnom prijavom i neke sledeće sezone. Nije ovo takmičenje zbog ekipa, zbog pojedinaca, zbog nagrada, već zbog ljubavi prema prognozi vremena i učenju nečeg novog, da prognoza nije samo gotov meteogram, već da tu ima mnogo više od toga.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: VIII otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #151 poslato: 07. Novembar 2014. u 15:31 »
Za ove tri godine koliko ucestvujem izgleda da nista nisam naucio sto se vidi po rezultatima. Ako do sada nisam spoznao mikro-klime pojedinih gradova, onda kada cu? Samo se brukam za dzabe.  Nema svrhe ici dalje, ne snalazim se, ne idi mi, nemam ni malo srece i to je to.

Da mogu propao bih u zemlju, ljut sam na samog sebe nije malo.

Kad bi se organizovalo takmicenje u nasoj zemlji za nase gradove, siguran sam da bi bio mnogo bolji.





Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: VIII otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #152 poslato: 07. Novembar 2014. u 16:33 »
Joj bre Sale ??? Prvo sa onim najavama o napustanju foruma,sad i ovo...

Daj,digni glavu i guraj napred :)

Nije ni meni bilo prijatno da se brukam u prva 2 kola,jos i kao pocetnik.Ali,brzo uvidis neke stvari ,uigras se i uhvatis neke cake.

A za ovo zadnje kolo,pa sta da kazem.Sve je sem padavina bilo sa moje strane odlicno skinuto,ali eto...da nije bilo fotofinisa sa padavinama bilo bi to jos jedno sjajno kolo za mene.

Uglavnom,bilo pa bilo,igramo se dalje sto kolege kazu :) I nema predaje ;)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: VIII otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #153 poslato: 07. Novembar 2014. u 19:07 »
Jao bre Sale, što si toliki pesimista? Pa sta ako nisi dobro odigrao do sada, biće bolje. Meni je ovo sesto učesće, bilo je i uspona i padaova. Sve je to sastavni deo ove igre.

Evo ti gde sam ja bio u III ciklusu posle prvog kola na III OPCG. Jeste da sam dosadan sa tim, ali je primer dobar..

Čestitke Transmatu i Ptprincu na odličnim prognozama ! ;) Ostali, biće bolje... Evo i konačnih rezultata:

Zvone 3
Transmat 3
Stormbringer 3
PtPrince 2
DraganPG 2
Grec 2
IvanZD 1
Bumbar 1
Adriatic Weather 1
Cervantes 1
Lapsus 1
Jocozr 0
Boce 0
Delibal 0
MAGICIAN 0
Tom 0
CROMETEO 0
Boki 0
Alen 0
Petar 0
DrAzH3n 0
Gogi 0
Goran 0
Korda 0
TAĐIKI 0
Demijan 0
Anita 0
bhmeteo 0
Darkos 0
Sibirski vuk 0
Meteonews 0
Meteoman 0
Joe -1
cirrus -1
MKD-Š -1
Sandro -1
LazarP -1
Gustav -2
Dikile -2
Bura -3

I naravno nisam odustao, već naprotiv.  E pogledaj sad kraj tog ciklusa.

Pobjednik III ciklusa je Dikile :whorship:

Dikile 26
Zvone 25
IvanZD 23
Anita 23
Delibal 22
CROMETEO 22
Transmat 22
Stormbringer 22
Sandro 21
LazarP 21
Lapsus 21
Bumbar 20
Jocozr 19
Boce 19
MAGICIAN 19
MKD-Š 19
Tom 18
cirrus 18
Grec 18
Gustav 16
PtPrince 15
Demijan 15
Adriatic Weather 15
DraganPG 12
DrAzH3n 9
Meteonews 9
Cervantes 7
Bura 5
Darkos 1
Boki 0
Alen 0
Petar 0
Gogi 0
Goran 0
Korda 0
TAĐIKI 0
bhmeteo 0
Sibirski vuk 0
Meteoman 0
Joe -1

Toliko od mene.. P.S. ako odustaneš motka ce da radi  ;)

Van mreže Djolo

  • *
  • Poruke: 80
  • Lokacija: Batajnica
Odg: VIII otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #154 poslato: 07. Novembar 2014. u 21:38 »
Kakvo crno odustajanje, ja sam prosle godine ucestvovao pod drugim imenom, zavrsio sam takmicenje u donjem delu tabele. Ali nije to bitno, bitno je ucestvovati, pratititi vreme, druziti se! Sad da sam u minusu sa bodovima, opet bih slao prognozu, u takvim situacijama gledas da pobedis sebe i poboljsas se koliko je god moguce! Onda pamtis situacije pa kada se slicne ponove, a ono ti vec imas neku ideju. Ja recimo ovakvu situaciju kao u ovom kolu jos nisam imao, ali zato sledeci put ce sigurno biti bolje! Evo Aca recimo prognozira sve bolje i sve smislenije, brzo ce on ka sredini tabele, ali i da nije tako opet verujem da bi ostao do kraja uz nas, jer nije fer odustati na pola puta. To je kao kad bi atleticar visebojac odbio da trci poslednju trku, jer je izgubio mogucnost da pobedi. U svakom slucaju to nije fer prema ostalim takmicarima.  ;)

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: VIII otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #155 poslato: 08. Novembar 2014. u 11:19 »
Kakvo crno odustajanje, ja sam prosle godine ucestvovao pod drugim imenom, zavrsio sam takmicenje u donjem delu tabele. Ali nije to bitno, bitno je ucestvovati, pratititi vreme, druziti se! Sad da sam u minusu sa bodovima, opet bih slao prognozu, u takvim situacijama gledas da pobedis sebe i poboljsas se koliko je god moguce! Onda pamtis situacije pa kada se slicne ponove, a ono ti vec imas neku ideju. Ja recimo ovakvu situaciju kao u ovom kolu jos nisam imao, ali zato sledeci put ce sigurno biti bolje! Evo Aca recimo prognozira sve bolje i sve smislenije, brzo ce on ka sredini tabele, ali i da nije tako opet verujem da bi ostao do kraja uz nas, jer nije fer odustati na pola puta. To je kao kad bi atleticar visebojac odbio da trci poslednju trku, jer je izgubio mogucnost da pobedi. U svakom slucaju to nije fer prema ostalim takmicarima.  ;)

Da ovo je sve tacno i mislim da nema potrebe da neko odustane zato sto je ovo takmicenje pre svega da se zabavimo i naucimo nesto vise i moj sadasnji skor meni je manje bitan jer u svakom takmicenju ako imas zelju da ucestvujes nije bitno koji ces biti vec je vazno da ucestvujes u tom takmicenju a moze i da se popravi to kasnije npr ja sam u drugom kolu imao -4 boda sad posle cetvrtog imam 0 ;)

Nadam se Sale da ces ostati u takmicenju posle ovoliko podrske od svih :)

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: VIII otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #156 poslato: 10. Novembar 2014. u 21:48 »
Iz kola u kolo izgleda sve teze kad se priblizi utorak mozda i najteze kolo do sada :oboze:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: VIII otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #157 poslato: 11. Novembar 2014. u 18:52 »
Jos jedno nimalo naivno kolo....

Ponovo ce biti vrlo saroliko sa padavinama.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: VIII otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #158 poslato: 12. Novembar 2014. u 08:27 »
Temperaturno da kažemo dosta ujednačene prognoze, ali padavinski očekivano šareno.. Ja sam malo rizikovao sa kombinacijom 121.

Bar 1 - imali smo često puta da pri južini nema padavina baš u izobilju za Bar
PG 2 - ima tu padavina za 2 , mada neki modeli vide tu mnogo više..
PV 1 - za Pljevlja ne ću da trošim reči, meni najteži za prognozu bilo stabilne ili nestabilno vreme :)

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: VIII otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena
« Odgovor #159 poslato: 12. Novembar 2014. u 08:43 »
Ja sam još više sa  1 3 1, ali svesno, i onda potražim da li je još neko slično razmišljao i vidim da je Sale poslao prognozu :super: još je Zec išao na rizičniju varijantu 1 4 1, mada ni to nije nemoguće. Ma ustvari, sve je moguće  :kick: