Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Kompjuteri (sva pitanja u vezi kompjutera, problema i slično pišite ovde)  (Pročitano 48273 puta)

Van mreže Freddy

  • **
  • Poruke: 953
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd
Jes da smo možda i preterano raširili spektar tema, ali ovo je po meni jedna od bitnijih stvari!

Kakvu internet konekciju imate?

Ja već poodavno imam SBB-ov kabl i redovno uplaćujem paket 256 flat, koji trenutno košta 1750 din. Dok nije stigao kabl koristio sam nekoliko meseci i wireless, koji je sa svim svojim manama bio pravo otkrovenje posle  dial up-a, na koje više ne bih mogao da se vratim ni pod pretnjom smrću. :lol:
« Poslednja izmena: 08. Februar 2012. u 10:58 Stefano »

Van mreže JOPA

  • ***
  • Poruke: 2.340
  • Starost: 2019
  • Lokacija: Split
Koju internet konekciju imate?
« Odgovor #1 poslato: 10. Januar 2007. u 10:16 »
Ja imam ovaj max adsl,99 kn mjesečno ili oko 12.5 eur,ali zato ima ograničen promet,pa ako pređeš 1 giga naplati ti se 3 eur za još jedan slijedeči gigabajt.Inače kako najavljuje operater promet bi trebali povečati na 5 giga :lol:
Čuo sam za još neki internet kojeg drži kabelska,79 kn ili 10.5. eur na mjesec,ali zato imaš prometa koliko hočeš,nema granice,ali ja ipak kao i mnogi ostajem na ovome zasada pa čemo vidjeti šta če biti dalje.Inače i sa brzinom sam zadovoljan...jedino me ponekad razljuti kada telefonske linije nerade,nemogu se na internet konektat najčešče i do 1o sati! :?  :lol:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.341
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Koju internet konekciju imate?
« Odgovor #2 poslato: 10. Januar 2007. u 11:00 »
Ja imam nekakav student ADSL pack sa mjesečnim protokom od 5GB. Mislim da mu je brzina 256kbps... I košta 20 eura mjesečno.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 11.4mm
Miljakovac - 11.7mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Koju internet konekciju imate?
« Odgovor #3 poslato: 10. Januar 2007. u 12:42 »
Ja imam ADSL preko Sezampro-a. Paket je flat 256 kbit/s. Ne bih izdrzao da nije flat rate upitanju (cak i kad sam bio dial up imao sam flat rate pa sam navikao).

Van mreže COJA

  • **
  • Poruke: 1.603
  • Starost: 36
  • Lokacija: Osijek/Gradište
Koju internet konekciju imate?
« Odgovor #4 poslato: 10. Januar 2007. u 14:59 »
moja veza je 768 k, internet me košta 7 eura mjesečno uz flat rate.
mjesečno skinem oko 100-200 GB

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Koju internet konekciju imate?
« Odgovor #5 poslato: 10. Januar 2007. u 15:33 »
Citat: "COJA"
moja veza je 768 k, internet me košta 7 eura mjesečno uz flat rate.
mjesečno skinem oko 100-200 GB


 :jez Ja kući još uvek imam dial up konekciju. Da da dobro ste čuli.  :lol:

Ovde na fakultetu gde radim (u vojsci) gde ću provesti još 8 meseci imam brzinu koja se kreće od 1MB u sekundi do 5-6MB u sekundi. Da da dobro ste čuli.  :lol:  Predveče skinem div-x film za manje od 15min.

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Koju internet konekciju imate?
« Odgovor #6 poslato: 10. Januar 2007. u 16:57 »
Ja sam ko i Freddy na SBBu, paket je 512Kbs + 1Mbs lokala za 40 evrica. Mesecan protok je izmedju 200 i 250GB :) Uz to, vezu delim sa 3 druga da ne izpadne da sam pravim toliki protok  8)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže lorena

  • *
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Boka Kotorska
Koju internet konekciju imate?
« Odgovor #7 poslato: 10. Januar 2007. u 21:18 »
Citat: "Milosh"
Ja imam nekakav student ADSL pack sa mjesečnim protokom od 5GB. Mislim da mu je brzina 256kbps... I košta 20 eura mjesečno.


i ja sam na ADSLu,a brzina i sl. to ce milosh znati,ja sam na onom paketu od 35 mjesecno evra...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.341
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Koju internet konekciju imate?
« Odgovor #8 poslato: 10. Januar 2007. u 21:33 »
Citat: "lorena"
Citat: "Milosh"
Ja imam nekakav student ADSL pack sa mjesečnim protokom od 5GB. Mislim da mu je brzina 256kbps... I košta 20 eura mjesečno.


i ja sam na ADSLu,a brzina i sl. to ce milosh znati,ja sam na onom paketu od 35 mjesecno evra...

To ti je L paket. Brzina mu je 256 Kbps, a mjesečni protok je 20GB.
U suštini se više isplati ovaj moj Student pack, s obzirom da ja nikada za mjesec dana ne potrošim više od 5GB, a cijena je gotovo upola manja.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 11.4mm
Miljakovac - 11.7mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Koju internet konekciju imate?
« Odgovor #9 poslato: 10. Januar 2007. u 22:09 »
Citat: "Boda Tajson"
Ja sam ko i Freddy na SBBu, paket je 512Kbs + 1Mbs lokala za 40 evrica. Mesecan protok je izmedju 200 i 250GB :) Uz to, vezu delim sa 3 druga da ne izpadne da sam pravim toliki protok  8)


e neverovatno, ali i ja isto, samo jos ja kao neki taj moj deo neta delim i  sa bratom, ma smarac teshki :P
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže COJA

  • **
  • Poruke: 1.603
  • Starost: 36
  • Lokacija: Osijek/Gradište
Koju internet konekciju imate?
« Odgovor #10 poslato: 10. Januar 2007. u 22:41 »
Citat: "Boda Tajson"
Ja sam ko i Freddy na SBBu, paket je 512Kbs + 1Mbs lokala za 40 evrica. Mesecan protok je izmedju 200 i 250GB :) Uz to, vezu delim sa 3 druga da ne izpadne da sam pravim toliki protok  8)


40 eura  :shock:  :shock:  punoooo

ja 7 eura 768 Kbs

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Koju internet konekciju imate?
« Odgovor #11 poslato: 10. Januar 2007. u 23:03 »
jel to adsl?


sbb je malo skuplji od ostalih kablovskih operatera jer nudi i lokalni saobracaj koji je u mom paketu 1mbit download i isto toliko upload (tj. vezu medju svim njegovim korisnicima nezavisno od internet veze)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.


Van mreže COJA

  • **
  • Poruke: 1.603
  • Starost: 36
  • Lokacija: Osijek/Gradište
Koju internet konekciju imate?
« Odgovor #12 poslato: 10. Januar 2007. u 23:04 »
Citat: "Boda Tajson"
jel to adsl?


sbb je malo skuplji od ostalih kablovskih operatera jer nudi i lokalni saobracaj koji je u mom paketu 1mbit download i isto toliko upload (tj. vezu medju svim njegovim korisnicima nezavisno od internet veze)


to je wierless

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Koju internet konekciju imate?
« Odgovor #13 poslato: 10. Januar 2007. u 23:06 »
aaaa, sad je jasnije zasto je tako jeftin :D
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Dasa

  • *
  • Poruke: 365
  • Lokacija: Novi Sad, Liman IV
Koju internet konekciju imate?
« Odgovor #14 poslato: 10. Januar 2007. u 23:51 »
Nije ni cudo sto postavljate tolike fotke kad svi imate neke brze internete :evil: Sam Joe i ja jos imamo jebeni Dial-up :tant:  :help:

Van mreže Freddy

  • **
  • Poruke: 953
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd
Koju internet konekciju imate?
« Odgovor #15 poslato: 11. Januar 2007. u 14:46 »
Citat: "COJA"
Citat: "Boda Tajson"
Ja sam ko i Freddy na SBBu, paket je 512Kbs + 1Mbs lokala za 40 evrica. Mesecan protok je izmedju 200 i 250GB :) Uz to, vezu delim sa 3 druga da ne izpadne da sam pravim toliki protok  8)


40 eura  :shock:  :shock:  punoooo

ja 7 eura 768 Kbs

Bez obzira što je wireless, 7€ za 768k je džabe! :shock:
Da li su ti otvoreni svi portovi? Radi li P2P, ftp download, messenger-i...?
Ja sam SBB-ov wireless plaćao potpuno isto kao i sadašnji kablovski, a i dan danas su iste cene za iste pakete. Jedine razlike su što je odnos UPLOAD/DOWNLOAD bio 1:1 i što nije bilo lokala sa wl.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Koju internet konekciju imate?
« Odgovor #16 poslato: 11. Januar 2007. u 20:00 »
Ma nama je generalno i ADSL bedan i skup u odnosu na Evropu.
U Italiji letos sam imao ADSL 20 mbit/s vezu za cini mi se 40 eur mesecno, a u tu cenu je uracunat i neogranicen domaci saobracaj u fiksnoj telefoniji.

Na benchmarku ili elitesecurity-u sam citao da bi od marta trebali da povecaju ADSL brzine, svima, a cena da ostane ista, tako da bi umesto sadasnjih paketa 256/512/768 kbit/s imali 512 kbit/1mbit/2mbit/s

Van mreže Freddy

  • **
  • Poruke: 953
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd
Koju internet konekciju imate?
« Odgovor #17 poslato: 11. Januar 2007. u 22:47 »
Citat: "Stefano"
Ma nama je generalno i ADSL bedan i skup u odnosu na Evropu.
U Italiji letos sam imao ADSL 20 mbit/s vezu za cini mi se 40 eur mesecno, a u tu cenu je uracunat i neogranicen domaci saobracaj u fiksnoj telefoniji.

Na benchmarku ili elitesecurity-u sam citao da bi od marta trebali da povecaju ADSL brzine, svima, a cena da ostane ista, tako da bi umesto sadasnjih paketa 256/512/768 kbit/s imali 512 kbit/1mbit/2mbit/s

Ma gde mi možemo da se poredimo sa Italijom ili bilo kojom normalnom zemljom? U Sloveniji su cene interneta takoreći simbolične, a i skoro sve zemlje u okruženju su daleko bolje od nas po tom pitanju. Dok se ne rešimo šugavog monopoliste(kojem je opet produžen monopol na fiksnu telefoniju), koji ima para da kupuje Telekom Srpske, a nema da ulaže u sopstvenu infrastrukturu, koja je maltene na nivou Albanije, to nam je što nam je.  :roll:

Van mreže Dasa

  • *
  • Poruke: 365
  • Lokacija: Novi Sad, Liman IV
Koju internet konekciju imate?
« Odgovor #18 poslato: 12. Januar 2007. u 15:27 »
uvescu wireless samo zbog ovih smajlica! :D treba mi pola dana da ih otvorim! 600 dinara 1,2Gb mesecno,puno li je! :?:  :shock:

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Koju internet konekciju imate?
« Odgovor #19 poslato: 12. Januar 2007. u 15:31 »
adsl ti je trenutno najisplativiji ako nisi downloader :) ili cak flat light na sbb-u = 950din mesecno
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.