Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Kompjuteri (sva pitanja u vezi kompjutera, problema i slično pišite ovde)  (Pročitano 48269 puta)

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Sta kazes na to da predjemo na srpski jezik?
Mozda bi imalo vise smisla kada bi te razumeli svi?
Mora od necega da se pocne vec jednom, dokle da koristim translejt (sto bi "vi" rekli) za sopstveni jezik?
Ne zanima me sto je to "univerzalni" jezik, ja hocu da ga na svom forumu razumem.

+ 1  :super:

Van mreže uros_vozdovac

  • admin emeritus
  • *
  • Poruke: 23
  • Starost: 56
  • Lokacija: Beograd
  • www.ubuntu-rs.org
    • Ubuntu Serbia LoCo Team
Najmanji problem, ih pa ja sam prevodilac GNOME okruženja...

Citat
Ne čudi me, ali vidi, kad dovršimo skriptu, od toga do prevođenja u neku NT4 samostalnu aplikativni prozor je mali korak, hajde da poteramo prvo korektno na programski jezik za crtanje grafike pod imenom "Lua", pa da se odbavimo prevođenjem kasnije. Pitanja su:

Koji je relevantan a bogat dovod za Srbiju?
Jel` ovaj dovod sa sajta pod imenom "Wunderground" iz ugla struke zadovoljava?
Koje podatke osim ovih sa slike možemo da uključimo da ima smisla?

Evo koda, do sad

Obzirom da je izgleda ključno pitanje jezika, dovod sa sajta Wunderground otpada, pitam ima li dovod sa nekog domaćeg meteorološkog servisa na srpskom jeziku, ali u .xml formatu, ili nekom drugom, binarnom npr? Kako tu stoji stvar, nisam istraživao pa me zanima. Imajući u vidu primedbe, gotovo sam siguran da postoji, to jest da se domaća meteorologija pobrinula da "je ne zanima univerzalni jezik, nego da ima dovod na svom jeziku" pa bih bio zahvalan da me se uputi na njega, jer ga ne nalazim, bar ne besplatno. Poželjno bi bilo da je UTF-8 ali ne mora.

vozim Ubuntu i uživam!

Van mreže uros_vozdovac

  • admin emeritus
  • *
  • Poruke: 23
  • Starost: 56
  • Lokacija: Beograd
  • www.ubuntu-rs.org
    • Ubuntu Serbia LoCo Team
Dovršen je projekat, ukoliko ima neko ko želi da testira aplikaciju pre objavljivanja nek mi se javi na privatnu poruku, dosadašnja testiranja pokazuju da je stabilna aplikacija.
Postoji alternitivni dovod sa par mesta, zanimljivo u trenutnim podacima ima razlika i to značajnih ne mogu da dokučim kako i odakle te razlike, ali u pitanju je administriranje dovoda, sama aplikacija nema veze sa ovom pojavom.

Jezik aplikacije prati sistemska podešavanja kome je sistem na srpskom biće i aplikacija, a povodom jezika još jedna činjenica:
Sad se setih, pa ovaj sajt se zove Serbianmeteo, a vi mene napadoste zbog jezika, eh ta hipokrizija
vozim Ubuntu i uživam!

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.152
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Problem sa tinypic-om.
« Odgovor #63 poslato: 24. Jul 2013. u 22:33 »
Zdravo drugari :-*. Sigurno ste primetili da me nema neko duže vreme. Morao sam da se na neko vreme sklonim sa foruma zbog epilepsije. Nešto sam pokvario u vezi sajta http://tinypic.com/player.php?v=tastns&s=7. Pkušao sam da sačuvam neki snimak, a ispostavilo se da sam ih greškom obrisao  :redface:. Obrisao sam čak i sve slike. Šta da radim? Ima li neko rešenje :neznam:? Nadam se da nisam. Da li može nekako da se vrati u predehodno stanje?View My Video http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=2733.0 http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=2480.0 http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=2458.0 Sve su slike nestale. Sav moj trud je ispao uzaludan. :cry: :bang: Izvinite.

Možda je ipak bolje da otvorim novu temu. Ne mogu da verujem da sam posle više od godinu dana od izbacivanja poslednjih slika sve obrisao. :( :-X :cry: :bang: :hitna:

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.152
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Problem sa tinypic-om.
« Odgovor #64 poslato: 24. Jul 2013. u 23:17 »
Ovako. Otvorio sam u temi http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=2492.msg115820#msg115820, pa onda http://tinypic.com/player.php?v=tastns&s=7. Onda se otvorio video klip. Iznad video klipa se pojavio blocking Add. Hteo sam da vidim šta je to i ima li načina da se klip skine. Potom sam nešto pritisnuo i klip je nestao. U panici sam pokušao da ga vratim, a onda je nestao i drugi klip i sve slike. Užas. :glavomozid

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.152
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Problem sa tinypic-om.
« Odgovor #65 poslato: 24. Jul 2013. u 23:32 »
Evo kodova i adresa:

<embed width="440" height="420" type="application/x-shockwave-flash" src="http://v7.tinypic.com/player.swf?file=tastns&s=7"><br><font size="1"><a href="http://tinypic.com/player.php?v=tastns&s=7">Original Video</a> - More videos at <a href="http://tinypic.com">TinyPic</a></font>

View My Video

http://tinypic.com/r/tastns/7

Evo i citata iz teme Grmljavinsko nevreme i grad 24.07.2011.Valjevo

Nažalost, nisam mogao sinoć da pošaljem slike jučerašnjeg nevremena u Valjevu, jer mi je od udara groma nestao internet i kablovska televizija.Tek su mi jutros stigli, pa sam iskoristio priliku da pošaljem neke svoje slike lepih oblaka i jakih razvoja, a potrudiću se da pošaljem i video zapis.Dan je počeo vedar iz ranih jutarnjih sati, ali je već oko 16:00 h počeo razvoj, koji se ubrzo razvio. pa se ubrzo raspao, ali sam u tom periodu imao muzičku probu, tako da mi nije bilo nešto žao.Kad sam završio probu, opet su počeli razvoji, koji su se ubrzano pojačali i evo početak mog praćenja.

Oko 16h ibo je jak oblak u blizini Loznice koji je imao maksimalan odraz na radaru i kretao se prema Šapcu. Novi razvoji su počeli zapadno od mene negde na Dirni. Posto je neko sugerisao sa foruma da neko od Sapčana i Valjevaca slika superćelijski oblak, bacio sam se u akciju.

Pogled na sever prema Šapcu.








Pogled na severoistok. Na ovoj slici nakovanj je došao do izražaja i jasno definisan.




Što sam ga više slikao, postajao je sve opasniji, ali me je obilazio i kretao se ka Ubu i Obrenovcu.




Zanimljivi kumulusi. Pogled na istok.


Pogled na zapad. Još uvek ne grmi.




Onda sam otišao do komšiluka i u povratku uočio oblak koji se stvarao preda mnom. Evo kako je ovaj oblak nastao, rastao i porastao.Na radarskom snimku od 18:00 h, ovaj oblak je imao maksimalan odraz.Počelo je da grmi poprilično oštro.

Pogled na sever i severozapad.






Želeći da ga bolje zumiram, preterao sam sa rezolucijom i pojačao je do maksimuma :nelupaj: :rofl: :redface: :-X.




Onda je iznenada puklo s' moje leve strane, pa sam se okrenuo prema jugozapadu.




Ponovo sam se okrenuo prema severu i severozapadu, a oblak koji je nastao u mojoj neposrednoj blizini, ličio je na podivljalu zver.






Nebo se polako zatvara.








Zamalo da mi munja uleti u kadar.Pogled na jugozapad.






Pogled na zapad.Nevreme dolazi.






Onda je počelo sve jače da grmi, pa sam ušao u kuću da pogledam radar i da isključim komp i TV.Počeo je pljusak, pa onda umerena kiša.Kad sam pogledao radar, video sam da je oblak koji je nastao severozapadno od mene, dostigao maksimalan odraz, pa sam sišao za trenutak do strica u garažu da mu kažem to, više mi nije bilo povratka u kuću da isključim komp i TV.Počeo je jak pljusak, a nosio sam aparat sa sobom.

Pokušao sam da uslikam pljusak sa istočne strane, a onda jak bljesak i prasak, pa sam se morao skloniti od prozora.


Nije prošlo ni dva cela minuta, počeo je grad u dve etape.U pvoj etapi je trajao oko pet minuta i bio veličine zrna kukuruza, a u drugoj je bio nešto slabiji u trajanju od dva minuta uz žestoka električna pražnjenja.

Zrno grada.


Voda curi kroz zid.


Evo i video zapisa nevremena, samo ne slušajte moj glas.Zvučim kao neki brdjanin.
View My Video
View My Video

Bare i jezerca.










Zatim sam otrčao do mosta, odakle imam bolji pogled na istok.Veliki nakovanj u odlasku uz žestoku tutnjavu i munje.










Pogled na sever.Želeći da bolje zumiram ovaj veliki oblak, preterao sam sa rezolucijom :nelupaj:.


Nakovanj i na severozapadu.


Novi razvoji na jugu i jugozapadu.












Ovaj oblak mi se svideo, pa sam ga malo više fotkao.Pogled na istok.



Medjutim, malo sam se više zaneo fotkajući ovaj oblak, a onda bljesak i strahovit prasak, tako da sam morao da se na kratko sklonim u kuću.Kad sam ušao u kuću, htedoh da vidim da li su preživeli komp i TV.Srećom jesu, ali nije bilo interneta i TV kanala, pa sam odlučio da još malo fotkam.

Pogled na oblak koji mi je stavio do znanja da i odmaknut može biti vrlo opasan.




Novi razvoji na sve strane.






Juče sam imao dosta peripetija sa kompom, tako da nisam mogao da pošaljem sve slike.Sve u svemu, ovo je do sada moja najveća i najduža reportaža od kad sam član ovog foruma.

Nema ništa.  :cry:

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Problem sa tinypic-om.
« Odgovor #66 poslato: 25. Jul 2013. u 00:45 »
Stefane, malo si konfuzno opisao problem. Ja vidim i video klip i većinu ovih slika koje si linkovao. Fotografije koje si obrisao verovatno ne možeš da vratiš osim ukoliko ti njihov support ne izađe u susret, pa ti vrate slike iz nekog backup-a.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Chat
« Odgovor #67 poslato: 11. Avgust 2013. u 11:20 »
Mala pomoc mi je potrebna.
Opera koju koristim kao pretrazivac me zeza vec duze vreme, nemam cak ni adres bar u njoj i nema nacina da ga podesim u "tools"-u.
Al to nije kraj mukama, izuzetno je spora, koci i ne znam sta sve vec. Automatsko updejtovanje mi se ne nudi kao ranije ali cak ni tada nisam mogao da podesim "adres bar".
Ostaje mi opcija da je deinstaliram pa opet instaliram i to nije nikakav problem ali me interesuje da li nekako mogu da sacuvam "bookmarks" i prenesem ga na Operu koju cu instalirati?

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Odg: Chat
« Odgovor #68 poslato: 11. Avgust 2013. u 17:17 »
To nije problem

http://help.opera.com/Windows/12.10/en/importexport.html

drugo, postoji više programa koji koriste čuvanje bookmarks-a online i to za skoro sve pretraživače

http://www.xmarks.com/

tako da uvek imaš sačuvano, a možeš i na više lokacija, meni je na 2 računara, pa kad na jednom nešto sačuvam, pojavi se i na drugom.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Odg: Chat
« Odgovor #69 poslato: 11. Avgust 2013. u 17:24 »
Hvala ti Dejo.
Ice mi je poslao takodje uputstvo na pm pa sam odradio.

Korisne informacije.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Kompjuteri (sva pitanja u vezi kompjutera, problema i slično pišite ovde)
« Odgovor #70 poslato: 15. Januar 2014. u 15:16 »
Evo mene opet u temi sa jednim novim problemom.
Od kada sam kupio novi laptop pre par meseci ima jedan problem sa Operom koji sam ne mogu da resim.
Evo o cemu se radi.

Kada mi je laptop prikljucen na punjac i otvorim Operu nema nicega tj. sve je crno osim u gornjem levom uglu gde je onaj logo "opera" sa opcijama i gornjem desnom gde je onaj iksic(close) za zatvaranje pretrazivaca.
Nemam bas nikakvu ideju sta to moze biti.  :neznam:

Zanimljivo je to kako mogu da otvorim sve sajtove koji su u "speed dial" jer znam napamet gde koji stoji i u address bar-u se svaki otvori ali se ne prikaze vec se ekran samo crni.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Kompjuteri (sva pitanja u vezi kompjutera, problema i slično pišite ovde)
« Odgovor #71 poslato: 15. Januar 2014. u 15:40 »
Ne koristim Operu, niti sam se sreo sa njom već duže vremena, a održavam manje-više oko 200 računara kod naših klijenata...

Tako da samo odg sa neta, a ti probaj:

1) Go to the Opera settings and try disabling hardware acceleration.

2) It is problem with javascript. I disabled js and enabled again, and now everything works OK (I must open tabs again). After Opera restart i must do it again. So it's problem with Opera. Hope it'll be fixed in next version.

3) If Opera screen/window goes completely black, try resizing the window, as it might be a memory issue. I mean release the window from maximize, and then try resizing the windows.. a bit smaller. This works for Opera 12.x.



Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Kompjuteri (sva pitanja u vezi kompjutera, problema i slično pišite ovde)
« Odgovor #72 poslato: 16. Januar 2014. u 22:57 »
Pokusao sam da odradim to sto stoji pod 1 i 2 ali nista se nije promenilo, ne znaci da sam i odradio kako treba.
A ovo pod brojem 3 nisam uopste razume.

Problem i dalje prisutan...

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Kompjuteri (sva pitanja u vezi kompjutera, problema i slično pišite ovde)
« Odgovor #73 poslato: 17. Januar 2014. u 00:01 »
Moj predlog predji na Chrome. :)

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Kompjuteri (sva pitanja u vezi kompjutera, problema i slično pišite ovde)
« Odgovor #74 poslato: 22. Avgust 2014. u 22:32 »
ima li neko iskustva ili neke preporuke za nove modele laptopa? - ovi što su kod nas na tržištu...

gomila je u ponudi, a neko mi kaže "najbolja je toshiba", neko kaže "samo nemoj toshibu"... ne znam šta to znači -

/meni ne treba neka preterano moćna mašina, ne igram igrice, treba mi nešto sa većom memorijom za gomilu fajlova, ali i da bude optimalno za stare programe na koje sam navikla/

ovaj stari mi je dobar, ali već se guši od nagomilanih fajlova, verovatno je i pun prašine pa se često koči...

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Kompjuteri (sva pitanja u vezi kompjutera, problema i slično pišite ovde)
« Odgovor #75 poslato: 22. Avgust 2014. u 22:38 »
plus minus - oko 600 evra imam za novi ;)

a ovaj stari - traje već skoro 10 godina...

naravno, nećete ovde javno ništa reklamirati, nego ako ko ima šta da mi kaže - to bolje na pp.
« Poslednja izmena: 22. Avgust 2014. u 22:50 beket »

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Kompjuteri (sva pitanja u vezi kompjutera, problema i slično pišite ovde)
« Odgovor #76 poslato: 22. Avgust 2014. u 22:58 »
Za tu cifru bih gledao neki i5 sa 8 Gb ram-a i šestoćelijskom baterijom. Recimo ovako nešto.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Kompjuteri (sva pitanja u vezi kompjutera, problema i slično pišite ovde)
« Odgovor #77 poslato: 23. Avgust 2014. u 09:50 »
Po meni su nekako Asus, Dell i Toshiba kvalitetniji, čvršći i dugotrajniji od ostalih. Svakako zavisi od modela do modela i kakvom plastikom je obložen, može i neki drugi da dođe u obzir. Najčešći problem koji sam ja viđao je lomljenje šarkica ukoliko su suviše tanke, a to ne ulazi u garanciju i gotovo je nemoguće popraviti. Što se tiče komponenata slažem sa Stefanom, za te pare treba tražiti i5 procesor i 4-8GB ram memorije, hard disk ne manji od 500GB.

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Kompjuteri (sva pitanja u vezi kompjutera, problema i slično pišite ovde)
« Odgovor #78 poslato: 23. Avgust 2014. u 10:14 »
Hvala, momci! Izbor je zaista veliki...