Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Avgust 2016 - II dekada  (Pročitano 26259 puta)

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Avgust 2016 - II dekada
« Odgovor #140 poslato: 17. Avgust 2016. u 14:34 »
Sasvim sigurno jedan od jačih pljuskova ove godine uz najjaču grmljavinu.
Skoro svako električno pražnjenje je bilo praćeno jakim zvučnim praskom 2-4 sekunde nakon bljeska svetlosti.
Osvežilo je fino, takt  18.7 °C.
Ono što privlači pažnju jesu ove oluje u istočnoj BiH i zapadnoj SRB koje se polako primiču.

Van mreže Djordje Antonijevic

  • *
  • Poruke: 360
  • Starost: 24
  • Lokacija: Stojacak, Smederevska Palanka
  • Samo sunce, Stojacak sity....
    • ....
Odg: Avgust 2016 - II dekada
« Odgovor #141 poslato: 17. Avgust 2016. u 14:37 »
Ka zapadu sve lepse izgleda ovo, bas se crni u tom pravcu,grmljavina pojacava i vetric lagani krece da duva...
I dalje 32 stepena i sparno, sunce je zaklonio nakovanj...
:D :) Bum Bum

Van mreže Ivan027

  • **
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Kursumlija
Odg: Avgust 2016 - II dekada
« Odgovor #142 poslato: 17. Avgust 2016. u 14:43 »
Boce, koliko znam ta stanica je udaljena od grada 4km juzno, a ja od stanice nekih 6km. Nerealno mi je da je palo 13mm, pljusalo je citavih sat vremena, ulice su bile preplavljene, mozda je tamo zakacio slabiji deo oblaka, ali opet to mi deluje mnogo malo. Ne pratim ja te podatke jer su mi mnogo nerealni, u dosta slucajeva zimi kad padne kod mene 5-6cm snega oni zabeleze duplo vise. Videcu da sto pre nabavim kisomer :)

Trenutno je suncano i toplo uz nesto kumulusa na nebu. Temperatura 30C.
« Poslednja izmena: 17. Avgust 2016. u 15:17 Ivan027 »

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.100
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Avgust 2016 - II dekada
« Odgovor #143 poslato: 17. Avgust 2016. u 14:44 »
Odlazi dalje prema istoku..

 

 

 

 

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Avgust 2016 - II dekada
« Odgovor #144 poslato: 17. Avgust 2016. u 14:46 »
Ono što privlači pažnju jesu ove oluje u istočnoj BiH i zapadnoj SRB koje se polako primiču.

Meni se cini da ceo taj sistem ide u nekoj blagoj severozapadnoj struji. Mozda ce zakaciti samo juznu periferiju Beograda, a mozda prodje i jos malo juznije. :hm:





Van mreže Sanci

  • *
  • Poruke: 127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Vozuća, BiH
Odg: Avgust 2016 - II dekada
« Odgovor #145 poslato: 17. Avgust 2016. u 14:47 »
Prije 10 minuta prošlo kratkotrajno grmljavinsko nevrijeme sa sitnim gradom,  prvo ove godine,  slike ce biti nesto kasnije kad dođe struja

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Avgust 2016 - II dekada
« Odgovor #146 poslato: 17. Avgust 2016. u 14:51 »
Moguća superćelija između Šapca i Loznice?


Meni se cini da ceo taj sistem ide u nekoj blagoj severozapadnoj struji. Mozda ce zakaciti samo juznu periferiju Beograda, a mozda prodje i jos malo juznije. :hm:

U pravi su, tako se i kreće izgleda, konfuzna su strujanja jer je negde severozapadno, negde zapadno a negde jugozapadno.  :D

Van mreže Djordje Antonijevic

  • *
  • Poruke: 360
  • Starost: 24
  • Lokacija: Stojacak, Smederevska Palanka
  • Samo sunce, Stojacak sity....
    • ....
Odg: Avgust 2016 - II dekada
« Odgovor #147 poslato: 17. Avgust 2016. u 14:53 »
Sve jaca grmljavina,tj sada detonacije iz pravca zapada.... :tu:
Zapad-Lep Cb i veliki,mozda mi donese koji litar kise

Severoistok-pocinje da grmi
:D :) Bum Bum

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Avgust 2016 - II dekada
« Odgovor #148 poslato: 17. Avgust 2016. u 14:54 »
Boce, koliko znam ta stanica je udaljena od grada 4km istocno, a ja od stanice nekih 6km. Nerealno mi je da je palo 13mm, pljusalo je citavih sat vremena, ulice su bile preplavljene, mozda je tamo zakacio slabiji deo oblaka, ali opet to mi deluje mnogo malo. Ne pratim ja te podatke jer su mi mnogo nerealni, u dosta slucajeva zimi kad padne kod mene 5-6cm snega oni zabeleze duplo vise. Videcu da sto pre nabavim kisomer :)

Trenutno je suncano i toplo uz nesto kumulusa na nebu. Temperatura 30C.
Moguce je da je kod tebe dosta vise palo, cini mi se u dva termina radara bio je crveni odraz sinoc u tom nekom delu, sad se ne secam tacno gde...Ali ipak je vise od 40mm mnogo...Dobar savet ti je dao Boce da kupis kisomer, jeftin je a znaci dosta, tako jednom kod mene preko 20mm a u centru nista, ja se iznerviram i kupim... :)

Meteorloska stanica u Kursumliji je cini mi se jugozapadno od grada ovo crveno je ulica, to je adresa stanice negde je u toj ulici...E sada ne znam gde si ti u odnosu na nju...


Ne znam kako se zovu ovde poceli neki niski oblaci kao vata da se pojavljuju, temperatura 32.4C...

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.006
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Avgust 2016 - II dekada
« Odgovor #149 poslato: 17. Avgust 2016. u 14:54 »
 ^^ Dobra kisa kod vas kolege, predje to bas preko grada, ovde samo 0.3 mm, time u avgustu za sada 18.1 mm. Trenutno je oblacno, suvo i osetno svezije. I meni deluje da to sa zapada zemlje bezi juznije od grada.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Avgust 2016 - II dekada
« Odgovor #150 poslato: 17. Avgust 2016. u 14:56 »
Razvijaju se preteci kumulusi ka zapadu i severozapadu, a evo i prvih odraza na radaru zapadno od mene. Za sada u gradu jos uvek suncano toplo i sparno, takt 31.8C.

Van mreže Djordje Antonijevic

  • *
  • Poruke: 360
  • Starost: 24
  • Lokacija: Stojacak, Smederevska Palanka
  • Samo sunce, Stojacak sity....
    • ....
Odg: Avgust 2016 - II dekada
« Odgovor #151 poslato: 17. Avgust 2016. u 15:04 »
Moracu da gasim komp, pucaju gromovi, bas se razgrmelo u mojoj okolini.... :grin: :O :facepalm: :laugh:
Edit: Slab do umeren pljusak uz umerenu grmljavinu..
:D :) Bum Bum


Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Avgust 2016 - II dekada
« Odgovor #152 poslato: 17. Avgust 2016. u 15:08 »
Naoblacilo se, pocelo je da grmi sa zapada. Ide pravo na Paracin ovo, sve vise tutnji.

Van mreže Djordje Antonijevic

  • *
  • Poruke: 360
  • Starost: 24
  • Lokacija: Stojacak, Smederevska Palanka
  • Samo sunce, Stojacak sity....
    • ....
Odg: Avgust 2016 - II dekada
« Odgovor #153 poslato: 17. Avgust 2016. u 15:11 »
Koja ispala sa zapada,raspalo se, sada trenutno smo malo zagrmucne, ali se prema istoku obnovilo pa detonacije samo udaraju, intenzivno jaka grmljavina uz slab pljusak,duva pojacan severozapadni vetar i temperatura krece lagano na dole..Nece biti neke kise,do kraja dana do 10mm.
:D :) Bum Bum

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.213
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Avgust 2016 - II dekada
« Odgovor #154 poslato: 17. Avgust 2016. u 15:15 »
Dan za uživanje za svakog ljubitelja meteorologije i nestabilnosti, puno dinamike, razvoji na sve strane niču kao gljive, situacija se iz minuta u minut menja  :laie:  :comeon:

Kao što rekoše kolege, ne deluje da ovo sa zapada zemlje ide na Bg, odrazi se spuštaju u nekoj čistoj severozapadnoj struji.

Dole kući po radaru već ima verovatno kraćeg pljuska, ali ono glavno se tek formira. Taj oblak je naglo buknuo ispred Kraljeva, kao i ovaj u Rekovcu, oni su se brzinski aktivirali. Deluje da će konačno oblak preći i preko samog grada Kraljeva  :comeon:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Avgust 2016 - II dekada
« Odgovor #155 poslato: 17. Avgust 2016. u 15:19 »
Mene je uhvatilo nevreme preko puta Meka na Novom Beogradu. Jak pljusak, pri kraju oluje i led do 2 cm u prečniku. Vetra nije bilo. Sada sam na rampi Bubanj Potok, cilj mi je da presretnem ovaj 65 dBz oblak. Oblak je eksplodirao i vide se mamatusi.

Van mreže Ivan027

  • **
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Kursumlija
Odg: Avgust 2016 - II dekada
« Odgovor #156 poslato: 17. Avgust 2016. u 15:32 »
@Bart
Lapsus, ta ulica je od centra juzno, a stanica je sa desne strane i kao sto si reko izgleda pravo jugozapdno vazdusnom linijom. E ja sam sa druge strane Toplice i od mene od je stanica juzno nekih 6km :)

Poceli su konkretniji kumulusi da se razvijaju prema zapadu, temperatura za stepen visa i iznosi 31C.

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Avgust 2016 - II dekada
« Odgovor #157 poslato: 17. Avgust 2016. u 15:33 »
Oblacno je i prijatno toplo. Konstantno se cuje udaljena grmljavina. Pre nekoliko minuta je pocela i slaba kisa. Vetar je slab i umeren, severoistocni. Trenutna temperatura na Vracaru iznosi 21.2°C, dok je na Kosutnjaku 19.5°C.


Edit: Sve je jaca grmljavina. Po munjolovcu se razvija nesto jugozapadno od grada. Cekamo radarsku sliku.

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Avgust 2016 - II dekada
« Odgovor #158 poslato: 17. Avgust 2016. u 15:35 »
Krenula je i ovde slaba kiša, upravo je i zagrmelo.

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.805
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Avgust 2016 - II dekada
« Odgovor #159 poslato: 17. Avgust 2016. u 15:36 »
Kumulusi koji su počeli da se razvijaju prema zapadu su nadam se predznak kasnijim zanimljivostima.