Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Android aplikacije za prognozu vremena  (Pročitano 22946 puta)

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.316
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Android aplikacije za prognozu vremena
« poslato: 17. April 2017. u 11:19 »
U današnje vreme kada postoji "mali milion" aplikacija za prognozu vremena, verovatno nije lako izabrati "onu pravu" -naročito što u opisima mnogih aplikacija piše da postoje određene funkcije ili opcije koje ili ne postoje ili ne rade kako treba. Primer za to je opcija "radarske slike" -veoma veliki procenat aplikacija navodi da ima radarske slike (trenutnu situaciju) i animaciju padavina za narednih par sati a u stvari mnogi samo "izvade" podatke na 3 sata iz modela i to predstavljaju kao "radarske slike" (pa ih čak ni ne interpoliraju na po sat vremena, nego prikažu padavine na svaka 3 sata)!?
Po mojim strogim kriterijumima  ;), postoji samo nekoliko aplikacija (od npr. 30-40 "najpopularnijih" ili najčešće korišćenih) koje nude dobar kvalitet, satnu prognozu za makar 5 dana, osmotrene podatke, animaciju kretanja oblaka i padavina (uključujući aktuelnu radarsku sliku)... Postaviću ovde pregled "free" i "paid" aplikacija (sa Google Play) koje su "najtraženije" u regionu prema poslednjim podacima App Annie (Srbija, BiH, Hrvatska, Slovenija ... ; za Crnu Goru nema podataka)
(https://www.appannie.com/apps/google-play/top-chart/?country=BG&category=application%2Fweather&device=&date=2017-04-17&feed=All&rank_sorting_type=rank&page_number=0&page_size=100&desc=t&order_by=sort_order)

Pretpostavljam da većina članova foruma ima neku weather-app instaliranu, pa ko želi može da napiše šta koristi i šta mu se sviđa a šta ne.
Ovo je "opuštena" tema i verujem da nikome neće smetati ako neko argumentovano pohvali ili "iskritikuje" (pristojnim rečima  ;)) kvalitet/tačnost/preglednost... neke aplikacije.


















Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Android aplikacije za prognozu vremena
« Odgovor #1 poslato: 17. April 2017. u 17:04 »

Po mojim strogim kriterijumima  ;), postoji samo nekoliko aplikacija (od npr. 30-40 "najpopularnijih" ili najčešće korišćenih) koje nude dobar kvalitet, satnu prognozu za makar 5 dana, osmotrene podatke, animaciju kretanja oblaka i padavina (uključujući aktuelnu radarsku sliku)...


A to su?   ;)

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.971
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Android aplikacije za prognozu vremena
« Odgovor #2 poslato: 17. April 2017. u 17:50 »
Pisao je vec da koristi Weather & Radar. Tako da, ako on koristi nju, mora biti dobra :D

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.575
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Android aplikacije za prognozu vremena
« Odgovor #3 poslato: 17. April 2017. u 23:27 »
Ja na telefonu imam ono što je već došlo uz njega, mislim da je accu. Mada meni ovo ne treba ja aktuelne podatke imam sa moje stanice, radar koristim sa rhmzs-a, i satelit na sat24.com.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.287
  • Lokacija: Beograd
Odg: Android aplikacije za prognozu vremena
« Odgovor #4 poslato: 19. April 2017. u 00:51 »
YR.NO naravno.. :)

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.748
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Android aplikacije za prognozu vremena
« Odgovor #5 poslato: 15. Mart 2018. u 22:41 »
Skoro nadjoh Windy app za telefon, probajte drugačija je od ostalih, možeš da biraš koji model da koristi i korisna je za BART kladionicu.

Poslato sa jugoistoka.

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.445
  • Lokacija: Niš
Odg: Android aplikacije za prognozu vremena
« Odgovor #6 poslato: 15. Mart 2018. u 22:59 »
Ja taj sajt koristim kod strujanja stvarno odlican... Pomaze naravno u kladionici   :tu:

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.748
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Android aplikacije za prognozu vremena
« Odgovor #7 poslato: 09. April 2021. u 07:26 »
Weawow aplikacija, pratio sam je ovih dana i položila, puno korisnih informacija daje.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.weawow
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.748
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Android aplikacije za prognozu vremena
« Odgovor #8 poslato: 02. April 2023. u 17:17 »

Taj yr.no je jedan od najgorih modela.Cesto ga pratim zbog poljoprivrede i dosta puta me je razocarao.
Ono sto on ume da napise i u roku od par sati izbrisi je vise po meni kao decije saljenje.


Yr no nikad nemoj gledati za trenutnu aktuelnu situaciju ni za temperaturu ni za razvoj vremena. Oni rade na principu danas se napravi prognoza za sutra i sutra ceo dan izbacuju te podatke. Nekad u temperaturi omaše za i po 10c. Ali možda i 99% app radi na tom principu.
Vreme i radar je ipak naj realnija za aktuelne podatke.



Sent from my DN2103 using Tapatalk

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Android aplikacije za prognozu vremena
« Odgovor #9 poslato: 03. April 2023. u 12:18 »
Imamo i metetoloske lokacije i meteograme .
Tako sam utvrdio da lokacija za Novi Sad je ustvari izmedju Curuga i Backog Jarka sto je nekih 10 km severnije i od sanceva koji su opet 5 km od centra  koji je opet  6 km severnije od mene .
Sto u ovoj situaciji ipak pravi razliku mada uglavnom je precizno.

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.748
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Android aplikacije za prognozu vremena
« Odgovor #10 poslato: 04. April 2023. u 17:52 »
Evo jedne pro meteo app koja je trenutno fee.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.livingearth.pro

Sent from my DN2103 using Tapatalk

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting: