Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Januar 2017  (Pročitano 101406 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2017
« Odgovor #180 poslato: 04. Januar 2017. u 20:22 »
Uf... E sad sta ce se ostvariti videcemo...Pogleda i meteogram za Kraljevo tamo 4cm... Wrf forsira istok... Zanimljivo da je poslednjih mesec dana gfs odnosio cesce pobedu, sportski receno... I sada se ec priklonio, njemu...

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2017
« Odgovor #181 poslato: 04. Januar 2017. u 21:03 »
Pa ja kazem da forsira stalno Nis, tu ce stalno biti meteogram najbolji.

Zato ga vise i ne gledam uopste.


EC po dostupnim kartama znatno pojacao padavine koliko vidim, ima tu oko 25mm cini mi se. :comeon:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Januar 2017
« Odgovor #182 poslato: 04. Januar 2017. u 21:32 »
Povecao EC padavine za moj kraj u noci ka petku i u petak, daje oko 12mm sto na ovakvim temperaturama moze da bude 25-30cm sneznog pokrivaca. Ja vise ne gledam modele, od sutra pratim radari i satelit i da uzivamo u zimskoj idili narednih dana.

Kakvi maksimalci se daju za jug zemlje, petak, subota, nedelja.. :O :O :O

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2017
« Odgovor #183 poslato: 04. Januar 2017. u 21:41 »
Uf nece biti lako ovo izdrzati, brutalni  minusi... Volim ja sneg ali ne i ovakve minuse...Ako predje u blagi plus temperatura sutra mislim da ni to nece biti neki veci problem jer mnogo je hladna zemlja a i ako se ostvare ovih 25mm snega to moze da bude mnogo snega pa nek se otopi ali samo da se ne zaledi to sto bi se otopilo pa onda padne sneg to ne valja... Prema ovoj drugoj slici moze se pretpostaviti da Nis hvata -22 po visini a krajnji jugoistok i -23C  :O


Van mreže Antarktik

  • *
  • Poruke: 234
  • Starost: 57
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Januar 2017
« Odgovor #184 poslato: 04. Januar 2017. u 21:59 »
По мени, један од најјачих утисака наступајуће "епизоде", ако не и најјачи, биће субјективни осећај хладноће (или што би наши стари рекли - wind chill factor) на Бадњи дан. Неће бити једноставно дочепати се Бадњака. До душе, у шуми ће бити мало топлије... Али из шуме се мора изаћи.

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2017
« Odgovor #185 poslato: 04. Januar 2017. u 22:09 »
Vecerasnji EC vidi samo 1mm snega veceras i jos 0.7mm ukupno do 10.1. za Beograd. Valjda ce biti vise padavina.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Januar 2017
« Odgovor #186 poslato: 04. Januar 2017. u 22:33 »
Pre par dana sam spomenuo kako ECMWF daje sunčano za subotu u Beogradu.
Potom je u jednom run-u imao neke oblake ali današnji 12z run ponovo daje kristalno vedro u subotu i to ne samo za Beograd nego i npr. za Kragujevac. Mislim da nisu baš velike šanse za tako nešto...
Gledajući u raw model data (dakle u GRIB fajl, ne neki "meteogram" koji samo vadi TCC) vidim da ECMWF ima dosta malu vlagu po nivoima i iz toga daje potpuno vedro vreme i u spomenutom Kragujevcu.
Ima modela koji vide dosta oblaka u subotu, ne samo u Kragujevcu već oblaci "dobacuju" i do Beograda...

Van mreže снег

  • **
  • Poruke: 518
  • Starost: 46
  • Lokacija: Партизанов стадион- понекад Врдник Фрушка гора
  • ЈОШ СЕ ЗИМЕ НЕ ПРЕДАЈУ!
Odg: Januar 2017
« Odgovor #187 poslato: 04. Januar 2017. u 22:50 »
 ^^
Управо ГФС 18 то и види, лепршање пахуља свугде сем Бачке и на Бадњи дан и на Божић.
Небеса казују славу Божију а природа савршену лепоту Творчеву.

Van mreže Josip

  • **
  • Poruke: 731
  • Lokacija: Štitar-Županja, Hrvatska
Odg: Januar 2017
« Odgovor #188 poslato: 04. Januar 2017. u 22:59 »
Kakve temperature daje za neke primorske gradove, i još u kombinaciji s olujnom burom :zima

Zadar


Split


Dubrovnik

Van mreže СрпскиСељак

  • *
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Србија
Odg: Januar 2017
« Odgovor #189 poslato: 05. Januar 2017. u 05:38 »
Ајде бре девојчице шта сад кукате....оћемо зиму!!!оћемо снег!!! ево вам сада зиме и да вас нисам чуо да писнете,Него по највећој ветруни и минусу да организовано правите снешка белића и уживате у лепоти зиме,тако раде прави снегољубци а не плачњиве девојчице  :rofl: :laught: :rotf:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2017
« Odgovor #190 poslato: 05. Januar 2017. u 08:23 »
Model crpckiceljak 2.21 se pregrejao... Pogresio prognozu, reko zima krajem januara... Tuga...  ;) :D

Jutros modeli skoro isti kao sinoc, nema se sta vise mnogo reci... Pratimo radar...






Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2017
« Odgovor #191 poslato: 05. Januar 2017. u 11:49 »
 ^^

 :rofl:

Bart nasmeja me pošteno. Koji si ti kralj.

Što se tiče padavina, možda se iscedi još malo večeras nad Vojvodinom sa dolaskom ledenog vazduha.



Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Januar 2017
« Odgovor #192 poslato: 05. Januar 2017. u 12:06 »
Možda opet bude iznenađenja večeras za Vojvodinu.
Očekujem bar centimetar, dva :)

Van mreže СрпскиСељак

  • *
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Србија
Odg: Januar 2017
« Odgovor #193 poslato: 05. Januar 2017. u 12:51 »
Имам права и ја једном да оманем,жив човек погреши,нисам ја паметеан ко неки овде који све погађају  :grin: :sleep: :sleep: :sleep:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2017
« Odgovor #194 poslato: 05. Januar 2017. u 13:53 »
^^

 :rofl:

Bart nasmeja me pošteno. Koji si ti kralj.
:D :D :D

Имам права и ја једном да оманем,жив човек погреши,нисам ја паметеан ко неки овде који све погађају  :grin: :sleep: :sleep: :sleep:
Potpuno razumljivo... I najbolji grese, imao si pogresne ulazne alternativne podatke :grin:

Van mreže Antarktik

  • *
  • Poruke: 234
  • Starost: 57
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Januar 2017
« Odgovor #195 poslato: 05. Januar 2017. u 14:16 »
Kakve temperature daje za neke primorske gradove, i još u kombinaciji s olujnom burom :zima

Zadar


Split


Dubrovnik


Јосипе, то што си навео, колико сам ја пратио температуре на некад заједничком приморју, могу бити и апсолутни, макар датумски рекорди за поједина места.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2017
« Odgovor #196 poslato: 05. Januar 2017. u 18:21 »

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Januar 2017
« Odgovor #197 poslato: 05. Januar 2017. u 18:28 »
Te karte nisu vredne pomena. To su i one što su me
ni davali do nedelje 1cm pa je samo sinoć palo 13cm...
Biće tu i više ja mislim dole..

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Januar 2017
« Odgovor #198 poslato: 05. Januar 2017. u 19:30 »
Temp. u Beogradu je u 18h "skliznula" ispod nule (u centru, na drugim lokacijama i ranije) i nastaviće još dugo da opada a kada će ponovo otići u plus je teško reći (a u ovim trenucima su maltene sve stanice sa redovnim osmatranjima u Srbiji zabeležile temp. ispod nule -mislim da su samo još Zaječar i Negotin "u plusu").
Možda će u BGu temp. npr. 12.januara "uspeti" da ode iznad nule ali ima puno vremena do tada i nije nemoguće da se hladno vreme zadrži i duže (u stvari ovo "hladno" je svakako nedovoljno da opiše situaciju u npr. naredna 3 dana jer izrazito niska dnevna temp. i pojačan vetar su nešto što zaslužuje "jači" pridev). Ostaje da iz ove hladnoće koja će dugo trajati Beograd (i još neke lokacije kojima aktuelne prognoze ne daju sneg) nekako "uhvati" i sneg koji će ponegde padati (ili već pada) i "van prognoza".

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2017
« Odgovor #199 poslato: 05. Januar 2017. u 20:53 »
Za arhivu...Nas wrf vidi u Nisu -20C