Razno > Nauka i svet oko nas

Zivot u svemiru

(1/12) > >>

Stefano:

--- Citat ---Ma koliko to izgledalo neverovatno, naša planeta može biti jedina sa životom u kosmosu. ista verovatnoća koja govori u prilog tome da negde postoji inteligentan život, jeste jednaka onoj da možemo biti sasvim sami.
--- Kraj citata ---
nastavljamo ovde...jQuery(document).ready(function($){jQuery(function(){jQuery("#msg_105675").css("overflow-y", "hidden");});});Tweet

Ljubiša:
Ja sam siguran da postoji život i u našem Sunčevom sistemu! Mislim da će se ova teorija u narednih 15-ak godina i dokazati, ako ne i pre. Ovde pre svega mislim na najprimitivniji oblik života na Marsu i Jupiterovom satelitu Evropi. Ima tu još kandidata, ali recimo da su ovi najbolji. Život u svemiru nije pod znakom pitanja, ali jeste njegova održivost!

zaraza:
Pridruzujem se Ljubisi i cenim da postoje neki oblici primitivnog zivota na Marsu i Evropi. Tome bih dodao i Titan (Saturnov mesec).
Sto se tice Evrope, tu bi mogao da se pronadje zivot kakvog poznajemo, znaci na bazi ugljenika samo malo drukcije forme :) Isto vazi i za Mars.
Zivot na Titanu bi bio drugaciji, ali bi bio zivot....samo, tu ulazimo u drugi problem - sta je u stvari zivot i sta se smatra zivim bicem....

Srbin:
e sad prvi  put vidim da je otvorena ova tema,sutra cu izneti svoje mishljenje povodom ovoga i navesti neke chinjenice :)

Ljubiša:

--- Citat: zaraza  20. Mart 2011. u 03:57 ---Pridruzujem se Ljubisi i cenim da postoje neki oblici primitivnog zivota na Marsu i Evropi. Tome bih dodao i Titan (Saturnov mesec).
Sto se tice Evrope, tu bi mogao da se pronadje zivot kakvog poznajemo, znaci na bazi ugljenika samo malo drukcije forme :) Isto vazi i za Mars.
Zivot na Titanu bi bio drugaciji, ali bi bio zivot....samo, tu ulazimo u drugi problem - sta je u stvari zivot i sta se smatra zivim bicem....

--- Kraj citata ---
Apsolutno! Skroz zaboravih na Titan ... on je definitivno jedan od najboljih kandidata! Na Titanu metan ima ulogu koju voda ima na Zemlji. Dakle imamo metanske kiše, metanska jezera pa i manja mora ... Slični procesi su bili na Zemlji kada je bila "u pelenama"! :D
Takođe, sonda Hajgens koja je spuštena na Titan je potvrdila da se spustila na tlo koje je bilo veoma mekano ili drugim rečima, tlo na koje je padala metanska kiša. I pored metanskih kiša, temperatura na Titanu je oko -170˚C.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju