Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1348084 puta)

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.280
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3280 poslato: 12. Decembar 2017. u 10:44 »
Modeli su prilično složni oko rasporeda vazdušnih masa za jedan dalek termin, a sve to ukazuje da bismo naredne sedmice mogli imati onu suvu ledaru ili suvomrazicu, čisto da se prisetimo decembra prošle godine. Do tada toplo uz prolazni frontić u sredu, pa u subotu.









Sve je izgledniji period sa maglom, smogom i temperaturama oko ili ispod 0C od naredne nedelje..
Bez ikakvih izgleda za neku ozbiljniju promenu uskoro..

 :cry:  :cry:  :cry:  :cry:
 :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:

Gde je onaj nas strucnjak da sad kaze "nema od toga nista!"
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3281 poslato: 12. Decembar 2017. u 12:28 »
Gde je onaj nas strucnjak da sad kaze "nema od toga nista!"
Vidim da svi zeljno isčekujete stručni odgovor od naseg meteo stručnjaka-proroka... Nije mi bilo teško da odem do njega da potražim odgovor na to pitanje kakvo nas vreme očekuje početkom sledece nedelje... Naravno on je odmah izašao u susret svom starom prijatelju i odgovorio je kratko ali jasno... Hvala mu i veliki pozdrav   :innocent:

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3282 poslato: 12. Decembar 2017. u 12:41 »
Samo da nije zonalno strujanje i sve sto ono donosi. Nista gore od probudjenog Atlantika.

Za promenu, odavno nismo osetili malo AC-a sa maglom i inverzijom.  :D

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3283 poslato: 12. Decembar 2017. u 12:58 »
Cini mi se posle Sv. Nikole neki slab visinac ulazi u igru... Ali sve je to daleko... Da uzivamo malo u ovom prolecu  :)

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3284 poslato: 12. Decembar 2017. u 13:01 »
Pre te inverzije i minuse nebi bilo loše da bar malo zabeli a za tako nešto postoje šanse.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.280
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3285 poslato: 12. Decembar 2017. u 13:07 »
Pre te inverzije i minuse nebi bilo loše da bar malo zabeli a za tako nešto postoje šanse.

Kod mene jos zacrni :( od uglja :(
Kolubara, Kostolac i slicni ligniti koji su nenadmasni u kolicini dima koji ispustaju. Da je bar Kreke ili Banovica, no sam lignit i to onaj najlosiji.

Ua magla, ua  :D
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3286 poslato: 12. Decembar 2017. u 13:15 »
Kod mene jos zacrni :( od uglja :(
Kolubara, Kostolac i slicni ligniti koji su nenadmasni u kolicini dima koji ispustaju. Da je bar Kreke ili Banovica, no sam lignit i to onaj najlosiji.

Ua magla, ua  :D

Zacrni i ovde i to je najizraženije bilo januara ove godine nakom dugotrajnog zadržavanja pokrivača usled hladnog vremena a nije bilo novih padavina, maltene sve je izgledalo kao prašnjavi ugalj, mogu tek da zamislim kao je tu :(

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3287 poslato: 16. Decembar 2017. u 20:47 »
Vecerasnji ec za sledeci vikend    :comeon:  :)
« Poslednja izmena: 16. Decembar 2017. u 21:01 Bart »

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3288 poslato: 17. Decembar 2017. u 21:41 »
Mislim da polako mozemo da konstatujemo da ce se i ovaj decembar zavrsiti bez konkretnijeg sneznog pokrivaca za nize predele.
Ima jos malo vremena ali ne i nekih najava kod modela da bi se nesto bitnije moglo promeniti.
Mozda juzna polovina zemlje dobije malo snega sledeci vikend(opet vikend sneg) ali ja ni po tom pitanju nisam optimista.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3289 poslato: 17. Decembar 2017. u 22:19 »
Meni se tako cinilo i 10. nekako nemam osecaj da moze biti neceg ozbiljnijeg ovog decembra... Ali imamo jos jedan vikend osim sledeceg sansu  ;) Inace za sutra i prekosutra cini mi se da za nize predele tesko ce biti i tog simbolicnog kao da se drzi visih predela...  :ranting:

Van mreže Shomy

  • *
  • Poruke: 49
  • Starost: 29
  • Lokacija: Beograd, Krnjaca
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3290 poslato: 18. Decembar 2017. u 00:34 »
Ako neko ima vremena jel moze da mi napise kakvo vreme se ocekuje na Kopaoniku od utorka?
Tamo sam od utorka na skijanju pa da znam okvirno cemu mogu da se nadam :)
Hvala i pozdrav

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.280
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3291 poslato: 18. Decembar 2017. u 08:40 »
 :O

izvor: fotosekcija wetteronline.de

eeeh, lepo, a?

Dokle god ovo zatrpava Nemacku, a nastavlja i danas, mi se ovde u neki sneg i hladnocu mozemo nadati kao "lisica u ovnova m*da"!!! Letos ih je nalivala kisa i obarala rekorde a sada ih zatrpava sneg...  :laie:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3292 poslato: 18. Decembar 2017. u 09:19 »
Nije mi jasno ovaj yr.no sta daje kisu ovu kad dobar minus po visini...

Izvor:http://www.yr.no/place/Serbia/Other/Nis~6299780/long.html

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3293 poslato: 18. Decembar 2017. u 09:42 »
Ako neko ima vremena jel moze da mi napise kakvo vreme se ocekuje na Kopaoniku od utorka?
Tamo sam od utorka na skijanju pa da znam okvirno cemu mogu da se nadam :)
Hvala i pozdrav

Adekvatno se obuci i uživaj, u pojedinim danima će biti vetrovito (npr. petak i subota, naročito na istaknutom Pančićevom vrhu) ... od nedelje najverovatnije toplije...
Ovo je vrlo kratka prognoza, možda će neko da ti napiše detaljnije.


                             Vreme&Radar free app (WetterOnline)

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3294 poslato: 18. Decembar 2017. u 09:50 »
Mislim da polako mozemo da konstatujemo da ce se i ovaj decembar zavrsiti bez konkretnijeg sneznog pokrivaca za nize predele.
Ima jos malo vremena ali ne i nekih najava kod modela da bi se nesto bitnije moglo promeniti.
Mozda juzna polovina zemlje dobije malo snega sledeci vikend(opet vikend sneg) ali ja ni po tom pitanju nisam optimista.

Ako je suditi po yr.no odnosno EC, neće biti ni nekih minusa, a kamoli nekog snega ...

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3295 poslato: 20. Decembar 2017. u 22:18 »
Evo ako nekog zanima,maksimalne visine snijega za Cetinje po godinama.



Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3296 poslato: 22. Decembar 2017. u 16:13 »
Aktuelni yr.no meteogrami za Beograd i Njujork, dva grada sa identičnim (prosečnim) zimskim temperaturama:




Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3297 poslato: 22. Decembar 2017. u 16:58 »
Da po EC od ponedeljka pravo prolece.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3298 poslato: 22. Decembar 2017. u 23:47 »
Naleteh slučajno na čoveka koji je jedno vreme radio u Astani, Kazahstan. Kroz priču, naravno da sam morao da ga pitam kako izgleda zima tamo. Zanimljivo je to čuti iz ugla meteo laika.  :D

S obzirom da ni on nije generalno ljubitelj zime i hladnoće po priznanju, možete zamisliti kako je to izgledalo za njega.  :grin:

Kaže da ga je najviše ubijala ta konstatna hladnoća, kao što je i sam primetio, ovde kod nas i naiđe ledara opet posle nekog vremena popusti, značajnije, aman prolećno otopli što se kaže, što toga tamo nikako nema. Konstantno je veoma hladno u periodu od oko 4 meseca kaže (decembar-mart).

Takođe, rekao je (a i meštani su mu potvrdili) da je za Astanu karakterističan i vrlo hladan vetar, koji gotovo svakodnevno duva.

Začuđujuće (bar za mene), rekao je da sneg prilično često pada, ali najčešće samo onako dekorativno provejava, ili eventualno pobrašni dovoljno da ga metlom kao prašinu očistiš. Naravno, zbog prisutne hladnoće svaka pahulja se zadržava, odnosno nadodaje na pokrivač, koji ipak ne dostiže velike visine. Nikada tamo nije doživeo sneg takvog intenziteta kao što zna padati kod nas, ni blizu.

Sam grad je san snova po izgledu, "ekstremno" moderan i savremen.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3299 poslato: 23. Decembar 2017. u 00:34 »
Iiii ja obozavam Astaninu arhitekturu taj savremen izgled grada u sred nedodjijee stvarno specificnoo,aa klima je nemam reci,te zime su brutala,nikad ne bi ziveo tamo,smrzavati se tolko bez nagrade u vidu nekog snega primetnog,to 4 meseca mraza,ne hvala,ja volim kombinaciju hladnoce sa snegom,Moskovska klima je mnogo bolja po tom pitanju,kao i Cikago na primer ili Toronto od vecih gradova,i nase su bile extra nekad davno u 20 veku :D
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm