Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1347413 puta)

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #961 poslato: 17. Novembar 2014. u 21:38 »
Zašto nema otvorene teme u "Ciklon po ciklon" o trenutnom "Konstantin" ciklonu ? Neka nova praksa sa postavljanjem samo na portal ili?

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #962 poslato: 17. Novembar 2014. u 22:10 »
Otvorena je sa malim zakasnjenjem. :)

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #963 poslato: 17. Novembar 2014. u 23:08 »
Da sad sam video  :super:

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #965 poslato: 24. Novembar 2014. u 23:34 »

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #966 poslato: 25. Novembar 2014. u 20:01 »

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #967 poslato: 25. Novembar 2014. u 22:42 »
 ^^ To me podseti i na naš primer "nestručnosti nadležnih službi"... no dobro "gospoda" u odelima su oduvek bila poznata po svaljivanju krivice na druge. Tiče se majskih poplava.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/467514/Predsednik-opstine-Obrenovac-Nije-bilo-upozorenja-nismo-mogli-da-se-branimo

Van mreže Saobraćajna Kamera

  • *
  • Poruke: 207
  • Lokacija: Beograd
    • Saobraćajna Kamera
Odg: Meteo chat
« Odgovor #968 poslato: 26. Novembar 2014. u 20:36 »


Postoje i ovakve "vremenske prilike"...
Beograd

youtube.com/user/saobracajnakamera

Van mreže Saobraćajna Kamera

  • *
  • Poruke: 207
  • Lokacija: Beograd
    • Saobraćajna Kamera
Odg: Meteo chat
« Odgovor #969 poslato: 28. Novembar 2014. u 15:30 »
Beograd

youtube.com/user/saobracajnakamera

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #970 poslato: 29. Novembar 2014. u 00:21 »
Neko je ovde sada vec prekjuce napisao (da ne imenujem sad) kako je cela jesen susnija. :nelupaj:

Ako je novembar susniji (prvi susniji mesec jos od aprila meseca) to po nekima znaci da je cela jesen takva, a u septembru smo imali poplave i padavine su bile daleko iznad proseka, oktobar oko proseka ponegde i iznad proseka, naisao je logicno susniji novembar i nema tu nista cudno

Dakle taj neko ko je to napisao ili prebacuje malo ili toliko zaboravlja da se ne seca sta je bilo pre dva meseca? Stvarno ne mogu da verujem da se pisu ovakve stvari, zapravo izmisljotine neke koje me jako nerviraju.

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Meteo chat
« Odgovor #971 poslato: 30. Novembar 2014. u 13:56 »


Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #972 poslato: 30. Novembar 2014. u 15:54 »
Procitao sam jutros ovaj clanak.
Ne bih komentarisao njegovu tacnost i mogucnost da se zaista takav scenario i ostvari ali zanimljivo zvuci...

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #974 poslato: 07. Decembar 2014. u 23:58 »
Super typhoon Hagupit (image by Eumetsat)


Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #975 poslato: 09. Decembar 2014. u 17:05 »
Dokle će više da plaše narod? Ako je mogućih 10cm snega veliko nevreme onda treba svi koektivno da izvrsimo samoubistvo.

http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/517906/UPOZORENJE-Sprema-se-veliko-nevreme-u-Kraljevu

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #977 poslato: 14. Decembar 2014. u 11:55 »
 ^^
Čudi me da je i Branko postao pristalica teorije o tzv. "globalnom zagrevanju" i nekih tzv. "neoborivih činjenica" u vezi toga (ako su njegove reči dobro prenesene) ali makar sam siguran da on ne koristi termine "očigledna promena klime" (uzgred, termin "klima" se odnosi na period mnogo, mnogo duži od čovekovog životnog veka - i neke varijacije klimatskih elemenata u periodu od 30, 50 ili 80 godina su sasvim prirodne) uz apokaliptične najave (poput jedne gospođe iz RHMZa, koja je izjavljivala da ćemo "sve do kraja novembra 2014. imati tropske vrućine" -osim ako njena izjava za nekoliko "medijskih kuća" nije dobro prenešena) o porastu prosečne temperature za 5 stepeni (a u letnjim mesecima za 7 stepeni) do 2050. godine.
Pažljivo čitam mišljenja stručnih ljudi u vezi ove teme i mislim da je, najblaže rečeno, malkice neozbiljno tek tako reći "porast prosečne temp. od 7 stepeni u letnjim mesecima" ili "porast prosečne godišnje temp. za 5 stepeni" do 2050. Jedan stepen iznad proseka je već velika promena a kamoli 5 ili 7 stepeni.
« Poslednja izmena: 14. Decembar 2014. u 12:11 Profiamater »

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Meteo chat
« Odgovor #978 poslato: 15. Decembar 2014. u 01:12 »
^^
Čudi me da je i Branko postao pristalica teorije o tzv. "globalnom zagrevanju" i nekih tzv. "neoborivih činjenica" u vezi toga (ako su njegove reči dobro prenesene) ali makar sam siguran da on ne koristi termine "očigledna promena klime" (uzgred, termin "klima" se odnosi na period mnogo, duži od čovekovog životnog veka - i neke varijacije klimatskih elemenata u periodu od 30, 50 ili 80 godina su sasvim prirodne)
Potpuno se slazem, ljudi jednostavno od svega pokusavaju da naprave apokalipticne scenarije koji ce u narednih par desetina godina doneti neverovatne promene. Sada kad su blaze zime odmah je to posledica globalnog zagrevanja, a koliko sam mogao da saznam iz raznih izvora, i na ovom forumu, bilo je godina u kojima su zime bile znatno toplije od proseka, i bilo je godina kada su bile hladnije zime, nista cudno nema u tome sto se takve stvari i sad dogadjaju, kao sto je i profiamater rekao, "klima" je mnogo sirok pojam da bi se koristio u ovakvim situacijama, i da se zbog toplije zime, hladnijeg i kisovitog leta govori o pomeni klime, takve stvari su se desavale i u proslosti, vremenski uslovi variraju, ljudi su samo previse skloni senzacionalizmu.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #979 poslato: 18. Decembar 2014. u 17:00 »
Evo krenulo je medisko zastrasivanje, a jos ne znamo da li ce uopste biti zahladjenja, a o snegu da ne govorimo:

http://bktvnews.com/nova-prognoza-za-novu-godinu-sneg-na-balkanu-kakav-nije-zapamcen-godinama