Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Studije meteorologije-pomoc  (Pročitano 94694 puta)

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Studije meteorologije-pomoc
« poslato: 02. Septembar 2008. u 16:22 »
Dobar dan zelim svima!
Jako mi se dopada forum i sve pohvale za vas...
Ali,eto mene drugom pricom,naime,potrebna mi je pomoc,ili savet...Ja sam student 1. godine ekonomskog fakulteta,koji sam upisao na nagovor roditelja i drustva(po principu,kud svi tu i mali Mujo).Iako sam dobro prosao i dao uslov jos u junskom roku,poceo sam da osecam sve manje i manje interesovanje,pa cak i odbojnost prema celoj toj materiji...Na kraju sam eto,shvatio da se radi o vrlo bitnoj stvari u zivotu i da je ipak bitno da te malo interesuje to sto ucis.

I da ne davim,sad sam u nedoumici,da li da predjem na Fizicki fax-Meteorologiju,bas zato ,sto je to jedino sto me je oduvek zanimalo.Jedini je problem,to sto ja imam slabe informacije o tom fakultetu,niti sam od bilo koga mogao da saznam nesto o studijama.Zato sam dosao na ovo mesto u nadi da ce neko moci da mi kaze nesto o fakultetu.
Bio sam na fakultetu i od prodekana sam dobio informaciju da je'' jako tesko?!''-u fazonu -ti sa ekonomije nemas sanse ovde..
 Sad sam u nebranom grozdju i ne znam sta da radim,jer mi nije drago da tek tako bacim jednu godinu na ekonomskom,a da ovamo ne uspem.
Znam da niko ne moze da mi kaze uradi to ili nemoj,ali eto barem da mi priblizi situaciju na studijama...

Unapred zahvalan...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #1 poslato: 02. Septembar 2008. u 16:29 »
Idi direktno u studentsku službu u Cara Dušana. Iako je danas zatvoren upis, možda se nešto može postići razgovorom sa sekretarijatom FF. Ja sam uspeo da se vratim na studije posle 15 godina, i to je dokaz da se sve može... Jedan kolega mi je rekao da na univerzitetu ne postoji reč 'nemoguće'.
Dakle, hrabro! Koliko sutra idi u Cara Dušana 13.
Više informacija: http://bmw.ff.bg.ac.yu/default.htm
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #2 poslato: 02. Septembar 2008. u 16:59 »
Znate sta,ja sam se dogovorio sa prodekanom za nastavu da mu kazem da li cu da se upisem do ponedeljka,pa je to otvoreno.Mene je eto,zanimalo vise,posto me svi plase sa matematikom i fizikom,koju ja da se ne lazemo ne obozavam,ali ih radim.Premda mi one idu kada radim,na sta sam naravno spreman...
Inace sam pobornik misljenja da nista nije nemoguce,ukoliko si uporan i redovan(student)...
Naravno,poznat mi je program studija,ispiti i sve to sa sajta fizickog fakulteta,ali jednostavno treba mi neko da mi kaze da nije nesavladivo...kao vi...Da to nije nesto sto naravno ne moze uz redovan odlazak na fakultet i konstanto ucenje da se da uslov...Znam da su ova pitanja relativna,ali ne znam nicija iskustva.
Da dodam da su moji roditelji ostro protiv ovoga uz obrazlozenje da je to neperspektivno zanimanje i da nema zaposlenja...a ja opet nemam nikakve argumente protiv.
Recimo ,ta matematika 3 i 4,pa atomistika,pa termodinamika i mehanika,zvuci mi opusteno,a verujem da uopste nije...
Inace se izvinjavam sto davim ,ali ni ovi iz studentske sluzbe uopste nisu ljubazni i zainteresovani da odgovaraju na pitanja....
Opet hvala puno!

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #3 poslato: 02. Septembar 2008. u 19:03 »
Ne daviš ti ništa, naravno... ;) Mi smo tu da pomognemo... :)
Bojim se da si zakasnio sa upisom s obzirom da je danas završeno prijavljivanje za drugi upisni rok. Ako nekim slučajem uspiješ da upišeš danas ili sutra sa zakašnjenjem, moraš da znaš da je za upis potrebno da odradiš ili test iz matematike u četvrtak, ili test iz fizike u petak... Na meteorologiji nije ostalo još puno mjesta (na budžetu 12 i na samofinansiranju 7), tako da vjerovatno neće upisati svi što se prijave. Vjerovatno već znaš da se za upis sabiraju bodovi iz uspjeha iz škole sa bodovima sa prijemnog...

Što se samog fakulteta meteorologije tiče, ja, kao budući student meteorologije ti preporučujem da ga upišeš. Ja sam se za njega opredijelio još odavno i uvijek sam imao podršku roditelja. Slobodno kaži tvojima da je meteorologija perspektivnija od ekonomije. :) Eto, ja sam uspio da upadnem na budžet i sa nestrpljenjem čekam da počne fakultet. Ne kažem da će biti lako, ali je volja najvažnija kad postaviš sebi neki cilj. Ako nemaš volje da učiš, nećeš završiti ni turistički fakultet u Baru. :)

Nadam se da ćemo biti kolege od oktobra. ;)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #4 poslato: 02. Septembar 2008. u 19:11 »
Ne znam da li si procitao post,ali sam napisao da sam vec razgovarao sa prodekanom i da mogu da se upisem bez prijemnog,jer ja radim prelaz sa faxa na fax,a to ide drugacije...Sto se tice mesta nije mi nista pominjao,ali znam da je slucaj da nikad nije popunjen smer do kraja?
Kazem ti nije problem meterologija,ja je sigurno volim,vec to da ipak da bi dosao do srzi ,ima da predjes mnogo stvari koje te vise manje ne zanimaju,ali to je tako svuda,mora tako...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #5 poslato: 02. Septembar 2008. u 19:16 »
Pročitao sam dobro tvoju poruku, ali je nisam baš najbolje shvatio jer, kolko mi je poznato, kad se prebacuješ sa faklulteta na fakultet opet moraš da polažeš prijemni... Al' dobro ako je tako... :)
Tu si u pravu da moraš da pređeš na fakultetu i nešto što te ne zanima, pogotovo u prve dvije godine. Treća i četvrta su već čista meteorologija. I mene najviše brine fizika iz koje nemam neko predznanje, a nosi najviše bodova po semestru. Al' ajde, preći ćemo i preko toga. O težini fakulteta nam najbolje može reći ptprince koji je stigao do četvrte godine, ako se ne varam. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #6 poslato: 02. Septembar 2008. u 19:25 »
Ovo sto se tice upisa,ja sam bio kod prodekana,1.9 i on mi je rekao posto mi je situacija specificna,da ne moram da polazem prijemni(matis)jer sam ja polozio matematiku na ekonomskom,pa je to kao neka kompenzacija...ALi da moram da se izjasnim da li hocu da predjem do iduceg ponedjeljka.
A sto se tice fizike...More mene brine i matematika jer to je sad i teorija i zadaci, nije lako...To sa predznanjem iz fizike okaci macku o rep,mislim da retko ko i ima neko sjajno predznanje,no ja mislim da to mozes da nadoknadis redovnim slusanjem predavanja i vezbi+ ucenje kod kuce redovno i milina...ali to nije bas tako lako...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #7 poslato: 03. Septembar 2008. u 11:08 »
O težini fakulteta nam najbolje može reći ptprince koji je stigao do četvrte godine, ako se ne varam. :)

Varaš se, druže moj! Ja sam zaglavio na drugoj, i izgleda da neću uspeti da se izborim za uslov u treću, ali ima vremena. Posle 15 godina bez učenja, i ovo je super! Plus žena, deca, porodica, zaposlenje...
Ali ima forumaša koji su na faxu na nekim višim godinama. Da ih ne otkrivam, otkriće se oni sam, ako budu hteli.

Genčiću, imaš po 2 x 2 tone matematike i fizike, a onda predmeti sa Instituta za meteorologiju. Ima puno da se uči, ali ispiti nisu teški ako si naučio osnovne stvari kako treba.
Da, ako si mislio da znaš matematiku i fiziku, spremi se na potpuno novo sagledavanje tih stvari iznova.
Neljubaznost u sekretarijatu? To nisam još primetio. Doduše, umeju da deluju umorno kao pravi šalterski službenici, ali i to je sasvim razumljivo. A Poparić je car! Ako ti je on rekao šta da radiš, tako uradi i nećeš pogrešiti.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #8 poslato: 03. Septembar 2008. u 11:48 »
Pa dobro pretpostavljam,da iako je uslov za trecu pod znakom pitanja to uspeh,obzirom na porodicu i zaposlenje!Treba se vratiti na ucenje posle 15 godina...ali ljubav je ljubav,tesko ce da prodje...
Zanima me jos nesto,da li mozda raspolazete informacijama,koliko su cenjeni meteorolozi kod nas(naravno mislim u vidu novcane nadoknade za rad),a i ovako u zemlji?DA li diploma meteorologa moze da obezbedi krov nad glavom ili su plate bedne,kao u nekim drugim drzavnim ustanovama?

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #9 poslato: 03. Septembar 2008. u 12:06 »
Hvala, Genčiću, na komentaru. Istina je sve to što si rekao...
Ali, da ti odgovorim iz prve ruke: ima raznih plata... diplomirani meteorolozi su u veoma širokom dijapazonu, zavisno od toga na kojoj poziciji rade. Mlađi savetnici i savetnici (tj. oni koji nemaju nikakvo rukovodeće mesto) imaju nešto više od onoga što se za sada objavljuje kao zvanična prosečna plata u Srbiji. Tehničati imaju ugrubo upola od te cifre.
Međutim, rukovođenje je lepo nagrađeno. Svaki korak u rukovođenju se nagrađuje po 15-25% većom platom (šefovi, načelnici, pomoćnici direktora... da en preterujem).
Perspektiva? Kako je RHMZ prilično omatorio (prosek godina zaposlenog je oko 50), pola zaposlenih će otići u penziju za 5-10 godina, ukoliko se ne primi niko nov. Dakle, posla će biti. Produkcija novih meteorologa koji to žele da rade u ovoj zemlji je prilično mala (ne više od 3-4 godišnje), tako da se ne očekuje zasićenje tržišta. Štaviše, manjak je prilično izvestan (osim ako ne preurede meteorološku službu i osakate je za 50% zaposlenih - eh, pa ovo je Srbija).
Inače, u Evropi je meteorolog prilično neprofitabilno zanimanje. dakle, ne možeš se obogatiti, ali se ne može propasti u životu.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #10 poslato: 03. Septembar 2008. u 12:16 »
Ma najvažnije je da završiš ono što voliš, da to radiš u životu, i naravno, da zarađuješ dovoljno da možeš normalno na živiš. Meni je pričao čovjek koji je završio meteorologiju da se od toga sasvim dobro može živjeti zato što je, jednostavno, tražen posao... Možeš da se zaposliš u zavodu, na aerodromu, na televiziji, u privatnoj firmi... Možeš da biraš...
(ili sam ja preveliki optimista :))


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #11 poslato: 03. Septembar 2008. u 12:21 »
Ma najvažnije je da završiš ono što voliš, da to radiš u životu, i naravno, da zarađuješ dovoljno da možeš normalno na živiš. Meni je pričao čovjek koji je završio meteorologiju da se od toga sasvim dobro može živjeti zato što je, jednostavno, tražen posao... Možeš da se zaposliš u zavodu, na aerodromu, na televiziji, u privatnoj firmi... Možeš da biraš...
(ili sam ja preveliki optimista :))

... samo budi pravi lik! ???
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...


Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #12 poslato: 03. Septembar 2008. u 12:38 »
Pa dobro momci,hvala vam na odgovorima,dosta ste mi pomogli,ne znam sta bih pitao vise,sve zvuci lepo,naravno osim plata...ali dobro bice bolje,moramo da se nadamo...
Sve je verovatnije da,eto mene na meteorologiji...
 

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #13 poslato: 03. Septembar 2008. u 12:41 »
Pa dobro momci,hvala vam na odgovorima,dosta ste mi pomogli,ne znam sta bih pitao vise,sve zvuci lepo,naravno osim plata...ali dobro bice bolje,moramo da se nadamo...
Sve je verovatnije da,eto mene na meteorologiji...
 

Nadam se da se vidimo za malo manje od mjesec dana. ;)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #14 poslato: 03. Septembar 2008. u 12:53 »
Pa dobro momci,hvala vam na odgovorima,dosta ste mi pomogli,ne znam sta bih pitao vise,sve zvuci lepo,naravno osim plata...ali dobro bice bolje,moramo da se nadamo...

Ljubav nema cenu... A ako ti je za platu, ni to nije loše. Samo živimo tamo gde živimo. Tek da znaš kako se još živi...
Ne moramo da se nadamo, jer bolji život možemo samo mi sami da napravimo. Ovako, kad 'svako svoje dupe čuva, pazi' (Johnny B. Štulić), nema se kud osim da se tavori... ali to je već druga tema.
Dakle, ako si lepo razmislio, napred u tom pravcu! Kakav god da ti je izbor, neka bude pravi! Ako se odlučiš za meteorologiju, tu smo da pomognemo (pa i jedni drugima)!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #15 poslato: 03. Septembar 2008. u 20:13 »
Sto se tice prebacivanja sa faksa na faks i ja sam tako uradio. Bio sam na Saobracajnom 2 godine i to prilicno uspesno sa 8.5 prosekom, medjutim shvatio sam da me interesuje privatan biznis i da cu na saobracajnom prakticno samo gubiti vreme. Inzinjerski fakultet je dobar cak i za to, s'obzirom da razvija svest da probleme raslcalnjujes, pa posle sintezom dodjes do resenja, ali ja to nisam hteo, pa sam se prebacio na fakultet za poslovne studije u okviru Megatrend univerziteta, koji pruza odlicne uslove, iako taj fakultet prate brojni stereotipi, a ja se trudim da ljudima sa kojima dolazim u kontakt pokazem da ti stereotipi naprosto nisu tacni.

Sto se tice Meteorologije. Kao sto vidis ni jedan od nas trojice administratora nije zavrsio meteorologiju, a ponovo prilicno smo dobri ovome.

Da bi se bavio meteorologijom, moje misljenje je, da ti Fizicki fakultet jeste mozda dovoljan ali ne i potreban uslov... pod tim mislim da je potreban uslov ljubav koju ti imas, a ta ljubav nece nestati ni ako budes dipl. ecc ili nesto drugo.

PTPrince ima svoje misljenje oko perspektive diplomiranog meteorologa, ja mozda malo drugacije, ali pretpostavljam da se obojica slazemo sa tim da ako radis nesto sto ne volis moze da se desi vrlo lako da sagoris i da ti posao postane muka.

Ti ako zelis da se bavis meteorologijom a imas i preduzetnickog duha uvek mozes osnovati firmu, kao sto su Meteos ili Weather2umbrela i da imas primanja iznad proseka, naravno posle odredjenog vremena. Nisam istrazivao to trziste, ali pretpostavljam da i tu ima mogucnosti i da trziste nije zasiceno, iako Meteos i W2U drze dobar deo trzista. Ja bih recimo to uradio da zelim da se bavim meteorologijom, tj. da mi je to zivotno opredeljenje a ne hobi koji volim.

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #16 poslato: 03. Septembar 2008. u 20:38 »
niko ne moze da predvidi sta ce se kome isplatiti, ali svaka kalkulacija ima smisla... razumem potrebu danasnjih studenata da budu prakticni, a da istovremeno rade ono sto kao vole... (nazalost, mnogi samo misle da nesto vole, a posle im usijana glava kaze da je to dovoljno i dalje se ne trude...)

ali jedno je sigurno: nema smisla studirati samo zbog studiranja /samo da bi se rodjacima i ostalima podnela diploma pod nos/!

a oni bolji (ne samo po ocenama na ispitima!), oni koji zaista nakupe neko znanje o doticnoj oblasti, naci ce svoje mesto u svetu, ovde ili tamo...
(a to kako ce se i gde s kojom diplomom dobro zaradjivati - to ne moze niko da predvidi, kao ni mnoge druge stvari, ne samo u nasoj zemlji; dakle, u tome roditelji uglavnom nisu u pravu, posto uglavnom pricaju samo o svom vremenu)

gencic mi deluje kao potencijal: i na ekonomiji, i na meteorologiji... (nijedan fakultet nije lak),a izbor je samo njegov, sudbina takodje...

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #17 poslato: 03. Septembar 2008. u 20:40 »
Znas kako interesantno je sve to,i stvarno si u pravu za sve sto si rekao...Medjutim,stvar je u mom slucaju malo drugacija...Naime(nije da se hvalim)ali ja sam dijete dva privatnika,tj roditelji su privatnici i u takvom duhu su me i vaspitali.Kada to kazem mislim:U zivotu bih se trudio uvek da budem gazda i da sticem profit,nego da radim kod nekoga ko ce meni da daje platu...Naravno,mnogo ljudi(starijih od mene) ,pogotovu u ovoj drzavi,ne moze da zapocne posao zbog nedostatka pocetnog kapitala i blabla...
Pa ce onda ovo moje zvucati smesno,ali kazem radije bih bio gazda kada bih birao...
No da ne idem previse u off,kod mene je problem,sto ja sam ja premalo zainteresovan za ekonomiju,a previse me zanima meteorologija,pa iz toga sledi,da ja ne mogu vise da je gledam,a kamoli ucim(ekonomiju)...(gluposti,naravno kada bih morao,ne bih se zezao),ali kada imam mogucnost,i mislim da mi nije kasno,presao bih.
E,a, sto se tice Mega bleje :),znam kakve predrasude postoje...ALi reci cu ti jedno:
Ko zeli da nauci ima mnogo bolje uslove i vecu sansu da se kvalitetno obrazuje,a ko nece provuci ce se nekako (mnogo lakse nego na drzavnom faxu)po mom misljenju...
Pozz

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #18 poslato: 03. Septembar 2008. u 20:51 »
Znate kako,evo iskreno,ja sam bio usijana glava prosle godine,kada sam se naprasno upisao na ekonomiju,poletevsi za drustvom...Jos su moji roditelji,bili izuzetno ZA to.Meni je sve to delovalo kao bajkica,lepo drustvo,zezanje,nije mnogo tesko...
Proslo je godinu dana i ja sam zakljucio da je to sve kao voda prolazno...Bitno je ono sto volis...
Ja sam bio zainteresovan i za filoloski fakultet,jer sam volio knjizevnost,medjutim to nisam smatrao "perspektivnim",kao ni moji ,pa je brzo otpalo kao opcija...Komplikovano...
Eto,nadam se da cu sad napraviti ispravnu odluku(poslusati sebe) i sad to svima savetujem..
Pozz

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #19 poslato: 03. Septembar 2008. u 20:57 »
Ja sam bio zainteresovan i za filoloski fakultet,jer sam volio knjizevnost,medjutim to nisam smatrao "perspektivnim",kao ni moji ,pa je brzo otpalo kao opcija...Komplikovano...

knjizevnost ces vise voleti bez tog fakulteta, to ti garantujem, a sve ostalo - probaj da izbacis iz kategorije "volim" i "perspektivno", samo ubaci sifru "stvarno me zanima, ne znam nista o tome, hocu da znam" ...