Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Januar 2017  (Pročitano 101371 puta)

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Januar 2017
« Odgovor #340 poslato: 11. Januar 2017. u 00:11 »
 ^^ ^^

Pa lepo rekoše na RTS-u. U petak i subotu kiša, susnežica i sneg. Nema greške  :rofl: :laught:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Januar 2017
« Odgovor #341 poslato: 11. Januar 2017. u 00:13 »
Njihova standardna prognoza, imam utisak da oni to govore i onda kada je potpuno jasno da nema uslova cak ni za susnezicu a kamoli za kisu. Preventive radi, treba se ograditi. :D Valjda cemo sutra u ovo vreme biti "pametniji" sto se petka tice. :D

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Januar 2017
« Odgovor #342 poslato: 11. Januar 2017. u 00:34 »
GFS 18Z po kolicini padavina isti kao EC a po temperaturi na 2m malo hladniji.
Ako padavine ne porane nece biti ledene kise ali me zato kisa ne moze zaobici. I jedan dobar deo ce otici na sneg ali problem moze praviti temperatura u prizemlju pa snezni pokrivac ne bi komentarisao.
Ovde se vidi da ce padavine pojacati kada vetar okrene na severni pravac tada ce verovatno i kisa preci u sneg.


Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Januar 2017
« Odgovor #343 poslato: 11. Januar 2017. u 00:44 »
Zemlja je dosta zaleđena i pod snegom pa mislim da neće to praviti problem i ako bude +1C temperatura za snežni pokrivač... Još se zna da pri ovim padavinama sasvim sigurno kad pređu u sneg mogu da sd očekuju čuvena perja..:D

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Januar 2017
« Odgovor #344 poslato: 11. Januar 2017. u 09:50 »
Jutrošnji yr.no promenio pricu za Beograd. Za sutra daje jos 3mm snega, u petak nema kise, da bi noc petak na subotu palo jos malo snega. Posle toga se nastavljaju ledeni dani sa povremenim snegom narocito 19. januara.

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.096
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Januar 2017
« Odgovor #345 poslato: 11. Januar 2017. u 09:52 »
Ovo do cetvrtka na vece se nece znati sta ce biti u petak..Koliko su samo promijenili za Sarajevo prognozu..Juce su davali obilnu kisu i 10 cm snijega sad su smanjili kisu a uvrstili 20+ cm snijega..Nadam se da ce ostati pri ovome jer ako bude obilna kisa uz ovaj snijeg na zemlji moglo bi doci do povecanja vodostaja..





« Poslednja izmena: 11. Januar 2017. u 10:20 roki »

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Januar 2017
« Odgovor #346 poslato: 11. Januar 2017. u 09:59 »
Ja bih ovakav EC potpisao. To kod mene ne bi bilo bi 1mm kise, maksimalna temperatura oko 2 stepen, a kasnije uvece u petak nesto malo snega, meni je u cilju da se sacuva sto vise ovog snega sto je napadao do sada, ovakav scenario mi se svidja. Sto se mene tice mogu padavine i u potpunosti da me preskoce :D samo neka ostane ovako i ja zadovoljan. Ono sto EC crta kasnije necu da komentarisem bar do vikenda. :D

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2017
« Odgovor #347 poslato: 11. Januar 2017. u 10:34 »
Znam da bi svi voleli da ovog kritičnog "špica" u petak nema, ali ipak... Po ovome prava snežna zima se produžava u nedogled, a ono što moram da naglasim je da se GFS i EC jako dobro slažu oko daljeg razvoja situacije.



padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže ice

  • **
  • Poruke: 1.266
  • Lokacija: Крагујевац
Odg: Januar 2017
« Odgovor #348 poslato: 11. Januar 2017. u 11:04 »
У Крагујевцу би по овоме било врло мало кише, јаче падавине стижу кад и захлађење по висини.


Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Januar 2017
« Odgovor #349 poslato: 11. Januar 2017. u 11:32 »
Možda je moj komentar u temi "Aktuelne prilike" ipak prikladniji da bude ovde (doduše prvi deo je za "Aktuelno" a drugi za "Prognoze").

Kolege su već postavile slike iz raznih delova Beograda pa mi je lakše da dok bolestan ležim vidim bar deo belog Beograda.
Po podacima RHMZa sneg je od jučerašnjih 12cm izmerenih u 13h "dobacio" do 20cm jutros i uz još malo snega tokom ovog prepodneva došlo se do 21cm -brojke koja je detaljno "analizirana" u Meteo-Chatu  od strane više nezavisnih eksperata ;) :rotf: i postignut je konzensus da to nije "mala stvar"  :laught:  ...doduše i ovih 21cm će malo da "splasne" vremenom...  ;)

Nadam se da će mi biti bolje i da ću sutra u prvom delu dana moći da prošetam po snegu dok sve to lepo izgleda jer će petak doneti vreme koje me ne raduje ali izgleda da će to što me ne raduje (a baš na taj petak trinaesti imam neke neodložne obaveze) brzo proći pa će već subotnje jutro izgledati lepo a početak (i/ili sredina) naredne sedmice verovatno donosi vreme koje "zimska deca" i snegoljupci vole: povremeni sneg bez prevelike hladnoće... Ima vremena do tada da se situacija još promeni, ni za petak nismo sigurno koliko će padavina biti.

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.184
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Januar 2017
« Odgovor #350 poslato: 11. Januar 2017. u 11:46 »
Obozavam ovaj GFS 06Z.Cini mi se da samo 14-og i 15-og. za Vojvodinu ne daje padavine tj sneg.16- og ce ponovo poceti,pa sve do 20-og ce navodno padati sneg povremeno.Bilo bi lepo.U petak ledena kisa izgleda,nazalost.
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Januar 2017
« Odgovor #351 poslato: 11. Januar 2017. u 11:59 »
Kad smo kod ovog novog GFS-a bice zanimljivo videti meteogram od 16 pa na dalje, skoro do kraja termina, vidi bas ceste padavine. Naredna nedelja bi mogla da bude zanimljiva. Ali pre svega petak je nesto sto jos treba da se iskristalise i da vidimo sta ce ko dobiti od padavina i koliko, a onda da se preorijentisemo na dogadjaje za sledecu nedelju.


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2017
« Odgovor #352 poslato: 11. Januar 2017. u 12:15 »
Sve je manje više rečeno i ne verujem da će se previše menjati. Na severu će u petak biti kiše koja se može lediti pri tlu i koja bi prešla u sneg u večernjim časovima uz okrertanje vetra na severne pravce i jačanje istog.

Nakon toga ponovo ledeni dani uz česte snežne padavine. Čak mislim i da je to već izvesno.

Zadivljujuće koliko su GFS ensembli složni do kraja druge dekade i prosto neverovatno da je temperatura konstatno oko -10 na 850mb.



Od ponedeljka pa nadalje je izvesna nova ciklogeneza. Narednih dana ćemo saznati gde će koliko pasti snega. Samo je to pitanje ostalo.

Inače, topljenje snežnog pokrivača nema ni u najavi.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2017
« Odgovor #353 poslato: 11. Januar 2017. u 12:43 »
Fasciniran sam kartama  :worthy: Lepota, lepota, lepota  :comeon: San svakog zimoljupca (snegoljupca)  :pleasantry:

Ovo za petak je apsolutno nebitno jednostavno u moru ovakve lepote. Znam da će biti malo bezveze u gradovima, znatno će to ružnije da izgleda nego u ruralnim oblastima, ali zar ćemo zaista na tome da cepidlačimo  :fight:

Kiša, ledena kiša u početku u petak je moguća verovatno u severnijoj polovini zemlje, jer će tu biti nekakvih padavina. Za kasnije, petak veče i noć na subotu za centralne i južne krajeve je padavinski sistem baš u sklopu samog hladnog fronta, pa bi i tamo kiša brzo prešla u sneg.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Januar 2017
« Odgovor #354 poslato: 11. Januar 2017. u 12:48 »
Kolege veoma ste optimisticni za sledeca tri dana kada je sever zemlje u pitanju.
Prvo sto je gotovo sigurno da se niz ledenih dana zavrsava sutra a temperatura ce u najtoplijem delu dana prelaziti nulu sve do subote.
Pitanje je sta ce ostati od ovog tankog sneznog pokrivaca, ja mislim da nece ostati nista bar kod mene.
Nove padavine u petak nece biti zanemarljive ali pitaje je koliko ce se snega zadrzati jer ce u subotu temperatura opet biti u plusu.


Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Januar 2017
« Odgovor #355 poslato: 11. Januar 2017. u 13:12 »
Ja ipak mislim da ovih dvadesetak cm u Beogradu ipak nece dozvoliti da teperatura mnogo ode u plus narednih dana, bar u prizemnom sloju i da se sneg nece puno otopiti. Jedino bi kisa mogla da napravi problem, ali modeli su sve suvlji. Mislim da ce se sneg zadrzati duze vreme i da ce doci do povecanja narednih dana.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2017
« Odgovor #356 poslato: 11. Januar 2017. u 13:15 »
Kolege veoma ste optimisticni za sledeca tri dana kada je sever zemlje u pitanju.
Prvo sto je gotovo sigurno da se niz ledenih dana zavrsava sutra a temperatura ce u najtoplijem delu dana prelaziti nulu sve do subote.
Pitanje je sta ce ostati od ovog tankog sneznog pokrivaca, ja mislim da nece ostati nista bar kod mene.
Nove padavine u petak nece biti zanemarljive ali pitaje je koliko ce se snega zadrzati jer ce u subotu temperatura opet biti u plusu.



Za NS GFS crta 2mm kiše, ECMWF 1mm. To i nije neka kiša. Kod tebe će pasti verotno još manje. Sa druge strane nisam ja baš siguran u te pluseve od sutra. Jedino je petak kritičan, a i to je povuci potegni. Bliži smo ledenoj kiši.

Van mreže cikajowa

  • *
  • Poruke: 75
  • Lokacija: Ljubovija
    • DzoPhotography Tim
Odg: Januar 2017
« Odgovor #357 poslato: 11. Januar 2017. u 13:40 »
Moze neko da postavi link Crnogorskog WRFa?
Mi dosta razgovaramo, glasno se smejemo, mnogo radimo, malo spavamo, ali zato mnogo sanjamo :-)
Nekada smo kao rogovi u vreći, ali u ovome se slažemo- tri stvari odaju čoveka: njegove oči, njegovi prijatelji i njegove fotografije.
http://www.dzophotography.com

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Januar 2017
« Odgovor #358 poslato: 11. Januar 2017. u 13:41 »
 ^^
http://wn03.meteo.co.me/nwp/modeli/wrfv35/oper2/meteogrami/new/grads/index.php

Iako mi stoji u "Bookmarks" ja to uglavnom ne pratim ali po komentarima nekih članova deluje da model nije loš.

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.096
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Januar 2017
« Odgovor #359 poslato: 11. Januar 2017. u 14:21 »
Evo sta kaze za Sarajevo ovaj crnogorski..